Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Dobrze ze Rocket Lake bedzie mialo nowa integre to chociaz pogram w OC pamieci zanim nastana dobre czasy na zakup gpu :szczerbaty:

Swoja droga x-kom przyslal koledze 3090, ktora zamowil ze wrzesniu :D za 8k, z racji ze po takim czasie mial juz swoja to wystawil za 12k, zeszla jak swieza buleczka :cool3:

Mnie kusi przejście na i5 10600KF, za 880 już są w normalnych sklepach. Jedak spory boost w odniesieniu do R5 3600.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 3060ti tylko dlatego, ze nie wiedziałem co se na gwiazdkę zaserwować gdyż przypływ gotówki na ten cel się pokazał (pod uwagę brałem jeszcze ps5, ale biblioteka na steamie przeważyła ), rx5600xt w zupełności mi wystarczał do moich gier, jedyne czego żałuję, to że nie wstrzymałem sie z jego sprzedażą i za 1200 poszedł w grudniu :( 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie GTX 970 teoretycznie wystarcza jeszcze,ale nie wiadomo ile wytrzyma zanim padnie na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Spl97 napisał:

Dla mnie GTX 970 teoretycznie wystarcza jeszcze,ale nie wiadomo ile wytrzyma zanim padnie na amen.

Dlaczego ma się popsuć. Ja trzymam z sentymentu dwie stare karty w komputerach typu "media serwer" i raz w roku dostają nową pastę i gruntowne czyszczenie : czyli przedmuchanie z pędzelkowaniem. Karty wyglądają i działają jak nowe ;)  Zobacz jak po takich zabiegach wyglądała jedna z kart, których się pozbyłem ostatnio. Rok produkcji 2014 bodajże. 

image;s=644x461 - 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biden powinien Maciorę ze swoja komisją śledczą zatrudnić w tej sprawie, moment chłopaki by teorie opracowali ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kochan4 napisał:

Biden powinien Maciorę ze swoja komisją śledczą zatrudnić w tej sprawie, moment chłopaki by teorie opracowali ?

Może najadą państwo tam gdzie jest dużo RTX3060 w koparkach i w imię demokracji zabiorą siłą. :E

667655801_266.jpg

Edytowane przez Stjepan666
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BladyPL napisał:

Dlaczego ma się popsuć. Ja trzymam z sentymentu dwie stare karty w komputerach typu "media serwer" i raz w roku dostają nową pastę i gruntowne czyszczenie : czyli przedmuchanie z pędzelkowaniem. Karty wyglądają i działają jak nowe ;)  Zobacz jak po takich zabiegach wyglądała jedna z kart, których się pozbyłem ostatnio. Rok produkcji 2014 bodajże. 

Posiadam taką kartę (ona jest jako zapasowa) - HD 7850 2GB,za którą dałem 150 zł chwilę przed dołączeniem na forum.
7d4143fb86503d69.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj ją - kawał historii, której wartość sentymentalna jest pewnie dużo większa od tej rynkowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz taka HD 7850 w tej wersji chodzi po 250-300 zł.Chwilę się zastanawiałem czy ją nie sprzedać jak RTX do mnie kiedyś dojedzie,ale zostawię ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Taa...
Już wierzę że motywacja administracji Bidena jest związana z chipami do konsol i kart graficznych. :szczerbaty:

https://www.rp.pl/Surowce-i-Chemia/302169895-Chiny-chca-uderzyc-w-lancuchy-dostaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to miraż czy im więcej pamięci na karcie tym gorsza jej dostępność?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Auberon napisał:

im więcej pamięci na karcie tym gorsza jej dostępność?!

Poszły wszystkie do gotowców, Media Markt wraz z Media Expert przygotowują akcję gotowców z tekstem reklamowym:

"Dysk JEDEN TERABAJT, Grafika DŻIFORS DWANAŚCIE GIGA!!!...."

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

TSMC klepie większość układów do kopania crypto :E I nie mam tu na myśli GPU, które są również wykorzystywane do tego celu, ale chodzi o dedykowane układy ASIC do koparek w procesie 7nm. Jakie są to ilości, oficjalnie się nie dowiemy, ale na pewno bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fjubens napisał:

Poszły wszystkie do gotowców, Media Markt wraz z Media Expert przygotowują akcję gotowców z tekstem reklamowym:

"Dysk JEDEN TERABAJT, Grafika DŻIFORS DWANAŚCIE GIGA!!!...."

Takie teksty niszczą system,efekt taki,że wychodzą wszyscy zadowoleni,klient kupuje i tak się świat kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 08:40, kochan4 napisał:

przy obecnych cenach kart to nawet kupno ps4 nabrało sensu :E 

Kto nie kupił przed 2020 kompa chociaż trochę lepszego od PS4?

W dniu 26.02.2021 o 08:46, Saren7 napisał:

Ja gram obecnie w gry gdzie RX 480 byłby wystarczający. Zmiany jakie robiłem były bardziej podyktowane nie stracenie na wartości karty, niewielką dopłatą do nowej konstrukcji. Dużo osób kupuje karty na firmę,. Dla takich przypadków cena ma mniejszą rolę. Dla osób z poza forum, nie entuzjastów często GTX 770 jest POTĘGĄ.

Nie no, bez przesady. Sporo osób zdaje sobie sprawę, że 770 jest już przestarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kynareth napisał:

Kto nie kupił przed 2020 kompa chociaż trochę lepszego od PS4?

XSX lub PS5 tym bardziej. To dobre miejsce na przeczekanie szału crypto i covid. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętacie jeszcze czasy jak kulawo asasin chodził na radeonach xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, eagle napisał:

XSX lub PS5 tym bardziej. To dobre miejsce na przeczekanie szału crypto i covid. 

Jezeli tylko do gier to SeriesX i PS5 nie mają sobie równych - cena do możliwości.

Jeżeli to musi być PC to aktualnie chyba ściąganie przez Banggood/Aliexpress małych HTPC opartnych na 4650G w miarę się opłaca, czasami są dobre promocje w okolicach 2200-2400zł za 4650G/16/256

Grafika daje radę w 720p/medium 1080p/low, wiadomo że to nie mocna dedykowana/zewnętrzna ale jak na zintegrowaną to posiada całkiem sporo mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bodziokrak napisał:

Jedynym sposobem na boty jest zmiana sytuacji rynkowej i normalna ilość konsol, kart graficznych. Reszta to zaklinanie rzeczywistości. Poza tym mamy kapitalizm i wolny rynek a nie komunizm z centralnie planowaną gospodarką. Ceny są takie jakie ktoś jest gotowy zapłacić. Wszelkie płacze na spekulantów kupujących taniej sprzedających drożej to jakieś wywoływanie ducha przeszłości.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bodziokrak napisał:

Było już w wątku zakupowym. Pomysł fajny, ale - jak znam życie - przeczołga gościa albo skarbówka, albo sami właściciele botów (ponoć 2 czy 3 aukcje się sfinalizowały) ;) Tak więc, jak cię dymają, to cacy, a jak wydymasz dymacza, to sąd, skarbówka, uokik, itd. Ale ciekawym, jaki finał.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...