Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Griszah napisał:

Krzywą mam prostą, pobór zależy od sztuki na Strix było prawie 230W, na Ventsu 225W, na X trio i Syprim ok. 220W - OC na podobnym poziomie, mem +1300-1350.

W grach też oc bez zmiany?

Jak brak to pewnie jeszcze za mały spadek by wzrosło oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

W grach też oc bez zmiany?

Jak brak to pewnie jeszcze za mały spadek by wzrosło oc.

Jak testowałem w grach to max +1250, powyżej zdarzały się zwiechy, ale ja w grach ogólnie nie kręciłem, bo nie było sensu za duży zapas w 1440p.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Griszah napisał:

 Suprim X:
- pamięci 2mm (pasują idelanie)
- back plate ok. 3,5mm 
- reszta 1mm.

pod back plate widzę najgrubsze pady Extreme to 3.0mm , nie będą za cienkie chyba ze jakieś inne 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda do 1440p to nie ma większego sensu mordowanie pamięci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec marca i gdzie te biosy do RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Griszah napisał:

Właśnie zakończyłem operację pn. "wymiana gówno-padów" na pamięciach w 3080 Suprim X. 
Najwięcej czasu schodzi z wyczyszczeniem pasty z GPU, nawalne tego po brzegi.

No to jak umiejętnie nie potraktowałeś plomby, to gwarancja papa, w razie awarii będzie można rzec, łatwo przyszło, łatwo poszło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DisconnecT napisał:

No to jak umiejętnie nie potraktowałeś plomby, to gwarancja papa, w razie awarii będzie można rzec, łatwo przyszło, łatwo poszło :E

Plomba nienaruszona czaka na moment draki aby wrócić na swoje miejsca. 
Kowalski nie ma szans aby poznać że było grzebane, a serwis i tak może uznać, że przy karcie było majstrowane niezależnie od stanu naklejki.

Wolę już aby karta pracowała w znośnych temp. i "pracowała na siebie", niż ją zajechać i czekać aż sklep odda mi 50% obecnej ceny tej karty. 

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jurekk napisał:

Koniec marca i gdzie te biosy do RB

No właśnie , przez brak biosu nie mam RB na swojej karcie , pytam się cały czas suportu MSI odnosnie vbiosu a suport odsyła mnie do biosu płyty głównej ?

Pisze im twardo że wszystko mam i tylko nie mam vbiosu , zobaczymy co odpiszą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila grozy z masterem 3080. Chciałem sprawdzić grę więc przełączyłem profil na default i po uruchomieniu gry brak obrazu i potem obraz się włączył ale gpu maks co szło to 1850 i na oko 10 fps. Restart to samo. Zrobiłem ddu, na nowo afterburner i jest ok teraz ale nie wiem co było. Jakiś error driverów? Macie problemy ze sterownikami? Wgrałem najnowsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Czarny_PLone napisał:

No właśnie , przez brak biosu nie mam RB na swojej karcie , pytam się cały czas suportu MSI odnosnie vbiosu a suport odsyła mnie do biosu płyty głównej ?

Pisze im twardo że wszystko mam i tylko nie mam vbiosu , zobaczymy co odpiszą 

Spokojnie nawet Palit potwierdził, że będą dostępne pod koniec marca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mozonek napisał:

Chwila grozy z masterem 3080. Chciałem sprawdzić grę więc przełączyłem profil na default i po uruchomieniu gry brak obrazu i potem obraz się włączył ale gpu maks co szło to 1850 i na oko 10 fps. Restart to samo. Zrobiłem ddu, na nowo afterburner i jest ok teraz ale nie wiem co było. Jakiś error driverów? Macie problemy ze sterownikami? Wgrałem najnowsze. 

miałem problemy  z 3080 na najnowszych sterownikach. Czarny obraz, dźwięk był i tylko restart kompa pomagał. Opisywałem to w niedzielę. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głupie jak but ale jest cień szansy, że to (re-size bar) zadziała na starszych kartach?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że potrzebne są nowe biosy do kart to Nv olała temat i nie ma szans na wsparcie dla RB dla starszych kart. Partnerom Nv też to nie po drodze by wydawać masę nowych biosów do kart.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mozonek napisał:

Chwila grozy z masterem 3080. Chciałem sprawdzić grę więc przełączyłem profil na default i po uruchomieniu gry brak obrazu i potem obraz się włączył ale gpu maks co szło to 1850 i na oko 10 fps. Restart to samo. Zrobiłem ddu, na nowo afterburner i jest ok teraz ale nie wiem co było. Jakiś error driverów? Macie problemy ze sterownikami? Wgrałem najnowsze. 

Też tak miałem jakiś czas temu - czysty reinstall sterów i seria studio od Nvidii - od tego momentu brak jakichkolwiek problemów (wcześniej Resolve 16 potrafił się wykrzaczyć, teraz stabilnie jak skała). 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dopracowne to rozwiązanie XD

Więcej jest kombinowania niż bezproblemowej pracy. Zrobiłem też ddu dałem nowe stery i lata bez problemu. Dzięki Panowie za pomoc. Miałem już wizję że trzeba znowu rozbierać kartę?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem też, że u mnie nie tylko najnowsze sterowniki namieszały, co przepinanie display portu i hdmi. Dawno telewizora nie podpinałem, podpiąłem go ponownie i zaczęły się jaja. Więc śmiem twierdzić, że te problemy nie przyniosły najnowsze sterowniki, a już w poprzednich coś popsuli. Przynajmniej w styczniu wpinałem, wypinałem kable od karty kilka razy w tygodniu i na styczniowych sterach nie bylo żadnego problemu.

I dopiero gdy przeinstalowałem stery, nie ruszam kabli, to wszystko jest ok...

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio kursor myszki robi zwiechy po wybudzeniu monitora z czuwania. Mam wrażenie, że gierki po wczytaniu również dziwnie zachowują się przez kilka sekund. Zgrywa się to nawet z zainstalowaniem ostatnich sterowników. 

W kwestii pracy chłodzenia na karcie, niezłą wtopę zrobiłem kupując ponad rok temu jakąś małą zgrabną "bo fajna, poręczna" (Kolink Sanctuary). Ileż się bawiłem krzywą wentyli na Tuf 3060 ti, a i tak miejscami wchodziło na 76 stopni i 2000 obrotów. Po zmianie na Thermaltake Core V21 i dołożeniu dodatkowych wentyli na topie, nagle okazuje się, że wystarczy przełączyć bios na silent i to wszystko, zero kombinowania. w max stresie 67-68 stopni i zakres obrotów 1300-1500, w dodatku już na 3070 z nieco większym poborem i z identycznym chłodzeniem.

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kowallosu napisał:

ja zauważyłem też, że u mnie nie tylko najnowsze sterowniki namieszały, co przepinanie display portu i hdmi. Dawno telewizora nie podpinałem, podpiąłem go ponownie i zaczęły się jaja. Więc śmiem twierdzić, że te problemy nie przyniosły najnowsze sterowniki, a już w poprzednich coś popsuli. Przynajmniej w styczniu wpinałem, wypinałem kable od karty kilka razy w tygodniu i na styczniowych sterach nie bylo żadnego problemu.

I dopiero gdy przeinstalowałem stery, nie ruszam kabli, to wszystko jest ok...

Tak z ciekawości, po co odłączać TV od komputera (zakładając że kabel nie idzie przez środek pokoju), tylko porty się wyrabiają, a jak jeszcze się podpina pod różne złącza, to robi się tylko bałagan w bazie sterowników Windowsa.
Najlepiej wejść w systemowe ustawienia wyświetlaczy wybrać żądany ekran i z listy zaznaczyć odłącz ten wyświetlacz, ewentualnie w panelu sterownika to samo można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, DisconnecT napisał:

Tak z ciekawości, po co odłączać TV od komputera (zakładając że kabel nie idzie przez środek pokoju), tylko porty się wyrabiają, a jak jeszcze się podpina pod różne złącza, to robi się tylko bałagan w bazie sterowników Windowsa.
Najlepiej wejść w systemowe ustawienia wyświetlaczy wybrać żądany ekran i z listy zaznaczyć odłącz ten wyświetlacz, ewentualnie w panelu sterownika to samo można zrobić.

Z czystego lenistwa ;) komp stoi w innym pokoju. I czasami zapominalem ustawic monitor jaki ekran glowny i nie chcialo mi sie wlaczac tv zeby przestawic ustawienia :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AvengerGT napisał:

U mnie ostatnio kursor myszki robi zwiechy po wybudzeniu monitora z czuwania. Mam wrażenie, że gierki po wczytaniu również dziwnie zachowują się przez kilka sekund. Zgrywa się to nawet z zainstalowaniem ostatnich sterowników. 

W kwestii pracy chłodzenia na karcie, niezłą wtopę zrobiłem kupując ponad rok temu jakąś małą zgrabną "bo fajna, poręczna" (Kolink Sanctuary). Ileż się bawiłem krzywą wentyli na Tuf 3060 ti, a i tak miejscami wchodziło na 76 stopni i 2000 obrotów. Po zmianie na Thermaltake Core V21 i dołożeniu dodatkowych wentyli na topie, nagle okazuje się, że wystarczy przełączyć bios na silent i to wszystko, zero kombinowania. w max stresie 67-68 stopni i zakres obrotów 1300-1500, w dodatku już na 3070 z nieco większym poborem i z identycznym chłodzeniem.

Ja niedawno zmieniłem Gladiusa M35w na Lian Li II Mesh Performance. Stara obudowa według mnie nie była jakimś szczególnym piekarnikiem, ale w nowej temperatury są rewelacyjne. Karta chodzi 300 rpm niżej, 5 stopni mniej na cpu, a na chipsecie mobo 7 stopni w dół.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkods mi osób które olały 3080 bo za słabe, 90 za droga i chciały 3080ti w cenie 5k+-  zwłaszcza jeśli wcześniej sprzedały gpu

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem RTX3080 jak tylko przyszło info o potwierdzeniu zamówienia. Teraz mógłbym na tym niezłą kasę zarobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...