Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
20 minut temu, Kaiketsu napisał:

Dlatego bym cisnął TUF-a albo Strixa gdybym mógł ;)

Ale X-kom nie miał mi nic innego do zaproponowania. I tak wyszło o wiele lepiej, niż myślałem.

Jak nie masz plomb na karcie to możesz wymienić termopady na lepsze i będziesz miał super sztukę.☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusciłem timespy , 2000mhz@0.95v to takie wstępne ustawienia, memory + 999mhz  http://www.3dmark.com/spy/24685039 , nic więcej na razie nie testowałem, stabilne w jakimś stopniu to jest, bo jednak widać ile czasu było grane w apexa ;) 

41b97dd33a39836e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Dlatego bym cisnął TUF-a albo Strixa gdybym mógł ;)

Ale X-kom nie miał mi nic innego do zaproponowania. I tak wyszło o wiele lepiej, niż myślałem.

Też stosują kiepskie termopady, a w dodatku łatwiej trafić na grające cewki w Strix.

Póki co Gigabyte stosuje najlepsze termopady i temperatury są poniżej 80C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, GB 3080Ti Gaming temp. pamięci rewelacja. W ogóle cała karta rewelacja, cewki nie grają, temperatury ok, chłodzenie ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Akurat pamięci nie warto kręcić i to nawet jak ktoś działa w 2160p.

To dotyczy 3080 czy także innych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2021 o 19:27, malko napisał:

Asus ma plombę. Napisz do nich z pytaniem to się przekonasz. Naruszenie plomby nie oznacza utraty gwarancji. To nie jest plomba z napisem: warranty void.

 

19 godzin temu, malko napisał:

Tak. Asus odpowiedział, że nie zaleca zdejmowania chłodzenia. Jednak jego poprawny demontaż i montaż nie powoduje utraty gwarancji. Jaka jest rola naklejki? Odstraszanie domorosłych majsterkowiczów. Działa? Jak najbardziej. Całe forum myśli, że gwarancja papa.

 

Akurat piszesz,że zdejmowanie chłodzenia i zarazem naruszenie plomby gwarancyjnej nie narusza gwarancji w przypadku kart Asus,tyle że raczej Asus przy RMA może interpretować tak samo jak MSI,czyli naruszysz plombę  = utrata gwarancji.
Więc morał z tego jest taki,że zdejmować chłodzenie w celu wymiany pasty na GPU czy termopadów na pamięciach i VRM lub czyszczenia chłodzenia lepiej jak już okres gwarancyjny minie. W moim przypadku za nieco ponad 2,5 roku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sideband napisał:

Na niskich napięciach szybko spada max stabilny zegar.

W sumie na 3090 żaden syntetyk się nie nadaje bo i tak będzie się odbijał od PL i zrzucał bin-y, chyba że karta ma 3-pin. Mój vision przy 850mV dalej odbija się od PWR limitu, jakieś 380-390W. Tutaj chyba lepiej puszczać właśnie lżejsze testy, aby tylko karta coś robiła na ~75%+ obciążenia.

Ktoś wie jaka jest różnica między GB Gaming OC, Vision i Eagle? Gdyby nie niski PL no i te nieszczęsne pady to Vision jest zajebistą kartą, cewek praktycznie nie słychać.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inno3D niestety też ma te durne naklejki o gwarancji, więc termopadów samemu nie wymienię. Ale skoro ASUS ma te same problemy, to na TUF też bym pewnie miał ponad 90 stopni na pamięci. Więc jeden pies. ASUS ma problemy z cewkami ponoć, Inno3D tutaj rewelka.

Widzę, że Gigabyte jest liderem w tej generacji (może poza Aorusem, bo pomimo rozmiaru chłodzenia i ceny wyniki ma akurat takie sobie jeśli chodzi o temp/głośność). Gaming OC to chyba najlepszy model jakość/cena poza niedostępnym TUF-em?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Aorus to Gigabyte

Dlatego napisałem że poza Aorusem im wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to aż dziwnie się czyta Gigabyte i "cos wyszło" w jednym zdaniu :E

Edytowane przez kadajo
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabajta od kilku lat omijam szerokim łukiem. Wszystkie karty jakie miałem zawsze mi padały. Zachęcała jedynie cena.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Ogólnie to aż dziwnie się czyta Gigabyte i "cos wyszło" w jednym zdaniu :E

Moim zdaniem Gaming OC to bardzo udana seria, w miarę ciche oraz bez tęczowego rzygu, ja tam polecam.  ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, korekta. To Inno3D X4 jednak nie ma trybu pasywnego. Przepraszam za niedopatrzenie. Spojrzałem na środkowy wentylator (a akurat środkowy jest wyłączany). Dwa skrajne działają, ale na 1000 RPM, co daje dla mnie (nawet przy zamkniętych oknach) "hałas" porównywalny z pracującą na minimalnych obrotach Noctuą DH-15. Miałem to dziś włączone w nocy i rano zobaczyłem, że zapomniałem wyłączyć (podkreślam, zobaczyłem, nie usłyszałem - bo nic nie słyszałem ;) ). Więc kwestia pomijalna. Mimo wszystko zawołam @Airwaves93 oraz @JDM bo nie chcę wprowadzać w błąd, a może to dla kolegów istotne gdy będą wybierać model z iksa. Przy odrobinie szczęścia dadzą Wam Gigabyte Gaming ;) Które jest z tego co piszą koledzy - jak to INNO3D (ciche, bez problemów z cewkami), ale ma lepsze termopady na ramie. Czyli lepsze. Mi się trafiła dobra sztuka tego inno3d bo stabilna na 0,8 V z niezłym zegarem, ale to już wiadomo, loteria silikonowa.

Ale mam nawalone w tej budzie:

F0amxnE.jpg

I kurzu nie starłem :E

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy tam widać jakaś mala turbine co się pewnie rozkręca do 5 tys. obr. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Czy mi się wydaje czy tam widać jakaś mala turbine co się pewnie rozkręca do 5 tys. obr.

Też się tego obawiałem :E to 4 wentylator do "chłodzenia sekcji zasilania". Ale nie, jest wolnoobrotowy. W ogóle tego nie słychać. I większość czasu nie działa.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć bo jak widzę takie wynalazki to od razu w głowie odrzutowiec małego kalibru :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Wygląda na to że dobijają do 96 stopni :E

WDrOYo9.png

To było mierzone w grach czy przy kopaniu? W grach mój paździerz Zotac trinity 3080 ma ok 85 stopni.

Nie kopię ale sprawdziłem na początku roku Nicehashem to prawie 100 stopni było z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Dobrze wiedzieć bo jak widzę takie wynalazki to od razu w głowie odrzutowiec małego kalibru :E

Osobiście omijam takie wynalazki szerokim łukiem, na AIO Arcitca ten mały piździk na VRM nie robił nic poza hałasem a po paru miesiącach już łożysko zaczynało szumieć. Małe wiatraczki dość szybko się poddają (no chyba że to przemysłowe Delty :E ) i cieżko je dostać.
Tutaj mega plus dla ASUSa 3070 Noctua Edition, jak polecą wentylatory, wstawiasz byle jakie 2x120mm nawet Arctici P12 i karta śmiga dalej, na innych pozostaje kupno na Ali i może się okazać że przyjdzie gorsze gunwo jak te które zdemontowałeś, miałem tak z GTX'em 1070 Strix.

Kiedyś to było..DFI Lanparty NF3/4 i te padające piździki na chipsetach, kto mógł montował Zalmany albo Thermalrighty. :E

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można by na drukarce 3D wydrukować jakieś ramki do montażu 120mm. Strix 1070 obudził mnie o 4 rano jękiem zatartych wentylatorów, dźwięk jak z horroru. Nie wiele brakowało a przyjęli by mnie do Akademii Pana Kleksa.

Edytowane przez
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, napisał:

Osobiście omijam takie wynalazki szerokim łukiem, na AIO Arcitca ten mały piździk na VRM nie robił nic poza hałasem a po paru miesiącach już łożysko zaczynało szumieć. Małe wiatraczki dość szybko się poddają (no chyba że to przemysłowe Delty :E ) i cieżko je dostać.
Tutaj mega plus dla ASUSa 3070 Noctua Edition, jak polecą wentylatory, wstawiasz byle jakie 2x120mm nawet Arctici P12 i karta śmiga dalej, na innych pozostaje kupno na Ali i może się okazać że przyjdzie gorsze gunwo jak te które zdemontowałeś, miałem tak z GTX'em 1070 Strix.

Kiedyś to było..DFI Lanparty NF3/4 i te padające piździki na chipsetach, kto mógł montował Zalmany albo Thermalrighty. :E

Dlatego mojego Arousa 3080Ti chłodzą dwie Noctuy i porównania nie ma do stockowych śmigieł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Mistol napisał:

To było mierzone w grach czy przy kopaniu?

syntetyki i Q2 RTX

7 minut temu, napisał:

na AIO Arcitca ten mały piździk na VRM nie robił nic poza hałasem a po paru miesiącach już łożysko zaczynało szumieć.

Też nie cierpię małych wiatraczków, na szczęście tutaj większośc czasu ten jest nieaktywny + kręci się wolno, w ogóle tego nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RENMEi napisał:

Dlatego mojego Arousa 3080Ti chłodzą dwie Noctuy i porównania nie ma do stockowych śmigieł :D

A poka jak to wygląda ? :D

Jak je zamontowałeś ? :D

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Aha, korekta. To Inno3D X4 jednak nie ma trybu pasywnego. Przepraszam za niedopatrzenie. Spojrzałem na środkowy wentylator (a akurat środkowy jest wyłączany). Dwa skrajne działają, ale na 1000 RPM, co daje dla mnie (nawet przy zamkniętych oknach) "hałas" porównywalny z pracującą na minimalnych obrotach Noctuą DH-15. Miałem to dziś włączone w nocy i rano zobaczyłem, że zapomniałem wyłączyć (podkreślam, zobaczyłem, nie usłyszałem - bo nic nie słyszałem ;) ). Więc kwestia pomijalna. Mimo wszystko zawołam @Airwaves93 oraz @JDM bo nie chcę wprowadzać w błąd, a może to dla kolegów istotne gdy będą wybierać model z iksa. Przy odrobinie szczęścia dadzą Wam Gigabyte Gaming ;) Które jest z tego co piszą koledzy - jak to INNO3D (ciche, bez problemów z cewkami), ale ma lepsze termopady na ramie. Czyli lepsze. Mi się trafiła dobra sztuka tego inno3d bo stabilna na 0,8 V z niezłym zegarem, ale to już wiadomo, loteria silikonowa.

Ale mam nawalone w tej budzie:

F0amxnE.jpg

I kurzu nie starłem :E

Ale tęcza ? Jest jakiś sposób by wyłączyć LEDy softem/hardwarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...