Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, JohnyWol napisał:

Mógłbym mieć małą prośbę? Gdybyś mógł podać mi długość samego PCB ASUS 3080 TUF. Z recenzji na TechpowerUp wywnioskowałem, że jest to ok. 25 cm, ale potrzebowałbym w miarę dokładny wymiar. Planuję zmianę GPU gdzieś w lutym (mam nadzieję, że nie będzie wtedy już takich cyrków z dostępnością i cenami :P ), ale swoją kartę będę musiał zwodować. Osobiście mam nadzieję, że uda się zakupić wersję Founder Edition (rozmiar tej karty sprawiłby, że miałbym trochę wolnej przestrzeni dla lepszego przepływu powietrza w obudowie, a dodatkowo karta nie ma chyba plomb gwarancyjnych), ale jeśli z jej dostępnością w Europie będzie tak jak teraz to może skończyć się na TUF, który i tak jest chyba odrobinkę mniejszy niż obecny GTX 1080 Gaming X

Mnie laminat TUFa wychodzi równe 24.0 cm.

Edytowane przez stanko11
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stanko11 napisał:

Mnie laminat TUFa wychodzi równe 24.0 cm.

Super, dzięki. Tak jak mówiłem, ja obliczałem to na oko, na podstawie zdjęć z recenzji na TechpowerUp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jaszmajo napisał:

Witam, jest ktoś wstanie mi pomóc? :)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obeznany w tej stronie. Wejdź na mój profil, dodałem temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, someI napisał:

Pierwsza z brzegu bramka logiczna CMOS jakich w GPU masz pewnie miliony. Co się stanie, jeśli napięcie na wejściu spadnie w okolice Vgs(th) ?Albo chociaż na tyle, że zauważalnie wzrośnie Rds(on)?

CMOS-OR-gate-schematic-diagram.jpg

Chcesz tym zasymulować układ, który ma miliardy tranzystorów? Który ma nie tylko bramki.

Chcesz dokładnie wiedzieć co się stanie odpal emulator i możesz robić co chcesz i symulować różne zachowania poprzez zmianę parametrów tranzystorów. Tylko nijak ma się to do GPU.

Tak przypomnienia mobilne odpowiedniki CPU i GPU pracują na znacznie niższych napięciach by zmieścić się w agresywnych limitach mocy. To wysokie temperatury i napięcia przyczyniają do krótszej żywotności to rzecz oczywista. Jak męczy się dany układ to właśnie sprawdza się w takich warunkach by chociażby wyłapać słabe pkt i ustalić limity.

W specyfikacji niektórych półprzewodników(wysoka cena) są nakreślane krzywe żywotności w zależności od kilku parametrów.

 

https://www.3dmark.com/spy/15502241

20tys musiało pyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2190 1.025V inaczej nie da rady strzela taktowaniami jak szalona. Trzeba by jeszcze trochę limit podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

2190 1.025V inaczej nie da rady strzela taktowaniami jak szalona. Trzeba by jeszcze trochę limit podnieść.

a przed 1.025V ruszałeś cos? bo w 2 teście graficznym zawsze mi zbija voltarz i ciekawi mnie jak wygląda Twoja krzywa do tego 1.025 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, BladyPL napisał:

Tylko gdzie ona się m usadowić? To był mój pierwszy wybór jeśli chodzi o nową serię ALE - do FHD karta za mocna a do 1440p w coś bliżej 144Hz pewnie okaże się za słaba. Tu już nawet 3070 jest "na styk". Karta w okolice 2070S albo 5700XT - te modele kosztują około 2000-2200 PLN brutto obecnie, więc nie wiem ile musiałaby kosztować 3060Ti aby być jakimś "wow" w swoim segmencie. 2500? Za tyle da się wyrwać RTX3070Eagle.. Którego zresztą zamierzam nabyć jak tylko się poprawi dostępność.

No właśnie do FHD być może i jest za mocna NA TEN MOMENT, ale zawsze jest mieć lepiej trochę zapasu niż go nie mieć. Z czasem przecież będą wychodzić porty z nowych konsol które zazwyczaj optymalizacją pod PC nie grzeszą. Za to z Rtx On myślę powinna być w sam raz. Bo 3070 to już jest totalny overkill do FHD. 

Jak będzie z ceną to właśnie zobaczymy. Ale powinno być zdecydowanie lepiej niż z 3080/90 czy z 3070. Z jednego prostego powodu. 3080 i 3090 są wydajnościowo powyżej 2080ti, a więc karty która w poprzedniej generacji była najwydajniejszą na rynku. 3070 to podobny poziom do 2080ti, z tym że msrp sporo tańsze niż topowy turing, a że dostępność słaba to siła rzeczy ceny jeszcze trochę zawyżone. Za to 3060ti będzie na poziomie +/- 2080S więc w tym przypadku podnoszenie cen na niewiele się zda skoro na rynku  jest pełno 2080s/2070s czy 5700xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stanko11 napisał:

c53a02ecfeff.jpg

2 miesiące czekania w dwóch kolejkach i oto w kilkudniowych odstępach przyjechały dwa modele RTX 3080:

- TUF OC z x-komu

- X-Trio z moreli

TUFa zdążyłem już poznać i przetestować. Ciekawe czy X-Trio będzie w stanie chociaż mu dorównać.

 

 

 

A podobno są braki w dostępności RTXów i czekanie miesiącami na zamówione GPU.  Coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii że u niektórych aż po dwie sztuki leżą na stole? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, blubaju napisał:

A podobno są braki w dostępności RTXów i czekanie miesiącami na zamówione GPU.  Coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii że u niektórych aż po dwie sztuki leżą na stole? ?

Niektorzy to po 5 juz mieli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blubaju napisał:

A podobno są braki w dostępności RTXów i czekanie miesiącami na zamówione GPU.  Coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii że u niektórych aż po dwie sztuki leżą na stole? ?

Dokładnie tak jest. Dosłownie czekanie miesiącami, bo czekałem  2 miesiące, nawet ponad. Oba zamówienia to preordery z pierwszych minut dnia premiery, z dwóch różnych sklepów i przyszły prawie równocześnie.

2 sztuki. Jedną zatrzymam dla siebie, druga też pójdzie w dobre ręce, więc żadna się nie zmarnuje.

Muszę przyznać, że X-Trio to karta o rewelacyjnej kulturze pracy. Maksymalnie widziałem 73*C przy ok 1350 rpm. Trzeba przykładać do karty ucho, żeby ją usłyszeć. Cewki również bardzo ciężko wychwycić. 

Za to TUF OC ma rewelacyjne temperatury, kosztem głośniejszej pracy. 62*C przy 1850 rpm na biosie performance i 70*C przy 1500 rpm na biosie silent. Cewki słychać trochę bardziej niż w X-Trio, ale też nie jest tu źle.

Wydajność praktycznie identyczna. Tyle samo pkt w smarkach, zbliżony boost.

Mam ciężki dylemat, którą kartę zatrzymać. TUF jest wykonany z lepszych materiałów, a X-Trio wygrywa kulturą pracy. Obie fajne, a miejsce w komputerze tylko jedno.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w MSI afterburner na tablicy identyczne napięcie/takty i identyczne rpm dla wentyli i następnie przetestuj poszczególne GPU w wymagających grach notując wyniki jak np. temperatury, bo głośność wentyli to bez sprzętu pomiarowego możesz sprawdzić co najwyżej na ucho, ale jak jest dobre "ucho" to też warto podzielić się opinią. Po testach sam dla siebie wybierzesz najlepszą sztukę i do tego wrzucisz na forum porównanie dla przyszłych posiadaczy.

No i oczywiście sprawdź potencjał OC/UV jakie ma dane gpu. Bo jedno może być stabilne przy np. 0.831 1820Mhz a drugie 1900 itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuadator napisał:

a przed 1.025V ruszałeś cos? bo w 2 teście graficznym zawsze mi zbija voltarz i ciekawi mnie jak wygląda Twoja krzywa do tego 1.025 :)

obraz-2020-11-23-211207.png

To nie ma większego znaczenia w drugim teście bardziej grzeje i stąd większy throtling. Przy lekkim throtlingu zbija tylko takty, a przy większym to już zaczyna zbijać napięcie.

Mogę wymusić stałe 2190Mhz 1.025v i co z tego jak sterownik będzie robił wszystko po swojemu.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne nastawy UV na Masterze 3080 po długich testach, stabilne w Control i Q2, które używam w grach: 
0,925V rdzeń: 2010MHz +500 pamięci (tutaj już w Control karta potrafi się odbić od PL)
0,875V rdzeń: 1935MHz + 500 pamięci
0,825V rdzeń: 1860MHz +500 pamięci

Generalnie fajnie się obniża napięcie na tym egzemplarzu, ale lipka trochę, że 350W to Power Limit, chętnie bym przytulił dodatkowe 20W do 370, bo chłodzenie by sobie spokojnie z tym poradziło :/ 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Ostateczne nastawy UV na Masterze 3080 po długich testach, stabilne w Control i Q2, które używam w grach: 
0,9V rdzeń: 2010MHz +500 pamięci (tutaj już w Control karta potrafi się odbić od PL)
0,875V rdzeń: 1935MHz + 500 pamięci
0,825V rdzeń: 1860MHz +500 pamięci

Generalnie fajnie się obniża napięcie na tym egzemplarzu, ale lipka trochę, że 350W to Power Limit, chętnie bym przytulił dodatkowe 20W do 370, bo chłodzenie by sobie spokojnie z tym poradziło :/ 

No właśnie. Ten master drogi a relatywnie do ceny słabe możliwości OC (choć karta fajna na pewno). Dopiero ten aeuorus 3 wtyczkowy pozwala się jakoś więcej pobawić. Jeżeli chodzi o OC to na razie tylko STRIX, Xtrio/Suprim i Xtreme z kart dostępnych w polszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sideband napisał:

To nie ma większego znaczenia w drugim teście bardziej grzeje i stąd większy throtling. Przy lekkim throtlingu zbija tylko takty, a przy większym to już zaczyna zbijać napięcie.

Mogę wymusić stałe 2190Mhz 1.025v i co z tego jak sterownik będzie robił wszystko po swojemu.

 

To przy maks rozkręconych wentylach?

Edytowane przez wii
Screen tabicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby trzymało gorzej zegar ?

Później luknąłem i na 1.018v lepiej trzyma zegar. 

1.025V - 2190 z większość czasu 2145 max 2160, 1.018v - 2175 przez większość czasu 2160 i dobija do 2175. Nie ma to nic wspólnego z limitem mocy nawet przy dużym zapasie takie kwiatki są. Oczywiście po dłuższym czasie przy 1.025V wbiłoby wyższy takt.

Jak na to patrze na to to ja nie wiem co tam w Nv wciągają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś jakąś 3070 co też na 1.00-1.05V potrafi robić 2100-2200MHz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Całkiem fajna rzecz, ciekawe jak z jakością wykonania i wytrzymałością jak się puści konkretne ampery.

Kolejne połączenie w torze prądowym - taki elegancki zewnętrzny patent zaczerpnięty z kart GB  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ma ktoś doświadczenie z Ventusem  3070 2x oc ?
Wiem, ze chłodzenie to nie mistrzostwo świata, ale czy daje jako tako radę?
Jedzie do mnie w dobrych pieniądzach to się zastanawiam czy zostawiać czy spekulować i puścić z jakimś zyskiem...

Skok wydajnościowy przed cyberpunkiem w 1440p po zmianie z rtx 2070 nie super byłby ładny, tylko kurde jak kultura pracy tej popierdółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Widział ktoś jakąś 3070 co też na 1.00-1.05V potrafi robić 2100-2200MHz? :)

Tak mam taką w budzie 2085MHz poniżej 1v robiła chyba na 0.968v na 1v zrobi 2100+ tylko co z tego jak w czymkolwiek bardziej wymagającym zaskoczy powerlimit i ściągnie takty. No ale tak widziałem bo mam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Griszah napisał:

Kolejne połączenie w torze prądowym - taki elegancki zewnętrzny patent zaczerpnięty z kart GB  ;)

Modularne kable w psu, przedłóżki kabli w oplocie w większosci mocnych kompów itp.
Ja bym takiej kostki nie demonizował jesli dobrze wykonana i jest dobry styk.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...