Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam identyczny plan, czyli przesiadka na Intela. Dla mnie amd przegral obecnymi cenami. A kupowanie 5600x za 1500 zl to nieporozumienie.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kowallosu napisał:

Mam identyczny plan, czyli przesiadka na Intela. Dla mnie amd przegral obecnymi cenami. A kupowanie 5600x za 1500 zl to nieporozumienie.... 

 

Za to u Intela masz drogie płyty. :szczerbaty:

W 4K rysiek jest w pełni wystarczający.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kowallosu napisał:

Mam identyczny plan, czyli przesiadka na Intela. Dla mnie amd przegral obecnymi cenami. A kupowanie 5600x za 1500 zl to nieporozumienie.... 

 

Trzeba całość przeliczyć. Za B450 dużo nie dostaniesz, jeżeli chcesz kręcić Intela także chłodzenie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem podobny ruch i przejście z AM4 na S1200 z Ryżego 5/3600 ale koszty mnie zniechęciły. Płyta ITX pod Z490 + i7 = zbyt duży wydatek jak na komputerową fanaberię. Zaś  i5-10400f to zysk raptem kilku FPS, czyli totalnie się nie opłaca zmiana platformy na Intela.

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Send1N napisał:

ciekawe czy wał

Nowy w internecie? To oczywiste a nie ciekawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Suprim 3080 ma takie TDP:

  Target: 370.0 W
  Limit: 430.0 W

Czyli na stock 370W a na maksa 430w. Nawet biorąc te 430W i zabierając z dostępnych 650W to ciągle zostaje 220W. Nie ma szans abyś ryśkiem 3600 wziął 200 wat w grach ;) Możesz liczyć że przy graniu z PL podbitym na maxa będziesz miał jakieś spokojnie 100wat zapasu w zasilaczu. 

Wymiana zasilacza najwięcej pomoże przy takim obciążeniu na głośność wentylatora. Ale sprawdź sobie jak działa komputer wciągający 500wat. Pograj tak pół dnia w zamkniętym pokoju z termometrem :) 

A to po za CPU i GPU w komputerze nic więcej prądu nie pobiera? Zamiast robić wyliczenia z pupy wystarczy zwykły watomierz na gniazdko przed komputer + odliczenie kilku procent sprawności w zależności od certyfikatu PSU i masz +/- w miarę dokładny wynik zapotrzebowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

A to po za CPU i GPU w komputerze nic więcej prądu nie pobiera? Zamiast robić wyliczenia z pupy wystarczy zwykły watomierz na gniazdko przed komputer + odliczenie kilku procent sprawności w zależności od certyfikatu PSU i masz +/- w miarę dokładny wynik zapotrzebowania.

Praktycznie nie. Wszystkie pozostałe graty poza CPU i GPU to może 20W razem. CPU w grach to też nie weźmie pod korek taki 5800X z limitem 142W bierze 60-90W i rzadko kiedy więcej bo go ampery EDC zatrzymają szybciej, albo temperatura. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie widziałem w grach więcej niż 480W ze ściany z kartą na stock czyli 340W i CPU @ 88W, czyli po odliczeniu sprawności PSU zostaje właśnie z 20-30W na resztę a mam 5 dysków SSD i 6 wentylatorów 120/140.

Pobór w Cyberpunku 2077, który dociska CPU prawie pod korek, grafika też obciążona w 99%.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bleidd napisał:

U mnie nie widziałem w grach więcej niż 480W ze ściany z kartą na stock czyli 340W i CPU @ 88W, czyli po odliczeniu sprawności PSU zostaje właśnie z 20-30W na resztę a mam 5 dysków SSD i 6 wentylatorów 120/140.

Pobór w Cyberpunku 2077, który dociska CPU prawie pod korek, grafika też obciążona w 99%.

Cyberpunk to bieda w porównania do Quake RTX, ta gra to dopiero daje popalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arcticfox napisał:

Cyberpunk to bieda w porównania do Quake RTX, ta gra to dopiero daje popalić ?

Ale CPU się tam z kolei nudzi, kartę owszem katuje jak wariat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bleidd napisał:

Ale CPU się tam z kolei nudzi, kartę owszem katuje jak wariat.

Tak chodzi mi o GPU szczególnie modele z gddr6x 3080/3090 i temperatury na pamięciach

z uwagi, że mam 1950x to i tak się nudzi we wszystkich grach

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 18:05, Doamdor napisał:

Od 5 miesięcy RTX 3080 pracują z takimi temperaturami przez 24/7 i jak widać, cisza na temat padających pamięci GDDR6X.

Okres letni całkowicie zweryfikuje wytrzymałość pamięci GDDR6X na wysokie temperatury.

Te sztuki z słabymi termopadami po prostu będą jeszcze bardziej throttlować niż teraz.

U mnie jak rozchajcowałem w piecu przy temperaturze otoczenia 25 stopni w pokoju i OC pamięci +1099mhz najwięcej co widziałem to 92stopnie i to też na chwilę wskakiwało bo średnio trzymało 90 pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kowallosu napisał:

@armage169 gram na 65 calowym oledzie w 4k  i tu styka 3600. 
poza tym planuje zmiane platformy na intela i7/i9, a one troche wciagają prądu.

@Minciu to moze rzeczywiscie sie wstrzymam póki procka nie zmienilem. Dzieki. 
swoja droga gralem jakis czas temu w the medium. Slabiutka gra, ale nie o tym. Grajac w 4k z RT gra wylaczala mi sie losowo. Myslalem ze przez UV, wiec przywtocilem domyslne ustawienia i nadal problem wystepowal. Pomyslalem ze moze zasilacz nie wyrabia. W kazdym razie olalem ten problem, bo gra byla okropnie zbugowana. W zadnym innym tytule nie mialem takich problemow. A medium wygladal jak gry sprzed 5 lat, a dzialal jak cyberpunk w 8k...

Ja bym szukał rozwiązania, bo Medium mi się ani razu nie wykrzaczył a łyknąłem ją w sumie na raz od wejścia do recepcji niwy. Jedyny bug to świrujące oświetlenie w jednym z tripów u Sb-ka . Oprócz tego  od a do z bez problemowo ewentualnie glitche z wydajnością w jednym miejscu. Patch późniejszy to naprawił. Coś tam masz mocno nie halo. 

Swoją drogą na nowych driverach jest full opcja, rzeczywiście robi +30 ale ustawiam sobie krzywą na podgrzanym GPU i jazda. Wleciało sobie 875mv i 1890 ze skokiem do 1905 + ram na 20000 Gbps i katuje od dwóch dni Vallhalę chodzi jak złoto.  Temp na ramie 78 stopni, hot spot max 75. Cuda na kiju. Nowa Agesa też daje radę CPU ustawiony na auto (wentyle zablokowane w funcontrol) i mam między 4.4-4.5 przy -125mv i +300MHz i scalarze na x5 a jak wjedzie powyżej 50% to gradacja jest co 25MHz w dół do 4350MHz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BladyPL napisał:

Planowałem podobny ruch i przejście z AM4 na S1200 z Ryżego 5/3600 ale koszty mnie zniechęciły. Płyta ITX pod Z490 + i7 = zbyt duży wydatek jak na komputerową fanaberię. Zaś  i5-10400f to zysk raptem kilku FPS, czyli totalnie się nie opłaca zmiana platformy na Intela.

Po cenach sklepowych rzeczywiście nie ma sensu, ale na promocjach to czemu nie. Sam kliknąłem mATX Z490 jak był na hiszpańskim Amazonie za niecałe 460 zł, teraz przytuliłem 10700F za 900 zł. Można powiedzieć, że zamknąłem się w regularnej cenie Ryzena 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Art385 napisał:

Ja bym szukał rozwiązania, bo Medium mi się ani razu nie wykrzaczył a łyknąłem ją w sumie na raz od wejścia do recepcji niwy. Jedyny bug to świrujące oświetlenie w jednym z tripów u Sb-ka . Oprócz tego  od a do z bez problemowo ewentualnie glitche z wydajnością w jednym miejscu. Patch późniejszy to naprawił. Coś tam masz mocno nie halo. 

Swoją drogą na nowych driverach jest full opcja, rzeczywiście robi +30 ale ustawiam sobie krzywą na podgrzanym GPU i jazda. Wleciało sobie 875mv i 1890 ze skokiem do 1905 + ram na 20000 Gbps i katuje od dwóch dni Vallhalę chodzi jak złoto.  Temp na ramie 78 stopni, hot spot max 75. Cuda na kiju. Nowa Agesa też daje radę CPU ustawiony na auto (wentyle zablokowane w funcontrol) i mam między 4.4-4.5 przy -125mv i +300MHz i scalarze na x5 a jak wjedzie powyżej 50% to gradacja jest co 25MHz w dół do 4350MHz. 

Gra poszła do kosza i już do niej nie wracam 5/10. W żadnej innej problemów nie ma, więc nie będę szukał na siłę rozwiązania. Nawet na domyślnych ustawieniach karty graficznej wywalało, więc co to znaczy że mogę mieć coś mocno nie halo :)

 

edit. biorę też pod uwagę fakt, że miałem wersję game pass, a np. Control na game passie lubił swirować. W każdym razie nie było tematu.

O co chodzi z +30 na nowych sterownikach? 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to co? problem na linii ryzen->ram ;) Przyatakuj go Y-cruncherem i zobacz czy się nie złoży 

+30 chodzi o skok na krzywej. Inaczej trochę boost działa. Mi się grafa sypała bo nie wiedziałem, że jest zmiana a miałem wyłączone OSD i mi zegarki za wysoko podbijało. Teraz jest elegancko  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 wgrałem najnowsze sterowniki i wiesz co? Wentylator zasilacza chodzi na maksymalnych obrotach :D tzn. jest bardzo słyszalny, a wcześniej pracował bardzo cicho. Co za jaja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem mi spadły temperatury i obroty. W AC:Vallhali mam 61-62 stopni na tych 875mv a ram max 78 stopni na ramie przy 1200-1400 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kowallosu napisał:

a chciałbym w końcu potestować mocniej tą kartę. 

Z tym testowaniem mocniej to Ty lepiej uważaj....ja swojego Suprima kilka razy mocniej potraktowałem i wiadomo jak się skończyło :angel:  Albo zagłodziłem na tym 0.800v :glodny:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maras2574 napisał:

Z tym testowaniem mocniej to Ty lepiej uważaj....ja swojego Suprima kilka razy mocniej potraktowałem i wiadomo jak się skończyło :angel:  Albo zagłodziłem na tym 0.800v :glodny:

nie chwal się publicznie, MSI ma Twoje dane i Ci jeszcze odmówią gwarancji... ;)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 18:22, Saren7 napisał:

U mnie po zainstalowaniu 4.6.3 final przestał działać monitoring napięcia gpu. Pomogło odznaczenie monitoringu 'Odblokuj monitorowanie napięcia' na zakładce Main, oraz ponowne zaznaczenie opcji przy kolejnym uruchomieniu.

Zainstalowałem RT statistic server w wersji 7.3.1 i OSD znów działa, najnowszy AB 4.6.3 instaluje 7.3.0 i osd mi nie  działa :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, Send1N napisał:

Zainstalowałem RT statistic server w wersji 7.3.1 i OSD znów działa, najnowszy AB 4.6.3 instaluje 7.3.0 i osd mi nie  działa :E 

Trzeba czekać na kolejną betę.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Zainstalowałem RT statistic server w wersji 7.3.1 i OSD znów działa, najnowszy AB 4.6.3 instaluje 7.3.0 i osd mi nie  działa :E 

Mi tam działa monitorowanie ale na 4.6.3 muszę ustawiać profil albo na zimnej karcie albo odpalić wentyle na 100% i dopiero zapisać. Inaczej po cold boocie wywala mi taki ładny czarny kwadrat na pulpit. Krzywą się modyfikuje sama i jest dwu stopniowa. Ja mu 1890MHz i 875mv a ona mi 1920MHz i bonusowe napięcie dowala. Spadkowi krzywej w kierunku 700mv ale też coś chyba się przesuwa.  W związku z czym pozapisywałem profile na zimnej karcie i jak remkom odjom. Dziwne bo na becie i poprzednich driverach tego nie było. Zanim się pokapowałem, że przecież inaczej się teraz tabla zachowuje to zdążyłem przejść na auto OC i zluzować ram xD  Swoją drogą boosty na Zenie 2 teraz całkiem spoko można poograniać na tej nowej Agesie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...