Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież właśnie o to chodzi, że różnią się one base clock i boost clock, a PL mają taki sam... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, grayman_1 napisał:

Ale tylko jedna gupe MLCC.

EVGA po testach stwierdzilo ze daje dwie grupy MLCC tak jak na Founders Edition on Nvidii.

MSI zamiast obnizac taktowania  bo to tez napewno pomoze powinno zmodyfikowac design i wydac nastepna rewizje PCB i tyle. 

A co do bycia betatesterem przeciez wszystkie firmy tak robia. Nigdy nic nie kupuje sie na premiere.Zawsze wszyscy maja zbyt malo czasu zeby przetestowac dodatkowo tez kwestia kasy ile  by  to kosztowalo.

Kupowanie np. samochodu na premiere to proszenie sie o problemy. Komorki ile to razy po premierze pierwsze partie ladowaly na serwisach itd...

Konkurencja jest za rogiem wiec nie ma czasu ....

Kondensatory nie są problemem ehh. FTW 3 prawie 2400Mhz i brak MLCC ?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Kondensatory nie są problemem ehh. FTW 3 prawie 2400Mhz i brak MLCC ?

AMD dalej wali bluescreenami i jakos tragedii nie ma. A juz ile czasu od premiery rx 5700xt minelo ? ? 

w Space Engineers nie moge do tej pory grac bo przy ladowaniu zawsze dostaje bluescreena.

Edytowane przez Creati2k
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pięknie, problem jest ale nie wiadomo gdzie :E. 

amd i blue screeny ? Temat chyba dawno umarł, a jak ktoś ma problemy to ma ogół wychodziło, że karta byla wadliwa i wysłanie na gwarancje/ zmiana egzemplarza karty naprawiała problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, novi napisał:

Czyli pięknie, problem jest ale nie wiadomo gdzie :E. 

amd i blue screeny ? Temat chyba dawno umarł, a jak ktoś ma problemy to ma ogół wychodziło, że karta byla wadliwa i wysłanie na gwarancje/ zmiana egzemplarza karty naprawiała problem. 

W amd to problem sterownikow nie sprzetu. W kazdych nowych sterownikach w dole w dopisce "znane problemy" jest od premiery to samo ze czesc osob ma problemy z pojawiajacymi sie blescreenami i ze problem badaja :P

Wiec poki co ja bym dramy nie krecil z ta nvidia :) 

Do tego ja na gainward phoenix nie mam zadnych problemow. wszystkie gry smigaja i zadnych crashy do pulpitu. Ale nie tykałem i nie bawilem sie w oc. Wszystko jak fabryka dala.

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Creati2k napisał:

Do tego ja na gainward phoenix nie mam zadnych problemow. wszystkie gry smigaja i zadnych crashy do pulpitu. Ale nie tykałem i nie bawilem sie w oc. Wszystko jak fabryka dala

To samo na razie u mnie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie dotyka wszystkich, a jego przyczyna jak nie była znana tak nadal nie jest. Wiadomo, tym którym się sypie  - Ci krzyczą najgłośniej, ale w rzeczywistości to dotyczy jakiegoś małego % całości. 

I nie, żeby zaraz ktoś nie napisał - nikogo nie bronię, patrzę na sytuację realnie. Problem powinien zostać zlokalizowany i poprawiony (tak czy inaczej) i jest raczej słabe, że do takiej sytuacji w ogóle doszło, ale ponownie nie jest to taki dramat jak niektórzy ludzie np. tutaj próbują innym wmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamięta ile trwał szał dwa lata temu na RTX 2070/2080 z brakiem dostępności (ja swojego dostałem w listopadzie po kilku tygodniach czekania). Pytam bo chcę się przesiąść na 3080.

Czy RTX 2070/2080 w 2018 roku były normalnie dostępne w sklepach w grudniu czy do końca roku trzeba było czekać w kolejce jak za komuny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam nigdy nie mialem ani jednego blue-screena z 5700. Szkoda czasu na ten burdel. Jensen popitolil cos o najwiekszym skoku wydajnosci od czasow Kopernika bo tak mu sie gwiazdy ulozyly, rozeslal wszystkie dzialajace sztuki do youtuberow i pojechal na wakacje. Dla mnie to jest skandal, ze na premiere w oficjalnym sklepie Nvidii do tej pory nie bylo ani jednej sztuki i nas, a wszystkie karty partnerow sa zrypane. Zawolajcie mnie jak wyjda 3080ti lub Big Navi. Xbox'a przynajmniej normalnie mozna kupic.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xaxaos napisał:

Gigabyte milczy.

Gigabyte CEO:  Skoro nie kondensatory to moze te zasrane kabelki co tam nasi spece powtykali bo im sie lutowac nie chcialo :P 

Edytowane przez Creati2k
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mripper napisał:

Problem nie dotyka wszystkich, a jego przyczyna jak nie była znana tak nadal nie jest. Wiadomo, tym którym się sypie  - Ci krzyczą najgłośniej, ale w rzeczywistości to dotyczy jakiegoś małego % całości. 

I nie, żeby zaraz ktoś nie napisał - nikogo nie bronię, patrzę na sytuację realnie. Problem powinien zostać zlokalizowany i poprawiony (tak czy inaczej) i jest raczej słabe, że do takiej sytuacji w ogóle doszło, ale ponownie nie jest to taki dramat jak niektórzy ludzie np. tutaj próbują innym wmówić.

Z Turingami też był problemem była jakakolwiek info od Nv w tej sprawie? Nie było i teraz też raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sideband napisał:

Kondensatory nie są problemem ehh. FTW 3 prawie 2400Mhz i brak MLCC ?

Tak, tylko 3080 FTW 3 ma podniesiony PL do 420 W / 3090 FTW3 440W.

Edytowane przez Agent.Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się awantura o SPCAPS-MLCC, więc to powymieniają. W międzyczasie "poprawią" przyczynę, która karty wysypuje. Taka mała moja teoria spiskowa. PR'owo przegrany Gigabyte, bo całkowicie milczy. 

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sideband napisał:

Z Turingami też był problemem była jakakolwiek info od Nv w tej sprawie? Nie było i teraz też raczej nie będzie.

Może, może nie. Jak zawsze - wyjdzie z czasem.

Prawie pewne natomiast jest, że cała ta drama z kondensatorami została nadmuchana do granic możliwości i partnerzy NV "najechani" przez "stado" niezadowolonych użytkowników w imię bzdur jakich się naczytali / nasłuchali od ludzi na forach / YT. 

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karteczka już jest, oj będzie handlowano ;)

 

Teraz, HaslaMGK napisał:

Dziś odebrana :D

Bedzie testowane :D 

 

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Griszah napisał:

Karteczka już jest, oj będzie handlowano ;)

 

 

Całkiem ładnie ją wkomponował w zdjęcie jak na możliwości painta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie capy dadzą na 3070 :) ale tam ledwie 220 Wat. Dobrze, że czekam z zakupem na premierę CP2077. Shunt mod praktycznie nic nie daje oprócz wzrostu poboru prądu. Troszkę się zawiodłem na tym krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zachy napisał:

Zgadzam się z tym że jest to poważny fakap i rzutuje na wizerunku Nvidii i producentów niereferentow. 

Takie rzeczy powinny im wyjść w post-produkcji zanim karty trafiły na rynek. 

ale Nvidia tutaj niewiele ma za uszami. Wypuścili własne PCB, bardzo chwalone z powodu użytych podzespołów (Gamers Nexus opisuje dokładnie PCB) i dali specyfikację + wolną rękę producentom. I tu zaczyna się cyrk. Pewnie oprócz opisanych już problemów z MLCC wyjdzie jeszcze sporo oszczędności, tylko nikt nie wpadł na to, że trzeba się płytkom z lupą przyglądać :) Pewni się skonczy jak piszecie. Takty w dół i spierd#%@@

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sideband napisał:

Kondensatory nie są problemem ehh. FTW 3 prawie 2400Mhz i brak MLCC ?

Gamer Nexus ? .Tak EVGA wydalo statement ze wyslalo miedzy innymi wersje tylko z POSC-apami ale bo testach wyszlo ze musza umiescic dwie drupy MLCC. Cale oswiadczenie zawier kluczowe slowo "real world applications testing" .

Tu nie chodzi o stale duze obciazenie i wysokie zegary jako takie a gwaltowne i szybkie boostowanie. Gwaltowne i szybkie zmiany poboru pradu przez GPU. Po to sa te kondensatory .To nie tylko filtrowanie lini zasilajacych ale takze zapewnienie bufora wtedy gdy sekcja zasilania nie jest w stanie zapewnic tak szybko odpowienio duzej ilosci mocy do GPU.W tym czasie zuzycie pradu przez GPU rosnie a napiecie zasilania przysiada bo bilans energii musi sie zgadzac .Nie jestes w stanie zaprojektowac tak szybkiej sekcji zasilajacej wiec stosujesz te kondensatory.Zazwyczaj jak popatszysz na karte to producenci stosuja mix polimerowych i ceramicznych. Nvidia w refernece design dala wolna reke ale chyba nie wpadla na to ze producenci beda chcieli zamontowac same plimerowe i to czasem tylko i wylacznie tansze polimerowo tantalowe i o stosunkowo malej pojemnosci ... (Zotak,Palit itp...)

Jak sie popatrzy na charakterystyke impednacji MLCC i POSCAP or aluminiowych POSCAP-ow od Panasonica to wyraznie widac ze ceramiczne charkateryzuja sie mniejsza impedancja przy wyzszych czestotliwoasciach niz polimerowo tantalowe czy tez polimerowo aluminiowe. Maja swoje wady tak , MLCC potrafia byc slyszalne, wibruja to cos co niektorzy uwazaja mylnie za dzwiek cewek, gorzej znosza zmiany temperatur czy tez wibracje itd...  Ale wygrywaja przy filtrowaniu zaklocen o duzej czestotliwosci ... 

O ponizej znalazlem cos fajnego w necie takie porownaniie impedancja vs czestotliwosc. Bardzo zgrubne ale pokazuje czego mozna sie spodziewac w realnym swiecie. To jest wykres z materialow Asusa .Plyta glowna z mixem kondenstorow w sekcji zasilajacej... 

 

ASRock Z77 OC Formula płyta główna kondensatory Multiple Filter Cap Multiple FiDIP solid cap POSCAP MLCC schemat

 

Co do 5700XT to ze pisze w sterownikach ze to jest znany blad to wcale nie musi oznaczac ze jest on spowodowany przez sterowniki. Takie bledy hardwarowe przede wszystkim sie stara rozwiazac za pomoca softu w tym przpadku sterownikow czy tez biosa. Tylko w ostatecznosci zarzadza sie akcje serwisowe ze wzgledu na koszta ...

Bledy w budowie procesorów rozwiazuje sie juz od dawna mikrocodem .Chyba ostatnia duza wpadka ktora nie udalo sie roziwazac zadnym oprogramowanie byla seria Atomow on Intela ktore trzeba bylo sciagac z rynku (degradacja C2000 z czasem).

A nowe produkty juz zazwyczaj zawieraja kolejne rewizje BOM-ow czy tez samego PCB.

W przypadku RTX3080 przelutowanie tych kondensatorow a pozniej dalsze sprzedanie kart nie stanowi wielkiego problemu bo jak patrzylem to chyba wszystkie PCB maja pady zarówno na grupe MLCC jak i pojedynczy polimerowy.

 

 

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Creati2k napisał:

AMD dalej wali bluescreenami i jakos tragedii nie ma. A juz ile czasu od premiery rx 5700xt minelo ? ? 

w Space Engineers nie moge do tej pory grac bo przy ladowaniu zawsze dostaje bluescreena.

Bo przyjeło się że AMD jest bee ogólnie a intel i nvidia są cacy ? a jak wychodzą problemy gdzie indziej niż u czerwonych to gul rośnie rozmiarów arbuza  :D

1 minutę temu, Spl97 napisał:

pc world to po angielsku komputer świat więc wszystko w normie ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z ciekawości zobaczyć. 

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, grayman_1 napisał:

Gamer Nexus ? .Tak EVGA wydalo statement ze wyslalo miedzy innymi wersje tylko z POSC-apami ale bo testach wyszlo ze musza umiescic dwie drupy MLCC. Cale oswiadczenie zawier kluczowe slowo "real world applications testing" .

Mogą wszystkie zmienić na MLCC co za problem. Nie biorę pod uwagę co pisze Evga patrząc co odwalają ze swoimi kartami od kilku lat.

Gdyby był problem z tętnieniami przy wyższych częstotliwościach to problem ze stabilnością pojawił by się przy kręceniu na azocie, a takiego problemu nie było. 

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sideband napisał:

Mogą wszystkie zmienić na MLCC co za problem. Nie biorę pod uwagę co pisze Evga patrząc co odwalają ze swoimi kartami od kilku lat.

Gdyby był problem z tętnieniami przy wyższych częstotliwościach to problem ze stabilnością pojawił by się przy kręceniu na azocie, a takiego problemu nie było. 

No tak Asus to zrobil ....

No nic zobaczymy co z tego jeszcze wyjdzie i jak sie to dalej rozwinie.

Nie widze jeszcze oficjalnego stanowiska Nvidii a to bym chcial uslyszec skoro oni odpowiadaja za reference design i cala czesc PCB w okolo GPU. 

Natomiast albo te firmy dzialaja w ciemno w co tez jestem w stanie uwierzyc  ? albo te zmiany kondensatrow na ostatnia chwile mialy sens .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...