Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, DisconnecT napisał:

A jednak zrobiłem na tym mydełku.

Wychodzi na to że Twój TUF to Hydra, bo 3 wtyczka wyrosła od update biosu niczym głowa. ?

Nie wspomnę już o tym że trzecia nie istniejąca wtyczka 8 Pin jedynie dubluje wskazanie z pierwszej. ;)

ShareX_DisconnecT__2021-02-24_19-43-27_I

Temperatura karty 10C wyzsza, wyniki wyzsze, taktowanie wyzsze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, blue1920 napisał:

Temperatura karty 10C wyzsza, wyniki wyzsze, taktowanie wyzsze

A wiesz mistrzu że KP ma agresywniej ustawioną tablicę? :E

Trzeba być naprawdę uzdolnionym w odwrotnym tego słowa znaczeniu, aby nie pojąć że monitoring pokazuje bzdury stąd pobór mocy na OSD odlatuje w kosmos. Wyjaśnisz skąd się wzięła 3 wtyczka na monitoringu w karcie w której fizycznie są tylko dwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

 Wyjaśnisz skąd się wzięła 3 wtyczka na monitoringu w karcie w której fizycznie są tylko dwie?

No to akurat jest głupie :E i powinno dać do myślenia ale ogólnie to nie ma co sobie dogryzać panowie i prowadzić wojenek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800W z 2 wtyczek ? a z gniazdka pewnie 600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

No to akurat jest głupie :E i powinno dać do myślenia ale ogólnie to nie ma co sobie dogryzać panowie i prowadzić wojenek :) 

Nie jest głupie ;) Bios od KP ma zaadresowaną obecność 4 źródeł zasilania PCIe + 3x8 Pin, stąd oprogramowanie widzi obecność nieistniejącej wtyczki, widać też że parametry są żywcem kopiowane z pierwszej.

Do tego jeszcze doliczę 860W zasilacz, czyli karta generuje 800W, w peaku okolice 1 kW do tego CPU które dobija 250 W i cała reszta osprzętu, a OCP w tym zasilaczu odcina w okolicach 1kW, magia. ?

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

A wiesz mistrzu że KP ma agresywniej ustawioną tablicę? :E

Trzeba być naprawdę uzdolnionym w odwrotnym tego słowa znaczeniu, aby nie pojąć że monitoring pokazuje bzdury stąd pobór mocy na OSD odlatuje w kosmos. Wyjaśnisz skąd się wzięła 3 wtyczka na monitoringu w karcie w której fizycznie są tylko dwie?

Ja wiem kolego ze pokazuje bzdury ze niema 3 wtyczki, ale zegar trzyma wiekszy i wyniki sa lepsze. Podobno tak przynajmniej pisza powertarget na 100 przy kartach 2x8pin daje max okolo 700w. wrzuce taki szybki filmik z cyberpunkta bios390 vs xoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij jeszcze PortRoyal na 15k który obiecałeś :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blue1920 napisał:

Ja wiem kolego ze pokazuje bzdury ze niema 3 wtyczki, ale zegar trzyma wiekszy i wyniki sa lepsze. Podobno tak przynajmniej pisza powertarget na 100 przy kartach 2x8pin daje max okolo 700w. wrzuce taki szybki filmik z cyberpunkta bios390 vs xoc

Wyniki są nędzne jak na 700W. ? Jak dla mnie nie musisz nic nagrywać, nie ma 700W, ale możesz sobie żyć w swojej świadomości, niektórym to podobno pomaga. ;)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że głupie jest to że pokazuje 3x8pin a fizycznie jest 2x (jest to mylące) :E i powinno dać to do myślenia już autorowi filmu i wyjaśnić całą sytuację ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Chodziło mi że głupie jest to że pokazuje 3x8pin a fizycznie jest 2x (jest to mylące) :E i powinno dać to do myślenia już autorowi filmu i wyjaśnić całą sytuację ;) 

Tutaj jest więcej rzeczy które wprost krzyczą że to fake, ale autor naoglądał się cyferek i nawet nie ma pojęcia skąd się wzięły stabilniejsze zegary, ale bynajmniej z 1000W power limitu. ?

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze nie jest tyle co pisze ale jest wiecej niz 390w , na biosie 390w max w portroyal 14.4. Na tym zrobilo 14.8k

 

zegar trzyma wyzszy. Pobor z gniazdka bo mam watomierz podlaczony do komputera pokazywal 700w na biosie 390w a na tamtym z powertarget ustwwionym 85% 780w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, blue1920 napisał:

Ja wiem ze nie jest tyle co pisze ale jest wiecej niz 390w , na biosie 390w max w portroyal 14.4. Na tym zrobilo 14.8k

Ehe, czyli 400W więcej, zrobiło lepszy wynik o 3% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DisconnecT napisał:

Ehe, czyli 400W więcej, zrobiło lepszy wynik o 3% :E

Masakra, gdzie ja napisalem 400w wiecej?! Na powertarget 85% jest pobor calego komputera wyzszy o 80-90w .Widze wyzszy zegar w grach i wyzszy fps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blue1920 napisał:

Masakra, gdzie ja napisalem 400w wiecej?! Na powertarget 85% jest pobor calego komputera wyzszy o 80-90w .Widze wyzszy zegar w grach i wyzszy fps 

To odkręć na 800W, przecież już pokazywałeś, przy takich wynikach punkty w port royal powinny wylecieć w stratosferę. ?

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

To odkręć na 800W, przecież już pokazywałeś, przy takich wynikach punkty w port royal powinny wylecieć w stratosferę. ?

ale co mam odkrecic na 800w bo nierozumie? zeby karta pobierała 800w?  tu poczytaj

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, blue1920 napisał:

ale co mam odkrecic na 800w bo nierozumie? zeby karta pobierała 800w?  tu poczytaj

Najpierw chwalisz się odlotem na 800W PL, a teraz palisz głupa, naprawdę szkoda czasu, nie masz zielonego pojęcia jak działa PL i będziesz męczył tą kartę tak samo jak przez ostatnie 2 lata nie mogłeś dokręcić pamięci RAM. ;)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Najpierw chwalisz się odlotem na 800W PL, a teraz palisz głupa, naprawdę szkoda czasu, nie masz zielonego pojęcia jak działa PL i będziesz męczył tą kartę tak samo jak przez ostatnie 2 lata nie mogłeś dokręcić pamięci RAM. ;)

Ram mam dobrze ustawiony 4400cl16, winna byla plyta. pisalem wczoraj ze na codzien uzywam biosu 390w, ten uzylem do testu , nigdzie nie pisalem ze ten bios da na tufie 800w!? Tylko pisalem ze wyzszy zegar i wiekszy fps i wiecej karta ciagnie niz 390w

Mam testy cyberpunkta 390w bios daje zegar 2010/1995 i spada jak dochodzi do granicy 390w a na tym biosie mam stabile okolo 2100 to co wymyslam to ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, blue1920 napisał:

Mam testy cyberpunkta 390w bios daje zegar 2010/1995 i spada jak dochodzi do granicy 390w a na tym biosie mam stabile okolo 2100 to co wymyslam to ? 

Tablica boost + woda i niskie temperatury mówi Ci to coś? Czy trzeba teraz tłumaczyć jak działa boost od Pascala. Tym biosem w najlepszym wypadku odblokowałeś góra 30-40W przy okazji kompletnie rozwalając cały monitoring karty.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jest progres co by nie mówić :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Tablica boost + woda i niskie temperatury mówi Ci to coś? Czy trzeba teraz tłumaczyć jak działa boost od Pascala. Tym biosem w najlepszym wypadku odblokowałeś góra 30-40W przy okazji kompletnie rozwalając cały monitoring karty.

Zgadza sie ze monitoring jest popsuty, bo pokazuje ze sa 3x8pin a mam 2… tego nie neguje, jest wyzszy pobor wiecej niz piszesz , w cyberpunkcie zegar 100mhz wyzszy i stabilny 

Przydalby sie normalny bios taki 450w do tufa, bylbym z takiego zadowolony, bo 390w troche ogranicza ta karte, tymbardziej na wodzie

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modzik na pcb i jazda. O zmodyfikowanym biosie i do tego podpisanym możesz pomarzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, blue1920 napisał:

Zgadza sie ze monitoring jest popsuty, bo pokazuje ze sa 3x8pin a mam 2…

W tym monitoringu znacznie więcej rzeczy jest rozwalonych i podanych od czapy, ale szkoda klawiatury aby to tłumaczyć. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DisconnecT napisał:

W tym monitoringu znacznie więcej rzeczy jest rozwalonych i podanych od czapy, ale szkoda klawiatury aby to tłumaczyć. ;)

Wiem czytalem, ale pisalem tez wczoraj ze na codzien uzywam biosu 390w a ten uzywalem tylko do testu , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu chcial byc madrzejszy ale jednak nie wyszlo :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...