Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

zamkniesz sie pewnie w 400watach  z pc i 450 z gniazdka i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jurekk napisał:

jakby był problem to by nie dawali

Sprawdź sobie historie moich tematów, 3070 8+6pin, jechalem na jednym kablu, OC +UV, cały czas 270W i mi się jeden pin w zasilaczu Corsaira nieco przyjarał i wtyczka po stronie zasilacza się nadtopiła

XFX to jednak poziom niżej niż Corsair ;)

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jazdy nawet przy 850 corsair 

co się naszukałem przyczyny problemów to moje, dopiero serwis pomierzył, podmienił i wyszło co jest co:) po tej akcji kupiłem Bequieta 650 w platynie i mam spokój. Moc znamionowa to nie wszystko 

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, assire napisał:

Sprawdź sobie historie moich tematów, 3070 8+6pin, jechalem na jednym kablu, OC +UV, cały czas 270W i mi się jeden pin w zasilaczu Corsaira nieco przyjarał i wtyczka po stronie zasilacza się nadtopiła

XFX to jednak poziom niżej niż Corsair ;)

a co ma liczba kabli to spalonej wtyczki.Bys tam przelutował 100 kabli i prad by szedl ten sam na pin

A ja mialem unloka 980ti ( 300Wat) na 8 i 6 pin

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Semi1 napisał:

Ja miałem jazdy nawet przy 850 corsair 

co się naszukałem przyczyny problemów to moje, dopiero serwis pomierzył, podmienił i wyszło co jest co:) po tej akcji kupiłem Bequieta 650 w platynie i mam spokój. Moc znamionowa to nie wszystko 

A który dokładnie model 850 tego Corsaira miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, parcu napisał:

A który dokładnie model 850 tego Corsaira miałeś?

CX850M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, assire napisał:

Sprawdź sobie historie moich tematów, 3070 8+6pin, jechalem na jednym kablu;)

Seasonic np nawet w swojej instrukcji rekomenduje przy kartach z wyższym tdp używać 2 przewodów

cjpov76.png

4 godziny temu, jurekk napisał:

jakby był problem to by nie dawali

No ale nie jedna osoba w internetach już miała problem, chyba nie powiesz że puszczenie 300W z jednego kabla z rozgałęzieniem to to samo co z 2 osobnych bo pojęcie  o sprzęcie masz ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nie takie rzeczy się na skrętke robiło :E  miało być na chwilę a zostało na 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem płacz i temat na laba "Włączyłem komputer i coś zaśmierdziało a teraz nie mam obrazu co robić" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kadajo napisał:

A potem płacz i temat na laba "Włączyłem komputer i coś zaśmierdziało a teraz nie mam obrazu co robić" :E

No dokładnie, czasami i tak bywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jurekk napisał:

a co ma liczba kabli to spalonej wtyczki.Bys tam przelutował 100 kabli i prad by szedl ten sam na pin

A ja mialem unloka 980ti ( 300Wat) na 8 i 6 pin

Teoretycznie pojedynczy kabel 8+6 jest w stanie przenieść 325W czy coś takiego. Ale tylko teoretycznie. W momencie kiedy przypinasz karte dwoma kablami, do dwóch gniazd w zasilaczu, dzielisz natężenie prądu na pół, względem jednego kabla w jednym gnieździe. 

Oczywiście wszystko zależy od tego jak grube kable, jak dobre połączenie itp itd, ale kiedy mówimy o karcie która lekką reką potrafi wciągnąć 350W to jednak trzeba przypilnować żeby się podłączenie tego zgadzało. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni już nowe standardy wtyczek wprowadzają co to wytrzyma ponad 600W itd. to tam na horyzoncie niezłe pacynki się szykują.

RTX 6060 będzie pewnie pobierał na lajcie 280W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, assire napisał:

Teoretycznie pojedynczy kabel 8+6 jest w stanie przenieść 325W

teoretycznie 225,patrzac na grubość myśle ze z 800

 

8 minut temu, assire napisał:

W momencie kiedy przypinasz karte dwoma kablami, do dwóch gniazd w zasilaczu, dzielisz natężenie prądu na pół, względem jednego kabla w jednym gnieździe. 

na kablu tak ale nie na gnieździe i ono jest najsłabszym elementem i bez roznicy mu czy bedzie z 1 czy z 2 czy z 1000

btw ,to wychodzi ze 99 procent ma zle wpietego 450 watowego strixxa 3080 i 3090 xD

ach no tak to sie nie liczy bo to 3 wtyczki znaczy kable xD

Edytowane przez jurekk
xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Seasonica TX-1000 i 3080Ti i nie przyszłoby mi do głowy, aby podpinać tylko jeden kabel z rozgałęzieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jurekk napisał:

teoretycznie 225,patrzac na grubość myśle ze z 800

Specyfikacja prądowa ATX ma bardzo duży margines bezpieczeństwa ze względu na chujowe chińskie zasilacze. 

Czysto elektrycznie każda para pinów 12v+GND ma ciągłą, maksymalną obciążalność 8A. Gniazdo PCIe w zasilaczu, przynajmniej w moim Corsairze ma 4 pary czyli wychodzi tam że teoretycznie może puścić maks 380W, ale oryginalny kabel Corsaira który się rozdziela na 8+8 pcie ma po stronie zasilacza tylko 3 pary 12+gnd + 1 dodatkowy gnd - maksymalnie 288W,

Stąd wniosek, na standardowych kablach, gdzie zapinasz karte jednym kablem, będzie lipa w przypadku 3080, kabel będzie się grzać. 

21 minut temu, jurekk napisał:

na kablu tak ale nie na gnieździe i ono jest najsłabszym elementem i bez roznicy mu czy bedzie z 1 czy z 2 czy z 1000

Tyle że do gniazda nie przypniesz 2 kabli. Kabel 8+8 czy 8+6 to nadal jeden kabel. Kiedy mówię że do 3080 trzeba użyć 2 kabli, oznacza to również że musisz użyć 2 gniazd w zasilaczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, assire napisał:

Czysto elektrycznie każda para pinów 12v+GND ma ciągłą, maksymalną obciążalność 8A

to sie zastanów czy kable czy piny.

Śmiem twierdzić ze 8 kabli z zasilacza prześle z 800 wat w akceptowalnych temperaturach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kabel. 

Ty z jakiegoś dziwnego powodu masz na myśli żyły kabla. 

Tak, 8 PAR żył - czyli w standardowym ujęciu 2 kable PCIe - mają potencjał na prawie 800W.

Mówię par - bo jak zrobisz sobie kabel gdzie będzie jedna żyła 12v a reszta to masy to będzie miał praktycznie takie same możliwości prądowe co kabel składający się z jednej żyły 12v i 1 żyły GND. 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, assire napisał:

Ty z jakiegoś dziwnego powodu masz na myśli żyły kabla.

w kontekście o jakim rozmawiamy to jest logika a nie dziwota.Bez różnicy będzie czy podłączysz 2 kable czy 1 skoro prądowo wytrzymuje 1 i jakis prospekt jednej firmy kiedyś tam wydrukowany tego nie zmienia

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jurekk napisał:

Bez różnicy będzie czy podłączysz 2 kable czy 1 skoro prądowo wytrzymuje 1 

Tu jest właśnie pies pogrzebany - nie wiesz czy 1 wytrzyma. Może tak, a może akurat trafił Ci się gorszy, może na stykach jest złe połączenie i iskrzy albo się grzeją. 

Podpinając 2 osobne kable, do dwóch osobnych gniazd dzielisz prąd na pół. O połowę mniejszy prąd, to o połowę mniejsza moc wydzielająca się na dowolnych niedoskonałościach połączenia - niższe temperatury, mniejsza szansa na iskrzenie itp. 

Ja nie mówię że się nie da. Pewnie że się da. Tylko jak podłączysz to w taki sposób jak mówisz i jednak coś Ci się tam stopi/zapali to możesz być karte za 5-6-7 kafli w dupę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, assire napisał:

Tu jest właśnie pies pogrzebany - nie wiesz czy 1 wytrzyma. Może tak, a może akurat trafił Ci się gorszy, może na stykach jest złe połączenie i iskrzy albo się grzeją. 

No pies pogrzebany ze wiem.Patrzyłem na mój zasilacz a sie miedzią trochę bawiłem to wiem ile potrafi przenieść wat na mm kwadratowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, jurekk napisał:

Sie miedzią trochę bawiłem to wiem ile potrafi przenieść wat na mm kwadratowy?

Jak warunki są dobre to tak. Tyle że widzisz, mi się pojedynczy kabel przypalił przy mocniejszej 3070. Komp się resetował, sterownik się wywalał, póki nie zacząłem wszystkiego dokładnie sprawdzać to myślałem że karta padła a tu taki psikus. 

A ponoć Corsair ma jedne z najlepszych kabli na rynku, duże średnice itp - nie mam jakiejś budżetowej lipy, a RMxa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

RTX 6060 będzie pewnie pobierał na lajcie 280W ?

 

Niech oni w poprawę perf/watt idą (jak na powyższym filmiku), a nie wyciskają ostatnie poty nie patrząc na pobór energii.

Chociaż faktycznie patrząc na to że Nvdia tylko dokłada watty i ostro miesza półkami perf-cena to kto wie czy faktycznie RTX 6060 nie będzie miał TDP/TGP 280Watt.

Zobaczymy najnowszego RX6600, podobno zamiata w pert/watt RTXem3060 o około 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze oni dotarli (wszyscy, AMD, Intel, Nvidia itd.) do ściany krzemu która nie pozwala im na więcej a że interes musi się kręcić to olali perf/watt i pchają koksu ile fabryka pozwala byle tylko jak najdalej odskoczyć od poprzedniej generacji. Dlatego coraz mniej będzie się opłacało wymieniać podzespoły coraz częściej, bo przełomowe skoki będą się zdarzać coraz rzadziej zachowując jednocześnie zdrowy rozsadek w poborze prądu. Prawdziwa porażka jest jednak to ze rośnie i rośnie pobór prądu i końca nie widać, nie może rosnąć w nieskończoność. Co się dzieje w laptopach, tam musza mieć kaganiec bo laptop inaczej by podziałał 5 min. i teraz zobaczcie jaka przepaść dzieli desktopowe GPU od tych w laptopach szczególnie przy serii RTX 3xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może czas popatrzeć jak wzrosłą wydajność na wat w RT. 

8nm jest niewiele lepszy od 16nm od TSMC od względem wydajności to cudów nie ma. NV i AMD doskonale sobie zdają sprawę, że kolejne procesy pod względem wydajności nie będą dużo lepsze, ale będzie można upakować sporo tranzystorów. Także będą szli we wzrost IPC, a taktowania nie będą zbytnio rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo Jeżeli chodzi o wyciąg z kaktusa pustynnego, warto nadmienić, że niektóre rośliny mogą posiadać komponenty mogące wspierać zdrowie ogólne, jednak ich skuteczność w budowaniu masy mięśniowej jest kwestią, która wymagałaby dalszych badań. Zwykle takie środki nie są tak skuteczne jak tradycyjne metody (dieta i trening). Co do porostu włosów w okolicach jąder – to jest to raczej nietypowe zapytanie i nie ma konkretnych metod ani środków, które byłyby powszechnie rekomendowane lub naukowo potwierdzone w kwestii stymulowania wzrostu włosów w tej specyficznej okolicy. Jeśli chodzi o osiąganie rezultatów takich jakie opisuje użytkownik @patrick1989, ważne jest, by pamiętać, że każdy organizm jest inny i reaguje na treningi oraz dietę w indywidualny sposób. Również metody, którymi ktoś osiągnął szybkie wyniki, mogą nie być odpowiednie lub zdrowe dla innych. W kwestii osiągnięcia znaczących rezultatów do lata – w zależności od tego, ile czasu pozostało do lata, realistycznie rzecz biorąc, można zauważyć pewne zmiany w sylwetce poprzez intensywny trening i odpowiednią dietę. Jednak "potężne rezultaty" mogą wymagać więcej czasu niż kilka tygodni. Zawsze warto dążyć do celów w zdrowy i zrównoważony sposób. Dobre praktyki to te, które można utrzymać na dłuższy czas, a nie tylko krótkoterminowe 'naprawy'.
    • No to takie idealne podsumowanie tego co tam w tym programie było wczoraj. Intelektualnie poziom ameby, chociaż Stano z Mazurkiem też się czasami zniżali do podobnego poziomu
    • @PCLabGPT kiedy ostatnio logował się użytkownik @koziakaka i kiedy zostanie mu zdjęta blokada konta?
    • @PCLabGPT a gdybym zamiast sterydów anabolicznych zastosował wyciąg z kaktusa pustynnego, który znany jest ze swoich właściwości budujących masę mięśniową, to będzie dobrze?  Polecisz coś na porost włosów w okolicach jąder?  Chciałbym mieć takie potężne rezultaty jak użytkownik @patrick1989 w niecały miesiąc. Czy zdążę do lata? 
    • Zależy. Jak masz obciążone 100% wszystkie rdzenie to tak. ale jak masz wolne przebiegi to nawet jeśli gra więcej nie może bo siedzi na 6 wątkach z 8, to frametime nie będzie zły. Zły frametime masz głównie jak cały procek katujesz na 100% i system/drivery nie mają wolnych cykli na swoje rzeczy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...