Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzisz że trafisz z miejsca na sztukę która utrzyma 2GHz/0.85v? Pewny siebie. :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 0.85V ale może 0.9V. Strix 3080Ti robił na 0.893V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, napisał:

Jest w Niemczech i w Holandii.

p.s

3090FE utrzyma 2000MHz po UV? Przydalo by mi sie wiecej pamieci i mam opcje zmiany 3080Ti LC Strix na 3090 FE nowa w pudelku.

Wątpie, mój 3080ti TUF to trzyma maks 1890 po uv i to w mniej wymagających grach, w więcej 1860 stabilne to góra, a co dopiero FE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując wychodzi na to,że nie ma opcji kupić kartę w Niemczech + mieć 5 lat gwarancja + realizowanej w Polsce? tak? i zotac i evga odpadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Under555 napisał:

Czyli podsumowując wychodzi na to,że nie ma opcji kupić kartę w Niemczech + mieć 5 lat gwarancja + realizowanej w Polsce? tak? i zotac i evga odpadają?

Nie, nie ma takiej opcji.
Zresztą nawet jak kupisz w Polsce to też masz maks 3 lata a później musisz słać do producenta, czyli jak karta padnie po tych 3 latach to tak czy tak musisz na własną rękę wysyłać.
Moim zdaniem EVGA jest idealnym rozwiązaniem bo wysyłasz bezpośrednio do ich serwisu, zresztą jak ludzie kupują w Polsce to też, ci ogarnięci, wysyłają bezpośrednio do EVGA bo z reguły jest szybciej i sprawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie 0.85V ale może 0.9V. Strix 3080Ti robił na 0.893V.

Na podstawie mojej sztuki raczej nie ma szans. Na 0.9v 1920MHz to max co stabilnie wyciagam - i taki zegar trzyma w grach z limitem 400W raczej caly czas. Do 2000 to potrzebuje 1.0v ? co oczywiscie w grach odbija sie od limitu. Inna sprawa ze ten blok EK jest slaby. Z 400W limitem delta wychodzi 17-18 stopni ponad wode. Gdzie te czasy gdzie na 1080ti bylo 4-5 stopni :D. 

I oni sobie licza za niego 350 euro, kpina.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Masz słabiutką sztukę :szczerbaty:

Co poradzic ;) i to wszystko z max 44 stopniami na gpu :/

ile Ci idzie na 0.9v? 

 

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinno być lepiej na takiej temperaturze, a u mnie max co się da wycisnąć 2070Mhz jak dobrze pamiętam 0.96v. Ale zysk wydajności jest tak mały, że to głupota i nie da się tego schłodzić w normalnych warunkach na powietrzu.

10% do przodu przy 1.85x wyższym poborze mocy. Ale 3080 kręciła się nieco lepiej i część gier na młockarni działała stabilnie na 2200Mhz jak limit moc nie stanowił problemu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2021 o 11:03, napisał:

Jest w Niemczech i w Holandii.

p.s

3090FE utrzyma 2000MHz po UV? Przydalo by mi sie wiecej pamieci i mam opcje zmiany 3080Ti LC Strix na 3090 FE nowa w pudelku.

u mnie 3090 FE trzyma lekko 2010 @ 0,935   ( po wymianie termo i pasty oczywiście )  - tempy w graniacach  60-65 stopni do  1400RPM przy otwartej budzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, srekal34 napisał:

Co poradzic ;) i to wszystko z max 44 stopniami na gpu :/

ile Ci idzie na 0.9v? 

 

Jaką masz temp. wody i jakie chłodnice? Czy masz aktywny backplate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Under555 napisał:

Czyli podsumowując wychodzi na to,że nie ma opcji kupić kartę w Niemczech + mieć 5 lat gwarancja + realizowanej w Polsce? tak? i zotac i evga odpadają?

Jeżeli ten sklep z Niemiec jest oficjalnym partnerem handlowym EVGA to po rejestracji karty na stronie eu.evga.com Masz 3 lata gwary. Po dodatkowej opłacie otrzymasz 5 lub 10 lat.  Kiedyś to byly progi cenowe od których naliczano opłatę. Za kartę powyżej 600 euro liczono 25 dla 5 lat i 50 euro dla 10 lat. Mam jeszcze na gwarancji (10 lat) GTX 1080 którą sprzedałem dla bardzo dobrego kumpla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są normalnie jajca, w Casekingu poszła 3090 FTW3 Ultra za €2600+, wygląda na to że schodzą nawet po €3k.
Nie dziwne skoro nawet na gównianym NiceHashu karta robi €230+ miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok gotowania pamięci non stop, aby ją odkopać nie licząc prundu. Zakładając, że krypto nie jebnie. Bez sensu. Miesiąc bym jeszcze zdzierżył. Chyba tylko jacyś psajko w to idą.

 

Edytowane przez malko
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, malko napisał:

Jaką masz temp. wody i jakie chłodnice? Czy masz aktywny backplate?

Nie mam aktywnego backlate, bo obudowa to itx i sie nie zmiesci. Problemu z pamieciami nie ma, max 68 stopni, wiec backplate duzo nie pomoze.

Temperatura wody ~26 stopni(mam 20 stopni w pokoju bo tak lubie ;))

Chlodnice:

Xspc tx360 

Xspc tx360

Nemesis GTX 420 w p/p

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, evga mi odpisała,że ich rma service jest w Niemczech

Czyli wracam prawie do punktu wyjścia i nie wiem co mam kupić.

Bo czy to EVGA czy zotac (jedno i drugie kupione w De) czeka mnie wysyłka karty do niemiec na gwarancję w razie czego.

Pewnie EVGA mimo wszystko lepiej bo karta będzie kupowana tak jakby nieoficjalnie bo z pośrednikiem (na ich adres, oni za 20 euro do mnie kartę wyślą) wiec w razie odsłyłania zotaca nie wiem czy by się udało przez sklep.

 

Chyba zostaje evga ale jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić skorzystanie z gwarancji bo przecież wysłanie karty paczką do Niemiec na swój koszt - w dużej ilości bąbelków to wyjdzie duże pudło to mnie ze 150 euro wyniesie jak nic a pytanie jeszcze kto zapłaci za wysyłkę w drugą stronę... ,żeby 300 euro kosztów na mnie spadło bo wydawać ponad 1000zł za skorzystanie z gwarancji to ja chyba dziekuje... zwłaszca przy karcie za 4000zł

 

Jakby na niemieckim amazonie karta się trafiła to chyba bez problemu bo na ich koszt wysyłka w dwie strony (przynajmniej przez pierwsze 2 lata gwarancji) ale pewnie na amazonie się nie trafi.

 

A Wy wszyscy jak sobie z tematem gwarancji poradziliście? przecież pewnie spora część ma karty z Niemiec mieszkając w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem wysłać do Niemiec? Jedyny minus to trochę wyższy koszt wysyłki. Jak dla mnie to żadna przeszkoda.

12 godzin temu, srekal34 napisał:

Nie mam aktywnego backlate, bo obudowa to itx i sie nie zmiesci. Problemu z pamieciami nie ma, max 68 stopni, wiec backplate duzo nie pomoze.

Temperatura wody ~26 stopni(mam 20 stopni w pokoju bo tak lubie ;))

Chlodnice:

Xspc tx360 

Xspc tx360

Nemesis GTX 420 w p/p

 

Czyli te 3 chłodnice radzą sobie z 3090 z palcem w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Under555

Max 150 pln...do Ciebie to już ich koszt.

No chyba że wysyłasz z Ekwadoru ?

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3070 FTW3 ULTRA - spoko, aczkolwiek jakieś ciężary z power limitem są i słaby zawodnik do OC
RTX 3070 XC3 BLACK GAMING - też spoko, cichsza ponoć ale wolniejsza... co do OC to nie wiem
3070 XC3 ULTRA GAMING - też wydaje się być ok

Czyli praktycznie dowolny 3070 od Evga będzie ok, pewnie wolałbym ftw3 ale może być drogo

jeśli zotac
to  RTX 3070 AMP Holo - chyba najgorszy model z tego wszystkiego co napisałem w tym poście. Wydajność miejscami na poziomie FE + słabe wykonanie

RTX 3070 Twin Edge OC - a nie, jeszcze coś gorszego jednak w zestawieniu jest - głośna, słaba, ciepława i słaba w OC


Coś ktoś ma do dodania do powyższych opinii?

Wychodzi na to,że cokolwiek od Evgi i będzie git.

Swoja drogą, to możę staroświecki jestem albo jakiś niedouczony ale jak zobaczyłem na fotkach ,żę zotac daje 2 wentylatory zamiast trzech do karty pokroju 3070 to już pomyślałem,że cudów nie będzie.
Tak to działa?


BTW. 
Czas do zakupu mi się skończył wiec powiedzcie jeszcze
jakbym EVGI nie trafił
czy jakiś inny producent ma dobry model 3070tki ale z gwarancją chociaż 3 letnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Under555 napisał:

Kurcze, evga mi odpisała,że ich rma service jest w Niemczech

Czyli wracam prawie do punktu wyjścia i nie wiem co mam kupić.

Bo czy to EVGA czy zotac (jedno i drugie kupione w De) czeka mnie wysyłka karty do niemiec na gwarancję w razie czego.

Pewnie EVGA mimo wszystko lepiej bo karta będzie kupowana tak jakby nieoficjalnie bo z pośrednikiem (na ich adres, oni za 20 euro do mnie kartę wyślą) wiec w razie odsłyłania zotaca nie wiem czy by się udało przez sklep.

 

Chyba zostaje evga ale jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić skorzystanie z gwarancji bo przecież wysłanie karty paczką do Niemiec na swój koszt - w dużej ilości bąbelków to wyjdzie duże pudło to mnie ze 150 euro wyniesie jak nic a pytanie jeszcze kto zapłaci za wysyłkę w drugą stronę... ,żeby 300 euro kosztów na mnie spadło bo wydawać ponad 1000zł za skorzystanie z gwarancji to ja chyba dziekuje... zwłaszca przy karcie za 4000zł

 

Jakby na niemieckim amazonie karta się trafiła to chyba bez problemu bo na ich koszt wysyłka w dwie strony (przynajmniej przez pierwsze 2 lata gwarancji) ale pewnie na amazonie się nie trafi.

 

A Wy wszyscy jak sobie z tematem gwarancji poradziliście? przecież pewnie spora część ma karty z Niemiec mieszkając w Polsce?

Pomyliłeś euro ze złotówkami, 100 maksymalnie wyjdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, koneser napisał:

Pomyliłeś euro ze złotówkami, 100 maksymalnie wyjdzie .

60zł z groszami ;) Nie wiem skąd kolega @Under555 wziął taką kwotę :hmm:

W dniu 25.11.2021 o 12:06, Under555 napisał:

A Wy wszyscy jak sobie z tematem gwarancji poradziliście? przecież pewnie spora część ma karty z Niemiec mieszkając w Polsce?

Jak już ktoś wyżej napisał, EVGA to taki plus, że nie musisz się bujać ze sklepami tylko wysyłasz centralnie do nich na rma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Under555 napisał:

RTX 3070 FTW3 ULTRA - spoko, aczkolwiek jakieś ciężary z power limitem są i słaby zawodnik do OC
RTX 3070 XC3 BLACK GAMING - też spoko, cichsza ponoć ale wolniejsza... co do OC to nie wiem
3070 XC3 ULTRA GAMING - też wydaje się być ok

Z tych trzech to tylko FTW3. Dwie pozostałe to paździochy o połowę mniejsze. No może przesadziłem, ale duuużo mniejsze. Osobiście jak porównałem (znajomy miał) XC3 Ultra do Suprima X, to byłem w szoku jakie to lekkie, cienkie....to nie może dobrze działać pod obciążeniem ;) Jak ktoś gdzieś napisał, te karty nadają się tylko do wodowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FTW3 też nie jest jakąś dobrą konstrukcją, grzeje się to strasznie ale z tej trójki to tylko to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 Vision nie jest jednak taki zły, po 30 minut grania w FH5 przy ~19*C ambient, slider PL na maximum. Wydaje mi się że będzie można jeszcze dużo zejść z tego 0.99Vcore.

Tak wiem że VRAM :E ale to jest ogólna bolączka GDDR6X. Już jadą do mnie pady GP Ultimate w 3 rozmiarach.

Schermafbeelding 2021-11-26 210322.png

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400w poboru ? az sie prosi o uv, no chyba ze przykręcasz grzejniki i grzejesz rtx. Ja kopiac na rtx 3080 przy poborze prądu 200w  dobijam do 21c w salonie przy rozszczelnionych oknach. Grzejniki zakrecone  :)

Edytowane przez TheEnter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...