Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

A to jedną 3080 juz masz, to o co chodzi z tą z xcom? bo nie znam historii od początku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

A to jedną 3080 juz masz, to o co chodzi z tą z xcom? bo nie znam historii od początku ? 

Po prostu jedną dostał dzięki pomocy kolegi z forum-  a ta z Xcuma to słynne zamówienie z premiery

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

A to jedną 3080 juz masz, to o co chodzi z tą z xcom? bo nie znam historii od początku ? 

To jest zamówienie premierowe na TUF za 3279zł.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doamdor napisał:

Masz Tuf'a, więc sobie porównasz, sprzedasz tą, która ci nie będzie odpowiadać.

Na inno3D jesteś spokojnie 2tys do przodu.

Tu zagra wyłącznie CENA!
Oddam TUFa kupionego za 6200 pln (bo jeszcze mogę to zrobić - nie zamierzałem, ale sytuacja to prowokuje).
Wezmę Inno3D za 3.5 - 3.6 i mam wywalone na sprzedaż 3070 nonLHR. Wystawię 3070 za 5K i będę miał zamianę 3070 na 3080 (+ karta roczna vs nówka) - jeszcze 1.5K w kieszeni, więc... teraz wiem, co zrobić. Wyrwany bez orientu do telefonu dopadł mnie amok niewiedzy wczoraj.

 

 

6 minut temu, Doamdor napisał:

To jest zamówienie premierowe na TUF za 3279zł.

Dokładnie tak. Uznając, że się nie doczekam na Xa - kupiłem 2 tyg. temu tego TUFa w komputroniku, a... po 2 tyg. z czapy dzwoni X. ! ;)

 

 

6 minut temu, Zhao napisał:

Po prostu jedną dostał dzięki pomocy kolegi z forum-  a ta z Xcuma to słynne zamówienie z premiery

Tak.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Strix 3080Ti LC, karta robi 1950-2000MHz na stocku gdyby nie PWR limit, temp. 50-52*C przy 100% RPM i 54*C z max TDP. Turbinka na szczęście jest cicha bo ma kaganiec na 1500RPM. Standardowe wentylatory nie są złe ale od razu wyleciały w miejsce A12x25 Noctuy

heaven.png

Ale co ASUS odwalił z wężami to jest akcja, na standardowe asetekowe oploty dali kolejne, luźne a pod nimi kable do wentylatorów i RGB 5V których nie da się zdemontować. Wisienka na torcie to grube koszulki termokurczliwe na końcach spod których wyłazi klej, tak jak w modularnych kablach do zasilaczy XD

Krótko mówiąc węże są paskudne....i zbyt długie.

Edytowane przez
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieszcze chłodnicy, jeden wariat chce €3000 za 3090 KP używaną a przecież już wczesniej wyszło na jaw że 3000 Kingpin nie jest binowany czyli można trafić na padło.

3080Ti Strix LC stock 2x Noctua NF-A12x25 wsio stock:

Timespy: https://www.3dmark.com/3dm/67067960?
Port Royal: https://www.3dmark.com/3dm/67068185?

Ogólnie wentylatory Noctuy niewiele dają, target jest gdzieś między 51-55*C i wtedy tylko reguluje sobie obroty.

 

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti KP był gwarantowany ale nie wiem na ile. 2050, 2100MHz? Jak widac Ryzen do benchmarków się nie nadaje, szkoda kręcić karte ;)

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, napisał:

. Standardowe wentylatory nie są złe ale od razu wyleciały w miejsce A12x25 Noctuy

Ile te standardowe wyciągają na full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, jutro bede musial dokladniej sprawdzić ale ok. 2000-2300RPM.
Port Royal 14.596,  OC +150/+1200 w AB, fan 100%: https://www.3dmark.com/3dm/67068674?

Time Spy po OC, 20173: https://www.3dmark.com/3dm/67069067?
Bez HT/SMT 20627: https://www.3dmark.com/3dm/67069392?

Ech, ale to lata, po 2160MHz. Gdyby nie ten power limit :(

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, napisał:

Dobre pytanie, jutro bede musial dokladniej sprawdzić ale ok. 2000-2300RPM.

Będę wdzięczny - mam tego Asusa na oko i chciałbym wiedzieć czy to taka padaka i już SWAP bez podłączania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o ASUSie 3080Ti Strix LC ;)

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, napisał:

Ech, ale to lata, po 2160MHz. Gdyby nie ten power limit :(

To nie rób samego OC tylko UV + OC. Te karty są srogo przevoltowane i bez zejścia z napięciem walisz w power limit. Co z resztą widać po wynikach, bo się niewiele graphics score zmienił po "OC", a sideband na UV ma niewiele gorszy wynik dzięki stabilnemu zegarowi. Nie wiem jakie tam są napięcia na 3080 ale generalnie powinieneś być w stanie podnieść punkt krzywej o 150-200mhz. Wybierz sobie punkt gdzie na standardowej krzywej jest np 1900, podnieś go o te 150mhz, zobacz co się stanie i eksperymentuj. 

 

Moje obecne 3060Ti to padaka, potrzebuję dużo napięcia żeby latać na wysokich zegarach i od razu klepie w power limit, ale 3070 które miałem szło na 2100mhz (punkt krzywej +200mhz) gdzieś na 1.0V i udało mi się przebić 15000 graphics score. Wyższe takty robił, ale na wyższym napięciu, wtedy ich nie utrzymywał bo PL i wynik, jak i taktowania spadały.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie o 3080 TUFie ?- swoją drogą grafa za tyle i już Fan SWAP  niech ta noctua wypuści swoją 3080ti/3090 i problem z głowy

10 minut temu, napisał:

Mowimy o ASUSie 3080Ti Strix LC ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, napisał:

Wisienka na torcie to grube koszulki termokurczliwe na końcach spod których wyłazi klej, tak jak w modularnych kablach do zasilaczy XD

Krótko mówiąc węże są paskudne....i zbyt długie.

Krótko mówiąc kolejna karta która ci nie pasuje :D 

Godzinę temu, assire napisał:

To nie rób samego OC tylko UV + OC. Te karty są srogo przevoltowane i bez zejścia z napięciem walisz w power limit.

To samo miałem doradzić ? 

2 godziny temu, napisał:

Ech, ale to lata, po 2160MHz. Gdyby nie ten power limit :(

Bios 1000W nie podejdzie do tego modelu ? :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moj TUF non-oc po 363 dniach od zakupu, bez dopłaty, to jak wygrać z rakiem.

 

X-scam na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, assire napisał:

ale 3070 które miałem szło na 2100mhz (punkt krzywej +200mhz) gdzieś na 1.0V i udało mi się przebić 15000 graphics score.

LHR czy non LHR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kaTus napisał:

2160MHz to masz tylko chwilowy boost, a średni zegar z całego testu to 2050MHz.

to są właśnie te forumowe mity o wysokich zegarach ? dobrze że 3dmark pokazuje średni zegar z przelotu bo mielibyśmy samych wyjadaczy :D

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja wiem że każdy na forum jest omnibusem i wie lepiej, nawet widzi i do tego słyszy lepiej ;)
14500-1900 jest normalne na 5950X z SMT.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten benchmark jest stary i zapewne nie jest w stanie wykorzystać mocy tylu wątków w pełni tym bardziej jak wyłączył smt to wynik skoczył więc na to wygląda.

3 godziny temu, Tornado3 napisał:

to są właśnie te forumowe mity o wysokich zegarach ? dobrze że 3dmark pokazuje średni zegar z przelotu bo mielibyśmy samych wyjadaczy :D

Dokładnie, najlepiej szukać tzw sweet spotu dla zegarów czy to na gpu czy cpu to wtedy będzie właśnie najwydajniej a nie max zegar pałować chwilowy ? ja mam np tak dobrany zegar i napięcie żeby karta w najgorszym przypadku nie udeżała w pl limit i go nie zbijała nigdy niżej a np na 0.962v już to robi :E przy 0.956 @ 2085mhz maksymalnie w testach wsysa 248w i się mieści w 250 xD 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 17:59, JeRRy_F3D napisał:

Tu zagra wyłącznie CENA!
Oddam TUFa kupionego za 6200 pln (bo jeszcze mogę to zrobić - nie zamierzałem, ale sytuacja to prowokuje).
Wezmę Inno3D za 3.5 - 3.6 i mam wywalone na sprzedaż 3070 nonLHR. Wystawię 3070 za 5K i będę miał zamianę 3070 na 3080 (+ karta roczna vs nówka) - jeszcze 1.5K w kieszeni, więc... teraz wiem, co zrobić. Wyrwany bez orientu do telefonu dopadł mnie amok niewiedzy wczoraj.

 

 

Dokładnie tak. Uznając, że się nie doczekam na Xa - kupiłem 2 tyg. temu tego TUFa w komputroniku, a... po 2 tyg. z czapy dzwoni X. ! ;)

 

 

Tak.

A to nie ty do mnie się zesrałeś z miecha temu jak zrobiłem to samo? xD :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod benchmarka w windows 10, trzeba ustawić wysoka wydajność, w opcjach zasilania.

Inaczej procek nie trzyma max MHz, przynajmniej u mnie tak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...