Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte Eagle OC 3080 w moich rękach od poniedziałku :) Wersja z tygodnia 2038, więc była jakaś tam szansa na wadę fabryczną connectora. 

Jestem zadowolony. 1950/0.875V działa stabilnie we wszystkim co zarzuciłem. Pamięci +1000. Trzyma zegar, czasami zbije do ~1930. Temperatura śmiesznie niska - na domyślnym ustawieniu wiatraczka (tj. ciszej niż fan cpu, obudowy) 60-kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoko memki poszly sprawdzales czy korekcja bledow sie nie wlacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wysoko memki poszly sprawdzales czy korekcja bledow sie nie wlacza??

Polecą nawet +1100. Przy +1250 już wydajność spadała przez korekcje błędów. Na OCN też gość z Eagle je bardzo wysoko mógł kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty idą i przyjść nie mogą :)

https://imagesharing.com/photo.php?id=889defd62c950bfc11440942b95c2ed188d27999

NVIDIA-RTX3080-3090-JOKE-proshop-v4.jpg

 

Dobry żart.
Za pasem premiera 3070, dla której nVidia przełożyła premierę z obawy o dostępność. To jak widać paczki w drodze i tak idę od prawie dwóch tygodni... 
Z drugiej strony z 3080 i 3090 jest jeszcze gorzej. Czyżby taśmy 70% mocy skierowały na produkcję najbardziej "chodliwego" GPU?
Już nawet bajeczki o 20GB/16GB Amperach zrównano z błotem: https://www.purepc.pl/nvidia-anulowala-karty-geforce-rtx-3070-16-gb-i-rtx-3080-20-gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, crun napisał:

Gigabyte Eagle OC 3080 w moich rękach od poniedziałku :) Wersja z tygodnia 2038, więc była jakaś tam szansa na wadę fabryczną connectora. 

Jestem zadowolony. 1950/0.875V działa stabilnie we wszystkim co zarzuciłem. Pamięci +1000. Trzyma zegar, czasami zbije do ~1930. Temperatura śmiesznie niska - na domyślnym ustawieniu wiatraczka (tj. ciszej niż fan cpu, obudowy) 60-kilka stopni.

Sprawdź w Control lub Metro Exodus czy nie wywala gry przy 1950MHz na 0.875v. Wydaje się bardzo wysoko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie będzie RTX 3070 16 GB więc pewnie kupię zwykłą wersje, tylko mam jedno pytanie. Jak się ma cena przykładowo RTX 3080 na początku premiery a teraz ? Podrożała ? Bo chciałbym kupić RTX 3070 jak najszybciej w dniu premiery a z drugiej strony nie chciał bym przepłacić a sklepy mogą to wykorzystać i wywalić cenę w kosmos na premierę więc się zastanawiam czy taki zakup będzie rozsądny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar teraz trochę podrożał wiec może być trochę drożej. Normalna cena za RTx 3070 to 2250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gromitek napisał:

Dolar teraz trochę podrożał wiec może być trochę drożej. Normalna cena za RTx 3070 to 2250 zł.

tak tylko bardziej chodzi mi o niereferenta i chciałbym zamknąć się w 3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam,nawiązanie z Anime ?

Zresztą w Europie takiej karty nie dostaniesz,bo to Galax.A Galax na rynek europejski to KFA2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Sprawdź w Control lub Metro Exodus czy nie wywala gry przy 1950MHz na 0.875v. Wydaje się bardzo wysoko.

W Control nie wywala. (4k dlss) Grałem ok. godziny i mi starczy.

Metro Exodus najpierw muszę zakupić, ale się przymierzam po skończeniu Detroit: Become Human :-) 

 

Na OCN lepsze rezultaty mi migały przy takim napięciu. Ale sztuka dobra. Szkoda, że ponownie jestem przegrywem w loterii krzemowej u Intela. do x49 procek sporo papu potrzebuję. Czy zobaczę kiedyś x50? :(

Edytowane przez crun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xSnax napisał:

Niestety ale nie będzie RTX 3070 16 GB więc pewnie kupię zwykłą wersje, tylko mam jedno pytanie. Jak się ma cena przykładowo RTX 3080 na początku premiery a teraz ? Podrożała ? Bo chciałbym kupić RTX 3070 jak najszybciej w dniu premiery a z drugiej strony nie chciał bym przepłacić a sklepy mogą to wykorzystać i wywalić cenę w kosmos na premierę więc się zastanawiam czy taki zakup będzie rozsądny.

3080 sporo podrożało(sklepy podbiły ceny). 3070 też nie zapowiada się, aby miało dobrą dostępność. Wydajność zapowiada się naprawdę spoko, ale realne ceny niereferentów nie wiadomo jakie będą. Szacuję się, że msrp w zależności od modelu to przedział od ~2300-3000 pln.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na 3070 poniżej ceny FE czyli te 2360 zł, a zapewne typowa cena to będzie 2500-2600

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą droższe bo kart jest bardzo mało, to zależy od sklepów i dystrybutorów. Ale MSRP za najniższe modele niereferencyjne podobnie jak jest w przypadku niereferentów 3080 powinno się kręcić w okolicy wersji FE.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co trafiłeś coś ciekawego? Bo jak na razie wygląda, że większość tych chipów ma podobne możliwości, a głównie PL je ogranicza w wyciskaniu ostatnich soków.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przetestowałem jeszcze wszystkich (11x GameRock), te 3 dostałem dziś, właśnie się za nie biorę. We wcześniejszych (8), rozrzut był dość mały. Prostu z pudełka - najsłabsza karta trzyma po 30 minutowym wygrzewaniu w W3 stałe 1930 MHz na rdzeniu; najlepsza 1985 MHz. Najwyższe utrzymane (na tej ostatniej) OC to 2085 MHz (dla pozostałych 2030 - 2045 MHz) na rdzeniu i +1200 MHz na pamięciach (dla pozostałych 800 - 1100 MHz). 

Edytowane przez Mripper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mripper napisał:

Zabawa w szukanie najlepszego binu trwa..... :)

 

A jak Ty to tak! To nielegalne na tym forum mieć więcej niż jedną 3080 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie wadzę, w końcu nie biorę / nie dostaje ze sklepów tylko prosto od producenta; więc z pochodniami to nie do mnie. :-D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mripper napisał:

Zabawa w szukanie najlepszego binu trwa..... :)

O i dostał Gamerocki do testów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy te gamerocki wjada na sklepy bo w przypadku braku tuf oc myslalem o tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...