Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

No nie nie wszystkie .TUF ma na pewno wyższe V

I tylko dlatego wynik jest lepszy bo ona cały czas operuje przy przekroczeniu power limitu jak jest depnięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w SuprimeX też ;) D0 bety 4 ni chu chu ;)

 

Sprawdzone, jak nie działało, tak nie działa (oczywiście chodzi o fanstop)

A nie, działa :szczerbaty: Dodali opcję Firmware control mode i custom curve oraz fan stop działa również na MSI, no ale niestety można tylko 3 punkty krzywej edytować w tej opcji...

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sideband napisał:

A paskiem umiesz ruszyć? Możesz wbić w biosie 300W z możliwością regulacji np.do 500W i nadal będziesz twierdził, że taki bios ma niższy limit mocy w biosie?

Niepotrzebna złośliwosc ;] Umiem ruszac wieloma rzeczami, ale dlaczego miałbym nimi ruszac porównując dwa standardowe biosy bez oc?

Poza tym ja niczego nie twierdze, target tufa 340W wynika ze specyfikacji, ktorą widze na necie, natomiast w czasie testu TimeSpy moc z biosem TUF OC niemal idealnie trzyma się 340W z czego wnioskuje ze to wlasnie Target limit jest istotniejszy dla karty gdyz najwyrazniej bios dąży do utrzymania target limitu mając głęboko w poważaniu power limit o ile ten nie jest mniejszy od target limitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, moskil napisał:

TimeSpy moc z biosem TUF OC niemal idealnie trzyma się 340W

A gigabyte tego nie robi?Kiedy widziałeś 360 wat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, moskil napisał:

Niepotrzebna złośliwosc ;] Umiem ruszac wieloma rzeczami, ale dlaczego miałbym nimi ruszac porównując dwa standardowe biosy bez oc?

A co ma wspólnego limit prądowy z OC? Asus daje 375W trzeba tylko przesunąć suwak PL na 110%. GB dał 370W bez przesuwania paska do przodu, co to za różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, maras2574 napisał:

Potwierdzam że działa w nowym AB fan stop przy własnej krzywej wentylatorów ;)  https://www.guru3d.com/news-story/download-msi-afterburner-4-6-3-beta-5-(and-a-friendly-note).html

Rozumiem, że były z tym problemy? U mnie dwa pierwsze stawały a trzeci w cały świat. Często się kręcił (na szczęście powoli) nawet jak już karta zdążyła się porządnie ostudzić. Zainstalowałem najnowszą betę i widzę, że po szybkim zagrzaniu i wystudzeniu wszystkie stoją, ale będę sprawdzał temat, bo już raz myślałem, że wszystko gra, a potem znowu trzeci wentyl robił co chciał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AvengerGT napisał:

Rozumiem, że były z tym problemy? U mnie dwa pierwsze stawały a trzeci w cały świat. Często się kręcił (na szczęście powoli) nawet jak już karta zdążyła się porządnie ostudzić. Zainstalowałem najnowszą betę i widzę, że po szybkim zagrzaniu i wystudzeniu wszystkie stoją, ale będę sprawdzał temat, bo już raz myślałem, że wszystko gra, a potem znowu trzeci wentyl robił co chciał. 

Nie wiem czy było tak jak piszesz bo nie używałem ze względu na nie działający fan stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DisconnecT napisał:

A co ma wspólnego limit prądowy z OC? Asus daje 375W trzeba tylko przesunąć suwak PL na 110%. GB dał 370W bez przesuwania paska do przodu, co to za różnica?

A to ma wspólnego, że prowadzi do podniesienia zegarów rdzenia wiec jest formą OC.

Poza tym testowalem to co fabryka dała, a nie to co by bylo gdyby. W reckach na necie tez testują karty bez OC podnosząc PL bo to nie OC? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, moskil napisał:

Niepotrzebna złośliwosc ;] Umiem ruszac wieloma rzeczami, ale dlaczego miałbym nimi ruszac porównując dwa standardowe biosy bez oc?

Poza tym ja niczego nie twierdze, target tufa 340W wynika ze specyfikacji, ktorą widze na necie, natomiast w czasie testu TimeSpy moc z biosem TUF OC niemal idealnie trzyma się 340W z czego wnioskuje ze to wlasnie Target limit jest istotniejszy dla karty gdyz najwyrazniej bios dąży do utrzymania target limitu mając głęboko w poważaniu power limit o ile ten nie jest mniejszy od target limitu.

Osłabiasz mnie. Dobra lecimy tym idiotycznym tokiem myślenia jak nazwiesz wgrywanie biosu od innego modelu karty? To jest oczywiście mniejsza ingerencja względem ruszenia paskiem w programie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, maras2574 napisał:

Nie wiem czy było tak jak piszesz bo nie używałem ze względu na nie działający fan stop

No i niestety, po przetestowaniu pod obciążeniem działa to jak chce, czyli wentylatory startują i tak od 60 stopni, za to zatrzymują się później - przy pierwszym punkcie krzywej, a potem to już nie wiem jak to działa... bo generalnie nawet jak się zostawi punkty krzywej defaultowej, tylko zaznaczy custom, to pod obciążeniem jak już wentyl ruszy, to wykręca jakieś masakryczne prędkości  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomcug napisał:

Owszem... działa. Normalnie zdziwienie maksymalne :lol2:

?

A ktoś na RTX3060Ti może to sprawdzić czy mu działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dario+ napisał:

?

A ktoś na RTX3060Ti może to sprawdzić czy mu działa ?

Działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dario+ napisał:

A ktoś na RTX3060Ti może to sprawdzić czy mu działa ?

A myślisz, że na czym sprawdzałem? :E Na 3070 i 3080 też działa.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sideband napisał:

Osłabiasz mnie. Dobra lecimy tym idiotycznym tokiem myślenia jak nazwiesz wgrywanie biosu od innego modelu karty? To jest oczywiście mniejsza ingerencja względem ruszenia paskiem w programie ?

 

Twoje kolejne durne porównanie zupelnie pozbawione sensu, odniesiesz sie do czegos co napisalem, czy nadal bedziesz snuł teorie z uppy i przypisywał je komus? ??

Przeprowadziłem test TimeSky na totalnym default karty z biosem GamingOC i TufOC, zwyczajnie wynik z biosem tufa był gorszy i o tym napisalem w moim poscie. Rozumiem ze cie to ubodło i postanowiłeś snuć historyjki o paskach i idiotycznym mysleniu xD. Smialo go ahead bro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jurekk napisał:

I o nim była mowa

Po przekroczeniu 110C na pamięciach Suprim X 3080 zaczyna zrzucać zegary na rdzeniu. Teraz czaisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomcug napisał:

A myślisz, że na czym sprawdzałem? :E Na 3070 i 3080 też działa.

Czas zamienić 3060ti na PS5 ?

Teraz, moskil napisał:

Twoje kolejne durne porównanie zupelnie pozbawione sensu, odniesiesz sie do czegos co napisalem, czy nadal bedziesz snuł teorie z uppy i przypisywał je komus? ??

Przeprowadziłem test TimeSky na totalnym default karty z biosem GamingOC i TufOC, zwyczajnie wynik z biosem tufa był gorszy i o tym napisalem w moim poscie. Rozumiem ze cie to ubodło i postanowiłeś snuć historyjki o paskach i idiotycznym mysleniu xD. Smialo go ahead bro ?

I jaki z tego wniosek? Zaraz napiszesz, że karta Gigabyte jest lepsza od Asusa, ponieważ trzeba ruszać paskiem. Także nie wiem co chciałeś udowodnić tymi bzdurami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wkamil73 napisał:

No i niestety, po przetestowaniu pod obciążeniem działa to jak chce, czyli wentylatory startują i tak od 60 stopni, za to zatrzymują się później - przy pierwszym punkcie krzywej, a potem to już nie wiem jak to działa... bo generalnie nawet jak się zostawi punkty krzywej defaultowej, tylko zaznaczy custom, to pod obciążeniem jak już wentyl ruszy, to wykręca jakieś masakryczne prędkości  :)

Na moim Suprim jest wszystko OK  Takie mam ustawienia i jest OK :

4XcIhSR.png

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maras2574 napisał:

Na moim Suprim jest wszystko OK  Takie mam ustawienia i jest OK :

4XcIhSR.png

Faktycznie, nie zauważyłem tego "override zero fan..." bo tego nie ma jak się zaptaszkuje "firmware control". Faktycznie, chyba teraz działa :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sideband napisał:

I jaki z tego wniosek? Zaraz napiszesz, że karta Gigabyte jest lepsza od Asusa, ponieważ trzeba ruszać paskiem. Także nie wiem co chciałeś udowodnić tymi bzdurami ?

Znowu cie poniosło? . Nie pisalem ze karty asusa sa od czegokolwiek lepsze, czy gorsze. Kolejny raz w swojej głowie tworzysz jakies dzwine tezy po czym wmawiasz komus ze tak powiedzial. Serio to moze byc jakis glebszy problem ;] Tak czy siak czułem ze zapiekło cie siedzenie bo Tuf wypadł gorzej xD

Tak, czy siak typie płyn w swoją strone, nie dogadymy sie, nie pasuje do swiata, ktory sobie kreujesz ;] Bez odbioru

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Dario+ napisał:

Działa wam test Night Ride w 3Dmarku ?

Bo mi wywala z informacją An error occurred 

Tak, 0 problemów. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie 3dmarka wersja ze steama ?

Zobaczę normalną instalke jeszcze .

 

obraz_2021-01-31_194603.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

A myślisz, że na czym sprawdzałem? :E Na 3070 i 3080 też działa.

Wersja ze steama nie działa , zainstalowałem osobną instalkę i poszło od strzała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dograne najnowsze systeminfo?

Mam całego 3dmarka ze steam wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sideband napisał:

Dograne najnowsze systeminfo?

Mam całego 3dmarka ze steam wszystko działa.

Właśnie zauważyłem że na tej osobnej instalce jest nowsza wersja , ale już odinstalowałem wersje steam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...