Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje o której jutro premiera 3060Ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma co się spodziewać 3060Ti jest tańsze o 100 dolców od 3070.  Czyli realnie u nas to wyjdzie pewnie 400-500zeta taniej na danym modelu od jego odpowiednika 3070.

Dochodzi jeszcze januszowe :E, no ale może w jakich sklepach w pierwszym rzucie będzie można coś upolować w okolicach MSRP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, rcp444 napisał:

Ktoś się orientuje o której jutro premiera 3060Ti ?

na PcProjekt masz już TrioX ;) Nie musisz czekać do jutra, chyba że chcesz stanąć w kolejce, to za pobraniem wybierz sobie coś z 3070/3080 w XKom. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

 

na PcProjekt masz już TrioX ;) Nie musisz czekać do jutra, chyba że chcesz stanąć w kolejce, to za pobraniem wybierz sobie coś z 3070/3080 w XKom. 

Dzięki, a orientujesz się gdzie dostanę FE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym wziąć 3070 Eagle mimo czekania za 2700 niż 3060 Ti Trio za 2640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rcp444 napisał:

Dzięki, a orientujesz się gdzie dostanę FE?

W USA z początku. Z czasem w Hiszpani i w Anglii na stronie NV. Ale musisz mieć boty bo inaczej się nie wstrzelisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

W USA z początku. Z czasem w Hiszpani i w Anglii na stronie NV. Ale musisz mieć boty bo inaczej się nie wstrzelisz.

Mam rx580 na przeczekanie, myślisz że nie warto się napalać na premierę teraz i lepiej poczekać np. do lutego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym poczekał, chyba, że np chcesz ograć na start CP2077 z RT itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AvengerGT napisał:

W jednym z filmików na yt, autor dostał informację od pracownika jednego ze sklepów, że najtańsze typu Ventus to około 2300, a te z najlepszym chłodzeniem około 2700 zł. Kiepsko, miałem polować na 3060 ti ale przy tych cenach spasuję, tym bardziej, że chcę coś porządniejszego do razu.

2700 zł kiedy za 2900 zł jest 3070 :E To sobie najwyżej poczekam, mało mi się uśmiecha przepłacać dobre 500-700 zł. 

20 minut temu, Saren7 napisał:

TUF jest wyceniony powyżej MSI TRIO.

A powinien być poniżej, nieźle ASUS skumał że zrobił zbyt dobrą kartę, a reszta konkurencji praktycznie wysiadła i tylko TRIO może powalczyć, a MSI zepchnęło TRIO do półki "niżej", czyli sprzedaje drożej bo jeszcze drożej jest SUPRIM :E Nono, ładnie się porobiło. Producenci na głowę upadli. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, AvengerGT napisał:

W jednym z filmików na yt, autor dostał informację od pracownika jednego ze sklepów, że najtańsze typu Ventus to około 2300, a te z najlepszym chłodzeniem około 2700 zł. Kiepsko, miałem polować na 3060 ti ale przy tych cenach spasuję, tym bardziej, że chcę coś porządniejszego do razu.

Czyli zapowiada się czarny scenariusz (again). Najtańsze 3060TI w okolicy 2300zł, średnia półka 2700zł, topowe około 3000zł. Dzięki, postoję, aż tak źle z 1660Ti mi nie jest :) (1900zł za najtańszego zotaca mogę dać bo i tak pójdzie maxUV więc chłodzenie będzie miało +/- 90-100Watt do rozproszenia).

A wersje z 8+8pin to mnie rozwaliły. 375Watt (150+150+75) dla karty z TDP 180-200watt (FE 200Watt, autorskie 180Watt... chociaż pewnie topowe modele pod max OC będą miały wyższe TDP), to się nazywa overkill :hahaha: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Saren7 napisał:

Jak bym poczekał, chyba, że np chcesz ograć na start CP2077 z RT itd.

Z drugiej strony nie wiadomo co będzie w lutym, bo jak mining się wkręci jak się wkręca to kart może być jeszcze mniej i jeszcze drożej :E

Ja bym polował teraz, ale polował na dobrą cenę. 3070 nawet w Polsce można było wyrwać za ~2600-2700,  więc może i 3060ti uda się wyrwać gdzieś za ~2200-2300.
 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rcp444 napisał:

Mam rx580 na przeczekanie, myślisz że nie warto się napalać na premierę teraz i lepiej poczekać np. do lutego?

Masz trzy opcje:

1. Rynek się nasyci i ceny do lutego spadną ( daje 20% szansy )

2. Rynek się nie zmieni i będzie wszytko dalej kuleć ( daje 30% szansy )

3. Kryptowaluty podbiją ceny kart o kolejne 500-1000zl ograniczając jeszcze bardziej podaż ( daje 50% szansy a nawet więcej )

 

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się uda upolować,

to brać MSI Ventus czy Gigabyte Eagle/ (chyba, że jeszcze ktoś zrobi na premierę)

karta musi być na 2 wentylatory, ogólnie jak najwyższą kulturę pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja liczyłem na RTX 3060 Ti w podstawowych modelach poniżej 2 tysięcy, a top 2300. Nie spieszy mi się z wymianą, najwyżej wleci dopiero Hopper, wtedy nie będę już tak patrzył na ceny bo większy skok wydajności mi to uzasadni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj morele anulowało zamówienie na RTX3090 (byłem 35 w kolejce, zamówienie w dniu premiery koło 17:00) - ktoś coś może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, TheMr. napisał:

3060Ti idealny sweet spot wyłapię, i chyba na niego się skuszę. Jak TUF będzie do 2k zł, jeśli nie to czekam do marca aż 3070 będzie do wzięcia za sensowną kasę. 

 

Asus TUF 3060Ti jak zwykle pozamiatał konkurencje ;) 

TUF za 2 tysiące? Za tyle to nie zobaczysz nawet Ventusa 2X. :E 

TUF został wyceniony tak samo jak MSI Gaming X Trio, czyli 450 funtów. W obecnej sytuacji u nas będzie jak nic powyżej 2500/2600 zł (Trio jest już właściwie w jednym sklepie jest za ponad 2600 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freelanc3r napisał:

jak się uda upolować,

to brać MSI Ventus czy Gigabyte Eagle/ (chyba, że jeszcze ktoś zrobi na premierę)

karta musi być na 2 wentylatory, ogólnie jak najwyższą kulturę pracy

Czekaj na Gaming X od MSi jak i ja czekam, jedyny słuszny wybór z kart dwuwentylatorowych jeśli chodzi o kulturę pracy, wydajność i temperatury.

EVGA XC też byłaby spoko ale u nas tego nie ma, polskie sklepy "nie lubią się" z EVGA a jeśli już się gdzieś trafi to cena jak za zboże z narzuconym podatkiem od logo EVGA. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo popularna dzięki logo EVGA

marka mocno urosła w silę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Minciu napisał:

Masz trzy opcje:

1. Rynek się nasyci i ceny do lutego spadną ( daje 20% szansy )

2. Rynek się nie zmieni i będzie wszytko dalej kuleć ( daje 30% szansy )

3. Kryptowaluty podbiją ceny kart o kolejne 500-1000zl ograniczając jeszcze bardziej podaż ( daje 50% szansy a nawet więcej )

 

Nie kreuje się nam ta przyszłość zbyt dobrze. Rozglądam się w sumie tylko za FE i innymi tańszymi opcjami ,bo szkoda mi kasy na coś więcej. Cena tego MSI ,który podawałeś to jakiś absurd. Bynajmniej dzięki wszystkim za pomoc w decyzji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poluj jutro. Ale się nie zastanawiaj. 2200zl przygotuj w skarpecie to może coś wyszarpiesz. Poniżej 2000zl będzie raczej niemożliwe. 

Założ konto gdzie trzeba. Przygotuj sobie dane do wysyłki. Jak tylko wskoczy karta to kupuj, zaklepuj, za pobraniem. Tak jest NAJSZYBCIEJ. Nie trzeba czekać na zaksięgowanie wpłaty. Jak zrobisz płatność przedpłaconą to minie z 24h zanim to zaksięgują do zamówienia. A to oznacza że po zaksięgowaniu nie będzie już co dla Ciebie skompletować :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

W takim razie poluj jutro. Ale się nie zastanawiaj. 2200zl przygotuj w skarpecie to może coś wyszarpiesz. Poniżej 2000zl będzie raczej niemożliwe. 

Założ konto gdzie trzeba. Przygotuj sobie dane do wysyłki. Jak tylko wskoczy karta to kupuj, zaklepuj, za pobraniem. Tak jest NAJSZYBCIEJ. Nie trzeba czekać na zaksięgowanie wpłaty. Jak zrobisz płatność przedpłaconą to minie z 24h zanim to zaksięgują do zamówienia. A to oznacza że po zaksięgowaniu nie będzie już co dla Ciebie skompletować :D 

Ja się boję, że na proshopie nic nie będzie. :( Duński ma ceny i stan magazynu. W polskim są tylko placeholdery. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, qjin napisał:

TUF za 2 tysiące? Za tyle to nie zobaczysz nawet Ventusa 2X. :E 

TUF został wyceniony tak samo jak MSI Gaming X Trio, czyli 450 funtów. W obecnej sytuacji u nas będzie jak nic powyżej 2500/2600 zł (Trio jest już właściwie w jednym sklepie jest za ponad 2600 zł).

Ciekawe, 450 funtów jest trochę daleko nieco ponad MSRP w wersji OC, i delikatnie bliżej 399$ z plotek. Czyli jednym słowem ceny z tyłka i nie warto nawet się zastanawiać nad zmianą GPU. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

W takim razie poluj jutro. Ale się nie zastanawiaj. 2200zl przygotuj w skarpecie to może coś wyszarpiesz. Poniżej 2000zl będzie raczej niemożliwe. 

Założ konto gdzie trzeba. Przygotuj sobie dane do wysyłki. Jak tylko wskoczy karta to kupuj, zaklepuj, za pobraniem. Tak jest NAJSZYBCIEJ. 

Dokładnie, a jak produkt jest z kodem promocyjnym i czekasz na kod to wrzucasz do koszyka, wszystkie dane do wysyłki i tylko czekasz na kod :)

 

No ale armię botów i tak będzie ciężko pokonać :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę co się dzieje obecnie w kryptominingu rozmowa o rynku który "spowolni i się nasyci w lutym" jest niezmiernie optymistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto kopać jak trzeba płacić za prąd ? Szkoda, że nie mam domku i baterii paneli na dachu można by fajny biznes rozkręcić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...