Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Cena /wydajność rdzenia słabo w porównaniu do 3060TI. Używki RTX 20X0 wypadną korzystniej.

Cena / wydajność w miningu podobna do 3060TI.

Cena wysoka przez te 12GB.

6GB będzie ok.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, War_MachinE napisał:

Allegro i lokalne sklepy. Miałem aorus już ale 3070 master i oprócz wyglądu szału nie było ;) 

Wiem ten aorus ponoć od Gigabyte gaming oc strasznie się nie różni chłodzeniem ale ten ekranik z temperaturą to jest to co zawsze chciałem mieć w środku czy na obudowie kompa. Pewnie lepiej byłoby coś samemu zmontować tylko to trzeba umić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, madrala napisał:

Wiem ten aorus ponoć od Gigabyte gaming oc strasznie się nie różni chłodzeniem ale ten ekranik z temperaturą to jest to co zawsze chciałem mieć w środku czy na obudowie kompa. Pewnie lepiej byłoby coś samemu zmontować tylko to trzeba umić

Tutaj masz jak zrobić sobie lcd w środku  ;)  

https://www.youtube.com/watch?v=RTdniu3gn3Y

 

Edytowane przez War_MachinE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, blubaju napisał:

Zastanawiające dlaczego nV zrobiła tą kartę na Pascalu a nie na Ampere, jestem przekonany że taki GT3010 o wydajności +/- GTX980 byłby dużo ciekawszym wyborem. I dla kogo niby jest adresowany tak niski segment?   ?

Gdzie gts450 a gtx980 :o. Niby po co mieliby robić gpu biurowo-przeglądarkowe o mocy gtx1060? 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, blubaju napisał:

Zastanawiające dlaczego nV zrobiła tą kartę na Pascalu a nie na Ampere, jestem przekonany że taki GT3010 o wydajności +/- GTX980 byłby dużo ciekawszym wyborem. I dla kogo niby jest adresowany tak niski segment?   ?

Zobacz ile czasu pakowali kotlety fermiaka do laptopów, tu nie ma logiki, jest biznes. A karta gdyby posiadała DP + HDMI i była w dobrej cenie, to była by fajną zapasową/awaryjną zabawką  do platform bez integry.
Nie wiem tylko po co to PCIe x16 ? x1 w zupełności wystarczyło by do wyświetlania obrazu.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wamak napisał:

 Używki RTX 20X0 wypadną korzystniej.

Na bank ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj najadłem się stracha

Postanowiłem zaktualizować bios ASUSA 3070 do najnowszego.

Zgodnie z instrukcją należy wyłączyć wyrzyskie aplikacje 3d przed uruchomieniem pliku instalacyjnego. Niestety instrukcja nie wspomina nic o programach monitorujących jak GPU-Z czy Afterburner.

Aż się potem zlałem jak mi w połowie procesu system dał BSODa. Na szczęście po restarcie karta działała. Udało się wejść do Windowsa i zaktualizować bios tym razem z wyłączonym afterburnerem. Cały proces trwał ok 30s.

Piszę o tym dla posiadaczy kart ASUSA gdyż za ok 2 miesiące czeka nas aktualizacja biosów aby mieć wsparcie dla ReSize BAR 

PS. Po aktualizacji biosu system wymaga przeinstalowania sterowników graficznych

Edytowane przez koniu22
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wamak napisał:

Cena /wydajność rdzenia słabo w porównaniu do 3060TI. Używki RTX 20X0 wypadną korzystniej.

Cena / wydajność w miningu podobna do 3060TI.

Cena wysoka przez te 12GB.

6GB będzie ok.

6 GB będzie niczym 1060 3 GB. 3060 to karta o mocy 2070/S, 2070 potrzebuje 8 GB, wiele gier AAA w FHD zjada te okolice 6 albo więcej, to jest karta która jeszcze nadaje się do 1440p.

 

Używki trzymają cenę jedynie dzięki niskiej dostępności. Gdybyś miał 3060Ti za 1900 zł, a 3060 za 1500 to nawet nie spojrzałbyś na używki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem rx5600xt z 6gb na pokładzie i giercowałem w 1440p, kilka pasków w lewo i dało radę nawet w 75hz się bawić - kastrat 3060 nie będzie wiele wydajniejszy więc 6 w zupełności mu wystarczy (chyba nikty normalny nie mysli na tym grać w ultra w 1440p  :E )

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na tą kartę i tak gram w 1080p, nie potrzeba mi niczego więcej. Martwi mnie tylko TDP 90W, taki GTX1050Ti ma 65W TDP i nie potrzebuje wtyczki PEG 6 Pin, ostatnią taka karta która to potrzebowała była GTX650Ti, mam nadzieje że wyjdzie jakaś wersja od Zotaca RTX 3060 Mini.

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3050-ti-bedzie-sprzedawany-jako-geforce-rtx-3060-z-6-gb-pamieci-gddr6-premiera-zostala-opozniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało jednostek, gonią taktowanie więc nie da rady bez 6pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 sli ktos ma ?
daje to cos?
grac bede w samochody tylko - rozdzielczosci 10320x1440 lub 11520x2160 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, duniek napisał:

3090 sli ktos ma ?
daje to cos?
grac bede w samochody tylko - rozdzielczosci 10320x1440 lub 11520x2160 

 

Pisz do Thrity IR on ma. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, assire napisał:

Firmy, szkoły, tanie HTPC, jakieś totalnie budżetowe kompy do neta itp itd

To raczej bez problemu już można ogarnąć integrą. APU  od AMD ma bardzo sensowną wydajność. Nowe integry od Intela oparte na Xe również się ciekawie zapowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niedoceniasz gotowych zestawów kierowanych właśnie do biur gdzie producent robi jak najtaniej i jak najbardziej bezawaryjnie. Integry są droższe a jak coś padnie to do wymiany jest cpu + gpu a nie samo gpu lub cpu za grosze. 

Albo zastosowania programistyczne, tam potrzeba topowego procesora i możliwości podpięcia np 3 monitorów, taki GT1030 jak znalazł. 

Zastosowań jest dużo i rynek na to też jest spory, inaczej nikt by takich kart nie produkował. 

Offtop robimy xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biurowe kompy maja Pentiumy tańsze od takich gt1030. 

2 monitory obsługują z palcem w nosie. Wydaje mi sie ze 3 tez.

A i tak tam gdzie trzeba coś wiecej brane sa stacje robocze z najprostszymi nawet quadro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stjepan napisał:

Pisz do Thrity IR on ma. :E

Druga karta śpi.

Ma zaledwie 10% użycia GPU.

Coś tam nie halo z tym SLI :E

No i gra wygląda jak Mafia 2 XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nVidia ubija tą technologię. Poza tym w DX12/Vulkan każda gra musi to implementować na własną rękę (explicit mGPU), zamiast po prostu polegać na profilu sterownika dodanym przez nvidię. Uroki niskopoziomowego API. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczylo sie promo wiec  drugiej juz nie kupie teraz - zamowilem za to blok fullcover i moze wejdzie do itx-a ta karta - duzy plus serii 3xxx ze maja krotkie pcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, koniu22 napisał:

Wczoraj najadłem się stracha

Postanowiłem zaktualizować bios ASUSA 3070 do najnowszego.

Zgodnie z instrukcją należy wyłączyć wyrzyskie aplikacje 3d przed uruchomieniem pliku instalacyjnego. Niestety instrukcja nie wspomina nic o programach monitorujących jak GPU-Z czy Afterburner.

Aż się potem zlałem jak mi w połowie procesu system dał BSODa. Na szczęście po restarcie karta działała. Udało się wejść do Windowsa i zaktualizować bios tym razem z wyłączonym afterburnerem. Cały proces trwał ok 30s.

Piszę o tym dla posiadaczy kart ASUSA gdyż za ok 2 miesiące czeka nas aktualizacja biosów aby mieć wsparcie dla ReSize BAR 

PS. Po aktualizacji biosu system wymaga przeinstalowania sterowników graficznych

A wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym :) Wtedy nie są ładowane stery do gpu, ani programy z autostartu i aktualizacji nic nie zakłóci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, koniu22 napisał:

Wczoraj najadłem się stracha

Postanowiłem zaktualizować bios ASUSA 3070 do najnowszego.

Zgodnie z instrukcją należy wyłączyć wyrzyskie aplikacje 3d przed uruchomieniem pliku instalacyjnego. Niestety instrukcja nie wspomina nic o programach monitorujących jak GPU-Z czy Afterburner.

Aż się potem zlałem jak mi w połowie procesu system dał BSODa. Na szczęście po restarcie karta działała. Udało się wejść do Windowsa i zaktualizować bios tym razem z wyłączonym afterburnerem. Cały proces trwał ok 30s.

Piszę o tym dla posiadaczy kart ASUSA gdyż za ok 2 miesiące czeka nas aktualizacja biosów aby mieć wsparcie dla ReSize BAR 

PS. Po aktualizacji biosu system wymaga przeinstalowania sterowników graficznych

Wylaczenie sterownika gpu przy akt bios to podstawa ;) Wystarczy odpalic menadzer urzadzen i wylaczyc urzadzenie. Odpalasz nvflash i lecisz z komendami ;) 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wyłączenie sterownika gpu przy akt bios to podstawa ;) Wystarczy odpalic menadzer urzadzen i wylaczyc urzadzenie. Odpalasz nvflash i lecisz z komendami ;) 

 

Ja nie używałem nvflash. ASUS udostępnia plik wykonywalny. Pobierasz 12MB plik i uruchamiasz go. 30sekund  później musisz zrestartować kompa i po restarcie masz nowy bios. Jedyny wymóg to bark aplikacji 3d uruchomionych w trakcie instalacji

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/TUF-Gaming/TUF-RTX3070-O8G-GAMING/HelpDesk_BIOS/

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, koniu22 napisał:

Ja nie używałem nvflash. ASUS udostępnia plik wykonywalny. Pobierasz 12MB plik i uruchamiasz go. 30sekund  później musisz zrestartować kompa i po restarcie masz nowy bios. Jedyny wymóg to bark aplikacji 3d uruchomionych w trakcie instalacji

A ja uzywam nvflash a tam tez nie jest napisane, ze trzeba wylaczyc gpu ;) Wiadomo, uczymy sie na bledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Na stronie Palita od 1.12.2020 leży soft do aktu BIOS (wraz z biosem - nowym? czy starym i jedynym?).
Nie ma słowa info co wnosi (dziwne). Ktoś aktualizował?
https://eu.palit.com/palit/vgapro.php?id=3747&lang=pl&pn=NE63070019P2-1041A&tab=do

 

A sprawdzałeś jaki masz bios ? Bo u mnie w karcie już jest wgrany ten co jest na stronie ;)

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...