Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy przynajmniej było co kupić a teraz :E

Serio jak widzę ceny 3060Ti to tak mi śmiać chce ze :E

A potem sobie uświadamiam ze ludzie naprawdę to kupują i już mi nie jest tak do śmiechu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Tylko za 800zl niedawno była 1650 super z 4gb gddr6, a 4870 to 1gb gddr5, 1660 super za 1300 ma 6gb ddr6, no i zarabiamy więcej teraz kto wtedy w 2008 chciał wydać 900zl na kartę dziś da przynajmniej 2000zl ;)

W 1998 za 900 zł miałeś kartę z 8 MB pamięci i 1 Gigaflops. W sam raz do Quake'a II.

W 2008 za 900 zł miałeś kartę z 1024 MB pamięci i 1 Teraflops. W sam raz do Crysisa.

W 2021 za 1100 zł masz kartę z 4096 MB pamięci i 4 Teraflops. link do sklepu W sam raz do czego? Do Fortnajta? Do CS: GO? Do Overwatcha?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kynareth napisał:

średnia półka w 2010: 800 zł

średnia półka w 20151400 zł

średnia półka w 2021: 3500 zł

średnia półka w 2025: 6000 zł ??

Powinieneś mieć mniejszy ból dupy w temacie o kartach graficznych kompletnie nie znając ekonomii czy obecnej sytuacji z cenami.

Średnia półka jeszcze nie wyszła i nie wiem w którym sklepie widziałeś RTX 3060 za 3500 zł. 

  

18 minut temu, Kynareth napisał:

W 1998 za 900 zł miałeś kartę z 8 MB pamięci i 1 Gigaflops. W sam raz do Quake'a II.

W 2008 za 900 zł miałeś kartę z 1024 MB pamięci i 1 Teraflops. W sam raz do Crysisa.

W 2021 za 1100 zł masz kartę z 4096 MB pamięci i 4 Teraflops. link do sklepu W sam raz do czego? Do Fortnajta? Do CS: GO? Do Overwatcha?

W 2021 będziesz miał 3050Ti z 6 GB VRAM (prawdopodobnie) i 12 TFLOPS (prawdopodobnie). W sam raz do AAA 60 FPS 1080p, do którego dalej nadaje się 2060/1660S.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5500xt w rozdzielczości 1024x768 w 2008 czy tam 800x600 jak było w 1998, to do każdej gry się nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli w grze (Hunt: Showdown) użycie GPU 3060ti stosunkowo często spada do ~90% a czasami i niżej to jest to raczej wina samej gry czy sterów od Nvidii? O bottlenecku nie ma mowy bo gram w 1440p i z 3700x którego max. użycie w grze to coś koło 45-50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, maro112 napisał:

Czy jeśli w grze (Hunt: Showdown) użycie GPU 3060ti stosunkowo często spada do ~90% a czasami i niżej to jest to raczej wina samej gry czy sterów od Nvidii? O bottlenecku nie ma mowy bo gram w 1440p i z 3700x którego max. użycie w grze to coś koło 45-50%.

Ja bym stawiał na sterowniki, spróbuj też ustawić plan zasilania na wydajność , u mnie pomogło ze spadkami np w Resident Evil3 remake 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 00:24, dawidoxx napisał:

 

Ciężko żeby teraz nie było takiej możliwości skoro 2080Ti jest już blisko komfortowej gry w 4k :E

Najlepsze co wymyślono na dzisiejsze czasy to 3440x1440. W 34-35 calach. Aorus 1080 ti radził sobie znakomicie. Giga OC 3080 płynie w zalokowanych 100Hz.  Witcher 3 generuje na karcie 70% użycia. Cyberpunk wygląda obłędnie. Polecam tą rozdzielczość.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TucoPacifico napisał:

Najlepsze co wymyślono na dzisiejsze czasy to 3440x1440. W 34-35 calach. Aorus 1080 ti radził sobie znakomicie. Giga OC 3080 płynie w zalokowanych 100Hz.  Witcher 3 generuje na karcie 70% użycia. Cyberpunk wygląda obłędnie. Polecam tą rozdzielczość.

Przez ostatnie 2 lata używałem 21:9 (3440x1440 na 35 calach)  i niedawno wróciłem na 16:9 - wole jednak ten format jesli chodzi o gry multi ;) 

W wolniejszych grach AAA, samochodówkach, sportowych ultrawide nie ma sobie równych.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, maro112 napisał:

Czy jeśli w grze (Hunt: Showdown) użycie GPU 3060ti stosunkowo często spada do ~90% a czasami i niżej to jest to raczej wina samej gry czy sterów od Nvidii? O bottlenecku nie ma mowy bo gram w 1440p i z 3700x którego max. użycie w grze to coś koło 45-50%.

A co ma użycie CPU to ewentualne wąskiego gardła? Wiesz ile ta gra efektywnie łyka wątków? 

Także w miejscach gdzie spada wydajność i wykorzystanie GPU problem jest od strony CPU.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie zawsze , czasami jest gra zje..na, że i cpu i gpu sie nudzą, przykład ESO czy fallout76

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

@up

nie zawsze , czasami jest gra zje..na, że i cpu i gpu sie nudzą, przykład ESO czy fallout76

Czasem po prostu nie potrzeba tyle GPU. Póki ilość FPS się zgadza to jest ok. Jeśli jest duży spadek FPS a GPU pracuje na 70%, jest problem. Wtedy trzeba spojrzeć czy CPU nie daje na 100%. I mamy bottlenecka.

1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Przez ostatnie 2 lata używałem 21:9 (3440x1440 na 35 calach)  i niedawno wróciłem na 16:9 - wole jednak ten format jesli chodzi o gry multi ;) 

W wolniejszych grach AAA, samochodówkach, sportowych ultrawide nie ma sobie równych.

Praktycznie nie gram w multi, okazjonalnie w PUBG pogram i to wszystko. Zawsze wydawało mi się, że dodatkowe porcje ekranu po bokach są przewagą, przynajmniej w FPSach.

Tymniemniej mój post dotyczył głównie tego, że 3440x1440 potrzebuje znacznie mniej mocy niż 4K i jest moim zdaniem świetną alternatywą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rtx3080 spokojnie można już przejść z UWQHD na 4K.

Wcześniej nie bardzo, bo nawet HDMI 2.1 nie było.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TucoPacifico napisał:

Najlepsze co wymyślono na dzisiejsze czasy to 3440x1440.

Najlepsze co wymyślono to 5120 x 2160  czyli  UWUHD ?  Tylko sensowne monitory się zaczynają od 5tys wzwyż

Edytowane przez blubaju
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2021 o 16:09, addept napisał:

@AvengerGT

Aż sam sprawdziłem. I co się okazało dosłownie po 2-3 minutach prób na tym benchmarku? Rozdzielczość. Youtuber testował kartę w Full HD. Sam mam FHD, więc uruchomiłem najpierw grę w tej rozdzielczości. Wszystko pięknie się trzymało, tak jak na filmiku. Na moim profilu w MSI Afterburner, który mam ustawiony 2040 Mhz na rdzeniu, w benchmarku szło w w dużej mierze właśnie 2040-2055 Mhz (tak jak wspominałem, karta podbija u mnie napięcie o 15 Mhz w stosunku do ustawień). Przerwałem benchmark po minucie i potem uruchomiłem DSR i rozdzielczość 2560x1440. No i zaczęły się spadki do takich wartości, o których pisałeś. Ot, cała tajemnica. Rozdzielczość, a tym samym i kwestia obciążenia karty graficznej, o czym wcześniej wspominałem.

Próbowałem różnych rzeczy i nie mam pomysłu czemu karta tak ochoczo podbija do 108% power limitu. 

Zmieniłem stery na najnowsze, zmieniłem wersje afterburnera na najnowszą betę (przynajmniej rozwiązał mi się problem z nie zawsze zatrzymującym się trzecim wentylem, teraz jest spoko), zdejmowałem bok budy, ustawiałem ręcznie, żeby faktycznie był max 1081mv, przestawiłem przełącznik na karcie na quiet mode. Nawet odpalałem test na ekranie 16:9 bo miałem podejrzenie, że na 21:9 może jakaś dodatkowa moc dochodzi na lewo :E 

Bardziej mnie to intryguje niż faktycznie przeszkadza bo i tak jadę na swoim profilu uv. No nic, na pewno będę jeszcze szukał czegoś w sieci. 

 

Jeszcze zastanawia mnie czy nie będzie to kwestia wtyki, może wypadałoby spróbować podpiąć inną. Trochę to jednak u mnie przekładania kabli. 

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedynie zmiana Biosu mogłaby pomóc w tym wypadku, ale to może być ryzykowna sprawa (np. wgranie biosu od modelu Pro). Widać, że wersja zwykła "OC" ma jeszcze spore możliwości (karta zachowuje się tak jakby chciała, a nie może), ale producent nałożył na nią ograniczenia. Ja przestałem się już tym przejmować. Łupię w Cyberpunka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, blubaju napisał:

Najlepsze co wymyślono to 5120 x 2160  czyli  UWUHD ?  Tylko sensowne monitory się zaczynają od 5tys wzwyż

Pisałem na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, blubaju napisał:

Najlepsze co wymyślono to 5120 x 2160  czyli  UWUHD ?  Tylko sensowne monitory się zaczynają od 5tys wzwyż

 

Przecież są dwa monitory na krzyż, 60Hz MSI i LG w cenie 4060-4400zł u zachodnich sąsiadów.

Bez RTX 3090 bym nie podchodził, ale i tak byłoby trzeba ciąć detale.

Ampere otworzyły drogę do 4K, z kolejną generacją będzie coraz lepiej, oby  z monitorami 144Hz było tak samo, ale nie w cenach 950-1200 Euro. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte drzwi na starsze gry.

Ile można razy można kolejna generacja i ponowny wzrost wymagań i tak w koło .................

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TheMr. napisał:

Powinieneś mieć mniejszy ból dupy w temacie o kartach graficznych kompletnie nie znając ekonomii czy obecnej sytuacji z cenami.

Średnia półka jeszcze nie wyszła i nie wiem w którym sklepie widziałeś RTX 3060 za 3500 zł. 

  

W 2021 będziesz miał 3050Ti z 6 GB VRAM (prawdopodobnie) i 12 TFLOPS (prawdopodobnie). W sam raz do AAA 60 FPS 1080p, do którego dalej nadaje się 2060/1660S.

no chyba 3060ti to nie jest highend tylko właśnie średnia półka w zasadzie 3070 to też średni segment, 3080 to high ale jak ktoś chce totalny odpał to bierze 3090, 3060 i 3050 to w zasadzie low end

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było zdziwienia z tym 4k, ostatnio grałem w Quantum Break i AC syndicate, w obu trzeba ciąć opcje, bo w 4k są spadki poniżej 50fps. A to gry sprzed 5 lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek odebrałem RTX3070 MSI gaming x trio nowy z xkom, do dziś było ok aż tu nagle niebieski ekran :(  wywala po kilku dziesięciu minutach grania za każdym razem- restart i odnowa (na pulpicie jest ok). 

Było coś podobnego z tymi kartami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sideband napisał:

Otwarte drzwi na starsze gry.

Ile można razy można kolejna generacja i ponowny wzrost wymagań i tak w koło .................

Idąc twoim tokiem myślenia, to i 8K ma teraz sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Semi1 napisał:

W piątek odebrałem RTX3070 MSI gaming x trio nowy z xkom, do dziś było ok aż tu nagle niebieski ekran :(  wywala po kilku dziesięciu minutach grania za każdym razem- restart i odnowa (na pulpicie jest ok). 

Było coś podobnego z tymi kartami?

w każdej grze masz BS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Tomcat napisał:

Jak sie bawiłem zasilaniem wentyli w budzie z molexów to robiłem 7v.
Plus do 12v, minus to 5 i latami to chodziło przy sensownym kompromisie wydajność/hałas.
Nawet pompkę do lc maiłem tak wpiętą.

Ze złączki ATX24 też brało się 3,3V :) (jak alternatywę dla 5V)

Ogólnie fajna zabawa dopóki nie pójdzie zwarcie i nie pierdyknie (dzisiejsze zasilacze mają jednak trochę więcej zabezpieczeń, kiedyś to "nie znałeś dnia ani godziny" ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Doamdor napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia, to i 8K ma teraz sens.

I jak do tego doszedłeś czytając mojego posta? ?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...