Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Saren7 napisał:

Jak odczytujesz pobór mocy? U mnie zaznaczając w MSI AB nic nie wyświetla się.

W najnowszym MSI AB normalnie dziala doczyt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jurekk napisał:

Siedzisz na garnuszku u nvidii i skręcasz te grafy?

A co ma Nv do tego? Nv nawet nie wie, że istnieje taki ludek ?

23 minuty temu, Saren7 napisał:

Jak odczytujesz pobór mocy? U mnie zaznaczając w MSI AB nic nie wyświetla się.

Spróbuj 4.6.3 beta 3 lub beta 4.

https://drive.google.com/file/d/1G2ZWxzWN739HMRaYEzbqFxgzVMMjabN6/view?usp=sharing

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zasilaczy i Ampere. Po zamontowaniu 3060 Ti RM550x klikał mi podczas pracy. Odpowiedź jest zaskakująca. KIikanie w RM550x pojawia się gdy mam włączonego drugiego PC z XFX 550 Pro. Czyli chyba coś z tym XFX jest nie tak. Próbowałem obciążyć innymi urządzeniami sieć. Klikanie występuje tylko gdy XFX jest załączony. Zastanawiałem się jaki zasilacz kupić do drugiego pc zamiast XFX, ale nie będę bawił się w półśrodki i zamawiam Seasonica Focus 650 Gold, będę mieć w zapasie porządną jednostkę do głównego pc.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, sideband napisał:

A co ma Nv do tego? Nv nawet nie wie, że istnieje taki ludek ?

Skoro sie nie znacie to nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, retro123 napisał:

Ile masz fps w 2k i wszystko na max z dlls?

 

Rozdziałka UWQHD czyli 3440x1440, wszystko Ultra / Niewiarygodne, RT na Ultra, DLSS na Wydajność. W mieście od 60 do 75 fps, a w budynkach od 70 do ok 90 fps. Nie mierzyłem dokładnych średnich tylko podaję to co widzę w rogu jak gram. Dodatkowo wymusiłem VSync i włączyłem GSync Compatible w sterownikach - bez zauważalnych spadków, za to brak szarpania i rozrywania obrazu (monitor 144Hz). Gra chodzi bardzo płynnie bez mikroprzycięć czy opóźnień. Maks. temperatura po 2h grania - 58 stopni (otwarta obudowa). Trochę podkręciłem krzywe wentylatorów, bez tego pewnie byłoby kilka st więcej. Na razie nie testowałem z zamkniętą obudową.

Tak jak pisałem wcześniej taka wydajność leci na 1950Mhz@900mV oraz +600Mhz na pamięci. Pobór mocy w grze ok 290W z pikami do 330W.

Platforma AMD, Procesor Ryzen 7 5800x, RAM 32GB 3000Mhz (4 kości ze starej platformy).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie max w dół, taktowanie w górę i 106W. :D

Wydajność nie taka mała przy tych ustawieniach

https://www.3dmark.com/spy/17694486

Moja poprzednia karta GTX 1080 po OC bez szans

https://www.3dmark.com/compare/spy/5284638/spy/17694486

 

1500MHz.png

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mr_rzeznik napisał:
 

Rozdziałka UWQHD czyli 3440x1440, wszystko Ultra / Niewiarygodne, RT na Ultra, DLSS na Wydajność.

DLSS wydajność ? Nie wiem jak na 1440p ale u mnie na 1080p obraz wtedy wygląda jak bym jaskrę albo jakąś wadę wzorku ? tak wszystko rozmyte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Jak? :)

Gra po prostu sama siedzi tak nisko z taktowaniem (chociażby Unreal 1998 u mnie "pobierał praktycznie tyle samo co 1660Ti na pulpicie +/- 10Watt") czy sam coś edytowałeś? jeśli sam to podziel się tajemną wiedzą :D 

nvidiaInspectorem mozna sie troche pobawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dario+ napisał:

DLSS wydajność ? Nie wiem jak na 1440p ale u mnie na 1080p obraz wtedy wygląda jak bym jaskrę albo jakąś wadę wzorku ? tak wszystko rozmyte .

Na 1440p można już trochę poszaleć z dlss'em bo jest z czego skalować, choćby z 1080p. Sam mam 2560x1080 i wiem, że następny monitor to minimum 3440x1440, ale jakby nie było, jest to 80% więcej pikseli i już 3060 ti nie śmigałaby mi w niemal wymaksowanych ustawieniach w okolicach 60 fps tak jak jest teraz. 

Wychodzi na to, że jeśli będę się pchał za rok czy dwa w 1440p to już raczej z kartą typu xx70/xx80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Ten proc do tej karty to nedza, a do tej gry jeszcze wieksza nedza. O ramach juz nie wspominam... Ponizszy test jest jeszcze bez wlaczonego RT, wtedy z R3600 robi sie kupsko totalne a test jest i tak na pamieciach 3600Mhz robiony.

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba?page=0,7

i7 10700k fajnie chwilę pogra, ale już lekko wieje starością, za400zł więcej są  5600X i  w tej samej  cenie 10850K + płyta (zaraz mają 560wychodzić...) i pamieci 4000 w góre. 

560 maja być w przyszłym tygodniu pokazane, warto czekać?

 

Edytowane przez karrlosST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, karrlosST napisał:

i7 10700k fajnie chwilę pogra, ale już lekko wieje starością, za400zł więcej są  5600X

I7 jest nudna bo już o skylake  od 5 lat wszystko wiadomo ale to 5600x powieje wczesnej starością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, karrlosST napisał:

i7 10700k fajnie chwilę pogra, ale już lekko wieje starością, za400zł więcej są  5600X i  w tej samej  cenie 10850K + płyta (zaraz mają 560wychodzić...) i pamieci 4000 w góre. 

560 maja być w przyszłym tygodniu pokazane, warto czekać?

 

5600X 1399zl, 10850K 1899zl. Chcesz miec spokoj bez zmiany plyty glownej na dluzej to masz 5800X za 1999zl w x-kom. I te ramy wolaja o wymiane, 3000Mhz to moze bylo fajne kiedys do procka typu Intel 8400 ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się głośno jak już kupować to 10850 właśnie bo 400zl różnicy do i7 

Ale mają wyjść nowe płyty i procki. 

Nie znam się totalnie na planach na q1 

To taka nie wprost prośba o poradę 

Moja Płyta też kupa 450m ds3h

Edytowane przez karrlosST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mALEK napisał:

nvidiaInspectorem mozna sie troche pobawic

Bawiłem się, program jest bardzo ubogi albo ma jakieś uktyte opcje o których nie wiem.

5 godzin temu, sideband napisał:

1. CIACH - MAGIC.GIF - CIACH

:szczerbaty:

2. Tutaj nieco podciągnięte takty, wydajność nieco wyższa od 1060 3GB. Rage 2 i Crysis 3.

1. Banned! :E

2. O kurczaczek! faktycznie masz jakiś fajny trick, bardzo niski zegar i karta zasuwa na TDP limicie bo jest 99% (nawet temperatury są bardzo niskie więc to nie "zabawa w temperatury") a gdybyś nie zastosował jakiegoś tricku to nigdy nie wskoczy na 99% przy niskim zegarze rzędu 420MHz bo odpowiednio przeskaluje obciążenie do fabrycznego minimalnego TDP.

Jak to mówią "najprostsze rozwiązania to genialne rozwiązania", nigdzie z czymś takim się nie spotkałem co tu pokazałeś. Masz naprawdę "niezły trick w kieszeni", może pogadaj z Linusem (LinusTechTips) niech ci odpali trochę kasiory, a sam zarobi na wyświetleniach filmu który nakręci o twoim tricku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, RyszardGTS napisał:

Masz naprawdę "niezły trick w kieszeni", może pogadaj z Linusem (LinusTechTips) niech ci odpali trochę kasiory,

Tak na poważnie ?

Linus ma inna widownie i nigdy nie zrobi  filmiku na temat jak nvidia może mieszać w zegarach gpu chyba ze dostanie kasę od amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że kultura pracy będzie lepsza przy takim klocu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Armage169 napisał:

Myślałem że kultura pracy będzie lepsza przy takim klocu. 

Aorus to nigdy nie byla za ciekawa karta, to samo bylo w Turingu, goraco i glosno przy 2080ti a tu masz jeszcze karte z wysokim PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam 8 rdzeni 10700k "wieje" już starością lepiej wziac ryzena 5600x?:E

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym od tego natłoku proców intela to się chyba numerki mylą ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dawidoxx napisał:

Co ja tu czytam 8 rdzeni 10700k "wieje" już starością lepiej wziac ryzena 5600x?:E

 

Faktycznie coś popieprzyłem , musiałem źle wpisac w benchamrki i mi wyskoczył 2017rok dla I7

a chodziło mi żeby dołożyć 400zł do R9 5800X (bo nie musiałbym płyty wymieniać) lub od razu 10850K. 

 

Albo bym wymienił sam proc na 5800X  i pamieci na 3600, albo w innym wypadku opierdzielił całą budę z RTX 3060ti i złożył nowego kompa. Niestety nie wiem jakie są premiery na Q1 i co ma teraz sens. RTX 3080 już mam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Miałem aorusa 1080ti i była spoko jak dla mnie, teraz mam palita 3080 I z tego co zaobserwowałem kultura pracy jest o wiele lepsza, a power limit też ma bardzo wysoki. Przynajmniej tak mi hwinfo pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Dario+ napisał:

DLSS wydajność ? Nie wiem jak na 1440p ale u mnie na 1080p obraz wtedy wygląda jak bym jaskrę albo jakąś wadę wzorku ? tak wszystko rozmyte .

Na UWQHD nie widzę praktycznie różnicy czy jest "Wydajność" czy "Jakość" więc logicznie wybrałerm wydajność. Ale już "Wysoka wydajność" kłuje w oczy mocno. Nie wiem jaka wtedy jest rozdziałka renderowania (szkoda że nie podają), ale na pewno wyższa niż przy FHD więc i obraz lepiej wygląda. Przy 1080p pewnie schodzi poniżej 720p więc nie ma z czego podnosić szczegołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1080p DLSS tylko quality można rozpatrywać według mojej obserwacji, Pozostałe tryby to już ewidentny brak ostrości. Można trochę polepszyć wyostrzaniem w sterowniku, ale nie pomoże to na zgubione szczegóły. A po drugie to duża leży od implementacji w samej grze. Korzysta ktoś z DLSS w 1080p? Jaka gra, wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Bawiłem się, program jest bardzo ubogi albo ma jakieś uktyte opcje o których nie wiem.

command line. zapisz ustawienia do skrotu na pulpicie i z reki mozesz wszystko ustawic
nvidiaInspector.exe -setBaseClockOffset:0,0,-1000 -setMemoryClockOffset:0,0,0 -setPowerTarget:0,50 -setTempTarget:0,0,83 -lockVoltagePoint:0,0 

Edytowane przez mALEK
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...