Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, KawiorS napisał:

Ja mam dość ostatnio tego kompa.

Mój PC w skrócie Dark Power 10 1000W, 3080 Strix OC, TRIDENTY 3600 CL16 ale na micronie 2x16GB, 10850K, Z490-E

Nie przekręciłeś przypadkiem pamięci VRAM? Trzeba się niezłe postarać aby zobaczyć BSOD'a 0x119, dużo częściej 0x116 się pojawia.
W internecie się pojawią już wyniki dla frazy video_scheduler_internal_error + RTX 30xx, ale na razie brak konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, wkamil73 napisał:

Panowie, czy ktoś może sprawdzał bios od suprime 3080 na X trio?

Cały dzień używam tego biosu od  Suprim  ,   mało czasu poświęciłem testom ale mogę powiedzieć że +100MHz na GPU jest osiągalne , w  BF5  standardowy bios   i  stabilne  1950MHz  na  biosie od Suprim bez większych kombinowań trzyma  mi  2040MHz podobna różnica w  Metro Exodus   +80MHz na biosie od  Suprim.  

Dodam że  obecna wersja  AfterBurner  jakoś  nie  chce dobrze działać z  MSI  3080 X Trio , taki  Gigabyte 3080 Aorus Master   którego montowałem u brata  od strzału przyjmuje wszelkie ustawienia z  AB 4.6.3 beta 2

może to kwestia windy , nie wiem nie znam się  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za słaby procesor :D

Jak odpaliłem benchmark w Shadow of the Tomb Rider to było gpu bound przez 99% czasu - teraz na 3080 ledwo 30 :D

Swoją drogą ciekawe - zauważyłem, że nawet w desktopie karta (ventus 3080) sobie leciutko kręci jednym z trzech wentylatorów przechodząc po kolei między nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem teraz sprzęt w Chinach i specyfikacja 3060ti(czyli tak jak mówiły plotki) z pudełka Manli:

tATU8s3.jpg

P.S - Videocardz, podajcie źródło kiedy to się u was pojawi ;).

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bemx2k napisał:

Cały dzień używam tego biosu od  Suprim  ,   mało czasu poświęciłem testom ale mogę powiedzieć że +100MHz na GPU jest osiągalne , w  BF5  standardowy bios   i  stabilne  1950MHz  na  biosie od Suprim bez większych kombinowań trzyma  mi  2040MHz podobna różnica w  Metro Exodus   +80MHz na biosie od  Suprim.  

Dodam że  obecna wersja  AfterBurner  jakoś  nie  chce dobrze działać z  MSI  3080 X Trio , taki  Gigabyte 3080 Aorus Master   którego montowałem u brata  od strzału przyjmuje wszelkie ustawienia z  AB 4.6.3 beta 2

może to kwestia windy , nie wiem nie znam się  ;)

Tzn? Krzywe nie chcą wchodzić? A uv robiłeś? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wuadator napisał:

Wszystko najnowsze

Takie głupie pytanie: bios na płycie głównej masz najnowszy?

Tak.

7 godzin temu, kowallosu napisał:

Jak Ci się te problemy objawiają? Jak masz podpięty monitor? Jakie taktowania trzyma karta? Jaki pobór mocy karty? 

Monitor Lenovo 27 165Hz 1440. DisplayPort. Gram mam 150fps i nagle drop do 10 nie zależnie od gry. Karta około 370W pobiera. Jak np uśpię kompa i wybudzę swieca na karcie diody led od zasilania też tak macie? Wyłączyłem XMP wczoraj mam wrażenie że dzieje się to rzadziej ale jeszcze potestuje. Wyłączenie HT nic nie zmieniło. 

7 godzin temu, DisconnecT napisał:

Nie przekręciłeś przypadkiem pamięci VRAM? Trzeba się niezłe postarać aby zobaczyć BSOD'a 0x119, dużo częściej 0x116 się pojawia.
W internecie się pojawią już wyniki dla frazy video_scheduler_internal_error + RTX 30xx, ale na razie brak konkretów.

Nie kręciłem GPU, myślisz że walnięty vram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, KawiorS napisał:

Tak.

Monitor Lenovo 27 165Hz 1440. DisplayPort. Gram mam 150fps i nagle drop do 10 nie zależnie od gry. Karta około 370W pobiera. Jak np uśpię kompa i wybudzę swieca na karcie diody led od zasilania też tak macie? Wyłączyłem XMP wczoraj mam wrażenie że dzieje się to rzadziej ale jeszcze potestuje. Wyłączenie HT nic nie zmieniło. 

Nie kręciłem GPU, myślisz że walnięty vram?

y27q-20? Jakie masz ustawienia, bo wlasnie taki kupilem i kolory sa z dupy jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde przycisnąłem karte  w Control i Ventus ukazał swoją prawdziwą naturę.
Wentyle potrafły dochdzić do prawie 1900 rpm.
Takty w widełkach 1870-1940 mhz .Temperatury sabilizują się w okolicy 72-74 stopni

Niestety  Afterburner w osd ekranowym nie pokazuje mi aktualnego napięcia na gpu jak w poprzedniej 2070ce. Może wina tego żę mam ostatnią stabilną , nie betę

Trzeba będzie solidnie przysiąść nad Uv - do ok 1550-1650 rpm  jest akceptionalnie głośna.

 

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Monn napisał:

y27q-20? Jakie masz ustawienia, bo wlasnie taki kupilem i kolory sa z dupy jakies

Tak. W panelu nv mam włączone 10 bit pelny zakres i jest ok.

 

 

PS. CO DO BSOD miałem go jeden raz i końcówka kodu 119. Pliki powodujące problem waatchdogs.sys oraz dxgmm2.sys ale to było raz na starszym driverze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, forfun napisał:

Przeglądałem teraz sprzęt w Chinach i specyfikacja 3060ti(czyli tak jak mówiły plotki) z pudełka Manli:

 

P.S - Videocardz, podajcie źródło kiedy to się u was pojawi ;).

jak te karty będa tak dobre, jak się zapowiadają to ceny rtx 2070, super i 2080 polecą.
  O o;e uda się je gdzieś   kupić i to w cenie nie januszowej.

Swoją drogą te karty mogą podkopać też opłacalność rtx 3070 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, KawiorS napisał:

Nie kręciłem GPU, myślisz że walnięty vram?

Nie, nie uważam że jest walnięty, co innego gdyby był kręcony. BSOD 0x119 może wystąpić z bardzo wielu powodów.
U mnie zdarza się w niektórych aplikacjach 2D używających akceleracji BSOD 0x116, na forum NV pojawią się podobne zgłoszenia, jest jakiś problem z akceleracją GPU i po wstępnej analizie podejrzewam że G-Sync się gryzie.

Zrób test i wyłącz G-Sync na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KawiorS u mnie w grze Gears 4 mam podobne dropy. Bardzo irytujące. Do tej pory grałem w 3 gry i jedynie w Gears tak się dzieje. Dodam, że gram na telewizorze 65 calowym, komputer podłączony 15 metrowym kablem hdmi. Zauważyłem, że gdy wyłączyłem g sync te objawy jakby ustały, chociaż wczoraj pojawiło się jedno takie przycięcie. W gears 4 taktowania karty są najmniej stabilne mimo że zrobiłem UV. W innych dwóch tytułach taktowania stabilne jak skała. 

w innym temacie mam pytanie o chłodzenie CPU. 

U mnie Ryzen 3600 dobija w grach do 77 stopni odkąd mam RTX 3080... Fera 3 jakimś super wydajnym chłodzeniem nie jest. Chciałbym uniknąć AiO ze względu na obudowę i w ogóle te chłodzenia jakoś mi nie leżą. Z drugiej strony słyszałem że do RTX 3080 właśnie AiO są najlepsze...

Osobiście myślę o kupieniu Dark Rock 4. ktoś ma jakąś opinie na ten temat? 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 pompuje ci gorące powietrze do budy to idzie przez radiator chłodzenia powietrznego i masz efekty. Na AIO tego problemu nie ma no chyba, że obieg odwrócisz aby wylot był przez chłodnice ale to i tak nie będzie taki dramat jak na powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wkamil73 napisał:

Panowie, czy ktoś może sprawdzał bios od suprime 3080 na X trio?

Tak. Pisałem już o tym. Wyżej karta chodzi od defaultowego biosu więc jest więcej zapasu mocy na wymagające tytuły pod 4k. Chodzi w zasadzie tak jak wszystkie 3 wtyczkowe czyli jak strix/xtreme czy suprim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wkamil73 napisał:

Tzn? Krzywe nie chcą wchodzić? A uv robiłeś? ?

Wchodzą  ino  taktowanie GPU skacze jak pojebane , 

do gier i tak potrzebuje   minimum 0.98  żeby przekroczyć  2000MHz   z  limitem  PL 370Watt

 

Dodam jeszcze że po zmianie biosu na  ten od Suprim    karta nie wyrabia z  wyjściem  HDMI  , na oryginalnym biosie HDMI + firmowy kabel 5m  chodzi bez problemu    teraz z biosem od  suprim   wykrywa  TV ale  sygnału brak.

Zamiana kabla na  2m załatwia sprawę  , widać  że chyba  brakuje  papu żeby poprawnie zasilić HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę ustawić prawidłowo krzywej w MSI AF dla mojego X-Trio. Jak ustawię manualnie, to zawsze karta startuje od 30% obrotów, nie mogę ustawić półpasywa.

Ja odpuszczam z biosem od Suprima. X-Trio nie jest stworzone pod tak wysoki PL. Zresztą nie widzę w tym żadnego sensu. Już na 300 W leci z budy gorąc, a przy 400 W nawet sobie nie wyobrażam. Dla mnie max sensowne napięcie do 0.85 V i pod to ustawić stabilne zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomcat napisał:

 

5 minut temu, stanko11 napisał:

Ja nie mogę ustawić prawidłowo krzywej w MSI AF dla mojego X-Trio. Jak ustawię manualnie, to zawsze karta startuje od 30% obrotów, nie mogę ustawić półpasywa.

 


 

Zainstaluj MSi Afterburner 4.6.2 beta 3 i Twoje problemy się zapewne skończą. Nvidia zmienila w ostatnich sterownikach sposob raportowania o prędkości wentylatorów który powoduje że funkcja manualnego ustawienia obrotów nie działa dobrze na niektórych kartach . MSI AB w werji 4.6.2 beta 3 rozwiązuje problem. Tylko ciężko ją znaleźć ;)

Edit: O, widzę że jest już nawet Beta 4 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, szukałem i nie znalazłem tej bety. Jedynie beta 2 jest dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, severall napisał:

Edit: O, widzę że jest już nawet Beta 4 

Prosimy o  linka do najnowszej betki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem jeszcze, w każdym razie Beta 3 u mnie rozwiązała problemy ze sterowaniem wentylatorami w stosunku do Beta 2 po aktualizacji sterowników Nvidii na 457.30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

Wiadomo co poprawili w AFB beta4 ?

Linka do wersji umiałem znaleźć na forum Guru3D, ale jakiegoś changeloga już za cholerę :e Także nie mam pojęcia co poprawili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Added Zen3 CPU monitoring
- Added internal "Memory usage / process" and "RAM usage / process" graphs based on async process performance counter access interface introduced by the latest RTSS. Unlike GPU.dll plugin, those sources support in-process VRAM and RAM reporting for EAC/BattlEye protected and UWP titles.
- RTSS has been upgraded to the latest 7.3.0 beta 9

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...