Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, severall napisał:

Nie testowałem jeszcze, w każdym razie Beta 3 u mnie rozwiązała problemy ze sterowaniem wentylatorami w stosunku do Beta 2 po aktualizacji sterowników Nvidii na 457.30.

Czyli ta beta AF pozwala ustawić własną krzywą obrotów z uwzględnieniem trybu półpasywnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stanko11 napisał:

Ja nie mogę ustawić prawidłowo krzywej w MSI AF dla mojego X-Trio. Jak ustawię manualnie, to zawsze karta startuje od 30% obrotów, nie mogę ustawić półpasywa.

Ja odpuszczam z biosem od Suprima. X-Trio nie jest stworzone pod tak wysoki PL. Zresztą nie widzę w tym żadnego sensu. Już na 300 W leci z budy gorąc, a przy 400 W nawet sobie nie wyobrażam. Dla mnie max sensowne napięcie do 0.85 V i pod to ustawić stabilne zegary.

U mnie na kablu 10M 4k 60Hz HDR 12 bit bez zmian. Problemu z sygnałem nie ma. A kabel nawet nie optyczny.

Jeżeli chodzi o korzystanie z karty przy 400W+ non stop to się zgadzam - bez sensu. Po jakimś czasie (20-min) na takim wykorzystaniu prądu to mój 1000W zasilacz zaczyna głośniej chodzić :)

Natomiast to wszystko zależy od sposobu w jaki karta jest wykorzystywana. Ja korzystam tylko i wyłącznie w 4k 60 fps. Włączony Vsync. W takim scenariuszu karta chodzi w przedziale 220-320W więc zupełnie bezproblemowo. Ale są momenty ciężkie gdzie potrzebna jest większa moc (np w RDR2) i wtedy na kilka minut karta zaczyna pobierać te 380W (profil stałe 2070 MHz 0.975V). Nic nie chrupie poniżej 60 fps bo karta chwilę mocniej pochodzi a później znów wraca do normy jak wymagania sceny spadają. 

Na TUFie niestety zawsze mi chrupnęło w tych najcięższych momentach bo nie był w stanie tak mocniej chwilę pociągnąć (ograniczany przez PL) i to jest w zasadzie główny powód dlaczego właśnie zostawiłem sobie x-trio. Ale to każdy ma inne preferencje i sposób w jaki wykorzystuje kartę.

Także mając Wysoki Powel limit nie korzystam z tego w 90% czasu ale na te 10% mi się przydaje ten dostępny zapas mocy o który mi właśnie chodzi.

 

 

Edytowane przez Konradox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wkamil73 napisał:

Czyli ta beta AF pozwala ustawić własną krzywą obrotów z uwzględnieniem trybu półpasywnego?

Oczywiście, cały czas działam na takiej krzywej. Mówię o moim Zotacu 3080, bo z tego co czytałem to niektóre karty sterują wentylatorami w zależności od pobieranej mocy a nie od temperatury rdzenia, więc nie wiem jak będzie w ich przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, severall napisał:

Oczywiście, cały czas działam na takiej krzywej. Mówię o moim Zotacu 3080, bo z tego co czytałem to niektóre karty sterują wentylatorami w zależności od pobieranej mocy a nie od temperatury rdzenia, więc nie wiem jak będzie w ich przypadku. 

No właśnie, ktoś potwierdzi, że to działa również w Xtrio? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomcat napisał:

Kurde przycisnąłem karte  w Control i Ventus ukazał swoją prawdziwą naturę.
Wentyle potrafły dochdzić do prawie 1900 rpm.
Takty w widełkach 1870-1940 mhz .Temperatury sabilizują się w okolicy 72-74 stopni

Niestety  Afterburner w osd ekranowym nie pokazuje mi aktualnego napięcia na gpu jak w poprzedniej 2070ce. Może wina tego żę mam ostatnią stabilną , nie betę

Trzeba będzie solidnie przysiąść nad Uv - do ok 1550-1650 rpm  jest akceptionalnie głośna.

FanSwap. Schrouda łatwo zdejmuje się na MSI. Dobrze przyjmuje grube wentyle zamiast naleśników. Nawet Ventus x3 nie porywa serca kulturą, więc było do przewidzenia, że w Control i Quake2 polegnie, skoro prostszych tytułach ustawiłeś się na granicy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pochwale chłodzenie Zotaca, jest naprawdę znakomite. Przy 220W mam 60C i 1100 obr/min. (niesłyszalne)  przy 290W - 68C i 1350 obr/min. (bardzo cicha).

Co ciekawe na domyślnej krzywej obrotów karta celuje w jakieś 75C i działa w zakresie 800-1110 obr.min.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach jakoś słabiej go prezentowali czy mi się wydaje? Zotac 3080? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

W testach jakoś słabiej go prezentowali czy mi się wydaje? Zotac 3080? 

Na stocku tak, kilka FPS mniej jak Founders. Poza tym niski power limit i sekcja zasilania nie nadająca się do OC. Ale i tak latam na UV więc to dla mnie bez znaczenia. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wkamil73 napisał:

No właśnie, ktoś potwierdzi, że to działa również w Xtrio? ;)

X-Trio na pewno staruje wentylami w zależności od temperatury. Widać to, gdy włączasz grę czy smarka i wentylatory początkowo stoją i ruszają dopiero po przekroczeniu 60*C.

W TUFie startowały od razu po włączeniu czegoś obciążającego GPU, zanim zdążył się rozgrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wkamil73 napisał:

No właśnie, ktoś potwierdzi, że to działa również w Xtrio? ;)

Najlepiej zainstaluj i sprawdź po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Konradox napisał:

U mnie na kablu 10M 4k 60Hz HDR 12 bit bez zmian. Problemu z sygnałem nie ma. A kabel nawet nie optyczny.

Jeżeli chodzi o korzystanie z karty przy 400W+ non stop to się zgadzam - bez sensu. Po jakimś czasie (20-min) na takim wykorzystaniu prądu to mój 1000W zasilacz zaczyna głośniej chodzić :)

Natomiast to wszystko zależy od sposobu w jaki karta jest wykorzystywana. Ja korzystam tylko i wyłącznie w 4k 60 fps. Włączony Vsync. W takim scenariuszu karta chodzi w przedziale 220-320W więc zupełnie bezproblemowo. Ale są momenty ciężkie gdzie potrzebna jest większa moc (np w RDR2) i wtedy na kilka minut karta zaczyna pobierać te 380W (profil stałe 2070 MHz 0.975V). Nic nie chrupie poniżej 60 fps bo karta chwilę mocniej pochodzi a później znów wraca do normy jak wymagania sceny spadają. 

Na TUFie niestety zawsze mi chrupnęło w tych najcięższych momentach bo nie był w stanie tak mocniej chwilę pociągnąć (ograniczany przez PL) i to jest w zasadzie główny powód dlaczego właśnie zostawiłem sobie x-trio. Ale to każdy ma inne preferencje i sposób w jaki wykorzystuje kartę.

Także mając Wysoki Powel limit nie korzystam z tego w 90% czasu ale na te 10% mi się przydaje ten dostępny zapas mocy o który mi właśnie chodzi.

 

 

Muszę przyznać, że Twoje wytłumaczenie jest sensowne.

Ja gram w 1440p bez ograniczenia klatek, więc karta prawie cały czas działa na ustalonym limicie i przy stałym taktowaniu, jakie ustawiłem robiąc UV. Dlatego ważne dla mnie było, aby nie przekraczała tych 300 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Minciu napisał:

W testach jakoś słabiej go prezentowali czy mi się wydaje? Zotac 3080? 

Byla na reddit tabelka porownawsza modeli, Zotac mial max 1500rpm w niej jak inne tanie karty juz wchodza w 2000rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, stanko11 napisał:

X-Trio na pewno staruje wentylami w zależności od temperatury. Widać to, gdy włączasz grę czy smarka i wentylatory początkowo stoją i ruszają dopiero po przekroczeniu 60*C.

W TUFie startowały od razu po włączeniu czegoś obciążającego GPU, zanim zdążył się rozgrzać.

To się zgadza, 0% użycia wentylatorów do 60stopni, a potem jak się odpalą, to pracują do zbicia na 40 stopni. Strix startował w zależności od pobranych watów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monn napisał:

Byla na reddit tabelka porownawsza modeli, Zotac mial max 1500rpm w niej jak inne tanie karty juz wchodza w 2000rpm.

Jak chodzi o chłodzenie to Zotac jest na poziomie TUFa i XTrio.

Zrzut ekranu 2020-11-27 120102.png

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo można porównywać w ten sposób chłodzenia przy różnych limitach mocy i średnich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Nie bardzo można porównywać w ten sposób chłodzenia przy różnych limitach mocy i średnich taktowaniach.

Nie wiem dlaczego nie? To są testy na stocku, czyli TUF i XTrio 340W a pozostałe 320W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomcat napisał:

jak te karty będa tak dobre, jak się zapowiadają to ceny rtx 2070, super i 2080 polecą.
  O o;e uda się je gdzieś   kupić i to w cenie nie januszowej.

Swoją drogą te karty mogą podkopać też opłacalność rtx 3070 

Wg mnie 3060ti w wersji Ventus czy amorek kupimy za 2k natomiast za normalną kulturalną wersje trzeba będzie dać w granicach 2,4~2,5k. Generalnie na wielki spadek cen turingów bym nie liczył bo tu następuje tylko podniesienie półki cenowej. Dodatkowo krypto zaczyna odzywać a 3060ti ma dobry przelicznik. Pożyjemy zobaczymy, oby nie okazało się że to będzie najbardziej papierowa karta :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tutaj Ventusa 3080 ?

Kiedyś ludzi pisali, że to straszna suszarka, ale mam wrażenie, że MSI zmieniło zachowania wentylatorów na podobne do tych z Trio w standardowym cichym trybie.

 

Najpierw miałem problem by dociążyć kartę w 1440p :) ale włączenie różnych SMAA x4 czy SSAA x4 rozwiązało problem i teraz jak już mam w końcu GPU usage na 99% to

karta dobija do 80 stopni, ale jednocześnie zachowuje niskie obroty 1350-1500 rpm

W Rise of Tomb Raider mam circa 1815-1830 MHz przy 0,962V

Co ciekawsze w nowszych Shadow of the Tomb Rider karta pokazuje do 1860 Mhz przy 0,962V

 

Mimo wszystko nie wiem czy go nie odeślę z powodu cewek - muszę w weekend założyć na nowo boki do obudowy i zobaczyć jak to będzie działało z nimi. Bo teraz przy zdjętych blach słychać jak siedzę przy kompie, zwłaszcza w menu tomb raidera. Z drugiej strony jak założę słuchawki albo kawałek odejdę to już ich nie słychać więc jakieś super głośne one nie są.

Więc trochę żal odsyłać bo drugiej 3080 za 3300 nie dostane przez długie miesiące.

 

edit: a nie jednak rozkręca się dobrze, w afterburnerze została moja customowa krzywa wentylatorów dla 1080ti i z niej korzystał Ventus :D

 

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eagle oc 3080

wszyskto na stock

beztytuuj3krn.png

 

na core + 100 i mem +900 miaem 18200pkt calosc i gpu score 15200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michaelius33 napisał:

W Rise of Tomb Raider mam circa 1815-1830 MHz przy 0,962V

Co ciekawsze w nowszych Shadow of the Tomb Rider karta pokazuje do 1860 Mhz przy 0,962V

 

Zrób jej UV i przetestuj kulturę pracy. Normalnie zakres gdzieś na poziomach 1830-1900Mhz powinieneś osiągnąć w okolicy 0.831V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

I've spent all morning working on the coil whine on the 3090 Strix with EK water block and have come to the conclusion there is a major design fault in the back plate.
With no back plate the 3090 coil wine is whisper quiet. With the back plate on and no thermal pads on back of the VRMs the coil whine is whisper quiet. As soon as the thermal pad is applied to the VRMs on the back the coil whine is horrendous.

Aż nie chce mi się w to wierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stanko11 napisał:

Muszę przyznać, że Twoje wytłumaczenie jest sensowne.

Ja gram w 1440p bez ograniczenia klatek, 

Dlaczego sobie nie zetniesz do sensownej akceptowalnej wartości fps (zgodnie Hz z możliwościami monitora)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michaelius33 napisał:

Ventus 3080 wynik na 90% power target +100/+500 na rdzeniu

https://www.3dmark.com/3dm/53717619?

ciut wyższy niż na fabrycznych

Te 100+ na rdzeniu niewiele Ci daje bo i tak zegar średni masz 1815MHz. Większy wyniki uzyskasz zapewne jak zrobisz manualne UV. 

Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Dlaczego sobie nie zetniesz do sensownej akceptowalnej wartości fps (zgodnie Hz z możliwościami monitora)?

Ja zazwyczaj tak robię w grach single player. W multi jak dla mnie responsywność jest lepsza na odblokowanych klatkach niż na zblokowanych na 140-144

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, severall napisał:

Te 100+ na rdzeniu niewiele Ci daje bo i tak zegar średni masz 1815MHz. Większy wyniki uzyskasz zapewne jak zrobisz manualne UV. 

 

Jak najbardziej daje. Różnica w wyniku między 0 a +100 to ok 300 pkt.

Jak robisz manualne UV to podnosisz fragment krzywej w jednym punkcie. Jak dajesz +x w afterburnerze to tak naprawdę podnosisz całą krzywą o tą wartość.

 

Później spróbuję jeszcze na manualu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...