Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Sovas napisał:

X Trio trzyma dobre takty ?

GTTvOCg.jpg

Wrzuć mu jakieś 1600rpm na sztywno bo widze że msi ma śmiesnie niskie obroty i tak będzie cicho a takty pójdą w górę pewnie ;) 

PS. Skąd ty bierzesz te karty że tu inni płaczą o dostępność a ty posiadasz 3 :>:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Wrzuć mu jakieś 1600rpm na sztywno bo widze że msi ma śmiesnie niskie obroty i tak będzie cicho a takty pójdą w górę pewnie ;) 

PS. Skąd ty bierzesz te karty że tu inni płaczą o dostępność a ty posiadasz 3 :>:E 

A co w tym dziwnego przy obciążeniu gpu 80% ? Niech zrobi test gdzie jest 95-100% wtedy porozmawiamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

Wrzuć mu jakieś 1600rpm na sztywno bo widze że msi ma śmiesnie niskie obroty i tak będzie cicho a takty pójdą w górę pewnie ;) 

PS. Skąd ty bierzesz te karty że tu inni płaczą o dostępność a ty posiadasz 3 :>:E 

Wrzuciłem teraz nawet więcej dla testu i trzyma na 2100 Mhz. Mogę jeszcze spróbować podkręcić core w AB i potestować w innych grach, ale chyba dziś nie będę miał tyle czasu.

Pod koniec października wleci blok na kartę to może będzie trzymać te 2100 fajnie.

seT5kpl.jpg

 

Co do dostępności to komputronik, jak już coś wystawiają to wysyłają faktycznie.

Edytowane przez Sovas
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w asasynie nie dobije do PL i cpu nie wykarmi tej karty wiec zegary ma wysoko. Ta gra tak ma ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Karta w asasynie nie dobije do PL i cpu nie wykarmi tej karty wiec zegary ma wysoko. Ta gra tak ma ;) 

Jakie gry proponujesz do testu? Może jutro obadam o ile je mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj niższą rozdzielczość aby gpu poszło jak u mnie 95%. Masz na TUF 2070yY8pUX3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sovas napisał:

Jakie gry proponujesz do testu? Może jutro obadam o ile je mam :D

Wiedźmin 3 z wyłączonym HW albo Metro Exodus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

// del: post pod postem sie zrobil

Edytowane przez Sovas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieśku czasem spada do 2010 Mhz z tego co widzę, najczęściej na 2055 Mhz. Nie crashuje.

Na razie 10 min po różnych lokacjach. 2010 - 2100 Mhz. 99% Gpu usage.

RMVnNL5.jpg

Edytowane przez Sovas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sovas napisał:

W wieśku czasem spada do 2010 Mhz z tego co widzę, najczęściej na 2055 Mhz. Nie crashuje.

Na razie 10 min po różnych lokacjach. 2010 - 2100 Mhz. 99% Gpu usage.

 

Ładne obroty na chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity 10GB za 4300 zł

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Żadnego RTX 3080 nie opłaca się kupić tak naprawdę w cenie +1k zł do wyjściowej, szczególnie, że nawet najtańszy TUF jest całkiem dobry.

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RozQ napisał:

Ładne obroty na chłodzeniu

Max dla testu :D karta będzie wodowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RozQ napisał:

Ładne obroty na chłodzeniu

Spokojnie... RTX Voice załatwi sprawę... ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, brelik napisał:

Czy ktoś z posiadaczy rtx 3080 po wyłączeniu CSM ma 2 restarty przed bootem? Nie ważne co ustawię w biosie, w momencie wyłączenia CSM, mam boot po 2 restartach. CMOS zrestartowany. Wygląda to tak: Przycisk Power ---> PC się uruchamia ---> 1.5s i restart ---> 1.5s i restart ---> boot i logowanie do win10. Dzieje się tak tylko na "zimnym" pc, później mogę restartować i wszystko działa normalnie.

U mnie po wyłączeniu CSM wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Strix to na serio jest bydle :E

JRQaYTF.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak cewki w strixie. W jednym filmie słyszałem tragicznie niestety ;/ Może po prostu wadliwy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sovas napisał:

Może po prostu wadliwy egzemplarz.

Będą jak wszędzie. Bzyczeć będzie każda, piszczeć i wyć na 200fps w górę - część ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś testy między TUF a Strix 3080 oraz 3090 na jednym zestawieniu? Obie wersje OC jak i non oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bo ja się zastanawiam która wersja OC będzie najlepsza do stabilnego 60 FPS w przypadku 3080 (w 4k) bo jak patrzę na testy to różnie jest. 

Edytowane przez Ig0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Mi wejdzie.

U mnie to jeszcze masa miejsca zostanie :E

W tym filmiku w tym momencie jak trzyma w rękach TUFa i Strixa. Tylko przytulać takiego Srixika ?

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mripper napisał:

Nie wiem z jakiego testu to wziąłeś (TPU?), ale to nie jest prawda. Wiem w końcu mam od wielu tygodni zarówno Palita 3080 Gaming Pro OC jak i bliźniaczego Gainwarda Phoenix 3080 GS (i 3090).

Nawet po godzinnym wygrzewaniu w Horizon Zero Dawn, temperatura nie przekracza 72-73 stopni, co do obrotów wentylatorów - 1860-1900. Trudno mi powiedzieć, co Ty kwalifikujesz za "odrzutowiec", ale ten Palit i Gainward to tak w odległości jednego metra od sonometra dobija w porywach do 36 dBA. Nie jest to TUF, ale głośno raczej nie jest.

Czyli sam potwierdziłeś to co napisałem, różnica ~2-3 stopni i ~ 150 RPM, to różnice wynikające z obiegu powietrza w obudowie. Sonometr z metra? Może od razu zaczniemy mierzyć z kilometra. Mam obudowę od siebie jakieś 20-30cm i nie mam zamiaru raczyć się młockarnią. ;)
Już nic nie wspominam o cenie, ten marny wynalazek jest w cenie Asusa TUF OC, a oferuje nędzny układ zasilania z niską sprawnością i słabe chłodzenie. Gaming Pro OC na 2080Ti to też był szrot. ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, someI napisał:

Pisałem, pod kątem zasilania. Wycie nie ma tu nic do rzeczy. Masz tu linka do momentu w którym porównuje Palita z Zotaciem: https://youtu.be/T1I-kS3lZUc?t=474

 

Founders Edition to nie referent, najbliżej płytki referencyjnej nVidii jest Palit właśnie. FE jest dobra, bo nie została "zopymalizowana kosztowo" przez poddostawców. MSI też zła nie jest (sam mam zamówioną, będzię na święta... :E ) ale też nie zachwyca w porównaniu z FE czy Asusem. Choć jak dla mnie różnice nie są na tyle duże, żeby anulować zamówienie i polować na TUFa. MSI jest najcichsza, ma wysokie fabryczne OC a rozmiar w mojej budzie nie będzie problemem. Tylko ta trzecia wtyczka upierdliwa.

Wiem że napisałeś pod kątem zasilania, ale między Palitem a Zotacem są ułamkowe różnice, jeden i drugi układ jest zwyczajnie słaby. A co do FE to ja doskonale wiem że nie jest to REF płytka, ale w dalszym ciągu TUF i X-Tio mają wyższą sprawność, stąd to porównanie o kant kuli rozbić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...