Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Fowo napisał:

Mam mieszane uczucia co do tego Suprima 3070ti.

Sprawdź sobie czy niestabilność nie wynika z przegrania (po dłuższym czasie, pamięci np)

Zauważyłem u siebie, że karta powyżej 64 stopni robi się bardziej podatna na crashe itp 

Do 52-4 stopni elegancko jest dlatego wydaje mi się że to optymalna temperatura dla ampere. 

Wydaje mi się także, że Słabością tych wszystkich chłodzen niezależnie od marki kart, są fabryczne wentylatory. 

Małe wyjce ze słabym airflow - 

Jedyne dobre rozwiązanie to zaadoptować np 3 x 92 mm - o odpowiednim przepływie, cisza i wydajność w jednym.

Zrób na testy 

100% rpm i zobaczą jakie zapotrzebowanie na mv ma karta, jeśli wymagania spadną i poprawi się stabilność to masz odpowiedź. 

Bo walenie 937mv do 1890 MHz to albo kapsko GPU albo coś się przegrzewa 

U mnie 1870 osiąga na 806-812mv w zależności jak wbije i ustabilizuje napięcie.

(Niska i stała temperatura pomaga utrzymać stałe.mhz i stale napiecie)

 

 

 

 

 

Edytowane przez ABDUL-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, ABDUL- napisał:

Zauważyłem u siebie, że karta powyżej 64 stopni robi się bardziej podatna na crashe itp 

Do 52-4 stopni elegancko jest dlatego wydaje mi się że to optymalna temperatura dla ampere. 

dzięki, sprawdzę. Do tej pory miałem default curve na wentylatorach, dopiero dzisiaj ustawiłem je ręcznie żeby szybciej się odpalały i karta dochodzi przy wspomnianym 937mV do 70C.

W poniedziałek znając życie w robocie nic się dziać nie będzie więc będzie i czas na zabawy.

Ogólnie nie ukrywam, nie chcę nic grzebać przy samym sprzęcie żeby nie odebrać sobie gwarancji - jestem studentem, tego mi brakuje żeby karta mi padła a gwarancję odrzucili bo X Y Z było ruszone i 4k zbierane na kartę przez parę miesięcy poszło się pieprzyć.

Na ten weekend zostawiam tak image.png.0f5e2f41ef7ff018804eb487557958bc.png i jak już w tygodniu złapię trochę czasu na pobawienie się zrobię to co mówisz - wentylatory na 90-100% i bawimy się, może chociaż do tego 875 uda się dojść.

 

 

Edytowane przez Fowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fowo napisał:

(...)mowa o 925mV przy zegarach 1890. Kiedy słucham z kolei jak inni bez problemu i zbytniego obniżania zegarów wyciągają nawet i 875 to zwyczajnie robi mi się smutno xd.

Miałem taki etap przy poprzednich kartach jeszcze jak widziałem 2000MHz+ na jakichś śmiesznie niskich napięciach w przechwałkach na reddit, później mi przeszło i olałem.

Pamiętaj, że te 30-45MHz w lewo czy prawo wydajnościowo to tyle co nic, chyba, że komuś robi różnicę np. +1.5% więcej mocy zależnie jeszcze konkretnie od sytuacji, a więcej zabawy w jakieś odsyłanie czy sprzedaże i kolejne sztuki bez gwarancji na lepszą.

W dodatku to co pisał DisconnecT stronę wcześniej:
"No dlatego tak wygląda dzielenie się wynikami na forach, każdy inne obciążenie, najlepiej mniejsze żeby lepszy zegar wbić w sygnę. A później jak gry zaczną się sypać to pojawiają się teorie o faszystach deweloperach co to psują gry. ?"

Często też ktoś wrzuci wynik jakiś swój bo przechodzi Benchmarki (a np. TS Extreme Stress Test na 3080 przechodził mi na uv z zegarami o 60MHz lepszymi bez problemu, a w Control się sypało wszystko), a później już korygowane to nie jest i tak zostanie sobie hiper wynik wrzucony w komentarzu. :D 

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, jedni wymieniają termopady, inni nie, a tak naprawdę niech producent się z tym bawi, od tego jest gwarancja.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pietrucha18 napisał:

Użytkownikowi @AlleG odpisali że LHR to są CAŁKIEM INNE produkty jak pisał do nich czemu Ventusa X3 OC trzymają na stronie jak jego zamówienie Non-LHR z tamtego roku na 2.2k nadal wisi niezrealizowane na ten model.

Także przy LHR nadal zamówienia z 2020 r. olewają, a te nowe drożej sobie na stronie wiszą do kupienia na już.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że dadzą chociaż możliwość wyboru :(

jaszcze chwila i będzie rocznica Premiery RTX 3080 :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu tylko zostawię to co napisałem pod innym wątkiem: 

Czytam te wątki czytam i stwierdziłem, ze się pochwale bo chyba jako jedyny wyszedłem na tej całej aferze z kartami wyśmienicie. 
W marcu 2020 wymieniłem bieda wersje 2060s od inno x2 wentyle, którego kupiłem za 1.5k na 5700 xt pulse.

przez rok użytkowałem kartę zadowolony ( karta bez dowodu zakupu to tez gwarancji). 
Widzac co się dzieje na rynku wtórnym wystawiłem kartę na olx w cenie 4K sprawdzić jaki będzie odzew.

Po paru dniach odezwał się do mnie górnik amator. Jego aorus xtreme 2080ti z gwarancja przez 1.5roku (2.5 przy rejestracji karty) za mojego 5700 xt bez gwarancji + dopłata 750zl z mojej strony. Oczywiście poszedłem na to bez zastanowienia.

To już był bardzoooo zadowalający deal.

karte wystawiłem ponownie tak naprawdę tylko po to żeby sprzedać jeżeli komuś naprawdę będzie zalezec, czyli da zawyżona ofertę.

po mniej niż miesiącu odezwał się pan, ze w każdej chwili jest w stanie przyjechać po kartę z 4750zl w gotowce.

szybko przeczesałem olx. Pare dni wisiał nowiutki 3070ti ze wszystkimi papierami w wersji suprim za 3950zl.

Nie trudno zgadnąć co zrobiłem, takim sposobem w 1.5 roku przeszedłem z biedackiej wersji 2060s na topowa 3070ti zarabiając na tym jeszcze 50zl.

 

Jak widać jak się chce to można, oczywiście z odrobina farta. ?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam z moją 3070ti Supreme X!

Dzisiaj rano miałem dosyć sporo czasu, więcej niż się spodziewałem więc pogrzebałem dalej. Muszę przyznać, do tej pory wentylatory ustawione na default curve nigdy nie dochodziły wyżej niż do 50% więc byłem w lekkim szoku hałasu po ustawieniu ich na 80% lub wyżej, miałem wrażenie że jeszcze chwila a mój komputer zostanie drugim tupolewem. Ostatecznie udało mi się dojść do 875mV, 1845MHz z temperaturami dochodzącymi max do 57C (w przedziale od 55 do 60 stopni fan speed ustawiony na przedział 65-70% prędkości). Ostateczne wyniki?

+

  • spadek całkowitego poboru energii o 22-30% (zależnie od długości pracy, temperatury itd okolice 70-90W)
  • spadek temperatur o ~30% (maxy 80C na 57C, średnie 78->55)
  • niezapomniana radość z zabawy przy uv
  • dowody na to że zawsze przegrywam loterię krzemową
  • legendarne już gorące pamięci dochodzą max do 70C

-

  • gorsza kultura pracy - pomimo otwartych słuchawek nie boli mocno bo zwykle mam włączoną jakąś muzykę (choćby nawet w tle) która wystarczy żeby zagłuszyć, chociaż słuchając cichszych kawałków wentylatory będą się lekko przebijać
  • spadek wydajności o 3.5% - nawet nie wiem czy to nadaje się do minusów bo tyle wydajności za tyle energii wezmę zawszę

 

Póki co przetestowane w zostawionym na godzinę heavenie i jakiejś powtórce meczu w docie (+ - 80min), jeszcze wygląda stabilnie ale dla pewności będę musiał pobawić się z metro i innymi gierkami

Edytowane przez Fowo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti to jednak gorące i prądożerne bydle :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie kilka spostrzeżen o 3080Ti od Gigabyte.

Stabilne póki co UV dla Metro Exodus to 1830/850mV. Czytając fora itp to mam wrażenie że często te RTXy mają pewną ściane przy ok. 1850MHz która wymaga dużo wyższego napięcia żeby ją przejść co jest bez sensu. Jeśli chodzi o temperatury to przy 25C w pokoju daje 68-70C przy wentylatorach na ~1500 rpm co uważam za świetne wyniki, dodatkowo hotspot jest tylko 6-7C wyższy niż temperatura GPU, temperatura pamięci w Metro to 80C maksymalnie. Pobór mocy w grze około 270W średni - detale na ULTRA, RT ULTRA, DLSS WYWAŻONY.

Karta jest cicha choć słyszalna, na średnio izolujących słuchawkach niesłyszalne. Natomiast szum z wentylatorów ma "wysoki" ton dźwięku. Wentylatory w Zotacu miały raczej niższy ton co uważam za lepsze. 

Generalnie przy 180-200W średniego zużycia (tyle mam w Call of Duty na locku na 144FPS) temperatura nie przekracza 56-58C przy 1100 rpm co jest bardzo komfortowe. W bardziej wymagających grach stabilizuje się na 68-70C i 1400-1500rpm.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, severall napisał:

To ode mnie kilka spostrzeżen o 3080Ti od Gigabyte.

Stabilne póki co UV dla Metro Exodus to 1830/850mV. Czytając fora itp to mam wrażenie że często te RTXy mają pewną ściane przy ok. 1850MHz która wymaga dużo wyższego napięcia żeby ją przejść co jest bez sensu. Jeśli chodzi o temperatury to przy 25C w pokoju daje 68-70C przy wentylatorach na ~1500 rpm co uważam za świetne wyniki, dodatkowo hotspot jest tylko 6-7C wyższy niż temperatura GPU, temperatura pamięci w Metro to 80C maksymalnie. Pobór mocy w grze około 270W średni - detale na ULTRA, RT ULTRA, DLSS WYWAŻONY.

Karta jest cicha choć słyszalna, na średnio izolujących słuchawkach niesłyszalne. Natomiast szum z wentylatorów ma "wysoki" ton dźwięku. Wentylatory w Zotacu miały raczej niższy ton co uważam za lepsze. 

Generalnie przy 180-200W średniego zużycia (tyle mam w Call of Duty na locku na 144FPS) temperatura nie przekracza 56-58C przy 1100 rpm co jest bardzo komfortowe. W bardziej wymagających grach stabilizuje się na 68-70C i 1400-1500rpm.

Dziwnie niski pobór, ale to pewnie przez włączony DLSS. U mnie na tajdze spokojnie przebija 320W. Średnia to ~300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chyba tylko na pewno rozdzielczość ładnie pompuje pobór. Przy 4320p jest jeszcze lepiej :szczerbaty:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, severall napisał:

Pobór mocy w grze około 270W średni - detale na ULTRA, RT ULTRA, DLSS WYWAŻONY.

Wolisz zamiast dlss na jakość dowalić ultra na rt ? :E wszystko poniżej jakości i braku dodatkowego wyostrzenia ze sterownika/reshade wygląda kiepsko :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Send1N napisał:

Wolisz zamiast dlss na jakość dowalić ultra na rt ? :E wszystko poniżej jakości i braku dodatkowego wyostrzenia ze sterownika/reshade wygląda kiepsko :/ 

Zmieniłem na jakość :E Nie wiem, może jestem już ślepy ale niespecjalnie widzę różnicę ? gra wygląda świetnie tak czy siak.

 

35 minut temu, gret napisał:

Dziwnie niski pobór, ale to pewnie przez włączony DLSS. U mnie na tajdze spokojnie przebija 320W. Średnia to ~300W

Zdecydowanie. Wyłączyłem DLSS i pobór leci w kosmos na 330-340W

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, severall napisał:

To ode mnie kilka spostrzeżen o 3080Ti od Gigabyte.

Stabilne póki co UV dla Metro Exodus to 1830/850mV. Czytając fora itp to mam wrażenie że często te RTXy mają pewną ściane przy ok. 1850MHz która wymaga dużo wyższego napięcia żeby ją przejść co jest bez sensu. Jeśli chodzi o temperatury to przy 25C w pokoju daje 68-70C przy wentylatorach na ~1500 rpm co uważam za świetne wyniki, dodatkowo hotspot jest tylko 6-7C wyższy niż temperatura GPU, temperatura pamięci w Metro to 80C maksymalnie. Pobór mocy w grze około 270W średni - detale na ULTRA, RT ULTRA, DLSS WYWAŻONY.

Karta jest cicha choć słyszalna, na średnio izolujących słuchawkach niesłyszalne. Natomiast szum z wentylatorów ma "wysoki" ton dźwięku. Wentylatory w Zotacu miały raczej niższy ton co uważam za lepsze. 

Generalnie przy 180-200W średniego zużycia (tyle mam w Call of Duty na locku na 144FPS) temperatura nie przekracza 56-58C przy 1100 rpm co jest bardzo komfortowe. W bardziej wymagających grach stabilizuje się na 68-70C i 1400-1500rpm.

 

1 godzinę temu, severall napisał:

Zdecydowanie. Wyłączyłem DLSS i pobór leci w kosmos na 330-340W

3080Ti przy 0,85v jak jej odkręcisz kurek to i 400W+ łyka. Z ciekawości jaki masz max PL na swoim Gigabyte?  Z takich ciekawostek też dodam, że Palit Gamerock 3080Ti przy napięciu 0,85v potrafił się już nie mieścić w limicie 440W :E (chyba te światełka musiały tyle energii ciągnąć xD). Sprawność sekcji zasilania ma znaczenie, bo taki 3080Ti Gigabyte Master ciągnie mniej papu przy takim samym napięciu co Palit i to nawet nie mało, bo różnice potrafią sięgać 30-40W, gdzie Giguś średnio o 7 stopni miał cieplejsze GPU, a to też negatywnie wpływa na pobór.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RENMEi napisał:

 

3080Ti przy 0,85v jak jej odkręcisz kurek to i 400W+ łyka. Z ciekawości jaki masz max PL na swoim Gigabyte?  

360W i mi to wystarczy :E Jak ustawiłem te maksymalnie obciążające opcje graficzne to brał 360W wlaśnie w Metro przy 0.85 i zegary już spadały poniżej tego co ustawiłem "na sztywno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u siebie na Palicie, odbijał się od PL i zbijał zegary. Giguś sztywno trzyma tyle ile mu ustawię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gret napisał:

Miałem to samo u siebie na Palicie, odbijał się od PL i zbijał zegary. Giguś sztywno trzyma tyle ile mu ustawię. 

To chyba w tym nic dziwnego. Na 0.85V nie jest w stanie w niektórych grach utrzymać się w 360W więc musi zbić. To raczej nie ma nic wspólnego z producentem czy modelem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, severall napisał:

Zdecydowanie. Wyłączyłem DLSS i pobór leci w kosmos na 330-340W

W końcu się wyjaśniła tajemnica cudownie niskiego poboru na 3080Ti, czyli sam widzisz 0.85v i nadal rąbie pod limitem. ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, DisconnecT napisał:

W końcu się wyjaśniła tajemnica cudownie niskiego poboru na 3080Ti, czyli sam widzisz 0.85v i nadal rąbie pod limitem. ;)

 

Zgadza się, myliłem się a Ty miałeś rację;)

Tzn karta jest wydajna i cicha ale mało efektywna, jeśli komuś zależy na małym poborze to trzeba trochę kombinować.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie,

mam zasilacz Supremo FM2 Gold 750W, czy wystarczy do 3080 z 3x 8pin?

Z tego co widze, do nowszych wersji 3080 z 3x 8pin np. aorus master czy suprim x zalecają zasilacze 850W

 

EDIT: Oczywiście na UV karta by śmigała.

Edytowane przez mad0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...