Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A ty zyjesz w innym swiecie i liczysz ze AMD bedzie mialo super dostepnosc :rotfl:

Dlatego ja wysiadlem z tego wagonika i kupie sobie w Lutym gpu na spokojnie.

kupuj kiedy chcesz mnie to nie obchodzi ja kupiłem na przetrwanie rx 480 8gb i do gier w które gram wystarcza, jak dla mnie realna dostępność tych kart może być za 2 lata, nie siedzę cały dzień przed komputerem jak ty, są bardziej interesujące zajęcia, fakt jest taki że amd ma dopracowany proces 7nm i fabrykę która produkuje w tym procesie od dłuższego czasu, jak wszystkie moce nie poszły na nowe ryzeny i chipy do konsoli to nie powinno być problemów z dostępnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Send1N napisał:

Chyba że w lutym licząc że do tego czasu wyjdzie crack :rotfl:

Te formułki tak klepiecie maszynowo, że aż zapomnieliście że gry CDP są DRM-Free, więc crack raczej nigdy się nie pojawi, bo i po co? :E

Edytowane przez DisconnecT
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DisconnecT napisał:

 zapomnieliście że gry CDP są DRM-Free, więc crack raczej nigdy się nie pojawi, bo i po co? :E

Ja nie wiedziałem np o tym wcale :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Właśnie. Chłopy. Ktokolwiek gdziekolwiek mówił o wydajności real 3070 vs 3080?

Średnio ~ 2080ti

W zależności od gry raz wolniejsza, a raz szybsza od 2080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak wlasnie obstawiałem +/- 5/10% zapewne będzie tak samo jak z 980Ti i 1070 po czasie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Spl97 napisał:

Już się idzie pogubić. Czyli na ten moment jest 3090 24gb, 3080 10gb, 29.10 - premiera 3070 8gb.

W plotkach jest 3070Ti 10gb (na niepełnym rdzeniu z 3080) oraz 3060Ti. Chaos troszkę - jakby zielonym ciepło się robiło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 Ti ponoć w połowie listopada ma wyjść na światło dzienne

Mnie zaskakuje pierwsze ceny - w przeliczeniu od dolary - przedział między 310 a 440 $,co jest możliwe,że MSRP będzie na poziomie niższym niż 399$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Kupilem OLEDa i zamowilem Xbox Series X ;)

Jak Oled i Xbox to na ten moment tylko GX w promocji :D 

CO do dostępności 3070/3080/Navi2 - Jak się wszystko zsumuje, to może rynek się nasyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to trochę liczę że będzie większy wybór i inaczej to się rozłoży niż w przypadku premiery 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie kilka kart w cenie 2-4K o podobnej wydajności, to powinno rozluźnić zwieracze :D Bo teraz to jakaś parodia i rynek należy do sprzedających a nie kupujących.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Minciu napisał:

Jak będzie kilka kart w cenie 2-4K o podobnej wydajności, to powinno rozluźnić zwieracze :D Bo teraz to jakaś parodia i rynek należy do sprzedających a nie kupujących.

No nie wiem :E chyba jednak do kupujacych tez ;)  

Swoja droga, kiedy gornicy wykupywali karty mocno przy tym przeplacajac i bylo malo kart dostepnych to byla po nich taka jazda, ze masakra. Teraz dokladnie ten sam proceder jest wykonywany przez graczy ale to nagle sprzedajacy sa tymi zlymi :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc sobie na wyniki RTX 3070 uważam, że osoba, która tanio kupiła RTX 2080 Ti, zrobiła złoty interes. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo 2080Ti z blokami wodnymi sprzedaja po ~3k wiec wydaje sie malo prawdopodobne, ze 3070 mogloby osiagnac pulap 3,5k. Chociaz z drugiej strony... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam sobie teraz remake Mafii i po wynikach, jakie uzyskuje w niej RTX 3090 (na oko przedział ~ 120-160 fpsów) powiedziałbym, że 3080/3090 to karty idealne do monitorów QHD z wysokim odświeżaniem, w bardziej wymagających grach z RT typu Control, bez DLSS będzie ~ 70-80 klatek, co wciąż jest zadowalającym wynikiem (wciąż płynna rozgrywka przy odświeżaniu 165 Hz). Niestety podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji i RTX 2080 Ti, tak i nowe karty w niektórych tytułach bez obniżania detali, to wciąż trochę za mało na natywne 4K i detale Ultra - kolejna generacja GPU powinna to zmienić (mam nadzieję, że już przy normalnym poborze prądu ;) ). Jestem ciekaw optymalizacji CP 2077 przy włączonym RT - oficjalne wymagania są niskie, ale pewnie przy najwyższych ustawieniach GPU będzie miało co robić.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie osiągnie, zobaczysz jakieś Strixy OC Super Duper Edyszyn będą po tyle latać :E 

Czekam na info o dostępności i jak będzie słaba, to PC idzie w odstawkę... Brawo lamerstwo z Nvidii za dobrze przygotowaną premierę. 

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BlindObserver napisał:

Patrząc sobie na wyniki RTX 3070 uważam, że osoba, która tanio kupiła RTX 2080 Ti, zrobiła złoty interes. 

Chyba, że chce HDMI 2.1 z jakichś względów. Generalnie to wyglądało tak, że te RTXy 2080 Ti po 2200-2400 zł (niby były i po 2000 zł, ale nie wiem na ile to próby oszustwa, a na ile faktycznie aż tak tanio sprzedawano) to była dobra decyzja nawet wtedy we wrześniu w kontekście cen zapowiadanych przez Nvidia (3279 zł - RTX 3080 ; 2349 zł - RTX 3070), a teraz przy cenach wyższych na każdym kroku no to cóż...tym bardziej się opłacało na rynku wtórnym podziałać.

Paradoksalnie to ktoś mógł zrobić nawet w ten sposób: Kupić RTXa 2080 Ti za 2200 zł, poczekać ze sprzedażą swojej karty o ile to jakiś RTX i sprzedać dopiero miesiąc później - w październiku, ceny tych wzrósły do góry, na upartego, nie zdziwiłbym się jakbym usłyszał o kimś kto zrobił sobie darmową przesiadkę z 2080S do 2080 Ti, kupując 2080 Ti we wrześniu w szale sprzedawców, a sprzedając 2080S w październiku jak ceny poszły w górę. No ale pewnie dużo takich osób nie ma. :D 

@POL_eXplosiV No nie do końca się zgodzę, RTX 3080 i 3090 do 4K Ultra nawet to świetne karty, o ile ktoś nie ma parcia na Ultra Cienie, kombinacja detali Ultra + Very High i to są karty do 4K wówczas genialne.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BlindObserver napisał:

Spokojnie osiągnie, zobaczysz jakieś Strixy OC Super Duper Edyszyn będą po tyle latać :E 

Czekam na info o dostępności i jak będzie słaba, to PC idzie w odstawkę... Brawo lamerstwo z Nvidii za dobrze przygotowaną premierę. 

Konsolka tymczasowo czy nic ?? Ja czekam do lutego na zakup gpu.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Konsolka tymczasowo czy nic ??

Pisałem nawet w dziale konsolowym, że pewnie tak, a do MMO przecierpię na GTX 970. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

SBrawo lamerstwo z Nvidii za dobrze przygotowaną premierę. 

To jest jedna z najgorszych premier od nV w historii.  Papierowa premiera, brak kart, janusze biznesu, zmiany wydawnicze bo anulowali 3070Ti a teraz się okazuje, że będą ją klepać na Ampere GA102-150.

Podsumowując cieszę się, że upolowałem 2070 Super za 1200zł a nie poszedłem w Ampere bo pewnie bym czekał i czekał :E 

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale od 10msc na świecie normalnie to nie jest. 

Nie można wszystkiego zganiać na Nv.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Fjubens napisał:

Paradoksalnie to ktoś mógł zrobić nawet w ten sposób: Kupić RTXa 2080 Ti za 2200 zł, poczekać ze sprzedażą swojej karty o ile to jakiś RTX i sprzedać dopiero miesiąc później - w październiku, ceny tych wzrósły do góry, na upartego, nie zdziwiłbym się jakbym usłyszał o kimś kto zrobił sobie darmową przesiadkę z 2080S do 2080 Ti, kupując 2080 Ti we wrześniu w szale sprzedawców, a sprzedając 2080S w październiku jak ceny poszły w górę. No ale pewnie dużo takich osób nie ma. :D 
 

Takie rzeczy są raczej ciężkie do przewidzenia, a jeśli przewidywania się nie sprawdzą, to powoduje to więcej strat niż zysków. Mnie udało się sprzedać swojego RTX'a 2080 Ti za ~ 3400 zł (ale wtedy nie myślałem o kupnie nowych kart) i przed premierą RTX'ów 30XX myślałem, że gość wtopił, a tutaj jednak wychodzi na to, że całkiem fajnie na tym wyszedł. ;)

Myślę, że NVIDIA wiedziała doskonale, jak będzie wyglądała dostępność ich produktu i jak to się skończy, zrobili premierę jaką zrobili i PR'owo w niektórych kwestiach nieźle na tym wyszli - 3279 zł za 3080, hehe - a przecież wydajniejsza niż poprzedni TOP za ponad 5 koła, więc i ludzie zapłacą więcej niż MSRP na wolnym rynku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
    • Rozglądam się za laptopami do gier (tak, laptopem, bo jest wygodniejszy, zajmuje mniej miejsca, mogę go nosić między biurkiem a TV, i po prostu chcę to kupić w jednym miejscu na wygodne raty 0%). Dokładniej, rozglądam się za ofertą Acerów, bo mają obecnie fajną akcję promocyjną, gdzie przy zakupie laptopa gamingowego, można dostać za darmo Chromebooka. Laptop ma służyć oczywiście do gier. Obecnie gram głównie na XSX, także laptop to druga opcja do grania przy biurku, czy po prostu grania w to, czego na konsoli nie ma, działa gorzej (np. Starfield i jego 30 fps), czy wygląda/jest zoptymalizowane gorzej (bo mobilny RTX 4070 powinien pozwolić na więcej, niż konsola, tym bardziej w grach obsługujących DLSS) Wybór padł na dwa modele, oba z RTX 4070, taką samą fajną matrycą 16" i optymalnym 1600p, jednak kluczowa różnica to CPU z kompletnie innych lig, a różnica w cenie dość znikoma  - Nitro z Ryzenem 7840HS oraz Predator Helios Neo z i9-13900HX. Bez dwóch zdań procesor Intela jest wydajniejszy - więcej cache, więcej rdzeni, wyższe taktowania maksymalne...jednak to jest laptop. Obawiam się mocno o throttling na modelu z Intelem i finalnie i tak może to wyjść podobnie. Druga kwestia, laptopowy RTX 4070 to żadna bestia, tym bardziej że planuję czasem grać na TV 4K, więc będę starał się wyciskać co się da z tego GPU, żeby zachować 60 fps i optymalną jakość. Nie wykorzystam nigdy tej wielowątkowości Intela i większej wydajności, bo zresztą i tak ten Ryzen jest na papierze solidny. Tak więc pytanie - czy wybór Predatora z i9 to nie przesada? Czy jednak Ryzen może czasem ograniczać tego 4070?
    • @Recon_tv, polecam darmowy program HWiNFO. Sprawdzisz nim odczyty z czujników temperatury na płycie głównej, chociaż u ciebie chyba nie ma czujnika na VRM. Możesz też sprawdzić aktualną przyczynę ograniczenia wydajności procesora, dostępną w sekcji Performance Limit Reasons.
    • Takie coś już jest   
    • Ciekawa sprawa, grafika nie wygląda jakoś oszałamiająco a gra nie będzie wydana na XONE S|X? Szkoda, że tą serią nie zajęło się studio Mimimi Games. Desperados i Shadow Tactics wyszło im wyśmienicie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...