Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumcie ludzie, że wasz konsumpcjonizm jest szkodliwy.

Nie musicie zmieniać kart tak często, bo nowe i tak nie są wiele lepsze.

Kupujecie jak poj**ani, kopiecie w swojej chciwości ale nie zastanawiacie się co z Planetą, co z ludźmi w przyszłości. Kupujecie niedopracowane średniawe przehypowane gry jak CP2077 i silicie się by działały jak najlepiej. To wszystko jest nieekologiczne i nieekonomiczne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Minciu napisał:

Wydaje mi sie ze na FAN Stopie rozgrzewasz mocno radiator pod niskim obciazeniem. Pozniej wbijasz w wymagajaca gre gdzie goracy radiator nie jest w stanie schlodzic Twojej karty jak dostanie strzal ponad 300 wat. 

Zrob krzywa bez fan stopa tak zeby bylo chociaz 900rpm caly czas to pewnie "problem" zniknie.

Dziwne zachowanie ma tych wentylatorów, bo nie powinny startować od 2k rpm.. u mnie jest to 800-900 rpm w trybie gaming.
C8PJOD6.jpg

Ta sama gra - bez vscync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maras2574 napisał:

Tylko jak to na Suprimie zrobić ? Bo ja jak ustawiam własną krzywą,nie mogę zejść poniżej 30%,a to jest w okolicach 1000rpm

Sprawdziłem właśnie, jednak się nie da poniżej 30%. Ale 30% na moim Suprim to 820rpm. 

Najlepiej sprawdź dokładnie z zimnego GPU jak odpalasz grę o ile wzrasta Ci temperatura i przy jakim poborze.

Można tez sprawdzić na ciepłym GPU. Może rzeczywiście masz skoki po 30*C :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

RTX 3080 240Mhz/100Mhz pobór ~38W.

Wydajność ~1050ti.

Edytowane przez sideband
  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Minciu napisał:

Ale karta nie throtluje przez 41czy 44*C na rdzeniu a ponad setkę na pamięciach Vram.

Pady kupuje się 12w, takie dałeś czy słabsze jakieś bo Odyssey różne są.

Aorus najdroższy przedstawiciel Gigabyte też nie dostał padów pod backplate tak jak egle i gaming? Wiocha na maxa. 

Przy okazji jesteś kolejną osoba, która potwierdza, że thermalpady pod backplate przy GDDR6X to podstawa ;)

Prawda @Szczota ? :D 

 

Strasznie męczące jest to jak ktoś pyta: " ale przecież pamięci Vram są pod drugiej stronie PCB, po co kleić pady po złej stronie? ".

Potwierdzam. Mam Gigabyte RTX 3080 i wywalał mi do pulpitu w grach. 

Dzięki pomocy kolegi zakupiłem termopady i jest lepiej.

Ogólnie karta jest teraz testowana u znajomego górnika. Przed termopadami było 71MH/s teraz jest 87MH/s. Podobno 91-93MH/s powinna robic dobra rewizja Gigabyte robi podobno 100-101MH/

Backplate jest gorący ale można spokojnie rękę dłużej przytrzymać więc z lekko ciepłego mamy około 50-55 stopni.

Tak wydawało mi się głupie kleić termopady od drugiej strony. Wiem że PCB odbiera ciepło ale że aż takie ilości to jestem zaskoczony

Znajomy powiedział że konkretnie wytestuje i odpali urobek minus prąd. Jego bardziej to ciekawi bo miał identyczny model i mu kopała 64MH/s.

W piwnicy ma 27 stopni stopni :)

niech karta zarobi na termopady. W planach jest wymiana od frontu jeszcze.

mógłbym na gwarancję oddać ale pewnie zrobią korektę na nią i już nie kupię takiej karty za 4500. I tak myślałem że sporo przepłacona

Tak przy okazji. Jak rozbierałem kartę to pasta na rdzeniu wyglądała na zwykłą biała silikonowa? Jakiś najtańszy badziew dali czy może biała silikonowa jakas dobra?

Mam w zapasie MX-2 ale w zamyśle są termopady od frontu na pamieci i ewentualnie pasta. 

Plan jest taki aby osiągnąć wydajność kopania taka jak znajomy robi na tych normalnych 3080 i żeby sobie wykopała w nocy i weekend tyle aby zwróciły się termopady i ewentualna pasta.

W całej Europie kart brakuje. Nawet RTX 3090 górnicy zaczynają kupować więc w tym roku karty nie będą taniec

 

 

 

 

 

Edytowane przez Szczota
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szczota napisał:

 

Backplate jest gorący ale można spokojnie rękę dłużej przytrzymać więc z lekko ciepłego mamy około 50-55 stopni.

 

 

 

 

 

 

Nie boicie się tak dotykać kart pod obciążeniem? mój kumpel kiedyś sprawdzał w ten sposób temperature backplate na gtx 970.. za którymś razem jak pizło to aż iskra poszła, komp się zrestartował i po tym zdarzeniu karta zaczęła dostawać pierdolca :D 

Takim macaniem nie trudno o wyładowanie elektrostatyczne :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koparka znajomego jest uziemiona. Mówił że jak mam macać cokolwiek to żeby najpierw stelaż koparki dotknąć.

Jest to ważne szczególnie w zimie bo mamy swetry które się elektryzują i grubsze buty przez co izolacja jest większa i ładunki tak łatwo się nie wyrównują

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawidoxx napisał:

Takim macaniem nie trudno o wyładowanie elektrostatyczne :E 

Backplate jest podłączony do masy lub odizolowany.

Prędzej karta złapię zwiechę jak będziesz tykał pcb z elementami wilgotną łapą. A elektrostatyki nie ma co się bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Backplate jest podłączony do masy lub odizolowany.

 

A jak masz komp podłączony do gniazdka bez uziemienia to wtedy coś zmienia? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie można RTX 3060ti kupić ale w ludzkich pieniądzach? 3000-3200zl.

Na allegro najtaniej 3750zl.

Wczoraj mogłem mieć za 3200-3300 wieczorem. Dziś już 3600 najtaniej w hurtownii. Oczywiście chodzi mi o sprzedawcę który wystawi normalna FV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

Wczoraj odebrałem i odpaliłem Suprim X 3080 (kartę sprzedał mi x-kom) i coś jest nie teges.

Niezależnie jaki by nie był ustawiony bios (silent/gaming) karta łapie w TimeSpy ok. 17300 pkt, temperatury idą w coś ok 78 stopni, a wentylatory się tak wolno kręcą że karty nie słychać praktycznie wcale. Czy to możliwe że na przełączniku gaming mogę mieć bios silent? Czy może przełącznik nie działa. Wygląda to tak jakbym cały czas na biosie silent był. Jak inni posiadacze Suprim X mają?

Można jakoś sprawdzić przez software jaki bios aktualnie jest odpalony?

Edytowane przez mr_rzeznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dawidoxx napisał:

A jak masz komp podłączony do gniazdka bez uziemienia to wtedy coś zmienia? :D 

A co ma uziemienie do tego? Obudowa zasilacza jest podłączona do PE, a zasilacz do obudowy, a na obudowie masz masę.

Jak to możliwe, że 20lat nie zabiłem żadnej elektroniki przez elektrostatykę? Akurat karty czy płyty nie są aż tak mocno upakowane żeby elektrostatyka była groźna dla nich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mr_rzeznik napisał:

Panowie i Panie

Wczoraj odebrałem i odpaliłem Suprim X 3080 (kartę sprzedał mi x-kom) i coś jest nie teges.

Niezależnie jaki by nie był ustawiony bios (silent/gaming) karta łapie w TimeSpy ok. 17300 pkt, temperatury idą w coś ok 78 stopni, a wentylatory się tak wolno kręcą że karty nie słychać praktycznie wcale. Czy to możliwe że na przełączniku gaming mogę mieć bios silent? Czy może przełącznik nie działa. Wygląda to tak jakbym cały czas na biosie silent był. Jak inni posiadacze Suprim X mają?

Można jakoś sprawdzić przez software jaki bios aktualnie jest odpalony?

Wygląda na to, że cały czas masz aktywny bios silent. Po przełączeniu biosu na gaming przeinstaluj sterowniki karty graficznej, bo samo przełączenie pstryczka to za mało.

Po zmianie biosu na gaming od razu zauważysz różnicę, bo temperatura spadnie o ok. 15*C.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stanko11 napisał:

Wygląda na to, że cały czas masz aktywny bios silent. Po przełączeniu biosu na gaming przeinstaluj sterowniki karty graficznej, bo samo przełączenie pstryczka to za mało.

Po zmianie biosu na gaming od razu zauważysz różnicę, bo temperatura spadnie o ok. 15*C.

  Albo ma słaby przewiew w budzie i się karta ostro grzeje.. do 3080 jednak potrzeba dobrej wentylacji  ;)  

8 minut temu, sideband napisał:

A co ma uziemienie do tego? Obudowa zasilacza jest podłączona do PE, a zasilacz do obudowy, a na obudowie masz masę.

Jak to możliwe, że 20lat nie zabiłem żadnej elektroniki przez elektrostatykę? Akurat karty czy płyty nie są aż tak mocno upakowane żeby elektrostatyka była groźna dla nich.

 

Ostatnio Lipton wrzucał jakiś post ze uwalił w ten sposób płyte główna :D 
 

23 minuty temu, mr_rzeznik napisał:

Panowie i Panie

Wczoraj odebrałem i odpaliłem Suprim X 3080 (kartę sprzedał mi x-kom) i coś jest nie teges.

Niezależnie jaki by nie był ustawiony bios (silent/gaming) karta łapie w TimeSpy ok. 17300 pkt, temperatury idą w coś ok 78 stopni, a wentylatory się tak wolno kręcą że karty nie słychać praktycznie wcale. Czy to możliwe że na przełączniku gaming mogę mieć bios silent? Czy może przełącznik nie działa. Wygląda to tak jakbym cały czas na biosie silent był. Jak inni posiadacze Suprim X mają?

Można jakoś sprawdzić przez software jaki bios aktualnie jest odpalony?

Ile masz rpm na wentylatorach przy tej temperaturze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, stanko11 napisał:

Wygląda na to, że cały czas masz aktywny bios silent. Po przełączeniu biosu na gaming przeinstaluj sterowniki karty graficznej, bo samo przełączenie pstryczka to za mało.

Po zmianie biosu na gaming od razu zauważysz różnicę, bo temperatura spadnie o ok. 15*C.

Rzeczywiście sterowniki instalowałem gdy karta była ustawiona na silent. Potem przełączyłem na gaming. To możliwe że sterowniki się zafiksowały na sztywno na biosie silent?

13 minut temu, dawidoxx napisał:

 Albo ma słaby przewiew w budzie i się karta ostro grzeje.. do 3080 jednak potrzeba dobrej wentylacji  ;)  

Na razie obudowa jest otwarta. 78 stopni łapie bardzo szybko, nie wzrasta powoli tak jak w przypadku gdy ciepłe powietsze się kumuluje w środku.

14 minut temu, dawidoxx napisał:

Ile masz rpm na wentylatorach przy tej temperaturze? 

Rpm wentyli nie sprawdzałem, ale sugerując się ciszą karty sądzę że kręcą się wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szczota napisał:

Jego bardziej to ciekawi bo miał identyczny model i mu kopała 64MH/s.

No to w sumie wiadomo czemu 3060Ti lecą z ceną w górę jak pojebane, jak nawet mój cieplutki Zotac bez termopadów kopał 58MH/s przy 120-140W

39 minut temu, sideband napisał:

Jak to możliwe, że 20lat nie zabiłem żadnej elektroniki przez elektrostatykę? Akurat karty czy płyty nie są aż tak mocno upakowane żeby elektrostatyka była groźna dla nich

Linus Tech Tips z ElectroBoom robili ostatnio testy i ogólnie nie jest tak łatwo zabić elektroniki elektrostatyką, trzeba trafić na połączenia które np uwalą pamięć albo jakieś chipy. Ja np kiedyś usmażyłem tak USB na płycie głównej, za czasów Pentium 4, wpinałem po prostu pendriva, komp sie zawiesił a po resecie nie działało żadne USB. 

19 minut temu, mr_rzeznik napisał:

Na razie obudowa jest otwarta. 78 stopni łapie bardzo szybko, nie wzrasta powoli tak jak w przypadku gdy ciepłe powietsze się kumuluje w środku

Masz możliwość rozebrania chłodzenia, czy są plomby na śrubkach? Na Reddicie widziałem posta o 3080 właśnie które sie grzało ostro, a okazało się że fabrycznie termopad pamięci został krzywo przyklejony, nachodzi na "ramkę" wokół rdzenia i chłodzenie miało słaby kontakt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mr_rzeznik napisał:

Rzeczywiście sterowniki instalowałem gdy karta była ustawiona na silent. Potem przełączyłem na gaming. To możliwe że sterowniki się zafiksowały na sztywno na biosie silent?

Na razie obudowa jest otwarta. 78 stopni łapie bardzo szybko, nie wzrasta powoli tak jak w przypadku gdy ciepłe powietsze się kumuluje w środku.

Rpm wentyli nie sprawdzałem, ale sugerując się ciszą karty sądzę że kręcą się wolno.

To sprawdź w GPU-Z. Albo lepiej odpal sobie monitoring w MSI Afterburner na napięcie, waty, temperaturę, zegary i rpm karty. Będziesz widział co się dzieje. 

78*C nawet na biosie silent nie jest docelową wartością karty aby nie przyspieszała wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szczota napisał:

Ktoś wie gdzie można RTX 3060ti kupić ale w ludzkich pieniądzach? 3000-3200zl.

Na allegro najtaniej 3750zl.

Wczoraj mogłem mieć za 3200-3300 wieczorem. Dziś już 3600 najtaniej w hurtowni. Oczywiście chodzi mi o sprzedawcę który wystawi normalna FV.

3000 - 3200 zł za kartę ze średniego segmentu to nie są ludzkie pieniądze. Ludzkie pieniądze to było 900 zł za GTX 960, 1500 zł za GTX 970 i 2200 zł za GTX 980. Teraz nie ma kart za ludzkie pieniądze, nie okłamujcie się i przestańcie kupować.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak były dostępne pality i gainwardy 3060ti w MedExp po 2249 to nie było chętnych , bo wszyscy zapisani na msi trio w x-scum po 2299, a teraz po 3500 na allegro ciężko kupić :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kochan4 napisał:

jak były dostępne pality i gainwardy 3060ti w MedExp po 2249 to nie było chętnych , bo wszyscy zapisani na msi trio w x-scum po 2299, a teraz po 3500 na allegro ciężko kupić :E 

Ja kupiłem swojego palita za 2599 gdzie sugerowana cena to 2559. Zastanawiałem się czy warto przepłacać te 50zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szczota napisał:

Potwierdzam. Mam Gigabyte RTX 3080 i wywalał mi do pulpitu w grach. 

Dzięki pomocy kolegi zakupiłem termopady i jest lepiej.

Ogólnie karta jest teraz testowana u znajomego górnika. Przed termopadami było 71MH/s teraz jest 87MH/s. Podobno 91-93MH/s powinna robic dobra rewizja Gigabyte robi podobno 100-101MH/

Backplate jest gorący ale można spokojnie rękę dłużej przytrzymać więc z lekko ciepłego mamy około 50-55 stopni.

Tak wydawało mi się głupie kleić termopady od drugiej strony. Wiem że PCB odbiera ciepło ale że aż takie ilości to jestem zaskoczony

Znajomy powiedział że konkretnie wytestuje i odpali urobek minus prąd. Jego bardziej to ciekawi bo miał identyczny model i mu kopała 64MH/s.

W piwnicy ma 27 stopni stopni :)

niech karta zarobi na termopady. W planach jest wymiana od frontu jeszcze.

mógłbym na gwarancję oddać ale pewnie zrobią korektę na nią i już nie kupię takiej karty za 4500. I tak myślałem że sporo przepłacona

Tak przy okazji. Jak rozbierałem kartę to pasta na rdzeniu wyglądała na zwykłą biała silikonowa? Jakiś najtańszy badziew dali czy może biała silikonowa jakas dobra?

Mam w zapasie MX-2 ale w zamyśle są termopady od frontu na pamieci i ewentualnie pasta. 

Plan jest taki aby osiągnąć wydajność kopania taka jak znajomy robi na tych normalnych 3080 i żeby sobie wykopała w nocy i weekend tyle aby zwróciły się termopady i ewentualna pasta.

W całej Europie kart brakuje. Nawet RTX 3090 górnicy zaczynają kupować więc w tym roku karty nie będą taniec

 

 

 

 

 

Na moim aorusie przy pl 57% core -300 i mem +600 robi mi 91mhs przy 210w poborze pradu temp na karcie 45 stopni i wentyle na 85%. Pasta ktyonauta u mnie tez pewnie duzo dala. Za swojego aorusa placilem 4500 zl w pazdzierniku i to wtedy byla zaporowa cena a dzis jak na promocji:)

Oj zwrocia sie thermo pady i nie tylko. Moja kopie za 25zl na dobe przy kosztach okolo 4.5zl

W miesiac z 500zl powinna zrobic na czystko jak 24h bedzie pracowac.

Takie tam liczby tylko.

Mam jeszcze ventus 3060ti oraz aorus 3070.

Razem kopia na dobe za 60zl minus 10zl na prad.

Jedna grafe kupilem dodatkowa i jak zarobi na siebie to dam w prezencie chrzesniakowi, aby na gtx1060 sie nie meczyl juz.

Polecam thermopady kazdemu;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś proshop juz spakował rtxa z dropu 8.1 ? 

Edit, sorki nie ten wątek.  

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stanko11 napisał:

Wygląda na to, że cały czas masz aktywny bios silent. Po przełączeniu biosu na gaming przeinstaluj sterowniki karty graficznej, bo samo przełączenie pstryczka to za mało.

Po zmianie biosu na gaming od razu zauważysz różnicę, bo temperatura spadnie o ok. 15*C.

 

2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Ile masz rpm na wentylatorach przy tej temperaturze? 

@assire @stanko11 @dawidoxx

Zrobiłem reinstalację sterowników i kilka przebiegów Time Spy z restartem, bez itp.

Wyniki:
1. Bios ustawiony na Gaming, reinstalacja sterowników z opcją "czysta instalacja" (bez restartu):
Wynik TimeSpy: 17570; max temperatura: 67 st. C; max rpm wentyli: 1727 rpm; max board power draw: 377,7W; max taktowanie rdzenia: 1995 Mhz

2. Zrobiłem restart i ponownie 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17598; max temperatura: 68 st. C; max rpm wentyli: 1864 rpm; max board power draw: 378,1W; max taktowanie rdzenia: 1980 Mhz

3. Zrobiłem reinstall sterowaników poprzez DDU, czyli tryb awaryjny, usunięcie starów, restart i zainstalowanie sterów i 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17550; max temperatura: 67 st. C; max rpm wentyli: 1720 rpm; max board power draw: (screen mi się nie zrobił); max taktowanie rdzenia: 1995 Mhz

4. Przypomniało mi się że mam włączony Smart Access Memory (platforma amd), wlazłem do biosu, wyłączyłem SAM oraz wyłączyłem 4G Decoding i znowu 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17617; max temperatura: 67 st. C; max rpm wentyli: 1730 rpm; max board power draw: 374,8W; max taktowanie rdzenia: 1995 Mhz

5. Podniosłem power limit do 107% oraz ustawiłem na stałe wentylatory na 65% (2150 rpm); żadnego OC tylko limit wyższy, 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17943; max temperatura: 62 st. C; max rpm wentyli: 2150 rpm; max board power draw: 400,5W; max taktowanie rdzenia: 2010 Mhz

Wygląda na to że na biosie Gaming na stocku robię ok 17500 pkt przy temperaturze 68 st (otwarta obudowa). Jak zwiększę power limit do 107% to dobijam do 18k punktów.
Czy to poprawne działanie tej karty (Suprim X 3080)? Ktoś inny na forum tutaj pisał że standardowo łapie 18k punktów na stocku (coś nie halo czy po prostu gorszy sort mi się trafił?)

Nie wiem jak to się stało że wczoraj miałem 78 stopni, a dzisiaj 68. Myślę że bios Gaming zmienił krzywe wentylatorów - szkoda że wtedy nie zmierzyłem rpm. Wczoraj nie mierzyłem dokładnie tylko popatrzyłem na maks w hwinfo, może źle coś zobaczyłem. 

Czy podane wyniki są ok czy powinienem szukać problemów? Jak ok to zajmę się jakimś UV :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mr_rzeznik napisał:

 

@assire @stanko11 @dawidoxx

Zrobiłem reinstalację sterowników i kilka przebiegów Time Spy z restartem, bez itp.

Wyniki:
1. Bios ustawiony na Gaming, reinstalacja sterowników z opcją "czysta instalacja" (bez restartu):
Wynik TimeSpy: 17570; max temperatura: 67 st. C; max rpm wentyli: 1727 rpm; max board power draw: 377,7W; max taktowanie rdzenia: 1995 Mhz

2. Zrobiłem restart i ponownie 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17598; max temperatura: 68 st. C; max rpm wentyli: 1864 rpm; max board power draw: 378,1W; max taktowanie rdzenia: 1980 Mhz

3. Zrobiłem reinstall sterowaników poprzez DDU, czyli tryb awaryjny, usunięcie starów, restart i zainstalowanie sterów i 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17550; max temperatura: 67 st. C; max rpm wentyli: 1720 rpm; max board power draw: (screen mi się nie zrobił); max taktowanie rdzenia: 1995 Mhz

4. Przypomniało mi się że mam włączony Smart Access Memory (platforma amd), wlazłem do biosu, wyłączyłem SAM oraz wyłączyłem 4G Decoding i znowu 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17617; max temperatura: 67 st. C; max rpm wentyli: 1730 rpm; max board power draw: 374,8W; max taktowanie rdzenia: 1995 Mhz

5. Podniosłem power limit do 107% oraz ustawiłem na stałe wentylatory na 65% (2150 rpm); żadnego OC tylko limit wyższy, 3dmark:
Wynik TimeSpy: 17943; max temperatura: 62 st. C; max rpm wentyli: 2150 rpm; max board power draw: 400,5W; max taktowanie rdzenia: 2010 Mhz

Wygląda na to że na biosie Gaming na stocku robię ok 17500 pkt przy temperaturze 68 st (otwarta obudowa). Jak zwiększę power limit do 107% to dobijam do 18k punktów.
Czy to poprawne działanie tej karty (Suprim X 3080)? Ktoś inny na forum tutaj pisał że standardowo łapie 18k punktów na stocku (coś nie halo czy po prostu gorszy sort mi się trafił?)

Nie wiem jak to się stało że wczoraj miałem 78 stopni, a dzisiaj 68. Myślę że bios Gaming zmienił krzywe wentylatorów - szkoda że wtedy nie zmierzyłem rpm. Wczoraj nie mierzyłem dokładnie tylko popatrzyłem na maks w hwinfo, może źle coś zobaczyłem. 

Czy podane wyniki są ok czy powinienem szukać problemów? Jak ok to zajmę się jakimś UV :P

U mnie aorus 3080 na stocku ma 18k punktow przy pl 353w

Po oc dobilem max do 19k przy tym samym pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ciekawy wstępniak do dyskusji na temat... jak wycisnąć jeszcze co nieco z AM4. Ja już trochę użytkuje płytę ASUS B450-I GAMING w formacie ITX. Jakoś funkcjonuje. Teraz mam tam Ryzena 5700X (przesiadka z Ryzena 2700) i 2x8 DDR4 3200 Mhz... podobobno mógłbym się o 2x16 3600Mhz pokusić. Warto dokładać jeszcze RAM na tą platformę? Ostatnio wymieniłem grafikę na RTX 4060 TI i jakoś to śmiga. W sumie jakbym miał teraz zmienić platformę to całkiem spora dopłata czeka... Jakieś 2-2,5k.  
    • Ok, to zostawiam na 1900 i tyle. Szkoda, ale cóż poradzić, kontrolery pamięci i pokrewne tematy nigdy nie były mocną stroną AMD. Każdy kto pamięta szynę hyper transport wie   Jeszcze jakbym mógł ustawić PLL na płyci to może coś by z tego było, bo podobno to napięcie pozwala ustabilizować FCLK ale niestety nie mam takiej opcji i jest na sztywno 1.8V.
    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co za bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...