Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sideband napisał:

I jak do tego doszedłeś czytając mojego posta? ?

 

Wymień stare gry, które posiadają tekstury większe od 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co textury mają do tego co napisałem? Raz wyższa rozdzielczość zmniejsza aliasing i nawet bardzo stara gra wygląda lepiej w wyższej rozdzielczości. Dwa co niektórzy mają większe ekrany i jak nie chcesz mieć plamki jak stodoła i pikselozy to trzeba iść w wyższa rozdzielczość.

W zasadzie to nie zrozumiałeś posta, który odnosił się do wydajności ?

 

 

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, sideband napisał:

Otwarte drzwi na starsze gry.

Ile można razy można kolejna generacja i ponowny wzrost wymagań i tak w koło .................

Pamiętam jak w 2016 @Black  w recenzji GTX1080Ti z zachwytem mówił "mamy kartę do 4K" Czas to zweryfikował. ? Przy każdej nowej generacji jest ten sam tekst "Mamy kartę do 4K"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dario+ napisał:

w każdej grze masz BS ?

sprawdzałem w 3 w jednej po 10 minutach w innych po pół godziny, w benchmark też wywala po kilku minutach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Semi1 napisał:

sprawdzałem w 3 w jednej po 10 minutach w innych po pół godziny, w benchmark też wywala po kilku minutach :(

wyczyść stery po poprzedniej karcie przez DDU 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Semi1 sprawdź wpisy w System -> Narzędzia Administracyjne -> Podgląd Zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> zakładki Aplikacja i System. Sprawdź temperatury i napięcia karty plus temperatury zasilacza -> np. HWinFo.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę gdzieś zdobyć zasilacz na podmiankę, tylko ze sklepy pozamykane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, blubaju napisał:

Pamiętam jak w 2016 @Black  w recenzji GTX1080Ti z zachwytem mówił "mamy kartę do 4K" Czas to zweryfikował. ? Przy każdej nowej generacji jest ten sam tekst "Mamy kartę do 4K"

do 4k aktualnie w danym momencie a to ze za pol roku wyjdzie gra i z tego 4k zostanie 30 fps no coz, Z RTX'ami 4xxx będzie to samo :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Semi1

Jutro masz otwarte to coś trafisz. Sprawdziłeś rejestr ? Ja obstawiam strzał na zasilaczu skoro przez jakiś czas wszystko hulało i nagle amba fatima.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

do 4k aktualnie w danym momencie a to ze za pol roku wyjdzie gra i z tego 4k zostanie 30 fps no coz, Z RTX'ami 4xxx będzie to samo :E

Nowe gry, nowe karty, tytuły "mamy to!" bez zmian, kliki się zgadzają, kasa się zgadza :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

A co textury mają do tego co napisałem? Raz wyższa rozdzielczość zmniejsza aliasing i nawet bardzo stara gra wygląda lepiej w wyższej rozdzielczości. Dwa co niektórzy mają większe ekrany i jak nie chcesz mieć plamki jak stodoła i pikselozy to trzeba iść w wyższa rozdzielczość.

 

 

Co z brakiem obsługi tego typu rozdzielczości przez grę ?

Wyższa rozdzielczość, wyższe wymagania, ten monitor ma to samo PPI co mniejsze monitory 4K.

PPI w tym monitorze nadal jest za niskie, żeby zrezygnować z wygładzania krawędzi.

Obecne karty dopiero zaczynają  ogarniać 4K, więc zwolnij, nie po to kupuje się top sprzęt, żeby grać w stare gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Nowe gry, nowe karty, tytuły "mamy to!" bez zmian, kliki się zgadzają, kasa się zgadza :] 

Hahah dokładnie, dlatego ja siedzę na 1080p i "mam to" już jakieś 5-6 lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Hahah dokładnie, dlatego ja siedzę na 1080p i "mam to" już jakieś 5-6 lat :E

Nie no bez przesady jak w 2016 przesiadłem się z 1080p na 1440p to dzisiaj sobie nie wyobrażam powrotu do FullHD. Natomiast co ciekawe, w pracy mam monitor 4K, w domu 1440p i bez 4K, mogę się obejść, ale już niżej niż 1440p - Nie ma  mowy. Teraz jedyne w co celuję to fajny monitor 21:9 (3440 x 1440/144Hz) i to już mi wystarczy.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pare lat to samo będziesz pisał o 1440p jak będziesz miał monitor większy i kartę która po pol roku nie zdechnie w 4k, taka kolej rzeczy.

Ja tez mógłbym przejść na 1440p ale po co, FHD w zupełności mi na razie wystarcza.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, blubaju napisał:

Pamiętam jak w 2016 @Black  w recenzji GTX1080Ti z zachwytem mówił "mamy kartę do 4K" Czas to zweryfikował. ? Przy każdej nowej generacji jest ten sam tekst "Mamy kartę do 4K"

Teraz masz 8K :szczerbaty:

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Doamdor napisał:

Co z brakiem obsługi tego typu rozdzielczości przez grę ?

Wyższa rozdzielczość, wyższe wymagania, ten monitor ma to samo PPI co mniejsze monitory 4K.

PPI w tym monitorze nadal jest za niskie, żeby zrezygnować z wygładzania krawędzi.

Obecne karty dopiero zaczynają  ogarniać 4K, więc zwolnij, nie po to kupuje się top sprzęt, żeby grać w stare gry.

Co do bardzo starych gier te bardziej kultowe i znane doczekały się nie tylko łatek, ale i modów. 

Co do przekątnej pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i zostaw ten temat ?  To samo tyczy się PPI nigdzie nie zostało napisane, że przejście do konkretnego poziomu PPI powoduje, że aliasing przestaje być widoczny.

Jak pisałem nie zrozumiałeś posta i niepotrzebnie się produkujesz :szczerbaty:

Zaraz ktoś wyskoczy z pseudo 2160p o nazwie DLSS i dopiero się zacznie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Doamdor napisał:

Teraz masz 8K :szczerbaty:

Jakby mi zapłacili przelot, pobyt w hotelu i jeszcze dorzucili odpowiednie "donejszyn" na konto bankowe to też bym tak piał z zachwytu jak ta banda celebrytów... nawet River Raid w 8K z C64 miałby dla mnie "emejzing grafiken" ;) (najfajniejsze na filmiku że "przypadkowo" nigdzie nie widać żadnego OSD z fpsami, a nawet widać naocznie że RTX3090 bardzo ciężko pracuje i są spadki fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 8k RT ultra mega ogień jest :E

Zresztą jakie 8k, po co się ograniczać, jak ktoś nie grał w 16k to nie widział porządnej grafiki nigdy :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Co do bardzo starych gier te bardziej kultowe i znane doczekały się nie tylko łatek, ale i modów. 

Co do przekątnej pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i zostaw ten temat ?  To samo tyczy się PPI nigdzie nie zostało napisane, że przejście do konkretnego poziomu PPI powoduje, że aliasing przestaje być widoczny.

Jak pisałem nie zrozumiałeś posta i niepotrzebnie się produkujesz :szczerbaty:

Przecież ludzie już grają w 8K, do gier prędzej ludzie kupią 55" 120Hz Oled, niż niszowy 60Hz monitor, stworzony dla innej grupy odbiorców.

Nie produkuję się, bo i po co.

12 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jakby mi zapłacili przelot, pobyt w hotelu i jeszcze dorzucili odpowiednie "donejszyn" na konto bankowe to też bym tak piał z zachwytu jak ta banda celebrytów... nawet River Raid w 8K z C64 miałby dla mnie "emejzing grafiken" ;) (najfajniejsze na filmiku że "przypadkowo" nigdzie nie widać żadnego OSD z fpsami, a nawet widać naocznie że RTX3090 bardzo ciężko pracuje i są spadki fps)

Przyjdzie czas, to i 16K będą reklamować. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Doamdor napisał:

Przyjdzie czas, to i 16K będą reklamować. :szczerbaty:

>KLIK< :E 

Niby "More, Faster, Better, Bigger" jest lepsze "od starego" ale bardzo często (i nie chodzi tylko o karty graficzne) to wymusza się popyt na tobie że "niby tego potrzebujesz", standardowa kolej rzeczy i zagrywki marketingowe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Doamdor napisał:

Przecież ludzie już grają w 8K, do gier prędzej ludzie kupią 55" 120Hz Oled, niż niszowy 60Hz monitor, stworzony dla innej grupy odbiorców.

A niech grają wolna wola. Póki co to nie ma dobrych monitorów do grania z matrycami 2160p.

W tym roku mają pokazać monitory oled, które nie muszą okazać się dobre pomijając cenę z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się udało trochę potestować Suprima 3080. Z racji małej ilości czasu kartę tylko testowałem w Quaku II RTX. I to co udało mi się wycisnąć: Rock solid 1965MHz@0,9V, pamięci +500. Karta na tych ustawieniach w Quaku ociera się o PL 430W :E. Podkręcenie wyżej pamiątek powoduje czasami już spadek taktowania GPU. Ujdzie, czy mam kaszalota? :E

Max temperatura 70 stopni na GPU@2200RPM w zamkniętej budzie. (karta poniżej 400W rzadko kiedy schodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RENMEi napisał:

No mi się udało trochę potestować Suprima 3080. ..

Max temperatura 70 stopni na GPU@2200RPM w zamkniętej budzie. (karta poniżej 400W rzadko kiedy schodzi)

Coś nie tak chyba z buda i przewiewem. Na 0.9V bardzo często GPU powinno schodzić poniżej 400wat. Ale nie w Q2 RT. 

Jak buda i jakie wentyle jakie rpm ustawione i ile sztuk? Czy wysterowales sobie je od temperatury GPU? 

Czy przypadkiem jak dotkniesz obudowę to nie jest ona gorącą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, someI napisał:

Żeby nie było zdziwienia z tym 4k, ostatnio grałem w Quantum Break i AC syndicate, w obu trzeba ciąć opcje, bo w 4k są spadki poniżej 50fps. A to gry sprzed 5 lat ?

To nie tak działa. Są gry, szczególnie te na przedpotopowych/ułomnych silnikach, które nawet po latach kiepsko działają na aktualnym sprzęcie bo zwyczajnie nie potrafią skorzystać z dostępnej mocy w pełni. Znajdziesz całe multum starszych gier, które pomimo posiadania mocnego konfigu i tak będą chodziły mizernie. Ja często odpalam starsze gry w 4k i można się zdziwić. Niby mocy jest dużo, a gra chodzi kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Coś nie tak chyba z buda i przewiewem. Na 0.9V bardzo często GPU powinno schodzić poniżej 400wat. Ale nie w Q2 RT. 

Jak buda i jakie wentyle jakie rpm ustawione i ile sztuk? Czy wysterowales sobie je od temperatury GPU? 

Czy przypadkiem jak dotkniesz obudowę to nie jest ona gorącą?

No na szybko w innych grach też sprawdziłem + 3DMarku to grafa wtedy raczej nie przekracza 350W w peaku na 0,9v. A buda to Lancool II z wentylami Arctica P12 (3 przód + 1 tył) i P14 (2 góra) i wszystko ustawione na 1200 RPM. Ogólnie nawet w Q2 RT jak grafa potrafi łyknąć ponad 420W nie czuć gorąca od budy, jest chłodna a powietrze z niej wylatujące nawet specjalnie ciepłe nie jest wtedy :). Tyle, że podczas testów w pokoju miałem ok 24 stopnie, co też pewnie bez znaczenia nie jest. W IDLU Suprim stabilizuje mi się na 32 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...