Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mowicz napisał:

Ja mam KFA2 i nie ma zadnego problemu od 2 tyg + cicha karta.

Jakie zegary utrzymuje ? Robiłeś UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psiak91 napisał:

Ma ktoś asus tuf gaming rtx 3060 12gb i może mi napisać czy ten backplate wpada lekko w taki ala fiolet ? czy jest bardziej siwy ? chce zrobić ładny setup z z490 tomahawk i nie wiem czy nie lepiej dopłacić do strixa

asus_tuf_gaming_geforce_rtx_3060_ti_oc_b3060

asus_tuf_gaming_geforce_rtx_3080_oc_back3080

Tak jak z neta foty backplate'u 3060 vs 3080 TUF i na przykładzie 3080 na żywo właśnie trochę się zdziwiłem, bo bardzo w brąz backplate wpadał. Na żywo tak to wyglądało vs Strix starej generacji RTXów:
thFfHuK.jpeg
tJj7J2x.jpeg
KBMzXz0.jpeg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Fjubens napisał:

 

Kurde to mnie zmartwiłeś :(

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj posta wyżej a w dodatku ze wszystkimi obrazkami :E ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kafejki w 2021r jeszcze przynoszą zysk ? chiny to jednak stan umysłu jak rosja :E u mnie pod blokiem skończyła się w 2004 bo już się nie opłacało ale zdążyłem przez 3 lata zostawić u nich rekordową sumę jako jeden klient grając w csa od otwarcia do zamknięcia ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

To kafejki w 2021r jeszcze przynoszą zysk ? chiny to jednak stan umysłu jak rosja :E u mnie pod blokiem skończyła się w 2004 bo już się nie opłacało ale zdążyłem przez 3 lata zostawić u nich rekordową sumę jako jeden klient grając w csa od otwarcia do zamknięcia ?

Co ciekawe tak. Gdy w Polsce dopiero powstawały pierwsze kafejki, w Chinach czy Japonii mieli już takich punktów ponad tysiąc. W Europie czy Stanach moda minęła wraz z rozwojem PCtów (tańsze, łatwiej dostępne itd.) oraz lepszego dostępu do Internetu, a u Azjatów dalej królowały kafejki. W pewnym momencie każdy niezależnie od wieku odwiedzał te miejsca, nie tylko grając profesjonalnie ale też dla rozrywki dlatego zamiast zwijać interes ten zaczął jeszcze bardziej się rozwijać. Same władze państwowe podłapały temat i mieli program żeby w ciągu kilku lat zwiększyć ilość kafejek o kolejne kilka tysięcy. Jak widać przez te kilkadziesiąt lat kafejki stały się tam czymś naturalnym i nawet dzisiaj przynoszą zyski. Można powiedzieć, że taka u nich kultura.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Send1N napisał:

To kafejki w 2021r jeszcze przynoszą zysk ?

W Azji kafejki internetowe są nadal popularne.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 21:03, Pioy napisał:

A jak ogłosiłem, że zamienię swoją na deczko szybszą LHR to chętnych nie było.

Jakby jakiś chętny na taką zamianę to czytał to @priv ;)

Jakby co ja też :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Send1N napisał:

To kafejki w 2021r jeszcze przynoszą zysk ? chiny to jednak stan umysłu jak rosja :E u mnie pod blokiem skończyła się w 2004 bo już się nie opłacało ale zdążyłem przez 3 lata zostawić u nich rekordową sumę jako jeden klient grając w csa od otwarcia do zamknięcia ?

Kafejki zrobione z głową miałyby powrót do boomu i mega potencjał, ale trzeba sporo kabzy. Nie każdy gracz ma możliwość grania na monitorach 240/360 Hz. Nie każdy ma monitor 4K. 

Dodaj do takiej kafejki możliwość grania 5v5 w esportowe tytuły, dodaj do tego osobne piętro na mangę/anime z Japonii, i dodaj do tego retro maszyny i piwo/krafty dla starych wyjadaczy. 

Problem polega na wycenie wstępu do takiego miejsca i amortyzacja kosztów. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, TheMr. napisał:

Kafejki zrobione z głową miałyby powrót do boomu i mega potencjał, ale trzeba sporo kabzy. Nie każdy gracz ma możliwość grania na monitorach 240/360 Hz. Nie każdy ma monitor 4K. 

Dodaj do takiej kafejki możliwość grania 5v5 w esportowe tytuły, dodaj do tego osobne piętro na mangę/anime z Japonii, i dodaj do tego retro maszyny i piwo/krafty dla starych wyjadaczy. 

Problem polega na wycenie wstępu do takiego miejsca i amortyzacja kosztów. 

Takie coś ogólnie istnieje i bywa nazywane „e-sport barem”. Ale z reguły jak w takich miejscach bywałem to stanowiska pc były nieobsadzone.

Edit: nie kojarzę pięter manga/anime :D

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, TheMr. napisał:

 Nie każdy gracz ma możliwość grania na monitorach 240/360 Hz. Nie każdy ma monitor 4K. 

 

W sklepach z elektroniką iT tego dzisiaj nie brakuje i nie trzeba już sprzedawać mieszkania czy nerki aby mieć fundusze na zakup takich monitorów. Sensowne monitory 4K też już nie kosztują majątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić za przeproszeniem gówno to tak monitor 2160p drogi nie będzie. Coś sensownego to nadal cena z kosmosu.

34" 21:9 1440p stały się tańsze i bardziej przystępne dla większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good Old Gamer jak zwykle dobrze i rozsądnie mówi: 

Radę ma prostą, taką jak moja : NIE KUPOWAĆ , CZEKAĆ , NIE PODKRĘCAĆ CEN W GÓRĘ

Skończmy wspólnie ten absurd! Ceny muszą wrócić do normalności! Wystarczy nie kupować! Nie musicie grać akurat w najbardziej wymagające, najnowsze AAA, one i tak są często gorsze od gier starszych i tych od mniejszych producentów. Walczmy o lepszą przyszłość!

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kynareth napisał:

Good Old Gamer jak zwykle dobrze i rozsądnie mówi: 

Radę ma prostą, taką jak moja : NIE KUPOWAĆ , CZEKAĆ , NIE PODKRĘCAĆ CEN W GÓRĘ

Skończmy wspólnie ten absurd! Ceny muszą wrócić do normalności! Wystarczy nie kupować! Nie musicie grać akurat w najbardziej wymagające, najnowsze AAA, one i tak są często gorsze od gier starszych i tych od mniejszych producentów. Walczmy o lepszą przyszłość!

Powodzenia. Idę grać w najnowszą grę AAA w 4k?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z wiatrakami chociaż argumenty jasne i słuszne tylko, że powiedz człowiekowi, który czeka na kartę graficzną by jeszcze dłużej czekał kiedy on już wytrzymać nie może. :E Co innego mieć jakąś kartę w PC, a co innego nie mieć jej wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wytrzymał tyle to jeszcze wytrzyma trochę czasu i cierpliwość zostanie nagrodzona. Poza tym mamy lato także na luzie można sobie dać na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby mieć takie parcie na kartę graficzną... ludziom się w głowach od SM popi***** :E

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Ale żeby mieć takie parcie na kartę graficzną... ludziom się w głowach od SM popi***** :E

Ludziom się w głowach miesza od dobrych kilku lat. Ale to się wiążę z wymianą społeczeństwa i tego, że po prostu więcej się zarabia i większość ludzi po prostu stać na grymas wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, caleb59 napisał:

Walka z wiatrakami chociaż argumenty jasne i słuszne tylko, że powiedz człowiekowi, który czeka na kartę graficzną by jeszcze dłużej czekał kiedy on już wytrzymać nie może. :E Co innego mieć jakąś kartę w PC, a co innego nie mieć jej wcale.

Dobrze że udało mi się kupić 3070 za niską 3, to z zakupem do drugiego kompa jeszcze poczekam...młody (drugi komp jest jego) trochę gorzej to znosi...ale cóż jak sprzedał 5700XT zanim przyszło cokolwiek dla niego, a wszystko poza 1szt 3060ti z grudnia anulowali po tym gdy to zrobił :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby więcej się zarabia ale wszytko tez drożeje ... Zresztą jak widzę ze ktoś bierze na raty Iphona za 6-7 kola albo inne bzdury to bym się zastanawił kto tu więcej zarabia. Konsumpcjonizm w ostatnich latach zrobił ludziom papkę z mózgów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy jak Nv dopłacała sklepom, które robiły promocje na 780gtx tak "dobrze" schodziły, a teraz ludki przepłacają hoo.. jeszcze chcą się pozabijać ?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMr. napisał:

Ludziom się w głowach miesza od dobrych kilku lat. Ale to się wiążę z wymianą społeczeństwa i tego, że po prostu więcej się zarabia i większość ludzi po prostu stać na grymas wymiany. 

Społeczeństwo podzieliło się ostatnio na 2 obozy : tych, którzy zmieniają często, gdy tylko mają taką ochotę oraz tych, których w ogóle nie stać na wymianę, bo ci pierwsi prawie wszystko wykupili (plus wiadomo kup taniej sprzedaj drożej oraz kopalnie krypto-walut) i wywindowali ceny x3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...