Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Tasslehoff napisał:

chyba te 3d smarki nie do końca takie przewidywalne.

u mnie  https://www.3dmark.com/spy/22777885

w sumie robiłem tylko po to aby sprawdzić czy jest zbliżony do tego co powinno być 

Jakbyś pamięci podkręcił to by ci spokojnie ~~1k doszło

//To aorus?

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tasslehoff

Patrz ile oc pamięci dają, masz zegar o ponad 70 wyżej Average, a wynik prawie 1:1

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti video card benchmark result - AMD Ryzen 9 5900X,ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-E GAMING (3dmark.com)

Chyba nie uda się przebić 20k, a tak blisko jest :/ Karta przy tym 1890 w powerlimit uderza w niektorych momentach

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, RENMEi napisał:

Mój wynik przy średnim taktowaniu 1798MHz. Napięcie 0,787V

https://www.3dmark.com/3dm/66391618?

 

Ciekawe czemu aż tyle punkcików mniej. Temperatura miała by takie znaczenie?

Jeżeli pamięci nie były przekręcone to problem nie tkwi w sprzęcie jak patrze to większość ma zaniżoną wydajność w timespy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch wtyczkach nie wyjdziesz poza 375w na innym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sideband napisał:

Na dwóch wtyczkach nie wyjdziesz poza 375w na innym biosie.

Zotac amp holo nie ma 385 na 2 wtyczkach? Tyle że to 3080ti ale dalej 2 wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Jeżeli pamięci nie były przekręcone to problem nie tkwi w sprzęcie jak patrze to większość ma zaniżoną wydajność w timespy.

No właśnie nie były przekręcone, chociaż przy +1000 czy +1250 już wynik się wypłaszczał i był praktycznie taki sam. Tak czy siak, 1800MHz plus ocnięte pamiątki wydaje się być taki sweet spot dla 3080Ti w relacji perf/w.  W jednym miejscu testowym w QII RT stock pamiątki vs +1000MHz dawały aż całe 2FPS zysku :E (70vs72FPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MSF Koi napisał:

Zotac amp holo nie ma 385 na 2 wtyczkach? Tyle że to 3080ti ale dalej 2 wtyczki.

A jest w sumie nie wiedziałem, że ktoś oficjalnie łamie specyfikacje pci-express. Ale nie musi pasować do Gigabyte.

1 godzinę temu, RENMEi napisał:

No właśnie nie były przekręcone

To problem nie jest w sprzęcie. Wydajność na wat zawsze jest najlepsza na najniższym możliwym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wrzuciłem w budę TUFa 3080 i jestem "lekko załamany" tą kartą (w sensie 3080) vs średni 3070 (Palit) ;).
Powiedzcie jakie macie temp. na "pulpicie" przy TUFie 3080?
Czy macie odpalone wentyle nawet na gołym pulpicie, czy ustawiacie 0%?

U mnie karta z 0% wenyli rozgrzewa się do 60'C na pulpicie! To jakiś kosmos jest!
3070 zwykle nie dobijał do 35'C. :(

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

Grzebałeś coś z ustawieniami?  Gdzies mi sie zdaje ze pisałeś o zmianie w opcjach na maksymalna wydajność, dlatego karta nie zbija zegarów bez obciążenia.  60c na pulpicie to dużo za duzo. ~40 to normalna temp.  Tez sie przesiadłem z 3070 (tuf) na 3080trio.  Karta piekarnik w porównaniu do skoku wydajności, wciągala w wiesku w 4k po 370w- wentyle 1600, szybki uv i bez straty wydajności-80w, wentyle na 1200. Niebo a ziemia 

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheEnter napisał:

@JeRRy_F3D

Grzebałeś coś z ustawieniami?  Gdzies mi sie zdaje ze pisałeś o zmianie w opcjach na maksymalna wydajność, dlatego karta nie zbija zegarów bez obciążenia.

:boink:dokładnie

 

1 minutę temu, TheEnter napisał:

60c na pulpicie to dużo za duzo. ~40 to normalna temp.  

Przed chwilą wbiła się na - uwaga - 75'C na pulpicie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheEnter napisał:

Wentylatory nie startują?

W AB zblokowałem celowa dla testu na zero, żeby zobaczyć, na ile się rozgrzeje nic nie robiąc i wbiła na 75'C !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TheEnter napisał:

@JeRRy_F3D

Grzebałeś coś z ustawieniami?  Gdzies mi sie zdaje ze pisałeś o zmianie w opcjach na maksymalna wydajność, dlatego karta nie zbija zegarów bez obciążenia.

Za to też powinno się kopać w dupę, kolejny bezsens powielany latami i przekazywany z pokolenia na pokolenie, kekw. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TheEnter napisał:

Wróciłeś do ustawień fabrycznych?  Temperatura spadła?

Badam. Dam znaka.

11 minut temu, caleb59 napisał:

Za to też powinno się kopać w dupę, kolejny bezsens powielany latami i przekazywany z pokolenia na pokolenie, kekw. :E 

Ale za co @caleb59 ?
Za tykanie tej opcji i ustawianie na "max wydajność"?

 

27 minut temu, TheEnter napisał:

@JeRRy_F3D

Grzebałeś coś z ustawieniami?  Gdzies mi sie zdaje ze pisałeś o zmianie w opcjach na maksymalna wydajność, dlatego karta nie zbija zegarów bez obciążenia.  

Dziękuję Ci Kolego. Jesteś uważniejszy, niż ja sam! :notworthy:
To było to.

Teraz pulpit z 0% wentyli = 35'C, a już byłem obesrany po pachy (!), że to tak wygląda dzień powszedni usera 3080! ?

Już szedłem do szafki odkopywać wczoraj spakowaną 3070! :lol2:

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Tak, bo co Ci to realnie daje? :E 

To są jakieś sterownikowe gównonaleciałości z czasów, gdy trzeba było batem gonić sprzęt by działał, jakieś lapki osrane, czasy OC sprzętu.
Dziś paradoksalnie trzeba się narobić, aby wyhamować te wszelkie potwory, a nie dowalać im do pieca.

Dobrze ze się wyjaśniło (żem cep i sam sobie narobiłem stresu ;) ).

4 minuty temu, caleb59 napisał:

Tak, bo co Ci to realnie daje? :E 

Nawiasem - my wiemy, że temperatury i pobór energii ponad potrzebę, ale... po uj to nadal w sterach nv zaszywa? :hmm:

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caleb59 napisał:

Tak, bo co Ci to realnie daje? :E 

Na forach powstał taki mit ze jak ustawisz na maks wydajość to bedzie fps wyższy bo nvidiia postarza produkt

Ale tylko 1 jest prawdą o czym pare miesiecy temu dowiedzieli sie kopacze co sterownikiem mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomina jakiś czas temu jak w kilka osób tłumaczyliśmy jednemu userowi tutaj, że Windows 10 już nie robi automatycznej defragmentacji na chama przy dyskach SSD, a ten dalej z uporem maniaka swoje.

Pewne komputerowe mity należy już zakopać i zapomnieć, serio.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Dziękuję Ci Kolego. Jesteś uważniejszy, niż ja sam! :notworthy:
To było to.

Teraz pulpit z 0% wentyli = 35'C, a już byłem obesrany po pachy (!), że to tak wygląda dzień powszedni usera 3080! ?
:lol2:

Nigdy nie ustawiaj "preferuj maksymalną wydajność" w głównym menu, jak już to rób osobno profile z takim ustawieniem pod daną grę bo czasami ta opcja pomaga na różne kwiatki (ale sporadycznie) Ustawienie tego w głównym menu właśnie tka się kończy, moja 2070S też potrafiła wbić okolice 60c z takim ustawieniem w trybie pasywnym :E 

Max wydajność w głównym menu poprawia też latency jak ktoś chce bić rekordy niskich opóźnień patrząc w latencymon (np przechodząc z pulpitu do filmu na YT) jak na OSD w grze to wtedy opóźnienie jest trochę niższe, bo karta nie musi wskakiwać z niższego stanu na wyższy, no ale o jest dla tych co chcą grać w latencymon xD czyli bez sensu.

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tępak w nvidii by wymyślił aby udostępnić blokowanie myków w sterowniku co oni robią od 15 lat taką opcją?

Chyba ze to robione jest dla wbicia maksymalnego vram aby pozbyć sie stutteringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niższy pstate(wyższa wydajność) ma wpływ na obniżenie dpc latency i wachlowanie między pstate powoduje chwilowe skoki dpc latency. To ustawienie jest dla mniej obciążających gier w których może być problem z niepotrzebnym zrzucaniem zegarów, które mogą powodować problemy z wydajnością lub płynnością.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 18:56, MSF Koi napisał:

@Tasslehoff

Patrz ile oc pamięci dają, masz zegar o ponad 70 wyżej Average, a wynik prawie 1:1

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti video card benchmark result - AMD Ryzen 9 5900X,ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-E GAMING (3dmark.com)

Chyba nie uda się przebić 20k, a tak blisko jest :/ Karta przy tym 1890 w powerlimit uderza w niektorych momentach

Ile maksymalniegpu score zrobiłeś po oc ? U mnie weszło lekko powyżej 21k gpu score ?

https://www.3dmark.com/spy/22754242

Edytowane przez iron_butterfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...