Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ta karta jest głośna to ja nie wiem :E ASUS Strix 3080Ti to dopiero wyło.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z obrotami powyżej 1600-1700 będzie głośne, a powyżej 2000 to już odrzutowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malko napisał:

Dostają, dostają. Kop przykładowo RavenCoina, gdzie blokada LHR nie działa albo użyj T-Rexa w trybie dualnym. 95C przy max wentylach i zjechanym PR do 85% to norma na TUFie. W ogóle LHR to już przeszłość T-Rex to ogarnia i wydajność jest wyższa niż 3080.

Być może nie miałem czasu szukać waluty na której leci na maxa tylko ETH z parametrem na 70 w nbminer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Wszystko z obrotami powyżej 1600-1700 będzie głośne, a powyżej 2000 to już odrzutowiec.

Jak widać kwestia gustu, dużo zależy od budowy samego wirnika. Np. 120mm SP corsaira przy 2000RPM wyło niemiłosiernie a ML'e brzmiały jak bombowce z WW2, kiedy Gentle Typhoon przy 2k RPM po prostu sobie szumi.

PL/OC/Curve nietknięte, pasta GC-Extreme (z wyglądu standardowa pasta GB jest łudząco podobna), pady GP-Extreme:

Schermafbeelding-2021-12-03-113025.png

TS.png

Buda otwarta O11D XL i 3x chromax 12x25 1000rpm na dole nawiew. Kurcze, z wyglądu najbardziej podoba mi się FE ale trzeba dokupić 12-pin w oplocie pod Seasonica no i znowu od razu po wyjęciu z pudełka repad czyli RIP gwarancja bo oryginalne pady się od razu rozwalają.

Stoi 3090 Kingpin ale gościa pogięło, €3500. W sumie patrząc na OBECNE ceny to 3500 to nie aż tak drogo za KP....

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana padów nie powoduje utraty gwarancji. Nie wiem skąd takie brednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od firmy, ja czytałem że GB odrzuca gwarancję za mniejsze bzdury jak pady, nawet za ryski na śrubach mogą odrzucić.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 12:21, xtn napisał:

Wydajność zapowiada się: RTX 2060 12GB = RTX 3060 12GB, więc i cena będzie podobna, a jak kopać będzie na poziomie RTX2060S/2070 to cena może być nawet wyższa. 

Patrząc na specyfikację RTX 2060 12GB to pewne będzie to,że kopać będzie na poziomie 2060 Super czy 2070,ciut gorzej od 3060 (~40 mh/s vs ~50 mh/s w ETH). Chyba że włożyli LHR (który i tak jest na to obejście :E),ale szczerze wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy przejdzie :E Sama buda i ta zasiłka z motywem gundam są tutaj porąbanie drogie, ponad 600e razem. Szkoda że to 'tylko' biały Strix a nie 3090 Gundam Edition, ta ostatnia to już całkiem kosmos pułap cenowy.

Schermafbeelding 2021-12-03 143324.png

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Spl97 napisał:

Patrząc na specyfikację RTX 2060 12GB to pewne będzie to,że kopać będzie na poziomie 2060 Super czy 2070,ciut gorzej od 3060 (~40 mh/s vs ~50 mh/s w ETH). Chyba że włożyli LHR (który i tak jest na to obejście :E),ale szczerze wątpię.

To już wiadomo po co ta pamięć na tej karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, kadajo napisał:

To już wiadomo po co ta pamięć na tej karcie ?

Kurteczka

- Nie chcieliście RTxów 2060 6GB za normalne pieniądze? To wersje 12GB pójdą do górników, a wy w normalnych pieniądzach w jakich chodził RTX 2060 będziecie mogli kupić GTXa 1050Ti.

Gawiedź

- Nie rób nam tego o czcigodny! Nasza wina, nasza wina, nasza bardzo wielka wina!

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

Wszystko z obrotami powyżej 1600-1700 będzie głośne, a powyżej 2000 to już odrzutowiec.

Nie do końca ? wentylatorki 50x50 przy 2k są ciche ?

4 godziny temu, malko napisał:

Wymiana padów nie powoduje utraty gwarancji. Nie wiem skąd takie brednie.

Ale chyba na karcie z plombą trzeba pozniej z ali w razie wu taką "oryginalną" sobie kupić :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Send1N napisał:

 

Ale chyba na karcie z plombą trzeba pozniej z ali w razie wu taką "oryginalną" sobie kupić :> 

Już tu był ktoś, kto nakupił od "majfrendów" tego na zapas i się okazało, że Chińczyk "się dupnął" i coś "nie pykło" i cała dostawa plomb była "psu w rzyć", także ten tego...:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Nie do końca ? wentylatorki 50x50 przy 2k są ciche ?

Ale chyba na karcie z plombą trzeba pozniej z ali w razie wu taką "oryginalną" sobie kupić :> 

Asus ma plombę. Napisz do nich z pytaniem to się przekonasz. Naruszenie plomby nie oznacza utraty gwarancji. To nie jest plomba z napisem: warranty void.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Już tu był ktoś, kto nakupił od "majfrendów" tego na zapas i się okazało, że Chińczyk "się dupnął" i coś "nie pykło" i cała dostawa plomb była "psu w rzyć", także ten tego...:lol2:

Mam kupę tych zwykłych naklejek 'plomb' ze znakiem zakazu albo czerwonym kółkiem. Naklejam je na stare GPU które repastuje i repaduje bo inaczej ludki nie chcą kupować "bo grzebane", kij tam że pasta skruszała i GPU 82-85*C w stresie, ale oryginał kurrrrła panie. :E
Na karcie GB żadnych plomb nigdzie nie było.
 

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że kwestia ludków. U Asusa nie powoduje to utraty gwarancji i tyle. Chyba, że coś się przy tym uszkodzi. Kto nie wierzy to niech pisze do supportu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ja wierzę tylko w takim razie po co ona tam jest skoro nie ma znaczenia, jest ktoś w stanie to wyjaśnić :> :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kadajo napisał:

To już wiadomo po co ta pamięć na tej karcie ?

Od początku było wiadomo, po co takiej zabawce 12GB do normalnego użytku, gdyby chcieli coś dla ludzi zrobić to puścili by 2060S i 2070S w ludzkich cenach. Ale gracz i tak się będzie ślinił, stąd ten rynek sukcesywnie się olewa kosztem chwilowej fali krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jest mylący, chodzi nie tylko o Nv i karty, tylko trampek na złość (sobie i USA?) dowalił chore podatki na elektronikę idącą z Chin.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, malko napisał:
3 godziny temu, napisał:

Tytuł jest mylący, chodzi nie tylko o Nv i karty, tylko trampek na złość (sobie i USA?) dowalił chore podatki na elektronikę idącą z Chin.

Biden nie może tego cofnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Send1N napisał:

No dobra ja wierzę tylko w takim razie po co ona tam jest skoro nie ma znaczenia, jest ktoś w stanie to wyjaśnić :> :E 

Tak. Asus odpowiedział, że nie zaleca zdejmowania chłodzenia. Jednak jego poprawny demontaż i montaż nie powoduje utraty gwarancji. Jaka jest rola naklejki? Odstraszanie domorosłych majsterkowiczów. Działa? Jak najbardziej. Całe forum myśli, że gwarancja papa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ile ludzi tyle interpretacji także nie zdziw się jak kogoś wprowadzisz w błąd, że brak plomby nie stanowi problemu.

To samo jest w przypadku MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak się zastanowiłem, dlaczego ostatnie 3 tygodnie jak sobie pootwieram okienka w przeglądarkach to wentylator zamiast milczeć, cicho szumi. Na początku tym się nie przejmowałem, ale dzisiaj przysiadłem do kompa i zacząłem analizę. Problem znaleziony - karta nie zrzuca mi zegarów, a pobór mocy karty w HWInfo wskazuje na pulpicie w idle stale 81 Wat

Najpierw sądziłem, że to kwestie ustawień opcji graficznych w zakresie zarządzania energią, ewentualnie MSI Afterburnera lub też G-SYNC. 

Zresetowałem ustawienia graficzne, ustawiłem normalne zarządzanie energią, wyłączyłem MSI AFterburnera, wyłączyłem G-SYNC.

Nic nie podziałało.

Postanowiłem zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Jak ręką odjął. Wina - wadliwe sterowniki. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdorazowej zmianie ustawień od zarządzania energii w CP trzeba restartować system, a czy to robiłeś tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
    • Podepne sie do tematu, czekam na kolejna wymiane monitora, co prawda nie wyslali trzeciego bo drugi musi do nich wrocic co powinno nastapic dzisiaj wiec zobaczymy jak to bedzie wygladac nadal, chcialbym wymiany na nowy ale bedzie ciezko  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...