Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, assire napisał:

Inna sprawa że żeby w 2080Ti zrobić 2100+ MHz to mówimy o selekcie na wodzie, a w 3070 osiągnąć zegary rzędu 2100+ to można w średnich kartach na powietrzu zrobić.

mówimy o kartach out of the box a nie zalewanych ciekłym azotem bo mało kogo to interesuje

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Ci Pisalem ze w 3dmarku owszem bo znam temat natomiast realnie w grach jest juz calkiem co innego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgódźcie się po prostu że 2080 Ti to nadal zajebista karta pozwalająca na ogranie każdego tytułu, na upartego nawet w 4K jak się postaramy.
Wiadomo że NV optymalizuje zawsze pod najnowszą generację, a starsze dostają podstawowe optymalizacje lub tylko sterownik kopiuj-wklej.
Tak więc za jakiś czas 2080 Ti będzie w podobnej sytuacji jak swego czasu 980 Ti wobec 1070.  ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak magiczne optymalizacje dla Pascala, a Maxwell został olany tylko nawet w starszych grach 1070 jest szybsza od 980ti i bywają nowe tytuły gdzie 980ti jest na poziomie 1070.

Maxwell tylko mocno odstaje w VK tylko to nie ma nic wspólnego z olaniem sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaTus napisał:

Prawda, szczególnie w wyższych rozdziałkach, dzięki szerszej szynie oraz 11GB VRam.

To jest akurat mit bo stara 1080ti sie tak samo nadaje do 4k jak nowsza rtx2060 z 6gb czyli słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaTus napisał:

Jak wysyłasz testy z gier gdzie jest 2080Ti z zegarem ~1750MHz..

Tu masz razem z taktowaniami, są takie jak zwykła karta z półki bez problemu uzyskuje. 3070 jest 1:1 do 2080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kaTus napisał:

Śmieszne te forum, znajomy często stąd screeny wysyła.

Można by je zatytułować "Moje najlepsze, niemożliwe by coś inne się z tym równało" ?

A chłop siedzi na 3080 Strix z taktowaniem jak Ventus. 

To weź  znajomego za rączkę, zróbcie selfie i więcej tutaj nie zaglądaj ! Wracaj tam skąd przyszedłeś ;) 

Od Naszego forum 3 w bok 

Edytowane przez maras2574
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kaTus napisał:

Dzięki, zostanę przy bardziej rzetelnych testach jak te od GN

Tyle że w tym momencie Ty "nierzetelnie" te testy interpretujesz. Co prawda obrazek Ci się nie załadował, ale sprawdziłem sobie ten test Gamers Nexus - oni tam testują 3070 Founders Edition i 2080Ti Strix. FE nie dość że ma niski standardowy Power limit, to jeszcze standardowo osiąga niższe taktowania niż karty z lepszymi chłodzeniami. No i FE w Polsce było do dostania jedynie na olx, a jakies gigabyte czy msi normalnie do kupienia. 

Możesz się upierać i marudzić, ale te karty są tak samo wydajne w grach. 

2500 za 2080Ti to zajebista cena, ale ja swoją obecną 3060Ti - licząc sprzedaż poprzedniej 3060ti i 3070 non-lhr  -  nie zapłaciłem nic, dopłacili mi do tego ;) 

Pod tym względem seria 3xxx kupiona w zeszłym roku wychodzi znaaaacznie lepiej niż starsze karty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są nasi kochani niebiescy a taki był spokój od najlepszej 2080ti amorek edyszyn @eagle

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 13:58, Mar_S napisał:

Wiadomo że NV optymalizuje zawsze pod najnowszą generację, a starsze dostają podstawowe optymalizacje lub tylko sterownik kopiuj-wklej.

Stery 466.54 w Watch Dogs: Legion - +22% na 3080, +20% na 2080 Ti. Ale oczywiście optymalizacje tylko pod najnowszą generację :E Weźcie nie pitolcie już czerwony towarzyszu z tą oklepaną śpiewką :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 09:41, Zhao napisał:

Gdzie są nasi kochani niebiescy a taki był spokój od najlepszej 2080ti amorek edyszyn @eagle

 

Może w jakimś ośrodku wypoczynkowym na urlopach? Ale nie wiem nic ponieważ nie ja im rezerwowałem miejsce. 

W dniu 15.10.2021 o 17:12, assire napisał:

Tu masz razem z taktowaniami, są takie jak zwykła karta z półki bez problemu uzyskuje. 3070 jest 1:1 do 2080Ti

Nie no panie dajesz testy z przed roku. Do tej pory po patchach do gier i nowych sterach sporo się zmieniło. Nie mówię że na lepsze. Ale warto linkować jak najbardziej świeże testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomcug napisał:

Stery 466.54 w Watch Dogs: Legion - +22% na 3080, +20% na 2080 Ti. Ale oczywiście optymalizacje tylko pod najnowszą generację :E Weźcie nie pitolcie już czerwony towarzyszu z tą oklepaną śpiewką :lol2:

Jak jednak Korona sprawi że wypluję płuca i zejdę ze skutkiem śmiertelnym to Ci będzie głupio że ostatnie zdanie skierowane do mnie było wyzywaniem mnie od czerwonych!
I będę straszył po nocach.
Gorączka znowu nachodzi czyli powrót do wyra...  :(

  • Sad 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i need help!  Po prostu moje własne umiejętności jak i zajebistość mnie rozwala. Chciałem zrobić deshroud mojego mastera 3080Ti z racji tego, że przesiadłem się do Cooler Mastera NR200 i 3080 Master idealnie się tam wpasowuje z wentylatorami 12x25mm. Ale przy skręcaniu ułamałem tą sprężyno-śrubkę i część jej została w radiatorze i co ja teraz mogę zrobić? Może zna ktoś dobrą duszyczkę, która ogarnia takie rzeczy, żeby pozbyć się ułamanej śrubki z radiatora?  Kartę teraz skręciłem na dwie śrubki po skosie i o ile temp. samego GPU ujdzie, to pamięci mocno po dupsku dostają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RENMEi napisał:

Panowie i need help!  Po prostu moje własne umiejętności jak i zajebistość mnie rozwala. Chciałem zrobić deshroud mojego mastera 3080Ti z racji tego, że przesiadłem się do Cooler Mastera NR200 i 3080 Master idealnie się tam wpasowuje z wentylatorami 12x25mm. Ale przy skręcaniu ułamałem tą sprężyno-śrubkę i część jej została w radiatorze i co ja teraz mogę zrobić? Może zna ktoś dobrą duszyczkę, która ogarnia takie rzeczy, żeby pozbyć się ułamanej śrubki z radiatora?  Kartę teraz skręciłem na dwie śrubki po skosie i o ile temp. samego GPU ujdzie, to pamięci mocno po dupsku dostają :/

Masz dwie opcje:

1. Rozwiercić część pozostałą w radiatorze wiertłem o mniejszej średnicy,

2. Spróbować przykleić śrubokręt, do elementu który został i próbować wykręcić.

 

Podeślij zdjęcie, będzie łatwiej coś doradzić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dagedy napisał:

Masz dwie opcje:

1. Rozwiercić część pozostałą w radiatorze wiertłem o mniejszej średnicy,

2. Spróbować przykleić śrubokręt, do elementu który został i próbować wykręcić.

 

Podeślij zdjęcie, będzie łatwiej coś doradzić. 

 

Wieczorem, po robocie podeślę fotki jak to wygląda. Najwyżej trzeba będzie wiertła malutkiego poszukać, bo w sumie na tym etapie nic chyba do stracenia już nie mam. Napisałem do serwisu, Gigabyta za ile $$$ by takie coś ogarnęli, ciekawe co mi odpiszą.

EDIT:

Mam foto, taki ze mnie magik :E
Inked247070767-1040574826744267-75558307

246144737-616641969352970-41891325818259

 

Ale za to w budzie fajnie to wygląda :P

246131539-177601804535913-50849091190294

 

Jestem taki zły na siebie, użyłem innego śrubokręta i nawet nie poczułem, żebym już dokręcał na maksa, no ale stało się czasu nie cofnę :/

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tej całej pokrywy radiatora wraz z fabrycznymi wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Napisałem do serwisu, Gigabyta za ile $$$ by takie coś ogarnęli, ciekawe co mi odpiszą.

Nie serwis gigaszrota a jakiś lokalny zegarmistrz albo optyk gdzie naprawiają/lutują oprawy. Powinni mieć takie malutkie wykrętaki, na pewno będą mieli więcej doświadczenia w takiej robocie.

Ewentualnie coś takiego jak czujesz się na siłach:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-wykretakow-do-wykrecania-srub-1-12mm-22-szt-10996098580?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_ss&ev_adgr=Narzedzia&ev_campaign_id=14474247596&gclid=CjwKCAjw_L6LBhBbEiwA4c46ugBStpokvJZ45MTxSs92h0my3Jj6JZ_IM4UszT9h6iWQ0rrdPRUb6hoCjBMQAvD_BwE

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie serwis gigaszrota a jakiś lokalny zegarmistrz albo optyk gdzie naprawiają/lutują oprawy. Powinni mieć takie malutkie wykrętaki, na pewno będą mieli więcej doświadczenia w takiej robocie.

Ewentualnie coś takiego jak czujesz się na siłach:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-wykretakow-do-wykrecania-srub-1-12mm-22-szt-10996098580?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_ss&ev_adgr=Narzedzia&ev_campaign_id=14474247596&gclid=CjwKCAjw_L6LBhBbEiwA4c46ugBStpokvJZ45MTxSs92h0my3Jj6JZ_IM4UszT9h6iWQ0rrdPRUb6hoCjBMQAvD_BwE

O nawet nie wiedziałem że są takie wykrętaki, w tym zestawie jest do średnicy śrub 1,5mm-2,5mm a ta ułamana ma 2mm. Super, spróbuję, dzięki! :D. Za dużo do stracenia nie mam, samej grafy nie uszkodzę bo będę kombinował na gołym radiatorze, powolutku i może się uda. Śrubki zamienne już sobie zamówiłem, więc tylko pozbyć się tego ułamanego dziadostwa. Chyba, że faktycznie nie dam rady to nie będę na siłę kombinował i poszukam jakieś lokalnej złotej rączki a w ostateczności pójdzie po kieszeni i zamówię sobie takie AIO: https://pl.aliexpress.com/item/1005002774086119.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.17a91de1OqPOin&mp=1 No nic, głupota kosztuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...