Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kinia2020 napisał:

Realnie czekałem na 3080 RTX 20GB, ale to chyba styczeń-luty.

karty RTX 3080 20GB nie zostały anulowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, delok napisał:

no ja zamówiłem dzisiaj na x-kom po 15 3060 ti trio, jak jeszcze była taka opcja, za pobraniem, dostałem maila o przyjęciu zamówienia i dalej cisza. Myślicie ze się załapałem? pierwszy raz kupuję cos co sie tak sprzedaje i kompletnie sie nie orientuję w tym. 

U mnie identyczna sytuacja. Wybrałem pobranie i jak na razie mail o przyjęciu zamówienia. Sam nie wiem czy kurier zjawi się jutro czy może za kilka tygodni :E

Ogólnie miałem trochę wątpliwości czy karta aby na pewno wejdzie do mojej obudowy micro atx Kolink Sanctuary (producent twierdzi, że max 32,5 cm. Wygląda, że powinna wejść, zostanie z 5 mm do filtra z przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Ramon28 napisał:

FD Define C - 315 mm tam jest max na GPU, dlatego niektóre nie wchodzą msi trio i strix np :P

Ja kupilem wentyl 17mm i jest na styk :E Doslownie 1mm moze.

https://imgur.com/a/9b421Q8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, damyan123 napisał:

I 7 osób to kupiło aaaa...

ta liczba może być sfaszyzowana przez sprzedawce jako wabik na klienta

Edytowane przez Auberon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rcp444 napisał:

Była mowa o premierze zwykłego rtx 3060 ,jakoś w Q1 2020 ,ktoś wie coś o tym?

Były plotki o premierze w styczniu, 3840 cuda, 6 GB vram, cena msrp pewnie ~300 usd.

Edytowane przez maroslav_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze są. Mogłem wziac z Media Expert, a tak to zamówiłem w x-kom i nie wiem co robić, bo żadnego potwierdzenia od nich nie mam, a kasa poszła :/ 

 

TeVR0dX.jpg

 

https://www.mediaexpert.pl/search?query[menu_item]=&query[querystring]=3060%20ti&fbclid=IwAR0-UfVmfQF0dzCzcFwJnHiZ5L2ZvIQfIvoVRpL3xqR6kZC1rYx-XrbjGKc

Edytowane przez calvex
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ŁysyZBrazzers napisał:

Grubo 2700zł za kartę :D obstawiam, że RTX 3050 to 1800-2100zł na start :E 

Trochę Cię poniosło, rtx 3050 to raczej okolice 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ŁysyZBrazzers napisał:

Grubo 2700zł za kartę :D obstawiam, że RTX 3050 to 1800-2100zł na start :E 

tylko jeszcze musza się miedzy nimi zmieścić  RTX 3050 ti i  RTX 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maroslav_pl napisał:

Trochę Cię poniosło, rtx 3050 to raczej okolice 1000zł.

Raczej nie bo RTX 3050 ma mieć tyle Cuda Cores co RTX 2070, więc na oko logiczne jest, że MSI przy dobrych wiatrach będzie za 1500-1800. Za 1000 to są RX-y 5500 XT. Już zobaczymy wydajność RTX 2060 Super za 1000zł jak świnia niebo.

4 minuty temu, Ambasador napisał:

Ma być jeszcze 3060, 3050Ti i 3050 w styczniu.

RTX 3050 - 1500zł

RTX 3050Ti - 1800zł

RTX 3060 - 2100zł

Nvidia happy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ŁysyZBrazzers napisał:

Raczej nie bo RTX 3050 ma mieć tyle Cuda Cores co RTX 2070, więc na oko logiczne jest, że MSI przy dobrych wiatrach będzie za 1500-1800. Za 1000 to są RX-y 5500 XT. Już zobaczymy wydajność RTX 2060 Super za 1000zł jak świnia niebo.

Miałem na myśli te najtańsze wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ŁysyZBrazzers napisał:

Raczej nie bo RTX 3050 ma mieć tyle Cuda Cores co RTX 2070, więc na oko logiczne jest, że MSI przy dobrych wiatrach będzie za 1500-1800. Za 1000 to są RX-y 5500 XT. Już zobaczymy wydajność RTX 2060 Super za 1000zł jak świnia niebo.

RTX 3050 - 1500zł

RTX 3050Ti - 1800zł

RTX 3060 - 2100zł

Nvidia happy :D

przy tak niewielkich różnicach ludzie dołożą kasę do RTX 3060 ti zamiast zainteresować się niższymi modelami

a miedzy GTX 1660 SUPER vel TI będzie ogromna wyrwa cenowa i wydajnościową w sam raz dla AMD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, maroslav_pl napisał:

Miałem na myśli te najtańsze wersje.

Ok ja na najtańsze wersje nie patrze kultura pracy to dla mnie podstawa, miałem dużo najtańszych wersji kart i 3 miesiące po gwarancji nagle padły. Topowym MSI, Zotac-om, EVGA i Palit ufam. Karta ma mi służyć 3-4 lata, więc lepiej dopłacić.

 

8 minut temu, Auberon napisał:

przy tak niewielkich różnicach ludzie dołożą kasę do RTX 3060 ti zamiast zainteresować się niższymi modelami

a miedzy GTX 1660 SUPER vel TI będzie ogromna wyrwa cenowa i wydajnościową w sam raz dla AMD 

Ja celuje w pełny chip, mam nadzieję, że RTX 3060 takim będzie nie widze sensu inwestowania większej ilości kasy grając w 5 letnie gry i Cyberpunka.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Aleś mu rozwiązanie podał... ?

Może jeszcze niech zdejmie całkowicie przedni panel, lepsza cyrkulacja powietrza będzie ?

https://imgur.com/a/gmxi8f4

zanim dostałem phanteksa na którego czekałem prawie 2mc zrobiłem takie coś na chwilę i obieg był dużo lepszy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze duża różnica wydajności będzie miedzy tymi Ghostami z Boost clock 1695 (np Gainward Ghost) a MSI gaming x Trio z 1830 Mhz? Zamówiłem tą drugą wcześniej i w sumie na wszelki wypadek z mediamarkt Ghosta od Gainwarda :D

Edytowane przez delok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, calvex napisał:

>Tutaj jeszcze są. Mogłem wziac z Media Expert, a tak to zamówiłem w x-kom i nie wiem co robić, bo żadnego potwierdzenia od nich nie mam, a kasa poszła :/ 

Ja też zapłaciłem. Karta miała być jutro, a jeszcze... nie wysłana.

dostaliśmy Twoje zamówienie. Nadaliśmy mu numer xxxxx W kolejnej wiadomości wyślemy Ci potwierdzenie przyjęcia zamówienia.

i cisza... nic nie potwierdzili, ani karty nie wysłali (przynajmniej w ich panelu użytkownika), a kasa poszła od razu.

Edytowane przez Kinia2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheMr.

No niby tak, ale nie do końca. Przemyślałem i jakiekolwiek 3060ti za 2300 to i tak lepszy deal niż 3070 za 3000 i każda inna karta, jaką obecnie można kupic nową. Np GTX1660ti jest połowę tańszy, ale też równo połowę mniej wydajny. 

Czekając pół roku albo możnaby zaoszczędzić 200-300 zł, albo dalej nie mieć karty bo nie wiadomo co będzie za pół roku (znowu robi się bum na krypto).

A nawet jakby się przepłaciło teraz, to te przepłacone 200-300 zł w ciągu pół roku można odrobić z nawiązką jak się będzie po drodze odpalało mining ETH ?

 

A co do samych kart to mam do wyboru Palit Dual albo Gainward Ghost. Wyglądają bardzo podobnie do siebie, chyba mają to samo chłodzenie (w końcu to różna marka ale ten sam producent), ale czy ktoś wie czy są między nimi jakieś różnice których nie widać po samej specyfikacji? Mam na myśli takie rzeczy jak:

- max TDP

- plomby gwarancyjne na śrubkach

- różnice w budowie PCB, do czego łatwiej dopasować uniwersalny blok wodny?

- podejście do klienta i uznawanie gwarancji Palit vs Gainward

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kinia2020 napisał:

Anulowano ale nie anulowano jak AMD zaprezentowało swoje.

Videocardz:

https://videocardz.com/newz/msi-submits-geforce-rtx-3060-ti-and-geforce-rtx-3080-20gb-to-eec

CP 2077 na GOG to 67 GB przy 20GB VRAM 1/3 asetów może być załadowana na RAZ a gra podobno na 170 godzin wiec musiał byś robić sobie posiadówki po ponad 56 żeby się RAM skończył i asety zaczęły doczytywać z dysku ...
(pamiętaj że wśród plików gry jest także audio które nie ląduję w VRAM)

a nawet 24GB VRAM w RTX 2090 nie zrobiły z niego potwora wydajnościowego :D

5 minut temu, brzoza11 napisał:

A nawet jakby się przepłaciło teraz, to te przepłacone 200-300 zł w ciągu pół roku można odrobić z nawiązką jak się będzie po drodze odpalało mining ETH ?

jeśli w tym czasie bitmaim nie skonstruuje znacznie wydajnych ASIC i nie będziesz wstanie ukopać minimalnej wypłaty z poolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S1lverhand napisał:

Ponad 2300zł za jedno z najprostszych układów chłodzeń? :rotfl: Często ITXy (i wcale nie te najdroższe) mają lepsze temperatury od tych najtańszych dwu-wentylatorówek. 1800-1900zł można dać ale ponad 2300zł? szanujmy się :E 

 

3060Ti całkiem nieźle reaguje na UV,  ponad minus 60Watt bez praktycznie utraty wydajności.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

3060Ti całkiem nieźle reaguje na UV,  ponad minus 60Watt bez praktycznie utraty wydajności.

Ampere sa stworzone do UV ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...