Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, sideband napisał:

Taka ciekawostka

RTX 3080 240Mhz/100Mhz pobór ~38W.

Wydajność ~1050ti.

W jaki sposób zablokowałeś takie zegary w trybie 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tryb w sterowniku. Zegary są zrzucane poniżej obciążeni 40%. Wszystko wyżej to maksymalne taktowanie. Macie tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Zmieniłem tryb w sterowniku. Zegary są zrzucane poniżej obciążeni 40%. Wszystko wyżej to maksymalne taktowanie. Macie tak samo?

Jaki tryb ? Bo nie bardzo wiadomo o co chodzi ;)

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dario+ napisał:

Jaki tryb ? Bo nie bardzo wiadomo o co chodzi ;)

Tryb zarządzania energią w sterowniku gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty RTX 3080, jak wejdziesz w kałużę to masz chłodzenie cieczą, jak w kupę to włącza się RT, a jak śpisz kopią kryptowaluty. :E

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sideband napisał:

Taka ciekawostka

RTX 3080 240Mhz/100Mhz pobór ~38W.

Wydajność ~1050ti.

Jak? :)

Gra po prostu sama siedzi tak nisko z taktowaniem (chociażby Unreal 1998 u mnie "pobierał praktycznie tyle samo co 1660Ti na pulpicie +/- 10Watt") czy sam coś edytowałeś? jeśli sam to podziel się tajemną wiedzą :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpinacie wiązki 3x8 PIN ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos juz montował 3080/3090 na blokach z ali (bykski), sa jakies problemy z montazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, retro123 napisał:

U mnie aorus 3080 na stocku ma 18k punktow przy pl 353w

Po oc dobilem max do 19k przy tym samym pl

Trochę się pobawiłem UV i jak ręcznie ustawię 1950Mhz@900mV to leci mi 18k w Time Spy przy ok 320-330W (z krótkimi pikami do 350W) więc ustawić jakoś się da, ale czemu na stock jest gorzej jak w innych suprimach?

Muszę jeszcze w grach te nastawy zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mr_rzeznik napisał:

Trochę się pobawiłem UV i jak ręcznie ustawię 1950Mhz@900mV to leci mi 18k w Time Spy przy ok 320-330W (z krótkimi pikami do 350W) więc ustawić jakoś się da, ale czemu na stock jest gorzej jak w innych suprimach?

Muszę jeszcze w grach te nastawy zweryfikować.

W windowsie w opcjach zasilania masz ustawiona wysoka wydajnosc?

Ja mialem mega zrzuty punktacji dopoki tego nie zmienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, retro123 napisał:

W windowsie w opcjach zasilania masz ustawiona wysoka wydajnosc?

Ja mialem mega zrzuty punktacji dopoki tego nie zmienilem

Już myślałem że znalazłeś rozwiązanie a tu klops: mam ustawione "wysoka wydajność" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mr_rzeznik napisał:

Trochę się pobawiłem UV i jak ręcznie ustawię 1950Mhz@900mV to leci mi 18k w Time Spy przy ok 320-330W (z krótkimi pikami do 350W) więc ustawić jakoś się da, ale czemu na stock jest gorzej jak w innych suprimach?

Muszę jeszcze w grach te nastawy zweryfikować.

W CP 2077 te nastawy są stabilne. Pobór mocy maks 320W, a średnio 290W. Max. temperatura 56 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mr_rzeznik napisał:

W CP 2077 te nastawy są stabilne. Pobór mocy maks 320W, a średnio 290W. Max. temperatura 56 stopni.

Ile masz fps w 2k i wszystko na max z dlls?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk Ustawnie gry pod 3080 (ultra) QHD . Ryzen 5 3600, pamięc 2x8 3000, dysk M2. 

RTX 3080 TUF 60 FPS, Palit Dual 8GB 45-50FPS (tylko 20% różnicy ?) tak ma byc czy coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, karrlosST napisał:

Cyberpunk Ustawnie gry pod 3080 (ultra) QHD . Ryzen 5 3600, pamięc 2x8 3000, dysk M2. 

RTX 3080 TUF 60 FPS, Palit Dual 8GB 45-50FPS (tylko 20% różnicy ?) tak ma byc czy coś nie tak?

W 4K może byłoby lepiej. Do qhd trzeba jednak lepszego procka żeby widać było różnice. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, karrlosST napisał:

Cyberpunk Ustawnie gry pod 3080 (ultra) QHD . Ryzen 5 3600, pamięc 2x8 3000, dysk M2. 

RTX 3080 TUF 60 FPS, Palit Dual 8GB 45-50FPS (tylko 20% różnicy ?) tak ma byc czy coś nie tak?

U mnie i9 9900kf i 3080 to mam z dlls kolo 70-80 fps

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, karrlosST napisał:

Ryzen 5 3600, pamięc 2x8 3000,

W Cyberpunku ten zestaw dość mocno hamuje kartę, szybszy ram da wyraźną poprawę. Ogólnie dla Ryzena 3600 - w zależności od gry ale jednak - 3060Ti to jest maks. 

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, assire napisał:

W Cyberpunku ten zestaw dość mocno hamuje kartę, szybszy ram da wyraźną poprawę. Ogólnie dla Ryzena 3600 - w zależności od gry ale jednak - 3060Ti to jest maks. 

Pamieci tez duzo daja. Ja mam irdm 3600mhz na 3733mhz. Szkoda ze moja plyta sie gryzla z viperami 4133mhz.

Ale fakt dobry setup to podstawa zeby grafa lepiej dzialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc testów. Teraz mogę już całkowicie potwierdzić, że mój MSI RTX 3070 Suprim X robi 2100MHz przy 1.009v oraz pamięci + 1300. Dzięki takiemu napięciu i taktowaniu rdzenia GPU nie odbija się od power limitu ustawionego na 300W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-komie x trio 3060 ti już po 3099 zł i wali mi po oczach w zamówieniu, że oszczędzam 800 zł :E Pytałem tydzień temu który jestem w kolejce i odpowiedź nieciekawa - około 200. Byłem przekonany, że nie jest tak źle bo zakupu dokonałem jakoś 20 minut po starcie, ale nie mam jak tego sprawdzić bo robiłem na niezalogowanym koncie. Jeśli to prawda i nic się w temacie dostępności nie zmieni to kartę zobaczę może w drugiej połowie roku. 

Cieszyłem się ze sprzedaży rx 570 8 gb za 700 zeta jakieś 2 tygodnie temu, teraz wchodzę na allegro i ceny 850-1000 zł w licytacjach jeszcze nie skończonych za używki :E Człowiek to taka istota (pomijając ten procent ludzi bardziej przewidywalnych, przedsiębiorczych i odważniejszych) która uznaje, że teraz to już dobry moment na zakup/sprzedaż bo teraz to już górka/dołek i wiele taniej/drożej nie będzie. Inna sprawa, że zabawa w spekulację tez potrafi być absorbująca i nie zawsze trafiona więc czasem lepiej machnąć na to wszystko ręką i zająć się swoimi sprawami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam sobie humor patrząc na absurdalne ceny używanych lub nowych kart graficznych na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karrlosST napisał:

Cyberpunk Ustawnie gry pod 3080 (ultra) QHD . Ryzen 5 3600, pamięc 2x8 3000, dysk M2. 

RTX 3080 TUF 60 FPS, Palit Dual 8GB 45-50FPS (tylko 20% różnicy ?) tak ma byc czy coś nie tak?

Ten proc do tej karty to nedza, a do tej gry jeszcze wieksza nedza. O ramach juz nie wspominam... Ponizszy test jest jeszcze bez wlaczonego RT, wtedy z R3600 robi sie kupsko totalne a test jest i tak na pamieciach 3600Mhz robiony.

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba?page=0,7

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Paw79 napisał:

W jaki sposób zablokowałeś takie zegary w trybie 3D?

567ffaea8ab44ecc0b2991fa30e6967c.gif

:szczerbaty:

18 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Jak? :)

Gra po prostu sama siedzi tak nisko z taktowaniem (chociażby Unreal 1998 u mnie "pobierał praktycznie tyle samo co 1660Ti na pulpicie +/- 10Watt") czy sam coś edytowałeś? jeśli sam to podziel się tajemną wiedzą :D 

Może kiedyś ?

rage.jpg cc3.jpg

 

Tutaj nieco podciągnięte takty, wydajność nieco wyższa od 1060 3GB. Rage 2 i Crysis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Może kiedyś ?

Siedzisz na garnuszku u nvidii i skręcasz te grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

 

Jak odczytujesz pobór mocy? U mnie zaznaczając w MSI AB nic nie wyświetla się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...