Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, pablo-8511 napisał:

GPU: RTX 3070 Aorus Master 1645 RPM, rdzeń: 1965MHz, pamięć +500, UV 1.000 V.

 

Czyli u ciebie 70% to tyle co u mnie dokładnie 53% więc kultura pracy jest jeszcze ok, myślałem że jest więcej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, forfun napisał:

To już napisałem koledze i teraz proszę Ciebie o wyjaśnienia kim Ty jesteś :). Podzielisz się? Chciałbym znać twoje wykształcenie, wiedzę, doświadczenie w elektronice, doświadczenie w naprawach sprzętu elektronicznego, itd. Zupełnie co innego miałem na myśli. Poza tym, kilka osób nie potrafi czytać tu ze zrozumieniem ;)(a mi się nie chcę wszystkiego tłumaczyć, bo jasno się wyraziłem). W dodatku powtarzasz to co ja napisałem :D. Dramat.

Odnoszę wrażenie, że tu takie spece że inżynierowie kart graficznych powinni się uczyć :). Kiedy masz jakieś spotkanie u zielonych i czerwonych? Przedstawisz swoje szerokie tłumaczenia nt. żywotności podzespołów kiedy nie dostarczasz im wystarczającego napięcia w dłuższej perspektywie czasowej. Byłbym wdzięczny o linki do twoich badań :).

Przedstaw swoje badania potwierdzające teorie Foresta. Usp, nie przedstawisz bo nie ma takich.

Bronisz teorii o płaskiej ziemi. Tutaj siedzą ludzie co robią OC/UV praktycznie od wyjścia z kołyski :E Na jakie forum nie wejdziesz to czy dla CPU czy GPU masz tysiące ludzi co robią UV, ustawiają ręczne napięcia. Robią to po to, aby obniżyć temperatury, zmniejszyć pobór prądu i przedłużyć żywotność sprzętu.

Zapytaj się na jakimś forum miningowym, dla czego ludzie tam robią UV na potęgę. Robią dla tego, aby poprawić wyniki, obniżyć pobór, zmniejszyć temperatury na GPU i docelowo, aby sprzęt działał jak najdłużej bez awarii.

Tablica jest ustawiana w taki sposób dla całej serii gpu tylko z jednego powodu, jest spory rozstrzał na poszczególnych chipach i aby producent nie musiał wyrzucać części chipów do śmieci robi jedną tablicę z podbitymi napięciami tak, aby każdy chip działał i się nie wysypywał. Robiąc UV jedyne co robisz to poprawiasz fabrykę, która nie optymalizuje napięć dla poszczególnych sztuk co było by nie realne w masowej produkcji, a robi jedną krzywą z podbitymi napięciami, aby cała seria niezależnie od jakości układu się nie wysypywała.

  • Like 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym sie cieszyl jakby UV mi uwalilo karte, wtedy na gwarancje i nowka sztuka elo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, someI napisał:

Jak najbardziej można uszkodzić tranzystor zbyt niskim napięciem. Niedostateczne napięcie na bramce spowoduje, że tranzystor nie otworzy albo nie zamknie się całkowicie i nadal będzie przewodził prąd, ale ze zwiększoną rezystancją. Nietrudno wyobrazić sobie scenariusz, gdy doprowadzi to do przegrzania tranzystora albo uszkodzenia elementów do niego podłączonych. 

Nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz :E Sterowanie jest uzależnione od obciążenia i nie ma nic wspólnego z napięciem wyjściowym. 

Wzmacniacze Klasy C na fetach przypominam nie mają wstępnej polaryzacji bramki, jak to napięcie bramki = 0 i nic się nie dzieje. Rozbrajacie mnie. 

Chaos w necie powstaje właśnie z ignorancji i nie wiedzy. Ale w necie każdy wie wszystko na każdy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirki, wiadomo coś więcej na temat 3060ti, dalej 2 grudnia aktualny? Ciekawe jak będzie z dostępnością.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, parcu napisał:

Mirki, wiadomo coś więcej na temat 3060ti, dalej 2 grudnia aktualny? Ciekawe jak będzie z dostępnością.

To jedyna karta, która jest na moją dziurawą kieszeń i jedyna która mnie interesuje. Mam nadzieję, że cena będzie bliżej MSRP i dostępność na solidnym poziomie, ale to marzenia ściętej głowy :szczerbaty:

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w sklepach będzie w cenie MSRP, ale 3070.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, radier napisał:

Moim zdaniem w sklepach będzie w cenie MSRP, ale 3070.

Może pierwsi szczęściarze się załapią na normalną cenę, ale poczekamy, zobaczymy. Ja mam czas, jeżeli chodzi o upgrade grafiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... 3060Ti w komputerze byłaby miłym upgrade u mnie :)

To będzie hicior jak leciwa już 1060 6GB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 3060ti będzie jak dotąd pierwszą kartą z rodziny Ampere posiadającą najbardziej adekwatną ilość vram (8gb) do wydajności w stosunku do poprzedniej generacji. 3070 to poziom +/- 2080ti, tyle że z 3gb vram mniej i węższą szyną. Gdyby miała te 10gb to też bym ją rozważał. 3080 to już i tak nie na moje standardy finansowe raczej, wydajność rewelka, ale to już 300w w dodatku dostępność zerowa. 3070 da się normalnie kupić ale w trochę zawyżonych cenach, a słyszałem że dostępność 3060ti ma być jeszcze trochę lepsza. To w sumie działa tak że im droższa karta, tym lepszy monitor trzeba posiadać, a ja muszę kupić i to i to, więc myślę że właśnie 3060ti byłaby dla mnie w sam raz. Poza tym i tak lepiej kupować tańszą kartę z segmentu xx60 i po prostu częściej wymieniać 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, sideband napisał:

Nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz :E Sterowanie jest uzależnione od obciążenia i nie ma nic wspólnego z napięciem wyjściowym. 

Wzmacniacze Klasy C na fetach przypominam nie mają wstępnej polaryzacji bramki, jak to napięcie bramki = 0 i nic się nie dzieje. Rozbrajacie mnie. 

Pierwsza z brzegu bramka logiczna CMOS jakich w GPU masz pewnie miliony. Co się stanie, jeśli napięcie na wejściu spadnie w okolice Vgs(th) ?Albo chociaż na tyle, że zauważalnie wzrośnie Rds(on)?

CMOS-OR-gate-schematic-diagram.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, radier napisał:

Moim zdaniem w sklepach będzie w cenie MSRP, ale 3070.

Marzyciel jeśli myślisz, ze kupisz ją w cenie 2070S xD bez 2,5k z jakiegoś w miarę nierefa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2020 o 10:18, Send1N napisał:

Gdzie w takim 1440p na medium gra będzie lepiej wyglądać niż ultra fhd :E;) jest co świętować 

Udowodnij :) Uwierzę jak zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Xaxaos napisał:

Udowodnij :) Uwierzę jak zobaczę.

Ja ci mam udowownić ? kup monitor 1440p najlepiej ips to zobaczysz sam różnicę, jak teraz siedzisz na 1080p w dodatku na ekranie 32" to już nieźle musi walić po oczach, ja przy 27" fhd zwróciłem monitor do sklepu :E :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam komputer o parametrach

msi tomahawk z370 i7 87000 16gb ram 3200 mhz gigabyte gaming oc rtx 3070 

mam takie wyniki w 3d mark time spy: 12163 

Z czego to może wynikać. Wiem że w marki się nie gra ale po prostu zastanawia mnie dlaczego testy tej karty wykazuja wyniki powyżej 13... 

Proszę o radę i sugestie

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, andrzej1971 napisał:

witam

posiadam komputer o parametrach

msi tomahawk z370 i7 87000 16gb ram 3200 mhz gigabyte gaming oc rtx 3070 

mam takie wyniki w 3d mark time spy: 12163 

Z czego to może wynikać. Wiem że w marki się nie gra ale po prostu zastanawia mnie dlaczego testy tej karty wykazuja wyniki powyżej 13... 

Proszę o radę i sugestie

u mnie na 5820k 4,2ghz i 4x4 2666mhz z rtx eagle OC 3070 (+600 na mem) nic wiecej nie ruszane mam takie wyniki

img_6185jlk27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie bez podnoszenia PL, 1965mhz@0.9v jest tyle na Zotacu:

image.png.ebf2d40d57f5b04e12adf0fbb4abc188.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, parcu napisał:

Według mnie 3060ti będzie jak dotąd pierwszą kartą z rodziny Ampere posiadającą najbardziej adekwatną ilość vram (8gb) do wydajności w stosunku do poprzedniej generacji. 

Tylko gdzie ona się m usadowić? To był mój pierwszy wybór jeśli chodzi o nową serię ALE - do FHD karta za mocna a do 1440p w coś bliżej 144Hz pewnie okaże się za słaba. Tu już nawet 3070 jest "na styk". Karta w okolice 2070S albo 5700XT - te modele kosztują około 2000-2200 PLN brutto obecnie, więc nie wiem ile musiałaby kosztować 3060Ti aby być jakimś "wow" w swoim segmencie. 2500? Za tyle da się wyrwać RTX3070Eagle.. Którego zresztą zamierzam nabyć jak tylko się poprawi dostępność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pionowego montażu GPU. Bo przy poziomym kable poleca po backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c53a02ecfeff.jpg

2 miesiące czekania w dwóch kolejkach i oto w kilkudniowych odstępach przyjechały dwa modele RTX 3080:

- TUF OC z x-komu

- X-Trio z moreli

TUFa zdążyłem już poznać i przetestować. Ciekawe czy X-Trio będzie w stanie chociaż mu dorównać.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym mieć małą prośbę? Gdybyś mógł podać mi długość samego PCB ASUS 3080 TUF. Z recenzji na TechpowerUp wywnioskowałem, że jest to ok. 25 cm, ale potrzebowałbym w miarę dokładny wymiar. Planuję zmianę GPU gdzieś w lutym (mam nadzieję, że nie będzie wtedy już takich cyrków z dostępnością i cenami :P ), ale swoją kartę będę musiał zwodować. Osobiście mam nadzieję, że uda się zakupić wersję Founder Edition (rozmiar tej karty sprawiłby, że miałbym trochę wolnej przestrzeni dla lepszego przepływu powietrza w obudowie, a dodatkowo karta nie ma chyba plomb gwarancyjnych), ale jeśli z jej dostępnością w Europie będzie tak jak teraz to może skończyć się na TUF, który i tak jest chyba odrobinkę mniejszy niż obecny GTX 1080 Gaming X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...