Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Sovas napisał:

Ciekawe jak cewki w strixie. W jednym filmie słyszałem tragicznie niestety ;/ Może po prostu wadliwy egzemplarz.

Daj linka, bo chyba przegapiłem ten filmik, albo moment.

A ogólnie to w każdym GPU bzyczą, raz się trafi mniej raz mocniej. I jeszcze zależy od ilości fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DisconnecT napisał:

Czyli sam potwierdziłeś to co napisałem, różnica ~2-3 stopni i ~ 150 RPM, to różnice wynikające z obiegu powietrza w obudowie. Sonometr z metra? Może od razu zaczniemy mierzyć z kilometra. Mam obudowę od siebie jakieś 20-30cm i nie mam zamiaru raczyć się młockarnią. ;)
Już nic nie wspominam o cenie, ten marny wynalazek jest w cenie Asusa TUF OC, a oferuje nędzny układ zasilania z niską sprawnością i słabe chłodzenie. Gaming Pro OC na 2080Ti to też był szrot. ;)

Obudowa w odległości 20-30 cm od Ciebie/głowy? :) No, co kto lubi. Myślę jednak, że większość ludzi nie siedzi aż tak blisko jednostki. Jasno napisałem, że TUF to to nie jest, ale z pewnością nie jest to odrzutowiec, jak Ty sugerowałeś. Wedle Twojego kryterium to w sumie wychodzi, że prawie wszystkie obecnie dostępne karty poza Asusem i może MSI to jest szrot lub blisko tego.

Edytowane przez Mripper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovas napisał:

Co do dostępności to komputronik, jak już coś wystawiają to wysyłają faktycznie.

CZyli kupiłeś tam za 4050zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mripper napisał:

Obudowa w odległości 20-30 cm od Ciebie/głowy? :) No, co kto lubi. Myślę jednak, że większość ludzi nie siedzi aż tak blisko jednostki. Jasno napisałem, że TUF to to nie jest, ale z pewnością nie jest to odrzutowiec, jak Ty sugerowałeś. Wedle Twojego kryterium to w sumie wychodzi, że prawie wszystkie obecnie dostępny karty poza Asusem i może MSI to jest szrot lub blisko tego.

Nie trzeba niczego lubić, dobrej jakości komponenty i skrzynka w idle bezgłośna, a w grach generuje bardzo miękki i cichy szum który nie drażni ucha. ;)
Dla mnie okolice 2000 RPM na 3 wentylatorach, to jest właśnie odrzutowiec, miałem już takie karty w przeszłości i nigdy więcej.

Masz rację TUF to to na pewno nie jest, ale cena sugeruje coś zupełnie innego,  w poprzedniej generacji Palit znał swoje miejsce w szeregu Gaming Pro OC była jedną z najtańszych kart, teraz jak widać zmienili strategię na mniej prokonsumencką.
A co do chłodzenia, to przypomnij sobie rewelacyjnego JetStream, Gaming Pro OC to zwykły szrot przy nim. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem, że Ty masz taki układ, każdy ma jak chce; ale jednak nie reprezentujesz większości wedle mojej wiedzy w tej kwestii, dlatego realnie testów kart graficznych sonometrem raczej nie przeprowadza się z takiej odległości, bo to zwyczajnie jest ekstremalnie blisko.

Cena Gaming Pro powinna wynosić 3499 zł, a że obecnie jest jaka jest to nie ma nic wspólnego z Palitem, tylko ze sklepami i ich fantazją. Nadal mogłaby być nieco niższa (w cenie referencyjnej, ale zdecydowano jak zdecydowano). Tak czy inaczej Gaming Pro oraz seria Phoenix Gainwarda to najniżej pozycjonowane modele, GameRock i Phantom niedługo zadebiutują jak ktoś chce lepiej.

Co do JetStream - nie muszę sobie przypominać, mam nadal 3 karty z tej serii, bardzo udane to fakt.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Konradox napisał:

CZyli kupiłeś tam za 4050zł?

tak

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, DisconnecT napisał:

Dla mnie okolice 2000 RPM na 3 wentylatorach, to jest właśnie odrzutowiec, miałem już takie karty w przeszłości i nigdy więcej.

Masz obecnie 1080 Ti Strixa, ciekawi mnie jak dostaniesz TUFa 3080 czy podzielisz to o czym wspominałem, że 2000RPM na TUFie jest cichsze niż np. 1750RPM na Strixie - te wentylatorki nowe w ASUSie są sporo lepsze. Chyba, że moja sztuka 1080 Ti Strixa było tak przeorana już, co też jest możliwe, bo kupowałem używkę swego czasu, która mocno problematyczna była niemal od startu, ale TUF wydaje odgłos po prostu szumu/wiatru, ale bez pierdnięć/świstów czy czego tam jeszcze. Od GameRocka RTX 2070S też jest zdecydowanie ciszej przy tym samym RPM.

"Sonometr z metra? Może od razu zaczniemy mierzyć z kilometra." - Jak gram na TV to mam równo metr od komputera, ostatnio mierzyłem! Łapię się zatem. :D 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fjubens napisał:

Jak gram na TV to mam równo metr od komputera, ostatnio mierzyłem! xD

Jak gram na TV to gram ~3.7m od komputera.Tez mierzyłem :D

Generalnie mógłbym manualnie rozkręcić wszystko na maxa i odpalić kino domowe,ale nie muszę bo ta karta naprawdę sobie radzi bez takich trików ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, DisconnecT napisał:

A co do FE to ja doskonale wiem że nie jest to REF płytka, ale w dalszym ciągu TUF i X-Tio mają wyższą sprawność, stąd to porównanie o kant kuli rozbić. ;)

Trio ma mniej faz niż FE (8+5+3 vs. 9+6+3), droższe kondensatory SMD tylko na części faz i ogólnie mniej korzystny układ płytki z punktu widzenia zasilania (ale lepszy do chłodzenia). Więc.... o jakiej sprawności piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slaww napisał:

Opłaca się brać ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity 10GB za 4300 zł

W porównaniu co oferuje 1000 zł za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, someI napisał:

Trio ma mniej faz niż FE (8+5+3 vs. 9+6+3), droższe kondensatory SMD tylko na części faz i ogólnie mniej korzystny układ płytki z punktu widzenia zasilania (ale lepszy do chłodzenia). Więc.... o jakiej sprawności piszesz?

A od kiedy ilość faz przekłada się na sprawność? Przy niskiej jakości układu możesz wpakować nawet ich 20 i nie będzie to w żaden sposób lepsze od porządnego układu 12 fazowego, piszę o sprawności na wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Mi wejdzie.

Jeszcze brakuje mema z Sashą Gray...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Fjubens napisał:

Masz obecnie 1080 Ti Strixa, ciekawi mnie jak dostaniesz TUFa 3080 czy podzielisz to o czym wspominałem, że 2000RPM na TUFie jest cichsze niż np. 1750RPM na Strixie - te wentylatorki nowe w ASUSie są sporo lepsze. Chyba, że moja sztuka 1080 Ti Strixa było tak przeorana już, co też jest możliwe, bo kupowałem używkę swego czasu, która mocno problematyczna była niemal od startu, ale TUF wydaje odgłos po prostu szumu/wiatru, ale bez pierdnięć/świstów czy czego tam jeszcze. Od GameRocka RTX 2070S też jest zdecydowanie ciszej przy tym samym RPM.

"Sonometr z metra? Może od razu zaczniemy mierzyć z kilometra." - Jak gram na TV to mam równo metr od komputera, ostatnio mierzyłem! Łapię się zatem. :D 

Bardzo możliwe że masz już zużyte wentyle, wedle mojej organoleptycznej opinii moja sztuka Strixa pracuje porównywanie względem nowej sztuki, a mam wyłączony fanstop i w idle ustawiony minimalny poziom :D
Zobaczymy jak będzie z TUF'em, chłodzenie ma spore możliwości, to i karta zapewnia dość elastyczne podejście do tematu temperatura vs głośność. :)

No jak Ty grasz na TV to inna sprawa, ja głównie przy biurku na monitorach. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DisconnecT napisał:

A od kiedy ilość faz przekłada się na sprawność? Przy niskiej jakości układu możesz wpakować nawet ich 20 i nie będzie to w żaden sposób lepsze od porządnego układu 12 fazowego, piszę o sprawności na wat.

Toż właśnie piszę, że lepsze komponenty i ich rozplanowanie jest w FE. Więc skąd teoria, że to MSI ma wyższą sprawność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, someI napisał:

Toż właśnie piszę, że lepsze komponenty i ich rozplanowanie jest w FE. Więc skąd teoria, że to MSI ma wyższą sprawność?

Nie, napisałeś o większej ilości faz i lepszych kondensatorach SMD, które są kroplą w morzu, nie uwzględniając stopni mocy (dr.mosów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roothar napisał:

Widać że pamięci nie mają lekko w FE, jak to się przełoży na uch żywotność to czas pokaże. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Daj linka, bo chyba przegapiłem ten filmik, albo moment.

A ogólnie to w każdym GPU bzyczą, raz się trafi mniej raz mocniej. I jeszcze zależy od ilości fps.

Stronkę wcześniej wrzucałem.

 

Ogólnie to rawie każda cos tam bzyczy, ale ta sztuka to jest przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, nie oglądałem tego materiału w całości. Ta sztuka ćwierka jak stado ptaszków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, DisconnecT napisał:

Nie, napisałeś o większej ilości faz i lepszych kondensatorach SMD, które są kroplą w morzu, nie uwzględniając stopni mocy (dr.mosów).

Te te też są lepsze u nVidii (70 Amp smart vs. zwykłe 50 Amp w MSI Trio). Więc jeszcze raz, skąd rewelacje że to MSI ma wyższą sprawność?

Na kanale YT tego gościa masz półgodzinne analizy PCB dla MSI, Nvidia Founders i Zotaca, jak obejrzysz, to się dowiesz czemu tak a nie inaczej uszeregował te karty. 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, someI napisał:

Toż właśnie piszę, że lepsze komponenty i ich rozplanowanie jest w FE. Więc skąd teoria, że to MSI ma wyższą sprawność?

A wiesz od czego zależy sprawność energetyczna sekcji? Nie pierdołów o których piszesz tylko dr mosów, które zastosowano w każdej z 3080.

Sprawność sekcji w MSI to ten sam poziom co w FE. Poza tym sekcja na każdej z 3080 ma duży zapas jeżeli chodzi o wydolność prądową. Pisanie , że któraś sekcja jest mocniejsza to zwykłe pitolenie.

Mogą zrobić sekcja nawet, która wytrzyma 2kA tylko nie ma żadnego wpływu na oc. Liczy się jakość GPU i temperatura.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mripper napisał:

Obudowa w odległości 20-30 cm od Ciebie/głowy? :) No, co kto lubi. Myślę jednak, że większość ludzi nie siedzi aż tak blisko jednostki. 

Też tak siedzę powyżej 1700rpm na gpu jest dla mnie głośne i właśnie poza ten zakres nie wychodzę, obecnie ustawiam sobie na swojej GB 2070S właśnie 1700 (55%) i lecę :E "AUTO" mówię nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sideband napisał:

Nie pierdołów o których piszesz tylko dr mosów, które zastosowano w każdej z 3080.

Sprawność sekcji w MSI to ten sam poziom co w FE.

Jeden post wyżej. 

Tak w ogóle to kwestionujecie słowa gościa, który robi kartom takie analizy pod kątem OC, wraz z wyliczeniami strat mocy na sekcji zasilania, od paru dobrych lat. Nie mnie, ja tu tylko cytuję :) Ale wypadałoby podać choć jeden argument na poparcie swojej tezy, bo póki co same puste mądrości lecą.

A że nie ma to znaczenia dla kogoś, kto kupi taką kartę, zamknie w obudowie i co najwyżej da +50MHz w Afterburnerze, to inna sprawa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ombre070 napisał:

Jak gram na TV to gram ~3.7m od komputera.Tez mierzyłem :D

 

ekran 100 cali w takim razie ? :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

ekran 100 cali w takim razie ? :E 

60

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...