Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Send1N napisał:

Z jakiego powodu zmieniasz? :E

Ot taka fanaberia, żadnych racjonalnych powodów ;)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Doamdor napisał:

Jakie masz rozwiązanie dla nvidii ?

Uzasadnij jaki masz problem z amper po UV 

Co cię skłoniło do zakupu rtx 3070, zamiast RX ? To już Rtx 3080 wypada o wiele lepiej od rtx 3070.

Cena, możliwości i TDP. To co zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 4.8K to jest kwota czego? :D

Ani mi nie pasuje jako kwota zakupu 3080 Ti ani jako różnica w sprzedaży 3080 Non-LHR i zakupu 3080 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Fjubens napisał:

To 4.8K to jest kwota czego? :D

Podpisuje się, jeśli ktoś sprzedaje na f-VAT to chętnie dam cynk do działu zakupów w mojej firmie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Fjubens napisał:

To 4.8K to jest kwota czego? :D

różnica w sprzedaży 3080 Non-LHR i zakupu 3080 Ti.

Kwota zakupu 3080 nonLHR w październiku 2020 + dopłata do zamiany na nową 3080Ti. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sklep https://www.krsystem.pl/index.html jest OK? niby nie ma opcji za pobraniem.. Jak się doda kartę graficzną za ponad 6500zł to już opcja, że formy kurierskie nie pobierają aż takich pobrań co jest nie prawdą i tak w sumie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, severall napisał:

Ja jutro zmieniam Zotaca 3080 na Gigabite Gaming 3080Ti. Podsumowując 3080Ti wyniesie mnie ~4800PLN. Nie ma tragedii. Mam nadzieję że nie będę żałował i po UV da się wytrzymać z tą grzałką.

:lol2:

Wymiana dla 8% perf i jeszcze na dupnym chłodzeniu, szykuj się na ból istnienia, bo jak trafi się paździerz, po srogim UV możesz nawet 5% nie ugrać względem 3080. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DisconnecT napisał:

:lol2:

Wymiana dla 8% perf i jeszcze na dupnym chłodzeniu, szykuj się na ból istnienia, bo jak trafi się paździerz, po srogim UV możesz nawet 5% nie ugrać względem 3080. ?

Zotac też nie błyszczał więc to jak z deszczu pod rynnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Saren7 napisał:

Zotac też nie błyszczał więc to jak z deszczu pod rynnę.

Pewnie, ale mając niezłą sztukę GPU możesz w sposób elastyczny podejść do UV i uratować temat, a przy paździerzu i słabym chłodzeniu albo ciągniesz w dół i obcinasz moc albo masz wyjącą suszarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming OC dupne chłodzenie? Byłem przekonany, że jest zjadliwe, bez szału ale poprawne, co najmniej średnia półka itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AvengerGT napisał:

Gaming OC dupne chłodzenie? Byłem przekonany, że jest zjadliwe, bez szału ale poprawne, co najmniej średnia półka itp. 

Do 380W? Bez szans, do 3080 z TDP 320W albo UV będzie znośnie jako tako, ale nie przy takiej grzałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DisconnecT napisał:

Do 380W? Bez szans, do 3080 z TDP 320W albo UV będzie znośnie jako tako, ale nie przy takiej grzałce.

Gaming ma 350W. Po UV myślę uda się ustawić rozsądnie na 280W maks bez strat wydajności i około 200W w większości na 144FPS. I też według testów chłodzenie daję radę dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, severall napisał:

Gaming ma 350W. Po UV myślę uda się ustawić rozsądnie na 280W maks bez strat wydajności i około 200W w większości na 144FPS. I też według testów chłodzenie daję radę dość dobrze.

Marzenia rzecz święta. Chip od 3090 na 280W bez straty wydajności, życzę powodzenia wiedząc że 3080Ti to odpad ;) Reszty nie chce mi się komentować, bo każdy kto się przez lata obstukał z kartami, wie dobrze ile warte są te testy chłodzeń w kontrolowanych warunkach. ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że 80ti to odpad? Blokowanie bloków nie ma nic do asic chipów i możliwości UV.

Ja też mam odpad i każdy chciałby mieć taki odpad :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DisconnecT napisał:

Marzenia rzecz święta. Chip od 3090 na 280W bez straty wydajności, życzę powodzenia wiedząc że 3080Ti to odpad ;) Reszty nie chce mi się komentować, bo każdy kto się przez lata obstukał z kartami, wie dobrze ile warte są te testy chłodzeń w kontrolowanych warunkach. ;)

 

Dziękuję za życzenia. Cóż, Guru3D testowało i Zotaca którego mam i Gigabyte którego będę miał - w tych samych warunkach. Więc nie wiem dlaczego sądzisz że to jest nic nie warte. Wiem dzięki temu czego mogę się spodziewać po chłodzeniu.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

A kto Ci powiedział, że 80ti to odpad? Blokowanie bloków nie ma nic do asic chipów i możliwości UV.

Ja też mam odpad i każdy chciałby mieć taki odpad :szczerbaty:

Domysły, ani Ty ani ja nie wiemy skąd pozyskują chipy, ale mogę bazować na kartach które przechodzą przez ręce i do tej pory nie przeszła mi nawet średnia 3080Ti,. same trupy które bez 0.85v nie chcą żyć na rozsądnym zegarze, a przy takim napięciu pobór jest daleki od 280W :E

3 minuty temu, severall napisał:

Dziękuję za życzenia. Cóż, Guru3D testowało i Zotaca którego mam i Gigabyte którego będę miał - w tych samych warunkach. Więc nie wiem dlaczego sądzisz że to jest nic nie warte. Wiem dzięki temu czego mogę się spodziewać. 

No 4 stopnie i 500 RPM w te czy w tamtą przecież to szczegóły, już dawno sparzyłem się na ich procedurze testowej, no ale nie ma sensu się przekrzykiwać, dla Ciebie Trinity jest OK, dla mnie to wyjący badziew, więc GB Gaming się nada. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Domysły, ani Ty ani ja nie wiemy skąd pozyskują chipy, ale mogę bazować na kartach które przechodzą przez ręce i do tej pory nie przeszła mi nawet średnia 3080Ti,. same trupy które bez 0.85v nie chcą żyć na rozsądnym zegarze, a przy takim napięciu pobór jest daleki od 280W :E

To jest czysta loteria jak zwykle. Jak zwykle najłatwiej trafić na dobry chip zaraz po premierze niż później i nie jest to kwestia jak się karta zwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, DisconnecT napisał:

No 4 stopnie i 500 RPM w te czy w tamtą przecież to szczegóły, już dawno sparzyłem się na ich procedurze testowej, no ale nie ma sensu się przekrzykiwać, dla Ciebie Trinity jest OK, dla mnie to wyjący badziew, więc GB Gaming się nada. ;)

 

Nie za bardzo wiem o jakich 4 stopniach ani 500RPM mówisz. Może masz problem z czytaniem wykresów ;). No i zaufam jednak ich procedurze testowej, jednak myślę, że bardziej dopracowana jak Twoja ;)

W każdym razie porobię testy na różnych ustawieniach, może komuś sie przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sideband napisał:

To jest czysta loteria jak zwykle. Jak zwykle najłatwiej trafić na dobry chip zaraz po premierze niż później i nie jest to kwestia jak się karta zwie.

Loterię masz zawsze, ale dobrze wiemy że uzysk w 8nm Samsunga nie jest wysoki, a na GA102 po za A6000 i 3090 bazuje też 3080Ti/3080/A5000, więc gdzieś upychają odrzuty nadające się do użytku, bo nie sądzę aby byli na tyle rozrzutni i brali to na utylizację.

9 minut temu, severall napisał:

No i zaufam jednak ich procedurze testowej, jednak myślę, że bardziej dopracowana jak Twoja

Ja żadnej procedury nie prowadzę, więc na tym zakończmy, bo to czytanie ze zrozumieniem kuleje, ale gdzie indziej. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Loterię masz zawsze, ale dobrze wiemy że uzysk w 8nm Samsunga nie jest wysoki, a na GA102 po za A6000 i 3090 bazuje też 3080Ti/3080/A5000, więc gdzieś upychają odrzuty nadające się do użytku, bo nie sądzę aby byli na tyle rozrzutni i brali to na utylizację.

Nie wiem jaką umowę mają z Samsungiem, TSMC to była krótka piłka tylko za sprawne chipy płacili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Ja żadnej procedury nie prowadzę, więc na tym zakończmy

No co Ty, niemożliwe. Myślałem że procedura opiera się na widzimisię odpad, nieodpad, wyjec itp. ;)

Wiesz, nic do Ciebie nie mam, ale mam alergie na ludzi którzy piszą w pyszałkowaty sposób jakby pozjadali wszelkie rozumy. Zbyt dużo takich poznałem, a też nigdy nie przyznają się do błędu - nigdy. Coś jak politycy. Nie rób tak więcej. 

Na tym zakończę. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, severall napisał:

No co Ty, niemożliwe. Myślałem że procedura opiera się na widzimisię odpad, nieodpad, wyjec itp. ;)

Wiesz, nic do Ciebie nie mam, ale mam alergie na ludzi którzy piszą w pyszałkowaty sposób jakby pozjadali wszelkie rozumy. Zbyt dużo takich poznałem, a też nigdy nie przyznają się do błędu - nigdy. Coś jak politycy. Nie rób tak więcej. 

Na tym zakończę. 

Czyli żeby wpasować się do Twojej ideologii "Nie bycia pyszałkowatym typem co pozjadał wszystkie rozumy" mam pisać to co chcesz usłyszeć i poklepać po plecach mówiąc, spoko może nawet na 240W skręcisz 3080Ti bez straty wydajności.

Ok wszyscy mogą tak napisać, a przyniesiesz kartę i zonk, 340W po UV bez straty osiągów i ogień na tłoki, tfuu chłodzenie. ? Ja tam wolę szczere podejście. ;)

 

15 minut temu, sideband napisał:

Nie wiem jaką umowę mają z Samsungiem, TSMC to była krótka piłka tylko za sprawne chipy płacili.

Niby mieli, ale też się okazyjnie kombinatorstwo zdarzało np. EVGA w niektórych seriach do 2060 RTX pakowała obcięty chip TU104, no a poza tym inny uzysk i TSMC jest sporo dalej jeżeli chodzi o pracę z litografią, nie sądzę aby Samsung zgodził się na taki układ, bo straty były by kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...