Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, wrobel_krk napisał:

https://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

A na stoku masz w idle fan stop Bo jak coś to AB 4.6.3 beta 5 obsługuje hybrydowe sterowani wentylatorami

Wlasnie widze ze jakis update do fan api dali, moze to pomoze te piki wyeliminowac, dlatego wrzucam stary bios i testuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 Gaming OC ma bios 350w. Nigdy nie widziałem więcej. Dochodzi do 350w i zrzuca clocki.

Edit: BTW podziwiam tych, którzy trzymają te karty powyżej 400w na powietrzu. Ja u siebie trzymam na 320w na wodzie, bo wyżej wydziela zauważalnie więcej ciepła i nie podobają mi się cyferki na temperaturze (>50°C) xD

Edytowane przez mckarmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak robicie UV,to przesuwacie PL na maxa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mckarmi napisał:

3080 Gaming OC ma bios 350w. Nigdy nie widziałem więcej. Dochodzi do 350w i zrzuca clocki.

Edit: BTW podziwiam tych, którzy trzymają te karty powyżej 400w na powietrzu. Ja u siebie trzymam na 320w na wodzie, bo wyżej wydziela zauważalnie więcej ciepła i nie podobają mi się cyferki na temperaturze (>50°C) xD

ja trzymam jeszcze strixa 3090. Ale już niedługo.

Ludzie zmieniają biosy do kart i tak wychodzi z tego kupa ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mckarmi napisał:

3080 Gaming OC ma bios 350w.

Owszem ale problemem jest zmiana Pl a nie 350W inna sprawa ze nie ma dużego celu aby to robić bo chłodzenie przeciętne a większość młockarni nie chce.

 

55 minut temu, kosiarz66 napisał:

Ludzie zmieniają biosy do kart i tak wychodzi z tego kupa ?.

Nie tylko strixx ma dobre chłodzenie,jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł kilka choćby 4 slotowy aorus?

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maras2574 napisał:

Czy jak robicie UV,to przesuwacie PL na maxa ? 

Tak jak nie zapomnę. Jak to się mówi skoro nie niczemu to nie przeszkadza to czemu nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Art385 napisał:

Tak jak nie zapomnę. Jak to się mówi skoro nie niczemu to nie przeszkadza to czemu nie.

Pytałem bo zawsze PL w prawo dawałem tylko na tych "mocniejszych" profilach. Na takim jaki dziś używam,0.800v/1835MHz,PL mam na stock. Ale skoro w niczym to nie przeszkadza,to leci na 116% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok byski na gb 3080/3090 (wziałem bez RGB)

img_069810kqz.jpeg img_0699g1kam.jpeg img_0702aekiz.jpeg 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, duniek napisał:

blok byski na gb 3080/3090 (wziałem bez RGB)

img_069810kqz.jpeg img_0699g1kam.jpeg img_0702aekiz.jpeg 

Brałeś od Chińczyka?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lancer napisał:

 

Brałeś od Chińczyka?

tak, na promo - 101$ czyli 380zł z backplatem
tylko trzeba do tego doliczyc gdziesz 30-40zł na termopady bo w miningowym wątku ktos pisał ze org sie topią i temp mem 100*C, na gelidowych ponoc 30-35* mniejsze temp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem

8 minut temu, duniek napisał:

tak, na promo - 101$ czyli 380zł z backplatem
tylko trzeba do tego doliczyc gdziesz 30-40zł na termopady bo w miningowym wątku ktos pisał ze org sie topią i temp mem 100*C, na gelidowych ponoc 30-35* mniejsze temp

 

Jak rozumiem obeszło się bez cła i VAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Saren7 napisał:

Myślę, że na medium 4K 55 wszystko będzie dobrze wyglądać, na pewno lepiej niż 1080p high-ultra 24

O ile dobrze policzyłem na kalkulatorze online, ppi dla 24 cali i 1080p to 92, dla ekranu 55 cali 4k to już 81. Wiem, że od tv siedzi się dalej ale jednak zagęszczenie pikseli na 55 calach jest mniejsze. Chyba, że bierzesz pod uwagę wielkość obrazu, no to faktycznie ogólny efekt jest jednak lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lancer napisał:

Jak rozumiem

Jak rozumiem obeszło się bez cła i VAT?

normalna paczka,  poczta nakleila swoją etykiete z ubezpieczniem 200zł,  wiec nei wiem ile chinczyk wpisał ale obstawiam ze kolo 50$

jakby wpisał 100$ to bylo by 100-120zł do zaplaty :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, moskil napisał:

Podniesienie PL na 110%, nic nie zmienia, karta nadal osiąga average clock 1830mhz, identycznie jak z PL 100%. Zmiana średniego zegara następuje dopiero po skorygowaniu krzywej.

To widzisz, zamiast się gorączkować o przesunięcie paska było napisać że to nic nie daje, tutaj masz odpowiedź że bios od TUF''a nie będzie działać prawidłowo z PCB Gigabyte'a. I wcale mnie to nie dziwi, bo różnica między tymi płytkami jest spora. ;)

22 godziny temu, kowallosu napisał:

@DisconnecT to że fabryczny, to nie podważam, natomiast zastanawiam się czy wybrać silent czy gaming. w każdym razie decyzja jest prosta i biorę bios gaming, bo temperatury są niższe. Ale nadal wysokie i nadal wyniki w 3d marku są słabe - 17500 pkt. Gdzie na Vision OC miałem max 18200.

  Najlepiej jak byś sprawdził zachowanie obydwu biosów, ale tak naprawdę ja bym wybrał Gaming i krzywą wentylatorów ręcznie korygował, zwłaszcza że teraz jest dostępny "Firmware Mode".

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, duniek napisał:

blok byski na gb 3080/3090 (wziałem bez RGB)

img_069810kqz.jpeg img_0699g1kam.jpeg img_0702aekiz.jpeg 

Daj wyniki pomiaru PRZED i PO w jakimś dobrym wygrzewaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Fajnie, że full white ale w czasach gdzie wszystko jest obudowane to już nie jest takie WOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie o pobór mocy, RTX 3070 MSI Gaming X Trio 

Karta ustawiona 900mV przy 1920 MHz, pamięci +1000, dobija do 230W w 3DMarku. 

Zrzuty poniżej są po jednym przejściu TimeSpy (wynik lekko powyżej 14k, temperatury ~63C)

Przy tych samych ustawieniach po 30 minutach w Warzone mam 65C maks, zwykle 63-64, pobór mocy w Warzone kręci się w okolicy 190W. 

Na tyle na ile się nie znam to wszystko wygląda ok ale słyszę, też że przy 0.9V to pobór mocy bywa niższy/znacznie niższy. Coś pominąłem? Patrzę nie tam gdzie trzeba? 

 

ec693f6bae3d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy zależy od gry. Time Spy mocniej dociska gpu niż większość gier. Sprawdź sobie jaki jest pobór np w AC Odyssey/Vallhala, będzie sporo jeszcze niższy niż w Warzone, ogólnie z tego co sprawdzałem najniższy ze wszystkich gier. W odniesieniu do moich wyników, ale 3060 Ti, przy 900 mV w Time Spy max miałem 195 W.

Edytowane przez Saren7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, Warzone nie ciśnie jakoś bardzo grafiki. Na 0,875 mV na 3080 w TimeSpy mam ~300W. Warzone 250W. A gram sobie na limicie klatek na 142 i wtedy pobór mam 180-190W.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Saren7 napisał:

Pobór mocy zależy od gry. Time Spy mocniej dociska gpu niż większość gier. Sprawdź sobie jaki jest pobór np w AC Odyssey/Vallhala, będzie sporo jeszcze niższy niż w Warzone, ogólnie z tego co sprawdzałem najniższy ze wszystkich gier. W odniesieniu do moich wyników, ale 3060 Ti, przy 900 mV w Time Spy max miałem 195 W.

Ok tak myślałem. Zasadniczo jak chcę docisnąć do podłogi to z tego co mam teraz na dysku to Quake 2 RT robi najlepszą robotę i jeszcze wyciąga ciut więcej niz TimeSpy. W AC na razie nie sprawdzę ale łapię ogólną zasadę i chodziło mi bardziej o wartości bezwzględne. I jak rozumiem one są w normie :)

9 minut temu, severall napisał:

Normalne, Warzone nie ciśnie jakoś bardzo grafiki. Na 0,875 mV na 3080 w TimeSpy mam ~300W. Warzone 250W. A gram sobie na limicie klatek na 142 i wtedy pobór mam 180-190W.

Dzięki! Limit klatek to ogólnie fajna sprawa, bo mam wrażenie że na 60Hz monitorze to mógłbym tego kompa pasywnie ogarnąć. CPU i GPU fan stop, a jedynie kręci się i to też nie cały, nawiew budy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antsik Ja zamówiłem w dniu premiery, nie pamiętam dokładnej minuty, ale było to na pewno przed 15:10. Karty jeszcze nie otrzymałem :(  

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...