Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Send1N napisał:

Też tak siedzę powyżej 1700rpm na gpu jest dla mnie głośne i właśnie poza ten zakres nie wychodzę, obecnie ustawiam sobie na swojej GB 2070S właśnie 1700 (55%) i lecę :E "AUTO" mówię nie!

Wcale w to nie wątpię, jakbym siedział w takiej odległości od jednostki/karty graficznej to pewnie zrobiłbym podobnie. Widocznie tak Wam pasuje, ot raczej nie reprezentujecie większości w tej kwestii. Nie widzę problemu, każdemu wedle potrzeb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednostkę ~70-80cm od ucha, wiele to nie zmienia, różnica pomiędzy 1200 a 1600rpm jest bardzo znaczna. Wcześniej miałem na podłodze pod biurkiem i też cudów nie było. Jakoś trochę mocniej wentyle to można podkręcić jak się siedzi 3m+ od jednostki :E

A tak bardzo rzadko przekraczam 1500RPM, a przeważnie UV i przedział 1200-1400, a w mało wymagających grach to nawet i na 700-800RPM sobie wentyle lecą. A torxy 2.0 od MSI należą do jednych z przyjemniejszych dźwiękowo wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ombre070 gdzie tak daleko, za dużo detali tracisz w 2160p ;) Ja od 65" siedzę równo 1,30-1,60 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Fjubens napisał:

Jak sprawdza się rezultaty w 3DMarku na stronie z RTXem 3080 wśród użytkowników polskich, to widać jak mało tych sztuk na Polskę musiało dotrzeć jak na razie (...)
 

Kolejne dostawy też nie będą zbyt duże, niestety ale chętni sobie trochę poczekają.

No jak duży sklep w Finlandii dostaje łącznie (karty wszystkich producentów) kilkadziesiąt sztuk na całą Finlandię to wiedz że coś się dzieje :rotfl: 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawa na początku przyszłego tygodnia będzie największą ze wszystkich do tej pory. Nadal relatywnie mała (w skali zapotrzebowania), ale zapewne trochę osób swoje karty dostanie.

Na każdy kraj są inne wolumeny rzucane, sporo do powiedzenia w tej kwestii ma również Nvidia (jak w prawie wszystkim), na wspomnianą Finlandię przykładowo Palit/Gainward rzucił 3 razy mniej kart niż na Polskę do tej pory. 

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, brelik napisał:

Czy ktoś z posiadaczy rtx 3080 po wyłączeniu CSM ma 2 restarty przed bootem? Nie ważne co ustawię w biosie, w momencie wyłączenia CSM, mam boot po 2 restartach. CMOS zrestartowany. Wygląda to tak: Przycisk Power ---> PC się uruchamia ---> 1.5s i restart ---> 1.5s i restart ---> boot i logowanie do win10. Dzieje się tak tylko na "zimnym" pc, później mogę restartować i wszystko działa normalnie.

Jaka plyta glowna? Ja tak mialem z Asusem Z170 Deluxe. Tak jak piszesz dzialo sie to przy wlaczeniu komputera przykladowo w nastepnym dniu. Jak juz zalapal to restartowal sie bezproblemowo. Dzialo sie tak na kazdej karcie jaka mialem na tym systemie. Pozniej to juz przestalem na to tak zwracac uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

A tak w skrocie?? :D 

Lanie wody :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pablo-8511 napisał:

Jaka plyta glowna? Ja tak mialem z Asusem Z170 Deluxe. Tak jak piszesz dzialo sie to przy wlaczeniu komputera przykladowo w nastepnym dniu. Jak juz zalapal to restartowal sie bezproblemowo. Dzialo sie tak na kazdej karcie jaka mialem na tym systemie. Pozniej to juz przestalem na to tak zwracac uwage.

Z czymś musiał Ci się bios gryźć, też miałem Z170 Deluxe i startowała zawsze za pierwszym razem, z GPU kilka modeli było.
Możliwe że miałeś włączone bootowanie z dodatkowego kontrolera SATA ASMedii. ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Nadmuchana afera :rotfl:

Z 10 lat temu takich "afer" były dziesiątki i nikt ich zbytnio nie ruszał. Odkąd dramy "burze w szklance wody" są popularne i dawno zostały sklasyfikowane jako klik-o-lubne z wysokim wskaznikiem wybicia się na youtubach (nawet nasz "człowiek pająk" drama-ował się z jakimś innym kolesiem chyba z rok :rotfl: jeden nagrywał kolejny odcinek dramy na drugiego, a drugi odpowiadał po chwili temu pierwszemu... kasa im się musiała konkretnie zgadzać z wyświetleń/reklam bo drama nie miała końca )

3 godziny temu, wii napisał:

Jeszcze brakuje mema z Sashą Gray...

One dog four balls? Challenge Accepted? ;) 

Proszę... "3 guys 1 accordion" >KLIK<

Handluj z tym :E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie wiadomo, czy jutuberzy lecą na tych samych wersjach kart co produkcyjne czy starsze wersje :) 

Meksyk z tą premierą, ale minęły dwa tygodnie a na razie nikt nie spamuje o awariach jak było z serią 2000 więc jest lepiej niż mogłoby się posypać do końca :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, skunRace napisał:

@ombre070 gdzie tak daleko, za dużo detali tracisz w 2160p ;) Ja od 65" siedzę równo 1,30-1,60 metra.

Nic  nie zrobię taki mam  pokój (30m²)

Plus jest taki że z takiej odległości  w wielu grach nie widać różnicymiędzy 1440p a 4k.Czasem grafika sobie odpocznie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 50m2 pokój a siedzę ze 2m od TV.  Z 4 metrów TV ma wielkość malego monitorka.

GPU od tego jest żeby pracować A nie odpoczywać. Marnujesz 3080, oddaj ja mi to nie będzie się nudzić. ;D

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, HaslaMGK napisał:

Teraz NVIDIA Reflex przynajmniej w COD MW wprowadziła opcje Reflex + Boost (wrzuca stały najwyższy zegar) - dobry test stabilności :D 

Do tego prawie maksymalnie użycie pamięci karty dochodzi do tego :) 

wysłałem CI pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Sovas napisał:

Ma ktoś już w ogóle 3090? Jak wrażenia?

Dzisiaj odbieram Trio. Stay tuned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dudi175 napisał:

Opłaca się teraz kupić rtx 3080 msi gaming x? Przesiadka z RTX 2070.

nie nie oplaca sie - poco masz przeplacac - karta  ktora masz w zupelnosci wystarczy do ogrania tego co teraz wychodzi - nie ma sensu przeplacac - poczekaj sytuacja sie uspokoi beda karty na rynku cena spadnie wejdzie amd radeon - zaobaczymy co bedzie w tedy wymienisz

tez mam podobna syt - czekam z wymiana z 2080 na 3080 ale na spokojnie bez szalenstwa

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-gaming-x-trio-10gb-gddr6x-rtx-3080-gaming-x-trio-10g-5943771/

3 minuty temu, gruzin don Leonides napisał:

nie nie oplaca sie - poco masz przeplacac - karta  ktora masz w zupelnosci wystarczy do ogrania tego co teraz wychodzi - nie ma sensu przeplacac - poczekaj sytuacja sie uspokoi beda karty na rynku cena spadnie wejdzie amd radeon - zaobaczymy co bedzie w tedy wymienisz

tez mam podobna syt - czekam z wymiana z 2080 na 3080 ale na spokojnie bez szalenstwa

Ok dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko tej karty nie dostaniesz, może na święta albo w przyszłym roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudi175

Przecież pisze przedsprzedaż  co obecnie oznacza  ''stanie''  w  kolejce  co najmniej  3 tygodnia

jak nie do Świąt Bożego Narodzenia .  Posiadasz RTX 2070   to się wstrzymaj .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Wami zgodzę. Jeżeli i tak obecnie niczego nie ogrywa, to może to być ostatni moment, żeby chwycić jakieś przyzwoite pieniądze za ten sprzęt. Za 1-2 miesiące, po premierze 3070/3060 super/navi i ustabilizowaniu dostępności, ceny poprzednich generacji spadną na pysk o +/- 30%. Oczywiście można powiedzieć, że 400-500 zł to nie majątek, ale w przypadku kiedy karta i tak do niczego teraz nie jest wykorzystywana to wolałbym coś innego za to kupić, lub dołożyć do lepszego modelu.

Jest to już jednak kwestia indywidualna i każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy może kilka tygodni wytrzymać bez grafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

nie nie oplaca sie - poco masz przeplacac - karta  ktora masz w zupelnosci wystarczy do ogrania tego co teraz wychodzi - nie ma sensu przeplacac - poczekaj sytuacja sie uspokoi

wlasnie u wielu jest ten problem psychiczny że wszystko poniżej ampere już się nie nadaje do gry :E magia internetu,yt i tego wątku :rotfl:

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...