Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Skymad napisał:

Magia Ubisoftu, w Valhalii 100% GPU to 200W gdzie Metro na tym samym UV ciągnie 330W, gdzie Metro wygląda 10x lepiej i mam 100FPS w Ultra 2k, a w Valhalii 70 i czasem dropy do 20 :E 

AMD ma większe użycie gpu i porównywalny power Draw,  gdzie Nvidia zazwyczaj duuzo więcej pradu ciągnie. Widać, że jak gra jest pisana z jedną, lub druga firma, różnice są większe niż powinny być. Całe szczęście, że CP jest robiony z Nvidia:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Vern napisał:

Dzięki.
Wynika z tego tematu, że Ruipro 8k Gen-3b daję sobie radę. Szkoda, ze trochę drogi. 190 $ przed vatem ?

Tak właśnie wyglądają "nowoczesne" interfejsy, wyścig na przepustowość, ale jeszcze chwila i przy każdym będzie gwiazdka z informacją że maksymalne parametry osiągane są przy kablu 0.5m ?
Bez światłowodu ta szopka będzie w najlepsze trwać. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Tak właśnie wyglądają "nowoczesne" interfejsy, wyścig na przepustowość, ale jeszcze chwila i przy każdym będzie gwiazdka z informacją że maksymalne parametry osiągane są przy kablu 0.5m ?
Bez światłowodu ta szopka będzie w najlepsze trwać. ;)

No ale właśnie problemem jest chyba, że te światłowodowe kable HDMI które miały spełniać standardy 2.1 okazały się, ze nie spełniają :P
Nie pomyślałbym kiedyś, że będę rozważał kupno kabla za prawie 1k złotych. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą mają duże problemy z kompatybilnością na różnych urządzeniach. Ale te właśnie rupipro gen 3 przeważnie dają radę z ampere i LG c9/CX przy 10metrach.

No, ale ja czekam niech jeszcze te kable kapkę dopracują i najlepiej wrzucą gdzieś na europejskiego amazona, bo niezbyt chce mi się zamawiać bezpośrednio od producenta z chin czy tam gdzieś z USA i jeszcze w takiej cenie :E a jak coś nie zatrybi to potem odsyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest na brytyjskim:
https://www.amazon.co.uk/RUIPRO-Dynamic-Flexible-Projector-Theatre/dp/B081SQXPWB/

I w odpowiedziach do pytań jest:

"Hi please choose 'Ships from RUIPRO-UK ' or buy the cable from Amazon US and choose 'Ships from RUIPRO-US '.
Then will ship you the RUIPRO GEN3 cable.
Thank you,"

Ale niezbyt kminie jak się wybiera opcję "
'Ships from RUIPRO-UK" a nie Fulfilled by Amazon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zasada , że sygnał cyfrowy nie zależy od jakości kabla sprawdzała się do 1440@60 - później weszły w grę zjawiska omawiane na różnych wykładach z elektroniki :E

 

Hmm czym najlepiej próbować stabilność UV ?

Na razie coś takiego mi wychodzi przy 0,875V

https://www.3dmark.com/3dm/53898127?

Graphics score circa 600 pkt wyższy niż po wyjęciu z pudełka , ale pobór spadł do 290-310W

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, michaelius33 napisał:

Niestety zasada , że sygnał cyfrowy nie zależy od jakości kabla sprawdzała się do 1440@60 - później weszły w grę zjawiska omawiane na różnych wykładach z elektroniki :E

Bo ta zasada zawsze była zbyt dosłownie przez wiele osób przyjmowana, w rzeczywistości chodzi o to że w przypadku cyfrowego interfejsu niższa jakość okablowania nie wpływa na pogorszenie sygnału w czasie rzeczywistym, w postaci zakłóceń, interferencji innych pierdół.
Albo jest sygnał albo go wcale nie ma, a to że coraz wyższe częstotliwości pracy magistrali wymagają cudów na kiju to inna i dość oczywista kwestia.

HDMI to w ogóle jest w dupie, jadą na magistrali TMDS, czyli na tym samym co DVI, problem w tym że DVI używał dwóch niżej taktowanych linii, a HDMI używa jednej, więc muszą gonić cały czas częstotliwością pracy.
DisplayPort używa 4 osobnych linii które mogą pracować nawet w trybie niesynchronizowanym, stąd możliwy jest daisychain i splitery na wiele ekranów przy jednym porcie, do tego ma DSC, więc 32 Gb/s wystarczą aby wysłać to samo co 48 Gb/s na HDMI.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vern napisał:

Wzmacniacze sygnału? A jak wtedy z obsługą Gsynca przez LG TV + RTX30xx?

Wzmacniacz nie ma na to wpływu.

2 godziny temu, lukadd napisał:

Właśnie ostatnio patrzyłem i nie widzę takich wzmacniaczy do HDMI 2.1. Do 2.0 są i sam z takiego korzystam, ale to w specu ma max 18GB/s i nie sprawdzałem z kablami 2.1 bo mam tylko jedną sztukę.

Tak zgadza się póki co nie ma, ale to kwestia czasu. Ale znalazłem kabel w lepszej cenie - https://alo.com.pl/Unitek-kabel-optyczny-HDMI-2-1-AOC-8K-120Hz-10-m-p520223/?ref=ceneo.pl&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych optyków to jest od zawalenia w różnych cenach i od różnych marek, ale 99.9% z nich nie działa i nie puszcza 120hz RGB w 4k i 10bit. W sumie to one się już wieszają na 4k@60hz RGB 10bit, czyli działają jak zwykłe 2.0 z przepustowością do 18Gbps.
Sam jeden testowałem, po forach avs forums itd. ludzie też różne testują i jak na razie tylko te rupipro 3gen są potwierdzane jako działające z ampere i C9/CX

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena. (Jeśli można powiedzieć, że 370 zł za kabel to dobra cena :E)
Gdyby gdzieś było potwierdzone, że poprawnie działa C9 + RTX 3080 brałbym z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestować zawsze można, ale mizerne szanse, w jakimś temacie avsforums czytałem wypowiedzi gościa z branży produkują te optyki w Chinach. I praktycznie wszystko co jest teraz na rynku z tych kabli było zrobione przed wyjściem urządzeń z HDMI 2.1 czyli np. kart graficznych, więc nie testowane na komercyjnych sprzętach. I teraz się okazuje, że nie jest tak hop siup z tymi kablami i kompatybilnością.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Przetestować zawsze można, ale mizerne szanse, w jakimś temacie avsforums czytałem wypowiedzi gościa z branży produkują te optyki w Chinach. I praktycznie wszystko co jest teraz na rynku z tych kabli było zrobione przed wyjściem urządzeń z HDMI 2.1 czyli np. kart graficznych, więc nie testowane na komercyjnych sprzętach. I teraz się okazuje, że nie jest tak hop siup z tymi kablami i kompatybilnością.

Nie zdziwię się wcale jak te okablowanie wcale nie było tworzone z myślą o przepustowości 48 Gb/s. Już za czasów HDMI 1.3 producenci radośnie przyklejali naklejki z certyfikatami na urządzenia, a później się okazywało że z nowszego standardu co najwyżej feature było obsługiwane, a przepustowość leżała. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wręcz mogą być kable HDMI 2.0 z naklejką 2.1. Ludzie to kupowali na potęgę jako przyszłościowe :E, a że te kable działały/działają poprawnie do 18Gbps to dopiero teraz wychodzi jak się podłącza do 2.1.

120hz 4:4:4 10bit mogło by nie działać ze względu na słabą jakość kabla, ale jak nie działa 60hz 4:4:4 10bit gdzie do tego przesyłu potrzeba 20Gbps to już grubo coś nie tak. I na moim kablu optycznym tak było i po forach czytam, że ludzie na tych optykach co są aktualnie na rynku też nie mogą nic puścić ponad 18Gbps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem PS4 pro - to też się okazało, że połowa moich kabli co to miały być 2.0 nie działa z 4k :D

A najzabawniejsze było, że jeden z tych 1.3 chodził bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jak będą kształtować się ceny RTX 3060 ti? Teoretycznie na karty tego poziomu powinno być mniej chętnych do odsprzedawania[scalpers/janusze], bo marże mniejsze, z drugiej strony jeśli podaż będzie niska z powodu produkcji, a nie januszy, a popyt duży to ceny też wzrosną. Co za posrana rzeczywistość :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie pytanko, jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem RTXa 3080 OC Vision, zainstalowałem sobie teraz Watch Dogs 2, i jak dorzucę w ustawieniach graficznych dodatkowe szczegóły i TXAA x8 to nie ma szans na 60 fpsów w 1080p. Możliwe to? Myślałem, że taka karta to już każdą produkcje uciągnie na maksa co by jej nie rzucić, zwłaszcza, że gram tylko w Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba msaa x8. Nie masz się co dziwić w tej grze lepiej nie korzystać z msaa, a jeśli już to x2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Chyba msaa x8. Nie masz się co dziwić w tej grze lepiej nie korzystać z msaa, a jeśli już to x2. 

Nie, najpierw jest msaa, a potem txaa :P GF Experience generalnie radzi w ogóle wyłączyć tę opcję i dodatkowe szczegóły ustawić tylko na 25%. Dziwne, bo to nie nowa gra, myślałem, że będzie śmigać ze wszystkim na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co ty tam po ustawiłeś. Ja na 3080, większość na maxa mam w WD2 w 4k jakoś 65-90fps. Wieczorem mogę zerknąć na ustawienia i ci dokładniej powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, plus dodatkowe szczegóły na 100% i w 1080p koło 40 - 50 fps

EDIT: Nie wiem czy screen się załączył, bo nie widzę :P
Na wszelki wypadek:
dpD9iRw.jpg

 

Edytowane przez nyorbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KawiorS napisał:

Ja mam za to stuttering jakiś i sobie poradzić nie mogę :( wątki w sieci łączy jedna rzecz - rtx3080

Czytałem, że to masowy problem np. w CoD: Warzone. Jest ponad 100 fps, a wygląda jakby było 20. Ciekawe czy na RTX 3070 też ten problem występuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, nyorbee napisał:

To, plus dodatkowe szczegóły na 100% i w 1080p koło 40 - 50 fps

EDIT: Nie wiem czy screen się załączył, bo nie widzę :P
Na wszelki wypadek:

 

Cienie HFTS ubijają masakrycznie wydajność, nawet zwykle na ultra sporo mocy zabierają, dodatkowe szczegóły też trochę, ale i proca duszą. Napisz w ogóle jakiego masz proca bo ta gra lubi mocne cpu i szybkie ramy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...