Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, DisconnecT napisał:

Czyli żeby wpasować się do Twojej ideologii "Nie bycia pyszałkowatym typem co pozjadał wszystkie rozumy" mam pisać to co chcesz usłyszeć i poklepać po plecach mówiąc, spoko może nawet na 240W skręcisz 3080Ti bez straty wydajności.

Ok wszyscy mogą tak napisać, a przyniesiesz kartę i zonk, 340W po UV bez straty osiągów i ogień na tłoki, tfuu chłodzenie. ? Ja tam wolę szczere podejście. ;)

 

Nie, po prostu wolałbym żebyś wyraził swoją opinie "bez bycia pyszałkowatym typem" bo doceniam Twoją wiedzę z różnych wątków ;) i nie musisz być dodatkowo złośliwy, obronisz się argumentami. 

No hard feelings. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w ręce 3070Ti

Nie miałem wcześniej do czynienia z Ampere

jakie są średnie wartości UV i mhz dla tego modelu ?

z wstępnych testów

875mv @ 1980mhz

812mv @ 1870mhz

Dobre to ? źle ?

Jedynie co widzę to piękny spadek poboru  z 278w(1950mhz)  na  166Wat (1870mhz) (812mv)   

Edytowane przez ABDUL-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ABDUL- napisał:

Wpadły mi w ręce 3070Ti

Nie miałem wcześniej do czynienia z Ampere

jakie są średnie wartości UV i mhz dla tego modelu ?

z wstępnych testów

875mv @ 1980mhz

812mv @ 1870mhz

Dobre to ? źle ?

Jedynie co widzę to piękny spadek poboru  z 278w(1950mhz)  na  166Wat (1870mhz) (812mv)   

Wyniki bardzo dobre.
Jaki model (modele) i w czym konkretnie testujesz stabilność i pobór?
Odpal na Steami'ie darmowe demo Quake 2 RTX (1440p/wszystko high) i idź na "podwórko" ze zbiornikiem wodnym w pierwszej planszy (nie da się go ominąć):

quake-ii-rtx-geeks3d-img02.jpg

U mnie przy 1830MHz/806mV i lekko podkręconych pamięciach (20000MHz) karta bierze w tej miejscówce ~220W.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki - obadam w Quake 

Póki co testowałem kilkoma raczej mniej wymagającymi gierkami 

Horizon 

Mafia 

Crysis remaster 

Oraz testy Ungine

Edytowane przez ABDUL-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake II RTX to taki najgorszy scenariusz w przypadku gier, a jednocześnie generuje w miarę stabilny, wysoki pobór, więc jest dobrym narzędziem porównawczym.
Horizon pod względem energożerności jest jedną z łagodniejszych gier.
W Unigine wszystko zależy od konkretnego testu i sceny, a Mafii i Crysisa nie posiadam, więc ciężko mi się odnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że warto sprzedawać używanego gtx 1080 już teraz, czy warto jeszcze poczekać na ewentualne podwyżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DisconnecT napisał:

Domysły, ani Ty ani ja nie wiemy skąd pozyskują chipy, ale mogę bazować na kartach które przechodzą przez ręce i do tej pory nie przeszła mi nawet średnia 3080Ti,. same trupy które bez 0.85v nie chcą żyć na rozsądnym zegarze, a przy takim napięciu pobór jest daleki od 280W :E

 

Pytanko, czy 0,775V i 1785-1800MHz dla 3080Ti to paździerz? Bo taka sztuka mnie się trafiła i nie wiem czy żonglerkę jeszcze urządzać z tym, bo nie wiem czy nie mogę trafić gorzej.  Przy 0,85V ogarnia 1890MHz. Wszystko testowane w Metro Exodus (wersja podstawowa) w menu głównym z odpalonymi opcjami, nic tak karty nie sprawdza pod względem stabilności. Quake II RT może mi nawet chodzić 2h, a jak z takimi samymi nastawami odpalam Metro i wchodzę w opcję to potrafi po 2 min wywalić sterownik :E i trzeba zjeżdżać z MHz. Przynajmniej wiem, że jak przez 15-20 min mi tam nic nie wywali, to na 98% mam kartę stabilną w każdych warunkach :D. Ofc wszystko testowane w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka przyzwoita trochę gorsza od mojego balasa ?

Co do Quake 2 RTX to sobie sprawdź na nowych sterach i patch 1.5 jest bardziej wymagający od Metro jeżeli chodzi o napięcie.

7 godzin temu, DisconnecT napisał:

Niby mieli, ale też się okazyjnie kombinatorstwo zdarzało np. EVGA w niektórych seriach do 2060 RTX pakowała obcięty chip TU104, no a poza tym inny uzysk i TSMC jest sporo dalej jeżeli chodzi o pracę z litografią, nie sądzę aby Samsung zgodził się na taki układ, bo straty były by kosmiczne.

Jaki uzysk mają tego nie wiem nie ma informacji, ale Nv bije rekordy sprzedaży skoro to robią to muszą mieć co sprzedawać. Ogromną ilość kart zgarnęli chińscy górnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba daruję sobie kombinatorykę, bo znając życie gorzej bym trafił :D. A co do Quake II RT 1,5, to w moim przypadku Metro zdecydowanie bardziej jest czułe na napięcie i co ciekawe głównie przy wyłączonym RT i tylko w menu głównym z odpalonymi opcjami, gdzie FPS wskakuje na okolice 160. W Quaka mogę sobie na luzie grać i grać, a wejdę w to menu w Metro i trzask, sterownik wywalony.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak ze po prostu przez nierealny pobór w qii zegar jest niżej zbity? 

control tez dobrze weryfikuje oc/uv

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

a nie jest tak ze po prostu przez nierealny pobór w qii zegar jest niżej zbity? 

control tez dobrze weryfikuje oc/uv

Ja grafe ustawiam tak, żeby w żadnym wypadku nie dobijała do PL. Przy 0,775V w Qukae II RT mój 3080TI nie pobiera więcej jak 350W, przy 0,85V zamykam się w 420W, a max dla mojej karty to 450W :). Quake II RT nawet przy maksymalnym UV 1635MHz@0,7V pobiera ok 290W :E

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj jeszcze GI na Q2 ustawić na low może to ma znaczenie i oczywiście 2160p.

Na twojej karcie to tam powinno być nawet na niskim zegarku w takim wypadku już ok 60fps.

Skoro piszesz, że Metro bardziej czułe bez RT tzn, że musi chodzić o ilość klatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się zgadza. QII RT z GI na low, sprawdza stabilność GPU przynajmniej w takim samym stopniu jak Metro. Zegarek 1785-1800MHz to jest max dla 0,775V coś delikatnie powyżej tego i zaraz gra wywala do pulpitu :). A no i faktycznie w pierwszej lokalizacji, gra przeważnie trzyma ponad 60fps (62-62) ze sporadycznymi spadkami na okolice 56 przy zegarku 1,8GHz gdy ma GI na low ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RENMEi napisał:

To chyba daruję sobie kombinatorykę, bo znając życie gorzej bym trafił :D. A co do Quake II RT 1,5, to w moim przypadku Metro zdecydowanie bardziej jest czułe na napięcie i co ciekawe głównie przy wyłączonym RT i tylko w menu głównym z odpalonymi opcjami, gdzie FPS wskakuje na okolice 160. W Quaka mogę sobie na luzie grać i grać, a wejdę w to menu w Metro i trzask, sterownik wywalony.

Ooo... Dzięki. :D
Od kilku dni miałem kartę ustawioną wstępnie na 1830MHz/806mV i wszystko latało stabilnie.
Zgodnie z Twoją sugestią zaciągnąłem Metro Exodus w edycji standardowej i najpierw posiedziałem 20 min. w menu- też ok.
Doczytałem że chodzi konkretnie o ekran opcji, ponowny test na owym "telewizorku" i... po 7 minutach crash. :D
Przestawiłem na 1830Mhz/812mV, potrzymałem dla pewności ponad 30 min. i tym razem już było ok.
Fajna sprawa- od dłuższego czasu szukałem czegoś czym można na szybko przetestować stabilność.
Aha- na RTX3070Ti w 3840x2160p/ustawienia Extremalne/Hairworks włączony/RT i DLSS wyłączone, na ekranie opcji mam 71 fps, więc ewentualne crashe to nie kwestia bardzo wysokiego klatkażu.

Co do Quake II RTX masz rację- on jest fajny do wygrzewania i sprawdzania poboru w najgorszych scenariuszach, ale niekoniecznie do badania stabilności.
Pod tym względem nawet Fortnite jest bardziej czuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Q2 RTX problem. Na 3090 FE chocbym nie wiem co robil nie pobiera wiecej niz 350W(i wcale mocno nie wygrzewa, max 47 stopni, gdzie inne gry na 350W(np. RDR2) potrafia wejsc na 49. Jednak na wszystkich innych grach jak ustawie PL na 400W to normalnie dobija do limitu, a w Q2 nie chce przebic tych 350W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, srekal34 napisał:

Ja mam z Q2 RTX problem. Na 3090 FE chocbym nie wiem co robil nie pobiera wiecej niz 350W(i wcale mocno nie wygrzewa, max 47 stopni, gdzie inne gry na 350W(np. RDR2) potrafia wejsc na 49. Jednak na wszystkich innych grach jak ustawie PL na 400W to normalnie dobija do limitu, a w Q2 nie chce przebic tych 350W...

Sprawdź jaki masz pobór na slocie PCI-E w gpu-z jak masz Quaka II odpalonego. Ja miałem identyczny problem z Palitem 3080 Ti Gamerock. Jak na slocie PCI-E pobór wskakiwał na okolice 65W to załączał się PL i w takim Quake II pobór nie chciał właśnie okolic 350W przekroczyć. Jak miałem tamtą kartę to zmiana biosu od MSI pomogła :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RENMEi napisał:

No i wszystko się zgadza. QII RT z GI na low, sprawdza stabilność GPU przynajmniej w takim samym stopniu jak Metro. Zegarek 1785-1800MHz to jest max dla 0,775V coś delikatnie powyżej tego i zaraz gra wywala do pulpitu :). A no i faktycznie w pierwszej lokalizacji, gra przeważnie trzyma ponad 60fps (62-62) ze sporadycznymi spadkami na okolice 56 przy zegarku 1,8GHz gdy ma GI na low ustawione.

Już myślałem, że to kwestia temperatur i stąd różnice. Przy różnych temperaturach GPU gry mogą różnie reagować, a u mnie trzymam 50+ więc nie ma gotowania.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalajcie stress test w Time Spy. Kiedys idealnie dopasowalem tam stabilnosc UV na MSI RTX 3070 Suprim X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time Spy   fire strike  furmark  inne dziadostwa to kant duup............ moja akrta  msi rtx 3080ti suprim x / gpu +100 /vram +1000 przechodzila  na tych  benchmarkach bez problemu,  po dwa trzy razy robilem testy   , a  na grze HZD benchmark  test wywalilo po 40 sek.  zmniejszylem gpu  poszlo ok. to potrzecim tescie  zobaczylem artefakt i  taki benchmark  ma  sens.

chociaż wywaliło mi Time Spy   2k rozdz.   graphics skore 22012  cpu score 14509 to nie biorą mnie te cyferki , bezsensu .

Edytowane przez kendo777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sideband napisał:

Już myślałem, że to kwestia temperatur i stąd różnice. Przy różnych temperaturach GPU gry mogą różnie reagować, a u mnie trzymam 50+ więc nie ma gotowania.

No u mnie temperaturki to latają nawet do 77 stopni, więc to podbijanie i opadanie zegarów zależnie od temperatury jest mega irytujące i dla stabilności trzeba brać zawsze pod uwagę sam peak taktowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że na ten moment dałoby radę wymienić rtx 3080 non lhr na 3080ti lhr? Nie kojarzę kompletnie cen aktualnych.

//EW. po ile chodzą 3080 non lhr i 3080ti lhr

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pablo-8511 napisał:

Odpalajcie stress test w Time Spy. Kiedys idealnie dopasowalem tam stabilnosc UV na MSI RTX 3070 Suprim X ?

TimeSpy u mnie przechodzi stress test na 1875/0.85V. W większości gier będzie ok na tych ustawieniach ale Metro Exodus się wywala dość szybko i trzeba trochę zredukować zegary. Także TimeSpy wszystkiego nie zweryfikuje. 

Edit: w Metro Exodus Gigabyte 3080Ti na 1800/0.85V ciągnie średnio ~280W (maksymalnie ok. 310W). Temperatura maksymalna 70C, hotspot 76C, pamięci 80C na customowej krzywej wentylatorów czyli około 1500 rpm. 

Edytowane przez severall
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, severall napisał:

TimeSpy u mnie przechodzi stress test na 1875/0.85V. W większości gier będzie ok na tych ustawieniach ale Metro Exodus się wywala dość szybko i trzeba trochę zredukować zegary. Także TimeSpy wszystkiego nie zweryfikuje. 

Edit: w Metro Exodus Gigabyte 3080Ti na 1800/0.85V ciągnie średnio ~280W (maksymalnie ok. 310W). Temperatura maksymalna 70C, hotspot 76C, pamięci 80C na customowej krzywej wentylatorów czyli około 1500 rpm. 

To podobnie jak mój Giguś tylko że ja mam 3080 1845/0.875 i ciągnie ~300W w Metro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ustawione UV na 3070TI? Idziecie w performance czy raczej zbijacie napięcie jak najniżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, severall napisał:

TimeSpy u mnie przechodzi stress test na 1875/0.85V. W większości gier będzie ok na tych ustawieniach ale Metro Exodus się wywala dość szybko i trzeba trochę zredukować zegary. Także TimeSpy wszystkiego nie zweryfikuje. 

Edit: w Metro Exodus Gigabyte 3080Ti na 1800/0.85V ciągnie średnio ~280W (maksymalnie ok. 310W). Temperatura maksymalna 70C, hotspot 76C, pamięci 80C na customowej krzywej wentylatorów czyli około 1500 rpm. 

Taki pobór w Metro to chyba z włączonym DLSS.  Ustawienia wysokie, 4k, RT OFF, odblokowany klatkarz:

 

Dla napięcia 0,775V w Metro 3080 TI wsysa ok 330W
Metro-Exodus-Screenshot-2021-08-05-13-54

 

Dla napięcia 0,85V 3080Ti w Metro potrafi wsysnąć 400W (sic!)

Metro-Exodus-Screenshot-2021-08-05-13-54

 

Metro naprawdę nie wiele mniej ciśnie pod względem poboru prądu od Quake II RTX. Z wyłączonym RT w 4k pobiera tak z 20W mniej od Quaka :E

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...