Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pioneer83 napisał:

No raczej.:elefant:

no to w takim wypadku i tak koks bo są chłodniejsze o 20 stopni w porównaniu do suprim X

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakimś magicznym mykiem (zapewne ini albo cfg) pożyczyć sobie czyjeś fajne OSD pod AB (kombinacja AB + HWinfo)?
Widzę u niektórych userów takie fajne, czytelne, cacane. A ja kombinuję już pół dnia i ten soft robi ze mną co chce :).
Jak jedno dodam, to drugie mi znika. Tracę cierpliwość. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Dobra rada zacznij grać zamiast oglądać OSD.

Raz się zrobi będzie do emerytury.
Warto wiedzieć, albo móc choć sprawdzić, co tam się pod maską gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 14:58, sideband napisał:

Świeża beta ze wsparciem dla nowszych kart.

I już nie trzeba używać tego badziewia Dragon Center w przypadku MSI :thumbup::luxhello:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maras2574 napisał:

I już nie trzeba używać tego badziewia Dragon Center w przypadku MSI :thumbup::luxhello:

Wykrywa Ci normalnie karte?  Mojej 3080 nie widzi 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheEnter napisał:

Wykrywa Ci normalnie karte?  Mojej 3080 nie widzi 

Tak, już się tym bawiłem, działa :thumbup: Wykrywa mi wszystko, kartę,płytę,Aio,myszkę :thumbup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Art385 napisał:

Męczyło mnie i męczyło i w końcu wsadziłem do budy Gigabyte 3080 Gaming OC LHR do budy

To pewnie za grube pieniądze chcesz puścić suprima non lhr w takim wypadku skoro zrobiłeś przekładkę ? :> biznesmen :pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Send1N napisał:

To pewnie za grube pieniądze chcesz puścić suprima non lhr

a za jakie można?

Dzisiaj wszystko drogie.jakieś karty uważane wcześniej za pasjansa to 1.5 klocka?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Send1N napisał:

To pewnie za grube pieniądze chcesz puścić suprima non lhr w takim wypadku skoro zrobiłeś przekładkę ? :> biznesmen :pimp:

No raczej ale musiałem zobaczyć jak ten GB będzie działał bo go miałem puszczać i już z budy nie wyjąłem. Wiedząc co się z nimi działo po premierze to jestem nie wąsko zaskoczony 1.9 GHz robię sobie na 868mv oczywiście napięcie z delikatnym okładem jakby się krzywa przesunęła z 1890MHz na 1905Mhz. Powiedzmy sobie szczerze takich zegarów na sztywno jak na suprimie to nie ukręcę, urodą też nie grzeszy ale grafa jest chłodniejsza i przez dziurę w PCB nie pcha mi ciepła aż tak bardzo w PCB płyty więc i b-die chłodniejsze. Jeszcze aby dało radę aby PL był ściągał zegary równo od 370W to bym miał większe pole do manewru a tak z oc ram +500 to mogę na sztywno max 1935 MHz zrobić lub 1920 z ramem +1000 oczywiście zakładając 2160p bez dlss bo tak to i z 2 GHz ukręce. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 tak myslalem, ze bedziesz zadowolony :) 

jak dla mnie high endowe 3080 to przerost formy nad trescia. Chyba, ze do wodowania, wtedy ma to sens. Na powietrzu z odkreconym PL sa za glosne. Wiekszosc i tak robi uv i taki gaming oc okazuje sie wystarczajacą kartą. Co ciekawe na kartach gigabyte mialem lepszy uv niz na msi. Pewnie kwestia loterii krzemowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam lepszy UV na GB ale tak naprawdę na full stock w 2160p karta ma 960-980mv. Co mi trochę zryło dekiel xD a jeszcze bardziej zryło mi dekiel że na 868mv robi 1905MHz. Po 2h wysypało mi się 1920 MHz na 862mv ale nie jestem pewien czy nie aktualnie karta nie próbowała wbić 1935MHz bo crash miałem po 2h grania. Tak więc trzymam na 868mv z 1890 MHz na krzywej i 1905 pod obciążeniem nawet jak krzywa podskoczy i będzie 1920 MHz to będzie stabilna. Jeszcze nie sprawdzałem jak nisko chodzi 1.8 GHz, na razie puściłem 775mv i nie ma problemu a pewnie da radę sporo niżej. Przydałby się dosłownie PL o 10W większy pod 2160p i byłby wypas. Tak trzeba wybierać między OC pamięci a zegarami a szkoda bo memki są ultra chłodne i +1000 to robią od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Art385 napisał:

 Jeszcze nie sprawdzałem jak nisko chodzi 1.8 GHz, na razie puściłem 775mv i nie ma problemu a pewnie da radę sporo niżej

To się zdziwisz na niskich napięciach max taktowania szybko spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch tygodni jadę na 0.875v i stabilnym 1920 MHz, nic przez ten czas nie wywaliło więc zostawiam ;)  3080 Suprim X 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pozbywam suprima .370 wat to za duzo.Nie za fajnie po 0.5h siedzieć koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jurekk napisał:

A ja sie pozbywam suprima .370 wat to za duzo.Nie za fajnie po 0.5h siedzieć koło

Przy uv zrobisz ~300watt bez starty wydajności 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On sam dobrze wie że da się ten pobór okiełznać ale jakaś wymówka do zmiany karty musi przecież być :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, jurekk napisał:

A ja sie pozbywam suprima .370 wat to za duzo.Nie za fajnie po 0.5h siedzieć koło

Głupoty gadasz, 40min w Metro, UV jak wyżej pisałem, rozdziałka 3440x1440, 144Hz, a przy Vsync na połowę, czyli 72fps karta w okolicach 60st. Filmik wrzuciłem na YT, tylko trzeba poczekać aż przemielą na 4K, bo nic nie widać FILMIK

7rr9Sfo.jpg

 

Edytowane przez maras2574
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Czym jest "hot spot"?

Niby najcieplejsze miejsce na karcie 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maras2574 napisał:

Niby najcieplejsze miejsce na karcie 

A graniczne tempy dla hot spota i vramu?
Słyszałem, że 100'C ;) - ale lepiej tyle nie widzieć.
Ile zatem "zalecane" / zdrowe / dopuszczalne?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mocniejszych Ampere nie ma takiego terminu, gówna się po prostu grzeją i możesz walczyć maksymalnie o kilka stopni mniej.

Nie pasuje? Zwoduj kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

A graniczne tempy dla hot spota i vramu?
Słyszałem, że 100'C ;) - ale lepiej tyle nie widzieć.
Ile zatem "zalecane" / zdrowe / dopuszczalne?

 

Nie odpowiem bo nie chcę wprowadzać w błąd, niech ktoś inny się wypowie, ale chyba blisko jesteś. Ja mogę powiedzieć, że moja karta przed naprawą osiągała 105st Hot spot, a to już przeginka trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A graniczne tempy dla hot spota i vramu?
Słyszałem, że 100'C ;) - ale lepiej tyle nie widzieć.
Ile zatem "zalecane" / zdrowe / dopuszczalne?

 

Dopóki nie będziesz łapał throttlingu to znaczy że jest ok ? swoją drogą to chyba wersje z LHR dostały normalne pady bo jak to wytłumaczyć że np Art ma 20c mniej na gb względem suprima ? :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...