Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
23 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Sorki, że się powtórzę ze swoim tematem założonym w dziale "Karty Grafiki", ale może ktoś tutaj mi da na niego odpowiedź? : 

Wczoraj myślałem, że dostanę zawału - po włączeniu komputera na wszystkich portach DP - "No Signal", a gdy za którymś razem karta załapała to przed ekranem botowania piękny komunikat, że "karta nie obsługuje trybu UEFI" (mniej więcej taki). Komputer nie był ruszany, spokojnie sobie stał  na podłodze i z tego co zostało mi "przekazane" moja pani postanowiła poodkurzać mieszkanie i podczas odkurzania za komputerem zahaczyła o wtyczkę DP, ale nic się podobno nie stało. Od tego czasu jest problem który opisałem. Spanikowany kupiłem drugi kabel DP i dokładnie ten sam efekt : "No signal". Wybebeszyłem komputer i wszystko na nowo poskręcałem i znowu to samo : "No Signal"! Nie miałem nigdzie wolnego kabla HDMI więc nie sprawdziłem tego portu. Dzisiaj rano pożyczyłem od kolegi w 100% sprawnego 1050Ti, podłączyłem pod port DP i tadam : "NO SIGNAL"! Karta poleciała do drugiego slotu PCI-E i znowu to samo : "NO SIGNAL"!  Czy nowiutki procesor, lub płytę szlag trafił (Parę dni temu kupiłem Ryzena 5900 i mobo Asus B500 Strix Gaming-F)? Wku....ny i spanikowany zdjąłem telewizor ze ściany (jedyny sposób aby dostać się do kabli HDMI - taki patent ojca?) odpinam kabel HDMI i podpinam swój monitor do karty kablem HDMI i jest! Ale niezupełnie - monitor mruga jak opętany - obraz pojawia się na parę sekund i zaraz znika! Moja ostatnia nadzieja w nowym kablu HDMI, więc popylam do lokalnego komputerowego i kupuję najtańszy kabel HDMI i dla ciekawości nowiutki kabel HDMI -> DP. W domu podłączam najpierw kartę pod wyjście HDMI a monitor pod DP i znowu "NO SIGNAL"! (w kompie siedział 1050Ti od Gainwarda), potem "obracam" kabel o 180 stopni i kartę podpinam pod DP a monitor pod HDMI i znowu "NO SIGNAL"! W odruchu desperacji podpinam kartę i monitor kablem HDMI - HDMI i jest! JEST OBRAZ i nie mruga! Odpalam z ciekawości Metro Exodus, karta ledwo zipie ale obraz nie gaśnie! Wypinam 1050TI, wpinam swojego 3080 i podpinam kablem HDMI i normalnie jest obraz! WTF? O co chodzi na Boga! Najlepsze jest to, że niezależnie od tego jaka grafa siedzi w slocie PCI-E to na płycie głównej zapala się biała dioda sygnalizująca problem z kartą grafiki gdy tylko podłączę kartę do monitora kablem DP-DP, lub HDMI-DP! Gdy podpinam kabel HDMI-HDMI dioda która sygnalizuje problem z kartą grafiki gaśnie, obraz pojawia się na monitorze i komputer normalnie pracuje! Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Bios płyty głównej najnowszy (ale nawet i pierwszy który obsługuje Ryzeny 5xxxx nic tutaj nie zmienia), bios karty grafiki też najnowszy! Wcześniej się takie cyrki nie działy dopóki moja pani nie zabrała się odkurzanie! Co się mogło uszkodzić, lub co może powodować opisany problem? Nie jest raczej możliwe, że i RTX3080 i 1050Ti są uszkodzone, bo u kolegi nic z opisanych przypadków się nie dzieje! Podpinamy karty zwykłymi kablami DP-DP i obraz jest na wszystkich portach DP! O co może tutaj chodzić? Ktoś coś?

W związku z moim wczorajszym postem. 

Wczoraj wieczorem podpiąłem telewizorek pod komputer - kablami HDMI-HDMI i DP-HDMI - na jednym i drugim ruszył normalnie. Wyjścia DP na karcie w 100% sprawne! :luxhello:  Dzisiaj wziąłem monitor do kumpla, podpiąłem pod jego 1050Ti jego kablem DP-DP i historia jak u mnie - "no signal" i po ptokach. :cry::cry::cry: Po nowym roku wyślę go na gwarancję. Dzięki wszystkim którzy próbowali mi pomóc i nakierowali mnie na prawidłowy trop.:beerchug::soczek::beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Więc wina gry.

Tak samo jak crashe w metro na dx12 u co drugiej osoby są winą gry :lol2:

Godzinę temu, kadajo napisał:

W Ampere to Low-End

Mid to 3070

to czym będzie 3050 :> "child-end" :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Ja tak liczę,że będę musiał dysponować kwotą ~2500 zł (500-550 Euro),żebym mógł kupić sobie 3060 Ti - olać naszych januszy,u EVGA się zamówi,jak ruszą z dostawami na Europę.
Możliwe,że już w grudniu będę dysponował taką kwotą,nawet jak będę zmuszony dokonać wpłaty 400 zł za to co jestem sam sobie winien :(

Z ciekawości - zostajesz na AM3+, czy szykujesz się na jakąś modernizację?;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pablo-8511 napisał:

Wedlug mnie:

3080Ti/3090 Enthusiast-range

3060Ti Mid-range

3070/3080 High-end

Nie patrz na numerki tylko na wydajność.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Z ciekawości - zostajesz na AM3+, czy szykujesz się na jakąś modernizację?;-)

Splendor od lat szuka gpu które w końcu nie będzie wąskim gardłem dla jego procka ;) czekam na testy i mu kibicuje :D

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Send1N napisał:

Tak samo jak crashe w metro na dx12 u co drugiej osoby są winą gry :lol2:

to czym będzie 3050 :> "child-end" :E

BabyYoda-End :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pioneer83 napisał:

W związku z moim wczorajszym postem. 

Wczoraj wieczorem podpiąłem telewizorek pod komputer - kablami HDMI-HDMI i DP-HDMI - na jednym i drugim ruszył normalnie. Wyjścia DP na karcie w 100% sprawne! :luxhello:  Dzisiaj wziąłem monitor do kumpla, podpiąłem pod jego 1050Ti jego kablem DP-DP i historia jak u mnie - "no signal" i po ptokach. :cry::cry::cry: Po nowym roku wyślę go na gwarancję. Dzięki wszystkim którzy próbowali mi pomóc i nakierowali mnie na prawidłowy trop.:beerchug::soczek::beerchug:

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/ wrzuć to mi przez to nie wstawała 1070 wczoraj kolegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Pioneer83 napisał:

Z ciekawości - zostajesz na AM3+, czy szykujesz się na jakąś modernizację?;-)

Wsadzę kartę do tego co mam,czyli zostaję na AM3+,potem wymiana CPU,płyty i ramu w 2021/2022 roku(tu będzie zależeć od kilku czynników)

38 minut temu, Send1N napisał:

Splendor od lat szuka gpu które w końcu nie będzie wąskim gardłem dla jego procka ;) czekam na testy i mu kibicuje :D

I tylko GPU mi zostało w mojej układance :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sideband napisał:

Nie patrz na numerki tylko na wydajność.

Przecież chyba całkiem nieźle określił te progi. Gdzieś musi być jeszcze miejsce na 3060, 3050ti i 3050. Określanie 3060ti low endem to właśnie nie patrzenie na wydajność a na numerki/nazwy kart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AvengerGT napisał:

Przecież chyba całkiem nieźle określił te progi. Gdzieś musi być jeszcze miejsce na 3060, 3050ti i 3050. Określanie 3060ti low endem to właśnie nie patrzenie na wydajność a na numerki/nazwy kart. 

Jeszcze może wleci 3070ti. Można w sumie wymyślić z 10 "półek"

3070 i 3080 dzieli do 1.45x w RT, a 3080 i 3090 dzieli do 1.15x ?

Patrzy się na cenę i wydajność dlatego pisanie, która karta jest w jakiej półce jest bezcelowe zwłaszcza przy takiej ilości kart i mały lukami między nimi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioneer83 napisał:

W związku z moim wczorajszym postem. 

Wczoraj wieczorem podpiąłem telewizorek pod komputer - kablami HDMI-HDMI i DP-HDMI - na jednym i drugim ruszył normalnie. Wyjścia DP na karcie w 100% sprawne! :luxhello:  Dzisiaj wziąłem monitor do kumpla, podpiąłem pod jego 1050Ti jego kablem DP-DP i historia jak u mnie - "no signal" i po ptokach. :cry::cry::cry: Po nowym roku wyślę go na gwarancję. Dzięki wszystkim którzy próbowali mi pomóc i nakierowali mnie na prawidłowy trop.:beerchug::soczek::beerchug:

Możesz jeszcze spróbować tego, może jakimś cudem mux od DP nie padł tylko zawisł.
*Do aktualizacji wymagany jest przewód USB-C->USB-C albo USB-A->USB-C wpięty do płyty głównej.

ShareX_DisconnecT__2020-11-29_17-23-05_I

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sideband napisał:

Nie patrz na numerki tylko na wydajność.

Ja nie patrzę na numerki, ale pisanie, że 3060 Ti będzie low endem jest jakimś nieporozumieniem. No to jak Ty to widzisz? Zapowiadają, że 3060Ti będzie około 10-15% słabszy od 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 15:23, wkamil73 napisał:

A możesz dokładniej opisać wyniki def i po oc?

Tutaj masz wynik prosty oc Core +150 mem +800, krzywa wentyli defaultowa więc cicho. BIOS suprim.

https://www.3dmark.com/3dm/53390329

A tu jak dałem wentyle ręcznie na 70%

https://www.3dmark.com/3dm/53880244

A tu po UV na co dzień (ciche wentyle optymalna wydajność.

https://www.3dmark.com/3dm/52460485

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jack.alderr napisał:

Co w takim razie kupić żeby pograć przez zimę? 2080Super używane są droższe niż 3060Ti w dniu premiery i w dodatku tylko HDMI2.0. Chcę grać w 4K na średnio wysokich ustawieniach.

Jeżeli nie masz aktualnie w miarę dobrej karty graficznej a naprawdę zależy ci na pograniu to tylko nowa seria czyli 3060Ti. Mówi się trudno - dorzuciłbym te parę stówek "podatku januszowego". Tylko jak chcesz kupić to kup od razu w pierwszym dniu, w pierwszych godzinach a nawet minutach bo kart nie zobaczysz później przez miesiąc.

3060Ti w stosunku do 2080Super ma wyższą sprawność energetyczną, znacznie wyższą wydajność RT oraz różne dodatkowe funkcje i bajery których nie posiada stara seria a pewnie przydadzą się one w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Konradox napisał:

Tutaj masz wynik prosty oc Core +150 mem +800, krzywa wentyli defaultowa więc cicho. BIOS suprim.

https://www.3dmark.com/3dm/53390329

A tu jak dałem wentyle ręcznie na 70%

https://www.3dmark.com/3dm/53880244

A tu po UV na co dzień (ciche wentyle optymalna wydajność.

https://www.3dmark.com/3dm/52460485

 

 

No to niestety mi się taka sztuka nie trafiła, ze zwiększonym na max PL nie przechodzi nawet na +100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wkamil73 napisał:

No to niestety mi się taka sztuka nie trafiła, ze zwiększonym na max PL nie przechodzi nawet na +100...

Bios suprim? Jak tak to Weź PL na max i daj UV np 2055/1V. Zobacz czy będzie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wkamil73 napisał:

No to niestety mi się taka sztuka nie trafiła, ze zwiększonym na max PL nie przechodzi nawet na +100...

na + 100 do xtrio na power limicie 340W pewnie nie daje rady. Bios od supreme zwiększa do +/- 400W, więc u Ciebie power limit robi swoje

tutaj mój wynik na 0.875v, pamięci + 1250, 1965mhz  na krzywej. 340W powinno wystarczyć, ale nie pamiętam ile ciągnęło dokładnie.

https://www.3dmark.com/3dm/52926054?

spróbuj

EDIT: teraz patrzę, że mi zegar podniosło jak testowałem. spróbuj zrobić UV i patrz jaki masz pobór mocy. będzie lepiej niż OC bez ruszania krzywej, jeżeli faktycznie ogranicza Cię power limit

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale raczej nie ogranicza PL, bo jest bios Suprim. I teraz https://www.3dmark.com/3dm/53883353? to jest na PL od Suprim. Natomiast jak przy tych samych taktach przesunę na max PL, to przechodzi demo i wywala na pierwszym teście. O co chodzi? Bierze 400W ale nie przechodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wkamil73 napisał:

Natomiast jak przy tych samych taktach przesunę na max PL, to przechodzi demo i wywala na pierwszym teście.

Podnieś napięcie :) albo obniż taktowanie... 

Hint - powinieneś też zwrócić uwagę jakie taktowanie ma karta bez i z podniesionym PL. 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Konradox napisał:

Bios suprim? Jak tak to Weź PL na max i daj UV np 2055/1V. Zobacz czy będzie stabilnie.

No i wywala niestety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wkamil73 napisał:

No ale raczej nie ogranicza PL, bo jest bios Suprim. I teraz https://www.3dmark.com/3dm/53883353? to jest na PL od Suprim. Natomiast jak przy tych samych taktach przesunę na max PL, to przechodzi demo i wywala na pierwszym teście. O co chodzi? Bierze 400W ale nie przechodzi...

obniż na krzywej napięcie i taktowanie , krzywą włączysz w afterburnerze crtl+F( ustawiasz na pożadanym napięciu taktowanie, klikasz w tę kropeczkę i SHIFT + L ). szukasz dla siebie najniższego napięcia przy pożądanym taktowaniu. zacznij dla stabilnego 2000 mhz, jeżeli zależy CI na OC. potem próbuj w górę takty, jak wywala, to w górę napięcie i do skutku ( tak długo jak będziesz się mieścił w power limicie)

P.S. testujesz na power limicie odkręconym pod korek zawsze:P

P.S.2 nie ruszaj pamięci. Jak znajdziesz krzywą, która CI odpowiada, dodasz OC pamięci

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

W Ampere to Low-End

Mid to 3070

To w takim razie RTX 3050/3050Ti będą reprezentować jaki segment, Ultra Low-End? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wuadator napisał:

obniż na krzywej napięcie i taktowanie ( ustawiasz na pożadanym napięciu taktowanie, klikasz w tę kropeczkę i SHIFT + L ). szukasz dla siebie najniższego napięcia przy pożądanym taktowaniu. zacznij dla stabilnego 2000 mhz, jeżeli zależy CI na OC. potem próbuj w górę takty, jak wywala, to w górę napięcie i do skutku ( tak długo jak będziesz się mieścił w power limicie)

P.S. testujesz na power limicie odkręconym pod korek zawsze:P

P.S.2 nie ruszaj pamięci. Jak znajdziesz krzywą, która CI odpowiada, dodasz OC pamięci

Zależy mi tylko na sprawdzeniu co karta może zdziałać :) No dobrze, ale dlaczego na tych samych ustawieniach taktowania, załóżmy +100/napięcia def albo 2055/1V ustawione krzywą, jeżeli odkręcę PL na max czyli 116% to wywala, a jeżeli zmniejszę do 100% to przechodzi...?

Najwyraźniej wszyscy mają golden sample tylko nie ja :D

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 0.975v i 2030. Pl na Max. I testuj. Jak nie przejdzie zejdź niżej kombinuj. Twoja sztuka ma słabszy rdzeń ale za to masz świetne pamięci wiec bym nie narzekał. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Konradox napisał:

Ustaw 0.975v i 2030. Pl na Max. I testuj. Jak nie przejdzie zejdź niżej kombinuj. Twoja sztuka ma słabszy rdzeń ale za to masz świetne pamięci wiec bym nie narzekał. :-)

DRAM czy VRAM? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...