Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wygląda na to że limiter kopania ma być tym razem zaszyty w samym GPU, więc nie będzie to jedynie "handshake" między GPU, vBIOS i sterownikiem (tak jak to było dla 3060).

Cytat

At the same time, the manufacturer is developing new Ampere GPU variants that would also feature an upgraded mining limiter, the sources claim.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze sie znowu zakręcą,edycja kwiecień se no mining ?

Dla pro kopacza taka karta me pełna wartość na zakręconych sterach ale dla amatora co gra i kopie to będzie musiał latać po sterach ?

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sideband napisał:

Nie to tylko zmiana ID.

No właśnie wychodzi na to że device ID zostanie prawdopodobnie niezmienione:

Cytat

While the older QS of the RTX 3080 Ti still ran without complaint with the old driver and full hash rate, the boards with the new chip from the MP definitely don’t run anymore. Interestingly, the device ID should even remain the same, so that mass production firmware can be flashed to the old QS without complaint and vice versa. But even if the flashing still works without problems, in each of the variants (old to new or vice versa) there are problems.

Just saying: new firmware of the MP on the old QS runs for graphics, but the beta driver does not do it for CUDA and ETH, which should be the lesser evil for many though. If you flash old firmware to a new chip, the screen will remain completely dark

The whole thing is insofar important and interesting in the technical implementation, as one could make uniform BIOS upgrades possible here also for older models, thus e.g. with a card GA104-300 on the firmware of the GA104-302 (in order not to fragment), the reverse way is however trickily obstructed. The fact that the device ID remains the same has the advantage that you do not have to extend the drivers separately

QS = Qualified Samples

MP = Mass production

https://www.igorslab.de/en/jensens-anti-mining-move-nvidias-new-geforce-rtx-3080-ti-will-get-the-new-chip-pre-installed-with-hash-brake-exclusively-before-launch/

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tym polega myk żebyś nowej rewizji 3060 nie odpalił na dziurawych 470.05 dlatego nastąpi zmiana ID i to samo tyczy się reszty Ampere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli podciąć samo gpu to nie tylko kopanie ucierpi.Sterownikiem można dawkować co sie chce i kiedy sie chce

3080ti i tak bedzie mieć nowe ID wiec nawet nie wiem o czym tu mowa

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozniej znowu wyjda przez przypadek dziurawe sterowniki :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat robienia wałów ty myślisz ze to sie da wszystko przypilnować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sideband napisał:

Przecież na tym polega myk żebyś nowej rewizji 3060 nie odpalił na dziurawych 470.05 dlatego nastąpi zmiana ID i to samo tyczy się reszty Ampere.

Chyba nie przeczytałeś w ogóle tego artykułu na igorslab co podałem. Producenci AIB dostali próbne sample chipsetów 3080 TI na których można było uruchomić bez problemu te drivery beta na których można było kopać ETH bez limitów (czyli identyczna była sytuacja co dla 3060), ale później okazało się że Nvidia dostarczyła im do masowej produkcji nowe GPU z nowym firmwarem, z tym samym Device ID co testowe sample, które w teorii można zflashować starszym firmwarem, ale po takiej operacji karta nie uruchamiała się - był czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam co do półpasywnego chłodzenia (jeśli to ważne, to w modelu 3070 Suprim X)- czy takie częste zatrzymywanie i ponowne startowanie wiatraków jest dla nich "zdrowe"? Pewnie przesadzam, ale jeśli człowiek był już na tyle głupi, żeby tak srogo przepłacić za kartę, to chciałbym taki detal znać. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półpasyw jest znany od 7 lat.Nic sie nie dzieje

Edytowane przez jurekk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale by była ulga jakby faktycznie zaszyly hardware'owy limiter. Ci co mają stare rewizje znowu się obłowią, już widziałem 3090 po €3200-3400 ale mam nadzieje że nikt tyle nie daje.

Wysłałem karte na RMA, juz prawie dwa tyogodnie czekam i dupa zbita :E

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walić tę wersję Ti. Do czego to podobne że kupujesz kartę z kagańcem i nie możesz robić na niej co tylko chcesz...
Rozumiem że to dla "dobra" ogółu - tylko że w to nie wierzę. Jest to kolejna próba mydlenia oczu - pieniądz nie śmierdzi a komu sprzeda kartę to mało ważne.
Straty wizerunkowe - ta jasne... Ktoś jeszcze pamięta poprzednie wtopy nVidia? Jak mawiał klasyk - shut up and take my money! I tyle w temacie...

Tyle są warte te ograniczenia: https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3000-to-najwieksza-premiera-gpu-w-historii-firmy-ampere-pobilo-dwukrotnie-wyniki-sprzedazy-turingow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli RTX 3080Ti nie uda się odblokować, to raczej cenowo nie będzie poniżej RTX 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marucins napisał:

Walić tę wersję Ti. Do czego to podobne że kupujesz kartę z kagańcem i nie możesz robić na niej co tylko chcesz...

Nowe rewizje GPU i nowe vBIOSy mają być rozszerzone na całą serię 30xx, więc to nie dotyczy tylko modelu Ti.

4 godziny temu, Marucins napisał:

Rozumiem że to dla "dobra" ogółu - tylko że w to nie wierzę. Jest to kolejna próba mydlenia oczu - pieniądz nie śmierdzi a komu sprzeda kartę to mało ważne.

Jeśli Nvidia ma możliwość wyprodukowania dużej ilości GPU pod CMP (a wszystko na to wskazuje) to ma to sens ekonomiczny, bo sprzedadzą tyle samo co teraz RTXów a dodatkowo jeszcze pójdą modele CMP. Nvidia nie chce dopuścić aby RTXy zaczęły trafiać wyłącznie do górników, bo to się źle dla nich skończy gdy kurs ETH runie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, napisał:

Wysłałem karte na RMA, juz prawie dwa tyogodnie czekam i dupa zbita :E

pisałem ci ze tak będzie ale odpisałeś że to potrwa kilka dni u evga :E zareklamowales dobrą kartę bo miała jakieś odczyty dobijania do limitu w programie zamiast zrobić uv i zapomnieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z ludu używa Palita 3070 i widgetów na ekranie windy? Od zakupu nie pokazuje mi widget obrotów.
W robocie kupiłem sobie jakiegoś paździerza - też Palit na jednym wentylu - 1050ti - i tam cacy. Na 3070 nie.
Ktuś cuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

pisałem ci ze tak będzie ale odpisałeś że to potrwa kilka dni u evga :E zareklamowales dobrą kartę bo miała jakieś odczyty dobijania do limitu w programie zamiast zrobić uv i zapomnieć ?

Ja też swoje gpu planowałem zwrócić bo był problem z podpięcie przez wspaniałe wtyczki od Gigabyte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marucins napisał:

Walić tę wersję Ti. Do czego to podobne że kupujesz kartę z kagańcem i nie możesz robić na niej co tylko chcesz...

Wyjaśnij może od kiedy mogłeś robić na domowym GPU co tylko chcesz? Bo o ile ja pamiętam, to domowe wersje układów zawsze były cięte z funkcji chociażby korporacyjnych i żeby było śmieszniej, to przez lata NV potrafiła blokować naprawdę kuriozalne rzeczy.

Nikomu nigdy nic nie przeszkadzało, teraz nagle płacz bo kopać nie będzie można i o ile rozumiem rozpacz górników, to jak patrzę na graczy którzy stękają, to zastanawiam się komu sie bardziej w pupie powaliło, może po prostu 3080 powinny po 50.000 zł a 3090 po 75.000 zł chodzić, być dostępne i wszyscy byli by szczęśliwi. :E

  

53 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Czy ktoś z ludu używa Palita 3070 i widgetów na ekranie windy? Od zakupu nie pokazuje mi widget obrotów.
W robocie kupiłem sobie jakiegoś paździerza - też Palit na jednym wentylu - 1050ti - i tam cacy. Na 3070 nie.
Ktuś cuś?

A jakiego gadżetu używasz, generalnie te okienka to jest HTML który pierwotnie odczytuje dane głównie z systemowego monitora wydajności, do GPU natomiast twórcy musieli napisać własne funkcje łączące SDK i te elementy muszą być zaktualizowane.

 

1 godzinę temu, Send1N napisał:

pisałem ci ze tak będzie ale odpisałeś że to potrwa kilka dni u evga :E zareklamowales dobrą kartę bo miała jakieś odczyty dobijania do limitu w programie zamiast zrobić uv i zapomnieć ?

Ta kilka dni potrwa, oni się potrafią pitolić 1.5 miesiąca z Pascalami. ?
Chińczyki tam na pełnych obrotach robią recykling szrotów serii 1000 i 2000 żeby mieć skąd GPU wstawić na płytki z 2021 roku. :E

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marucins napisał:

Walić tę wersję Ti. Do czego to podobne że kupujesz kartę z kagańcem i nie możesz robić na niej co tylko chcesz...
Rozumiem że to dla "dobra" ogółu - tylko że w to nie wierzę. Jest to kolejna próba mydlenia oczu - pieniądz nie śmierdzi a komu sprzeda kartę to mało ważne.
Straty wizerunkowe - ta jasne... Ktoś jeszcze pamięta poprzednie wtopy nVidia? Jak mawiał klasyk - shut up and take my money! I tyle w temacie...

Tu nie chodzi o straty wizerunkowe a odpływ graczy na konsole. Długoterminowo to może oznaczać podcięcie sobie rynku na którym Nvidia puki co ma praktycznie monopol. AMD tu się nie liczy a nawet jeśli to AMD daje GPU pod konsole więc im to obojętne. Krypto puki co jest dochodowe, ale to nie jest stabilny rynek i może albo skoczyć jeszcze w górę albo runąć na ziemię. 

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 dolków za 1660 Super, bez portów ??

Dobrze, byle by tylko te zabezpieczenia były skuteczne, bo jak znowu zablokują same ETH to skisnę - o samobójstwie w postaci sterów 470.05 nic już nie mówię. :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobią sprzętowo tj flaszer nie łyknie tego miejsca gdzie jest blokada to programiści w sterach mogą sie dowolnie zakręcić .Nic to nie da

 

Teraz pytanie.3080ti ze starymi możliwościami będzie więcej wart np za pół roku ,niż teraz?

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty i tak głównie lecą na ETH, a więc spodziewałbym przynajmniej w tej generacji by przyblokowali inne algorytmy.

Po tej wtopie ze sterami to pewnie każdy sterownik przechodzi weryfikacje przed wypuszczeniem na serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
    • Sprzedać, zażądać okupu, szantażować osoby z wycieku że upubliczni ich choroby np weneryczne (HIV, rzeżączka, kiła itp). Takie dane są bardzo cenne. 
    • Jakby takie szkolenie trwało z 2 tygodnie i by zwalniało mnie ze stosunku pracy z zachowaniem wynagrodzenia, plus miałbym do wyboru kilka terminów, to w sumie chciałbym jechać na takie szkolenie.  Zawsze jakiś nowy experience. Pracownicy ochrony zdrowia mieli takie coś niedawno lub mają cały czas. Znajoma położna była na takim szkoleniu. Nie wiem ile ono trwało, ale chyba dobrze się bawili.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...