Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Blah Blah Blah spc-mlcc. Ale nie o to chodzi, gość zapłacił na ebay 1650$ za orła 3080 od GB. I śmieszno i straszno, że niestety ludzie kupują od "scalpers" podstawowe modele za kawał kasy. 

Edytowane przez stami
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Producentów mamy kilku, więc 4 brygady w każdej z takich firm powinny produkować dziennie więcej kart, niż dotychczas trafiło na rynek :D

Ale skąd pewność, że fabryki Asusa, MSI, Gigabyte i innych nie wyrabiają z produkcją? Może wąskim gardłem pozostaje Nvidia i Samsung, a producenci modeli niereferencyjnych nie mogą produkować na 100% bo brakuje dostaw od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DjXbeat napisał:

Przed weekendem bawiłem się MSI 3080 Ventus. Wystarczyło dodać +10Mhz na GPU  i w 3 z 5 gier które miałem co chwila pojawiał się czarny ekran/ CTD z informacją "sterownik ekranu przestał działać" :E

 

To brzmi jakby to bylo Navi :rotfl: To moze znamy juz zagadke  problemow tych kart :D  trzeba jakiegos tipa do AMD wyslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To brzmi jakby to bylo Navi :rotfl: To moze znamy juz zagadke  problemow tych kart :D  trzeba jakiegos tipa do AMD wyslac.

GeForce 3000XT series :lol2:

Edytowane przez Art385
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Bardziej wygląda na to że zawrócili trefne partię i teraz klepią nowe.

tak na pewno - bo koszta ktore poniesli nie maja najmniejszego znaczenia i w zwiazku z tym cala produkcja w smietnik i roia nowe ???-jakie te firmy sa dobroduszne- jedyne co zrobia to przeprogramuja bios, dadza nowe stery itp. i pójda w rynek, po czym oblicza koszta ewentualnych reklamacji i strat i odbija to sobie w odpowiedni sposob na cenie produktu xd

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tldr z filmu der8auer: cała afera o +20 Mhz? xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AUTO6 napisał:

Ale skąd pewność, że fabryki Asusa, MSI, Gigabyte i innych nie wyrabiają z produkcją? Może wąskim gardłem pozostaje Nvidia i Samsung, a producenci modeli niereferencyjnych nie mogą produkować na 100% bo brakuje dostaw od Nvidii.

Samsung potrafi nastrugać 40-60milionów jednego modelu telefonu rocznie, a nie daje rady ulepić kilka tysięcy chipów dla NV? BŁAGAM! :D Prędzej to efekt tych kondensatorów albo umyślnego cięcia dostaw na siłę aby manipulować cenami na rynku :P 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada moment pewnie bedzie boom i dostawy rusza, przeciez te karty klepia pewnie 24h/7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Lada moment pewnie bedzie boom i dostawy rusza, przeciez te karty klepia pewnie 24h/7 .

W zakupowym temacie ktos podal ze strony overclockers ze uda sie do pierwszej polowy 2021 roku zrealizowac wszystkie zamowienia i odkorkowac im :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sovas napisał:

 

I jakie wnioski, bo nie mam czasu Oglądać 55 min testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac ze "złymi" kondensatorami lata na 2000-2100 Mhz stabilnie.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sovas napisał:

Zotac ze "złymi" kondensatorami lata na 2000-2100 Mhz stabilnie.

Serio wychodzi na to ze sterowniki a nie kondensatory? O_o co na to jasiu 2 grosze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Asus się nie chwali, jakie ma super kądziołki, tylko ile sztuk rtx'ów zdążyli już naprodukować i kiedy zamówione karty trafią do klientów. 

Edytowane przez stanko11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Creati2k napisał:

Serio wychodzi na to ze sterowniki a nie kondensatory? O_o co na to jasiu 2 grosze ?

No cóż, wyświetlania się zgadzają :D  Chłop na tym filmiku zrobił już 1,6 mln wyświetleń...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Altun6277 napisał:

No cóż, wyświetlania się zgadzają :D  Chłop na tym filmiku zrobił już 1,6 mln wyświetleń...

Już parę dni temu pisałem że jedynym beneficjentem tej afery będą internetowe gwiazdy typu jasiu. 

Wpływy z reklam się zgadzają w tyłku ma te całe kondensatory, w swoim kompie zapewne ma 3090 i się śmieję do rozpuku z reklamowych wpłwów.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie kondensatory. To po prostu soft. Na linuxie crashe nie występują.

9 minut temu, samsung70 napisał:

a wyżej, że karty asus korzystaja z MLCC wyłącznie, że poprawiają potencjal OC :D i wracamy do punkt wyjscia ;)

Myślę że Asus zgrabnie wykorzystuje sytuację, żeby wszyscy kupowali ich produkty. Podobało mi się ich zagranie że zaraz po nvidii byli pierwi żeby sponsorwać Linuska budując mu łazienkę Gamingową i upychając tam słynnego 3080 TUF.

Edytowane przez uni.que
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawić kondensatory sterownikami,pierwsze słyszę :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darkonza napisał:

No i naprawili kondensatory sterownikami

Więć skoro oni mogli tu jutro sam spróbuje naprawic laptopa sama "myślą"

Pamiętacie te momenty, kiedy się miało 10 lat i się intensywnie myślało żeby komputer się jakoś uruchomił sam z siebie kiedy walił black screenami XDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, uni.que napisał:

 

Myślę że Asus zgrabnie wykorzystuje sytuację, żeby wszyscy kupowali ich produkty. Podobało mi się ich zagranie że zaraz po nvidii byli pierwi żeby sponsorwać Linuska budując mu łazienkę Gamingową i upychając tam słynnego 3080 TUF.

Wydaje mi się, ze Asus nie musi niczego wykorzystywać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Samsung potrafi nastrugać 40-60milionów jednego modelu telefonu rocznie, a nie daje rady ulepić kilka tysięcy chipów dla NV? BŁAGAM! :D 

nie to, abym sie czepial, ale jaki telefon na rynku ma uklad wielkosci GA102 w srodku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...