Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sideband napisał:

Chyba za dużo masz "majonezu" w lodówce ?

To nie moje dzieło... tak wklejam na przestrogę... czego nie należy robić z kartą za 8000 PLN, choć to nie moja sprawa.... nie moje pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło i przyjemnie będzie do czasu aż blok nie zostanie zdjęty, potem już tylko zostanie ubolewanie nad własną głupotą i latanie po serwisach z myjką ultradźwiękową. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to poszedł od razu blok.... jak myślicie jaka jest skuteczność tego typu rozwiązania ;)?.... karta dostanie tempy co się stanie z warstwą pasty grubości kilku mm... hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sideband napisał:

Chyba za dużo masz "majonezu" w lodówce ?

Na święta lockdown, to przecież nie może się zmarnować. ?
shopping?q=tbn:ANd9GcR6zgTxA8FpTjJQURz8h

Teraz, tajfunikpol napisał:

Na to poszedł od razu blok.... jak myślicie jaka jest skuteczność tego typu rozwiązania ;)?.... karta dostanie tempy co się stanie z warstwą pasty grubości kilku mm... hmmmm

To pewnie jest K5 Pro czyli termopad w paście, ale z taką ilością to trzeba się puknąć w głowę. Jak blok dobrze przylegnie i zostanie skręcony, to nadmiar wyciśnie we wszystkie 4 strony świata. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie jak mam kłopot z tymi dropami karta ma zeagr 1995 1.070V i pobiera tylko 280Wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ją w innym pc najlepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Oglądałem go. Przełamać się nie przełamał, ale taki jakby to powiedzieć bardzo luźny 

To samo miał syn znajomego z poluzowaniem przejściówki DVI-Displayport podłączonej do rtx 2070, montowałem to u niego bo posiada monitor tylko dvi i było 2 miesiące wszystko ok ale miał dosuniętą skrzynkę do samej ściany i co chwile zawadzał o nią tym adapterem jeszcze pies tam się przewijał przy tych kablach :E  aż doszło do tego że obraz migał a po czasie wcale się nie wyświetlał, rozebrałem tą przelotkę i gniazdo dosłownie trzymało się na "gumę do żucia" na płytce. Tylko że tam ucierpiała tylko przelotka :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje GPU na innym PC i jak narazie ok. I pobór ma normalny. Nie wierze że oba moje zasilacze maja problem lub płyta i cpu. Bo na ryzenie miałem to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko dla posiadaczy podobnego setupu,  czy Zasilacz Corsair RM550x da radę uciągnąć RTX3070 + i5 9600k@ 4.8/5.0  ( setup jak u mnie w podpisie), ^^. Kiedyś jak liczyłem w PSUCalc to wychodziło jakby na styku dla 3070 i z zapasem dla 3060 Ti. Z zapowiedzi cenowych 3060 Ti rozważam ponownie wariant ze zmiana na 3070 :P
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu da rade. Mialem na rm550x 10700k oc + oc ram + rtx2080 duke oc (250w poboru) , argb i clc i 10 wentylatorow w budzie , nie mialem najmniejszego problemu z działaniem pc. Realnie moze do 450w poboru dobijesz na swoim sprzęcie, chociaz stawiam ze bedzie to blizej 370w :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

catalyst.pngcatalystp.png

 

control.pngcontrolp.png

 

crysis3.pngcrysis3p.png

 

PTL.pngPTLp.png

 

q2.pngq2p.png

 

w3.pngw3p.png

 

W PTL i Q2 throtling stąd niższe taktowania max.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3080 brać i7 10700k? czy może warto dopłacać 3 stówki do i9 10900k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1815MHz przy 0.77V wygląda sensownie :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

1815MHz przy 0.77V wygląda sensownie :)

U mnie do pełnej stabilności na 1815 potrzebuje 0.80V. Karmienie ponad 0.9V daje tylko minimalne przyrosty wydajności, kosztem dużego przyrostu poboru mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Griszah napisał:

U mnie do pełnej stabilności na 1815 potrzebuje 0.80V. Karmienie ponad 0.9V daje tylko minimalne przyrosty wydajności, kosztem dużego przyrostu poboru mocy. 

U mnie podobnie  ale  w  takim  BF5  2100MHz  potrzebuje już  0.975  lubię  wyciskać z karty w miarę możliwości  ;)

 Metro Exodus  przy 2100 potrzebuje już 1.0 V  i  wtedy karta bierze  400 wat  :(

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 0.825V daje 1860MHz max.

Na tych wykresach to jakiś golden sample :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Griszah napisał:

Do 3080 brać i7 10700k? czy może warto dopłacać 3 stówki do i9 10900k?

Jeśli do samej rozrywki to 10700k będzie wystarczające. Chyba, że po prostu chcesz mieć to i9 to te 3 stówki to nie taka straszna różnica ;) Pytanie jaki sampel Ci się trafi.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fenrir_14 napisał:

Jeśli do samej rozrywki to 10700k będzie wystarczające. Chyba, że jakaś super oferta jest na stole i śmieszna dopłata względem i7 wtedy wiadomo.

i7 10700K - 1500

i9 10850K - 1850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Griszah napisał:

U mnie do pełnej stabilności na 1815 potrzebuje 0.80V. Karmienie ponad 0.9V daje tylko minimalne przyrosty wydajności, kosztem dużego przyrostu poboru mocy. 

 

21 minut temu, Kaczorex26 napisał:

U mnie 0.825V daje 1860MHz max.

Na tych wykresach to jakiś golden sample :D

A te krzywe to jak ustawiacie, do zadanego clock/mV i apply w AB i to wszystko, czy może jakieś cyzelowanie punktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9 10850K to nie jest to samo co 10900k ;) Jeżeli chcesz kręcić to lepiej 10700k, jeśli będziesz realnie wykorzystywał jeszcze te 2 jajka to 10850. Generalnie mniejszy procent 10850K jest w stanie zrobić stabilne 5.0Ghz w stosunku do i7. Te 10850K to poprostu gorszy bin 10900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Bemx2k napisał:

U mnie podobnie  ale  w  takim  BF5  2100MHz  potrzebuje już  0.975  lubię  wyciskać z karty w miarę możliwości  ;)

 Metro Exodus  przy 2100 potrzebuje już 1.0 V  i  wtedy karta bierze  400 wat  :(

400wat na biosie suprim ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Konradox napisał:

400wat na biosie suprim ;-)

W rzeczy samej  ,  na  biosie  Suprim  można  i  430Watt  wycisnąć  chwilowo .

Ale z tego co podał  Sideband   widzę  że  najlepiej  poustawiać zegar w grach do  2030/2040MHz

przy jak najniższym woltażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 08:19, kowallosu napisał:

@KawiorS u mnie w grze Gears 4 mam podobne dropy. Bardzo irytujące. Do tej pory grałem w 3 gry i jedynie w Gears tak się dzieje. Dodam, że gram na telewizorze 65 calowym, komputer podłączony 15 metrowym kablem hdmi. Zauważyłem, że gdy wyłączyłem g sync te objawy jakby ustały, chociaż wczoraj pojawiło się jedno takie przycięcie. W gears 4 taktowania karty są najmniej stabilne mimo że zrobiłem UV. W innych dwóch tytułach taktowania stabilne jak skała. 

w innym temacie mam pytanie o chłodzenie CPU. 

U mnie Ryzen 3600 dobija w grach do 77 stopni odkąd mam RTX 3080... Fera 3 jakimś super wydajnym chłodzeniem nie jest. Chciałbym uniknąć AiO ze względu na obudowę i w ogóle te chłodzenia jakoś mi nie leżą. Z drugiej strony słyszałem że do RTX 3080 właśnie AiO są najlepsze...

Osobiście myślę o kupieniu Dark Rock 4. ktoś ma jakąś opinie na ten temat? 

Mam Dark Rock 4 z R5 3600 4.4 GHz i temp przy zamkniętej obudowie dochodzą do 75 stopni wraz z rtxem 3070. Jak otworzę obudowę to temp spada o 10 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...