Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Wołam @Airwaves93 i @JDM , chcieli się dowiedzieć coś o tym Inno3D RTX 3080.

Na razie będzie krótko, bo nie miałem okazji się wgryźć, ale już coś mogę powiedzieć.

W porównaniu z 1080Ti, karta jest podobnej wielkości. Tylko, że 3 sloty - jest zauważalnie grubsza od 2-slotowego EVGA 1080Ti FTW3.

g9U7Q7b.jpg

Wbrew bzdurom z netu MA tryb pasywny - wyłącza wentylatory na pulpicie. Tylko środkowy wentylator (oraz ten mały do sekcji zasilania) są wyłączane na pulpicie. Pocieszam, że pozostałe dwa zwalniają do 1000RPM, co w praktyce jest kompletnie niesłyszalne ("hałas" jak z Noctuy DH-15 na minimalnych obrotach - czyli żaden).

RGB świeci się jak psu jaja.
 

Okej, teraz szybki test w TimeSpy.

Pierwsze mega pozytywne zaskoczenie - najcichszy coil whine, jaki kiedykolwiek miałem. Prawie niesłyszalny z metra.

Miałem dosłownie dziesiątki GPU w swoim życiu (trochę się kopało) i ta zajmuje bezapelacyjnie pierwsze miejsce pod względem ciszy.

Coil whine jest cichszy na stocku, niż w 1080Ti po undervolcie.

Czad.

żebyśmy się dobrze zrozumieli, co mam na myśli przez COIL WHINE, bo ludzie często dopatrują się tu gwizdów, a ja mam na myśli elektryczne bzyczenie sekcji zasilania podczas obciążenia karty, o takie (nagrane swego czasu przeze mnie):

 

 

KAŻDA karta to ma. Każda od czasów 760GTX, które nie miało.

Przerobiłem następujące karty: 970, Radeon 290, 1060 od kilku producentów, 1070 od kilku producentów, jeden 1080 (Gainward), kilka 1080Ti, kilka 2060, kilka 570RX, kilka 580RX oraz jeden 3080.

Wygrywa to Inno3D 3080. Zaorało wszystkie, które miałem.

 

Ok, teraz chłodzenie.

Ogólnie to na stocku jest cichsze, niż w 1080Ti po UV, ale trochę je słychać gdy GPU dobije do tych 68-70 stopni.

Przy czym "trochę" jest w pełni akceptowalne.

Myślę, że to poziom +/- Asusa Strixa 1080Ti, może trochę gorzej - zauważalnie lepsze, niż EVGA 1080Ti FTW3.

Kartę oczywiście będę undervoltował, co poprawi ją w tym zakresie.

 

Osiągi na stocku, nic nie kombinowałem jeszcze:

 

DqytqQI.png

 

Karta stabilizuje się na 1800 Mhz:

3IbuhNf.png

i na około 68 stopniach (ciemniejszy niebieski)

a7v3iLe.png

 

Przy czym moja buda to piekarnik. SilentiumPC Pax. Weźcie to pod uwagę, przewiewność tej budy to -1.

Dam znać, jak poszło OC UV.

Na razie wrażenia mega pozytywne, zwłaszcza w temacie coil whine.

 

EDIT: Karta stabilna na 0,8V @ 1890 Mhz, graphics score w Timespy podskoczył do 17,8k, na takim UV cewki zamilkły niemal całkowicie (słyszalne tylko po włożeniu głowy do budy :E ). Dobra sztuka. Jedyną wadą są słabe termopady na ramie. Do 96 stopni na pamięci. ałć.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu ja niestety mam potężne granie cewek na rtx3080, myślałem że w moim 6800xt głośno je słychać ale się myliłem, tu jest dopiero głośno . Mam nadzieję że karta się uciszy, bo na chwilę obecną jest tragicznie . Jeszcze timespy nie puszczalem i nie robiłem OC+UV , jedynie strzeliłem benchmarki w grach żeby porównać 6800xt z rtxem, praktycznie idą łeb w łeb . Jeszcze za godzinę idę pograć w apexa, zobaczę jak tam wypada rtx, podobno dostaje parę dobrych procent od 6800xt w tej grze , ale mam nadzieję, że te 160fps mi zapewni . Mam wersję WB Waterforce, więc z temperaturami się nie wypowiadam, bo na rdzeniu łapie poniżej 40* , przy 355w w peaku . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

ja niestety mam potężne granie cewek na rtx3080, myślałem że w moim 6800xt głośno je słychać ale się myliłem, tu jest dopiero głośno .

:(

To chyba mi się pofarciło trochę. U mnie jest generalnie najlepiej w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z cewkami to różnie bywa, miałem rtx3070 kiedyś to też piszczały, ale o wiele ciszej :) . Zobaczę jak karta się wygrzeje, powinny się uciszyć w jakimś stopniu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak dobrze, że nie trzeba (pierwszy raz od czasów maxwella) robić UV. Bo cewek prawie nie słychać.

Przy czym i tak muszę zrobić UV, bo mam za słaby zasilacz + podkręcony procesor :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 warto undervoltowac. Są łakome na waty , robiąc UV można zyskać w grach , bo karta przestanie się odbijać od pl i zegary może trzymać wyższe . Dodatkowo memorki można ocnac, ale musisz obserwować jakie temperatury masz na vramie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pamięci nie warto kręcić i to nawet jak ktoś działa w 2160p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3080 zyski są tak marne z OC vramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2-3% przy +1250 i tyle samo wzrośnie pobór mocy to nic za darmo. 

Wzrosty bardziej wynikają z niższego czasu dostępu niż większej przepustowości. Kręcenie 6x daje podobnego kopa na 3070ti pomimo, że przepustowość ma na wyrost.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sideband napisał:

 Ile ludzi tyle interpretacji także nie zdziw się jak kogoś wprowadzisz w błąd, że brak plomby nie stanowi problemu.

To samo jest w przypadku MSI.

Piszę tylko co napisał support Asusa odpowiadając na maila.

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

:(

To chyba mi się pofarciło trochę. U mnie jest generalnie najlepiej w historii.

Prądy w Ampere są potężne. Napięcie GPU około 1V i 350W poboru. Musi piszczeć.

Edytowane przez malko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co uzyskałem stabilne 0,813 V na 1875 MHz.

Wydawało mi się, że 0,781 V będzie stabilne na 1860 MHz (W unigine heaven było), ale wywaliło Timespy w połowie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sprawdzał stabilność w takich benchmarkach to na pewno będzie płacz i korygowanie ustawień w grach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heaven jest za stary, FireStrike Extreme / Ultra jest ok, ew. Superposition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś też się nie nadaje,

Q2 RTX. Metro Exodus Enhanced, Bright Memory Infinity 

Od biedy może być Days Gone, Control i A Plague Tale Innocence.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tajmspaju mam stabilne 1890 Mhz dla 0,8 V, ale skoro mówicie że to kicha to pewnie spróbuję czegoś innego.

 

ściągam Q2 RTX.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apexie tragedia, jutro weryfikacja UV, jeśli okaże się stabilne to jednak te plotki, że AMD sporo lepiej sobie radzi się potwierdzą . Stutter czuje na myszy nawet , więc nie jest słodko . Wieczór mi się popsuł ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, pograłem w Q2 RTX pół godziny, przeszedłem pierwszy level, problemów nie było. Może być? @sideband

1890 Mhz dla 0,8 V to dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości to sprawdzasz? Daj GI na low to lepiej sprawdzi stabilność.

Tak z 30min starczy. Daj 0.77v to się będę mógł odnieść do mojej sztuki co miałem, a na 0.83v było 1920Mhz. Tylko to było sprawdzane na 2160p jak sprawdzasz w niższej rozdziałce to nie bardzo da się to odnieść. Ale na pierwszy rzut oka to sztuka przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p. 0,78 crashowało timespaja na 1860Mhz więc pewnie byłaby lipa. 0,8 V > 1900 Mhz crashuje. Musi być 1890 Mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niskich napięciach szybko spada max stabilny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestowałem w innych grach jeszcze chwilę, 0,8V na 1890mhz wydaje się stabilne wszędzie. Zostawiam tak.1

Ogólnie to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym Inno3D X4. Spodziewałem się kupy, a wyszło super:

 

1. Nawet bez UV, prawie nie ma coilwhine. na 0,8V, coilwhine przy zamkniętej budzie jest nieslyszalny. O wiele lepiej, niż w 1080Ti.

2. 1200 RPM wystarcza by utrzymać 75 stopni przy 100% użycia GPU, co daje słabo słyszalny szum. O niebo ciszej, niż 1080Ti przy tym samym obciążeniu, gdzie było 1600+ RPM. Do tego lepsze wentylatory (mniej "dzwoniących" harmonicznych).

3. Po UV do 0,8 V wydajność w syntetykach wzrosła ;)

Chłodzenie pewnie nie jest aż tak dobre, jak w Asusie TUF czy MSI Suprim, ale za to zero problemów z coilwhine i duży krok naprzód w komforcie gry w porównaniu do 1080Ti od EVGA.

 

Super!

 

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Up

Pochwal się temperaturami pamięci na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioneer83 napisał:

@Up

Pochwal się temperaturami pamięci na karcie.

Wygląda na to że dobijają do 96 stopni :E

WDrOYo9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Wygląda na to że dobijają do 96 stopni :E

WDrOYo9.png

Czyli tutaj norma - bieda termopady. Szkoda. Nie można mieć wszystkiego.:szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bym cisnął TUF-a albo Strixa gdybym mógł ;)

Ale X-kom nie miał mi nic innego do zaproponowania. I tak wyszło o wiele lepiej, niż myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...