Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Sovas napisał:

Ma ktoś już w ogóle 3090? Jak wrażenia?

MSI 3090 Gaming X Trio: zamontowana, uruchomiona. Żadnych problemów, pikania, restartów - może dlatego, że od dwóch dni B550 Tomahawk ma nowy BIOS z AGESA 1.1.0.0. Zasilacz Seasonic Gold 750W.

 

W zasadzie nie ma co pisać - jest tak jak w testach. Gry w 4K na monitorze 120Hz z Freesync chodzą wymaksowane i zultrowane :-)     Montażu video w Resolved jeszcze nie sprawdzałem.

Sama edycja Trio jest bardzo cicha. Na 99 proc. obciążenia kręci pomiędzy 1200-1300 RPM i jest to prawie nieodczuwalne. Temperatura 70-72 stopnie. Manualnie można rozkręcić wentylatory do 3250 RPM i wtedy na 99 proc. obciążenia mam 55-57 stopni. W połowie na 1650 RPM jest 64-65 stopni.

Boostom się nie jakoś specjalnie nie przyglądałem, ale HWInfo pokazuje max clock 2025Mhz 2040Mhz 2055Mhz (update).

Max power wg HWInfo to 370W.

 

I jeszcze stricte o "wrażeniach": zero dyskomfortu, że to cholerstwo takie drogie, tylko czysta radocha, że takie mocne ???

Edytowane przez msky7300
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brelik napisał:

Mam z nimi wymienione ok 10 maili. Straszna niekompetencja i udawanie, że czegoś nie napisałem :D:D W kółko te same odpowiedzi i wmawiają mi, że to wina karty. Dzieje się tak, jak wyłączę CSM, ale wina karty :) Generalnie unikają odpowiedzi na pytanie:"Kiedy update biosa?". 4 razy zapytałem, udają, że nie ma pytania.

To juz wiesz jakiego producenta w przyszlosci unikac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pablo-8511 napisał:

To juz wiesz jakiego producenta w przyszlosci unikac ;)

MSI ma podobnie gówniany support :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, DisconnecT napisał:

MSI ma podobnie gówniany support :E

Naprawili mi uszkodzona plyte glowna. Nawet sklep mi pisal, ze nie musza na to przystac, wszak uszkodzenie bylo z mojej winy. Odeslali z powrotem do sklepu. Sklep zdiagnozowal problem, ktory raportowalem i wyslal mi nowy produkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MrAriel napisał:

3070 będzie do 1440p, a jednak 1080p jest nadal w większości domów. Jeśli cena 2070s spadnie to nieznacznie

 

Ale będziesz miał jeszcze 3060/super, które mają być na poziomie 2070s+ i na dodatek będzie to nowy sprzęt z wyższą wydajnością w RT. Przyjmując cenę na poziomie 1800-2000 zł za nowe 3060/s trudno mi sobie wyobrazić, że nowe 2070s będą sprzedawały się za więcej niż 1400-1500 zł.
Ile w takim przypadku będzie warta używka z roczną gwarancją? 1100-1200 zł? Obecnie na alle można jeszcze sprzedać za te +/-1700 zł.

 

7 godzin temu, Aldatha napisał:

Kupowanie 3080 przed samą premierą RDNA2 jest lekko bezsensowne

AMD może dać solidnego kopa w jaja ampere, maja teraz niepowtarzalną szansę

drama o kondesatory + dupiaty performance 3090

lepszej okazji nie będzie Lisa, dawaj

zrobia karte 10-15% słabszą od 3080 za jeszcze niższą cenę i z ludzkim TDP i zaraz zobaczysz kilka 3080 na olx :D

 

Tu akurat całkowicie się zgadzam. Jeżeli ktoś nie ma "sraczki" na nowy sprzęt to najrozsądniej jest przeczekać wszystkie premiery, poczekać na jako/taką dostępność w sklepach i zakupu dokonać jak opadnie kurz i będzie wszystko wiadomo. Problem w tym, że będzie to już prawdopodobnie Q1 2021 i wielu osobom zwieracze mogą do tego czasu nie wytrzymać :D

Ewentualnie zawsze można poszukać jakiejś używki z roczną gwarą na przeczekanie te 2-3 miesiące - typu 1060 6GB w dobrej cenie i jej późniejsza odsprzedaż z małą stratą.

  

7 godzin temu, ombre070 napisał:

3080 nie ogarnia Mafii w 4k na high 60k.Są spadki według PP.

Co masz na myśli przez "nie jest wykorzystywana " ?

 

Chodziło mi raczej o bieżącą potrzebę posiadania karty do gier - tzn. jeżeli nie ma się obecnie niczego do pilnego ogrania. 

 

Konkluzja jest taka, że gdy w grę wchodzi hobby i emocje to rozsądek traci znaczenie i wtedy kupuje się "tu i teraz". Jeśli na dodatek jest kasa to żaden problem. Na coś trzeba wydawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foundersy dostepne - jak ktos chce strona nvidia wlasnie ruszyla sprzedaz znowu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co się zmieniło na stronie Nvidii to to, że zamiast "Out of stock" jest sprawdź dostępność przy 3080, która oczywiście po wejściu na stronę ma oznaczenie "Towar wyprzedany". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są czy nie?

 

Czy 3090 można dostać na luzie?

Edytowane przez malko
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek kto zamówił 3080 w Xkom dostał kartę? Ja zamówiłem jak tylko sklep wstał, o 15:04, do dziś nie ma nawet orientacyjnej daty dostawy karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Roothar napisał:

Ja wyklikałem. Były przez jakies 20 sekund ....

image.png.cb136b201f312dda6fa2e08b65e4797a.png

Wow, 1 sztuka na Polskę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najmniej 3 osobom z forum się udało :P. Więc przynajmniej 3 (może) będą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś jakieś powiadomienie czy tak o akurat sprawdzałeś i była dostępna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://distill.io/

Aż takiego farta to raczej ciężko mieć, żeby losowo F5 kliknąć.

Odpalone miałem powiadomienia z linku wyżej i skrypt z reddita na pare stronek tak for fun, ale że akurat przy kompie byłem to paluszki zaświerzbiały i wyklikałem :P.

Edytowane przez Roothar
  • Thanks 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki. Człowiek pewnie i tak by się nie załapał w 20 sekund nawet tu siedząc. Akurat poza domem... Ale dzięki za cynk i sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpaliłem dzisiaj wieczorem Steam, to automat poprosił mnie czy wyrażę zgodę na ten ich hardware survey, pomyślałem "ok", podbiję statystyki kart na Steam :lol2:
QxcioHn.png

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Simplex napisał:

Czy ktokolwiek kto zamówił 3080 w Xkom dostał kartę? Ja zamówiłem jak tylko sklep wstał, o 15:04, do dziś nie ma nawet orientacyjnej daty dostawy karty. 

Dzwonili do mnie dzisiaj, że jeszcze "ponoć" ok. 2 tygodnie muszę czekać. Choć tą informację biorę to ze sporym dystansem.

Edytowane przez lemur20
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wyjaśnień Gigabyte w temacie kondensatorków fajnie wygląda zestawienie flaków RTX3080 Gaming OC i oświadczenia GB

Przechwytywanie.jpg.90debe140d2be767195bd799d079e72f.jpg

 

The GIGABYTE GeForce RTX 30 graphics cards are designed in accordance with NVIDIA specifications, and have passed all required testing, thus the product quality is guaranteed. GIGABYTE GeForce RTX 3080/3090 GAMING OC and EAGLE OC series graphics cards use high-quality, low-ESR 470uF SP-CAP capacitors, which meet the specifications set by NVIDIA and provide a total capacity of 2820u in terms of GPU core power, higher than the industry’s average. The cost of SP-CAP capacitors is not lower than that of MLCCs. GIGABYTE values product integrity highly and definitely does not reduce costs by using cheap materials.

 

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuśćcie z tymi przedłużkami. Uczepiliście się jak rzep psiego ogona, a nie ma o co toczyć piany. Rozwiązanie to na nic nie wpływa. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mckarmi napisał:

Odpuśćcie z tymi przedłużkami. Uczepiliście się jak rzep psiego ogona, a nie ma o co toczyć piany. Rozwiązanie to na nic nie wpływa. 

Na liczbę połączeń wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BladyPL napisał:

Spokojnie, w wątku zakupowym szykuje się srogie zawiadomienie do naszego UOKIK w sprawie nieuczciwych cen. Dostawy OEM się przestraszą i zaleją rynek kartami w cenach zbliżonych do tych sugerowanych przez nV.

Odgórna regulacja cen RTXów? :rotfl: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Griszah napisał:

Na liczbę połączeń wpływa.

Zmierzyłeś spadek napięcia na tych połączeniach iż wież że wpływają na cokolwiek ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RsNeo napisał:

Zmierzyłeś spadek napięcia na tych połączeniach iż wież że wpływają na cokolwiek ?

Każde takie połączenie to słaby punkt toru prądowego, a trochę A będzie tędy leciało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...