Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, brzoza11 napisał:

@TheMr.

No niby tak, ale nie do końca. Przemyślałem i jakiekolwiek 3060ti za 2300 to i tak lepszy deal niż 3070 za 3000 i każda inna karta, jaką obecnie można kupic nową. Np GTX1660ti jest połowę tańszy, ale też równo połowę mniej wydajny. 

Czekając pół roku albo możnaby zaoszczędzić 200-300 zł, albo dalej nie mieć karty bo nie wiadomo co będzie za pół roku (znowu robi się bum na krypto).

A nawet jakby się przepłaciło teraz, to te przepłacone 200-300 zł w ciągu pół roku można odrobić z nawiązką jak się będzie po drodze odpalało mining ETH ?

 

A co do samych kart to mam do wyboru Palit Dual albo Gainward Ghost. Wyglądają bardzo podobnie do siebie, chyba mają to samo chłodzenie (w końcu to różna marka ale ten sam producent), ale czy ktoś wie czy są między nimi jakieś różnice których nie widać po samej specyfikacji? Mam na myśli takie rzeczy jak:

- max TDP

- plomby gwarancyjne na śrubkach

- różnice w budowie PCB, do czego łatwiej dopasować uniwersalny blok wodny?

- podejście do klienta i uznawanie gwarancji Palit vs Gainward

Na 99% te karty są identyczne.

Gainward to podmarka Palita.

Np. seria Phoenix od Gainwarda to przemalowane Jetstream'y od Palita.

Podobnie jest w przypadku Duali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zachy napisał:

Ampere sa stworzone do UV ;)

Sprawność energetyczna na stocku też nieźle poprawiona, po UV będzie jeszcze większa (i jest - widać to po 3070 czy 3080) masakracja Turinga.

performance-per-watt_1920-1080.png

KLIK > Perf per watt 1080p / 1440p / 2160p < KLIK

It's safe zmienić moją 1660Ti na 3060Ti (różnica w sprawności energetycznej z maxUV pewnie sięgnie 20-25% Turing vs Ampere)... ale gdy ceną spadną do odpowiedniego poziomu bo aktualnie mój portfel płacze... ;)

tenor.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kinia2020 napisał:

Ja też zapłaciłem. Karta miała być jutro, a jeszcze... nie wysłana.

dostaliśmy Twoje zamówienie. Nadaliśmy mu numer xxxxx W kolejnej wiadomości wyślemy Ci potwierdzenie przyjęcia zamówienia.

i cisza... nic nie potwierdzili, ani karty nie wysłali (przynajmniej w ich panelu użytkownika), a kasa poszła od razu.

Mam dokładnie to samo. Zobacyzmy jutro :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, brzoza11 napisał:

- plomby gwarancyjne na śrubkach

W sumie dołączam się do pytania.

Jak wygląda sprawa z plombami na śrubkach w Palicie/Gainwardz'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Sprawność energetyczna na stocku też nieźle poprawiona, po UV będzie jeszcze większa

Poziom 6800, czyli bardzo dorze. :) 

Troszke lepiej niz 1660TI przy takiej roznicy wydajnosci :D

Pytanie jak rx 6600 / 6700 wypadna ze sprawnoscia dla przeciwwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RyszardGTS napisał:

It's safe zmienić moją 1660Ti na 3060Ti (różnica w sprawności energetycznej z maxUV pewnie sięgnie 20-25% Turing vs Ampere)... ale gdy ceną spadną do odpowiedniego poziomu bo aktualnie mój portfel płacze... ;)

Nawet przy obecnych cenach kupując 3060Ti za 2300 można założyć, że dopłacasz 100% za 100% większą wydajność, a takie coś się bardzo rzadko zdarza. Moim zdaniem warto, ja dziś kupiłem :)

Dla przykładu zamieniając 3060ti na 3070 dopłacasz 30% za 10% większą wydajność, na 3080 dopłacasz 90% za 60% większą wydajnośc i tak dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zachy napisał:

Pytanie jak rx 6600 / 6700 wypadna ze sprawnoscia dla przeciwwagi.

Niech wypada jak najlepiej, przy okazji ma dobre ceny i dobrą dostępność ( marzenia :E ) bo nie planuję szybko kupić 3060Ti, nie po tych cenach które dziś są, aż tak źle mi z 1660Ti nie jest :] 

11 minut temu, brzoza11 napisał:

Nawet przy obecnych cenach kupując 3060Ti za 2300 można założyć, że dopłacasz 100% za 100% większą wydajność, a takie coś się bardzo rzadko zdarza. Moim zdaniem warto, ja dziś kupiłem :)

Gratulacje :) 

Jak już dostaniesz to sprawdź max UV (i jaki będzie pobór w grze gdy rdzeń pójdzie na 100% obciążenia @1500MHz @0,7V), na szybko ustaw linię prostą na 1500MHz i 0,7V aż do końca napięć, linia prosta od 0,7V aż do końca, do ponad 1,00V.

Sprawdź też jaki można ustawić najniższy TDP na "suwaku TDP". Z góry dziękuję :D (zacytuj później jakiś mój post albo "wspomnij" o mnie @RyszardG...itd bym nie zgubił twojego wpisu w gąszczu postów)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkom chyba cos ruszyło, dobra czas iśc spac i jutro zobacyzmy :D

 

lFmL8CD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam i tu: Jest tu może ktoś, kto gra na rtx 3070 w 3440x1440? Wstępnie planowałem zakup rtx 3080, ale cyrk cenowy coraz bardziej skłania mnie do kupna 3070 (przynajmniej na rok). Da się na tym sensownie pograć w takiej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Heylen napisał:

Zapytam i tu: Jest tu może ktoś, kto gra na rtx 3070 w 3440x1440? Wstępnie planowałem zakup rtx 3080, ale cyrk cenowy coraz bardziej skłania mnie do kupna 3070 (przynajmniej na rok). Da się na tym sensownie pograć w takiej rozdzielczości?

Test z lipca 2020r.:

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-kart-graficznych-w-rozdzielczosci-3440x1440

Wyniki RTX2080Ti pokrywają się z grubsza z tym co pod względem wydajności prezentuje RTX3070.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ambasador napisał:

Ma być jeszcze 3060, 3050Ti i 3050 w styczniu.

Ma być ? W sensie jak z tym zaspokojeniem rynku w kilka-kilkanaście tyogdni? Bo wygląda jakby było coraz gorzej, a BTC ciągle rośnie ;-) więc problem globalny jeszcze nawet się nie zaczął.

27 minut temu, Heylen napisał:

Zapytam i tu: Jest tu może ktoś, kto gra na rtx 3070 w 3440x1440? Wstępnie planowałem zakup rtx 3080, ale cyrk cenowy coraz bardziej skłania mnie do kupna 3070 (przynajmniej na rok). Da się na tym sensownie pograć w takiej rozdzielczości?

Ja gram, masz jakieś konkretne gry na myśli? Może będę coś miał to sprawdzę jak chcesz.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Ma być ? W sensie jak z tym zaspokojeniem rynku w kilka-kilkanaście tyogdni? Bo wygląda jakby było coraz gorzej, a BTC ciągle rośnie ;-) więc problem globalny jeszcze nawet się nie zaczął.

Ja gram, masz jakieś konkretne gry na myśli? Może będę coś miał to sprawdzę jak chcesz.

Chodzi mi przede wszystkim o takie produkcje jak Hitman, RDR2, AC:V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi co się dzieje z kfa2 i gdzie seria Hall of Fame (HOF)?
Chętnie bym kupił taką wersje z 3090,bo to co obecnie mają w ofercie mogą sobie wsadzić.Po za tym rynek[gamingu pc] moim zdaniem zdrożał kiedyś topy były tańsze jak i niższe segmenty a to co się wyprawia to pomsta do nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na proszopie masz trio i suprim 3090. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już napisać że NV to chyba zapomniała jak się robi sterowniki, a tu niespodzianka jest update ?
Mam nadzieję że jakieś rozsądne poprawki w zakresie obsługi Ampere w końcu nadeszły, bo baboli nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio bym powiedział, średnio... :E Nie zapominajmy, że za kilka dni będzie kolejny sterownik z poprawkami stricte pod Cyberpunka 2077...

Fixed Issues in this Release
 

[NVIDIA Ampere architecture GPU]: Blue-screen crash may occur upon waking from sleep.[3173027]

[Freestyle/Ansel]: After launching and then closing Star Wars: Squadrons, Freestyle/Ansel stops working on supported games. [3154362]

[Chrome Browser]: Blue-screen crash may occur while playing or browsing videos from the Chrome browser. [200668076]

[Notebook]: The Lenovo Y740 notebook displays corruption after waking from sleep.[3178279]


Open Issues
 

[Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game. [3152190]

[G-SYNC][NVIDIA Ampere GPU architecture]: GPU power consumption may increase in idle mode on systems using certain higher refresh-rate G-SYNC monitors. [200667566]

[Freestyle][Vulkan apps]: With the freestyle filters applied, a blue-screen crash occurs when pressing [Alt+Tab] while running Vulkan applications. [200667477]

[Sunset Overdrive]: The game may display random green corruption if Depth of Field is enabled from in-game settings. [2750770]

[Forza Motorsport 7]: The curb may display a black strip during a race on certain tracks. [2781776]

(YouTube): Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]

When setting the refresh rate higher than 100Hz, the color format switches from RGB to ycbcr422. [3053990]

[Notebook]: Some Pascal-based notebooks w/ high refresh rate displays may randomly drop to 60Hz during gameplay. [3009452]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paperze trochę więcej zmian jest opisanych, ale tak bida z nyndzo, spodziewałem się większych poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, DisconnecT napisał:

W paperze trochę więcej zmian jest opisanych, ale tak bida z nyndzo, spodziewałem się większych poprawek.

A z czym miałeś problemy na ostatnich? U mnie był błąd sterownika przy wychodzeniu z uśpienia. To jest naprawione. 

Poza tym nie miałem żadnych innych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 3070 MSI Trio X po paru h sesji z RDR2 daje takie stabilne (na ta chwile) rezultaty UV:

- 875mV,

- 1802Mhz GPU

- 2000MHz Mem (po prostu nie probowalem juz wiecej).

Chyba srednia sztuka, co?

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem moglbym z GPU MHz pokombinowac, ale szukalem od 802mV najnizszego napiecia, ktore w RDR2 nie wywali bledu.

Pocieszajace jest to ze i tak zamierzam zmienic na 6800xt / 6900xt jak beda juz w cenach bliskich MSRP, a jesli nie przesadza z wycena 3080TI to ta karciocha do mnie zawita na dluzej jak juz sie pokaze ;) 

Jedno co moge powiedziec, to w porownaniu do GTX 1060 6GB Gaming X Plus, czy nawet Radeona VII, ktorego mialem ponad rok, to 3070 Trio X to naprawde juz duzy klocek.

Jakbym nabyl Arousa Mastera to dopiero bylaby cegla, dobrze ze nie szukalem tego modelu karty dla siebie :D

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, severall napisał:

A z czym miałeś problemy na ostatnich? U mnie był błąd sterownika przy wychodzeniu z uśpienia. To jest naprawione. 

Poza tym nie miałem żadnych innych problemów. 

Chociażby tablica boost nadal chodzi jak pijana, a do tego od czasu do czasu w aplikacjach 2D potrafi przypakować BSOD'a 0x116 nvlddmkm.sys, prawdopodobnie spowodowany przez problem z G-Sync. To tak pobieżnie, ale jest tego sporo, zajrzyj na forum NV, ludzie mają sporo problemów z Ampere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karty NV mialy byc bez problemow w sterownikach vs AMD... ;) wedlug zapewnien wielu ludzikow co sie smiali. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

A karty NV mialy byc bez problemow w sterownikach vs AMD... ;) wedlug zapewnien wielu ludzikow co sie smiali. :D

Nie ma sprzętu bez problemów, zwłaszcza jak wchodzą nowe generacje, to ze sterownikami potrafi się zrobić małe bagienko, nie zmienia to faktu że AMD jest w znacznie gorszej sytuacji i problemów jest więcej jak u NV.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...