Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, kadajo napisał:

A poka jak to wygląda ? :D

Jak je zamontowałeś ? :D

 

Już chwile temu wrzucałem fotkę. W NR200 wystarczyło z Arousa zdjąć oryginalne wentylatory, założyć na dole dwie Noctuy i włala :D. Jak by szyte wszystko na miarę, co do centymetra, wentylatory przy okazji robią za podpórkę dla grafy, więc setup idealnie wyszedł. 

 

261081081-650667106265634-83365615435717

 

Wcześniej w dobrze wentylowanym Lancool II na stockowym chłodzeniu Arous łapał 80 stopni w QII RT (450W) i był znacznie głośniejszy nawet od NF-P12 na full obratach. Tutaj  max obroty, wentyle na wyciąg i przy 450W nie dobija do 70 stopni, przy temp. w pokoju ok 24 stopnie. Po UV wentylatorki na 1200RPM i cisza taka o której Arous mógł tylko pomarzyć i to wszystko w takiej małej budzie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie kojarzę to fotkę, ale na styk weszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MarcoSimone napisał:

To dotyczy 3080 czy także innych modeli?

To już sam musisz sprawdzić ile pamięci dają kopa w modelach z GDDR6, ale pewnie kop jest większy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Airwaves93 napisał:

Ale tęcza ? Jest jakiś sposób by wyłączyć LEDy softem/hardwarem?

Zdaje się softem od Inno3d. Na szczęście mam budę bez szyby więc tego nie widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Aha, korekta. To Inno3D X4 jednak nie ma trybu pasywnego. Przepraszam za niedopatrzenie. Spojrzałem na środkowy wentylator (a akurat środkowy jest wyłączany). Dwa skrajne działają, ale na 1000 RPM, co daje dla mnie (nawet przy zamkniętych oknach) "hałas" porównywalny z pracującą na minimalnych obrotach Noctuą DH-15. Miałem to dziś włączone w nocy i rano zobaczyłem, że zapomniałem wyłączyć (podkreślam, zobaczyłem, nie usłyszałem - bo nic nie słyszałem ;) ). Więc kwestia pomijalna. Mimo wszystko zawołam @Airwaves93 oraz @JDM bo nie chcę wprowadzać w błąd, a może to dla kolegów istotne gdy będą wybierać model z iksa. Przy odrobinie szczęścia dadzą Wam Gigabyte Gaming ;) Które jest z tego co piszą koledzy - jak to INNO3D (ciche, bez problemów z cewkami), ale ma lepsze termopady na ramie. Czyli lepsze. Mi się trafiła dobra sztuka tego inno3d bo stabilna na 0,8 V z niezłym zegarem, ale to już wiadomo, loteria silikonowa.

Ma półpasyw jak najbardziej.

Są 2 kontrolery wentyli jeden do skrajnych a drugi od środkowego i tego małego bździka. Pewnie nie masz włączonej synchronizacji wentyli w msi af. 

Na maxwellu/pascallu była lipa jak ten mały suszył na 3k rpm :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, napisał:

W sumie na 3090 żaden syntetyk się nie nadaje bo i tak będzie się odbijał od PL i zrzucał bin-y, chyba że karta ma 3-pin. Mój vision przy 850mV dalej odbija się od PWR limitu, jakieś 380-390W. Tutaj chyba lepiej puszczać właśnie lżejsze testy, aby tylko karta coś robiła na ~75%+ obciążenia.

To się wrzuca takie napięcie i takt by nie odbijało się od limitu mocy. Akurat throtling od limitu mocy może powodować większe spadki wydajności pomimo, że monitoring nie pokazuje dużych spadków taktowań. Na 3080ti mogę ustawić by karta leciała ciągle na limicie i drugie ustawienie z teoretycznie takimi samymi taktowaniami według monitoringu i w drugim przypadku wydajność jest wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Ale skoro ASUS ma te same problemy, to na TUF też bym pewnie miał ponad 90 stopni na pamięci. Więc jeden pies. ASUS ma problemy z cewkami ponoć, Inno3D tutaj rewelka.

Nie wiem jak TUF, ale na Strixie mam po 74 -80 stopni na podkręconych pamięciach, więc za każdym razem parskam śmieciem jak słucham o tych termopadach. Cewy jak zawsze wygrzać i jest cisza.

GB Liderem? :E Aorus Master/Xtreme/Waterforce owszem spoko konstrukcje, ale reszta to ta sama bida sprzedawana corocznie, a tutaj jeszcze gniazda na drutach wpakowane. ?

 

 

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kadajo napisał:

A faktycznie kojarzę to fotkę, ale na styk weszło :D

No pofarciło się i na dodatek całe rozgrzane powietrze ucieka na zewnątrz obudowy nie grzejąc innych komponentów :). Przy konfiguracji wtłaczającej powietrze + jak był jeszcze wentyle na górze to od grafy top obudowy robił się mega gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

 

Akurat piszesz,że zdejmowanie chłodzenia i zarazem naruszenie plomby gwarancyjnej nie narusza gwarancji w przypadku kart Asus,tyle że raczej Asus przy RMA może interpretować tak samo jak MSI,czyli naruszysz plombę  = utrata gwarancji.
Więc morał z tego jest taki,że zdejmować chłodzenie w celu wymiany pasty na GPU czy termopadów na pamięciach i VRM lub czyszczenia chłodzenia lepiej jak już okres gwarancyjny minie. W moim przypadku za nieco ponad 2,5 roku :P

Rób jak chcesz. Napisz do Asusa to się przekonasz. Poza tym ta naklejka nic nie znaczy - możesz sobie na Ali kupić ich sto. Pewnie nawet Asus bierze z tej samej drukarni.

Wodowanie karty = utrata gwarancji? To kpina przecież. Asus też tak uważa.

 

20 godzin temu, sideband napisał:

Akurat pamięci nie warto kręcić i to nawet jak ktoś działa w 2160p.

Do kopania warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiamy o kopaniu gdzie pierwsze skrzypce gra podsystem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RENMEi napisał:

No pofarciło się i na dodatek całe rozgrzane powietrze ucieka na zewnątrz obudowy nie grzejąc innych komponentów :). Przy konfiguracji wtłaczającej powietrze + jak był jeszcze wentyle na górze to od grafy top obudowy robił się mega gorący.

Dlatego skarbem okazują się zakupy (u mnie zupełnie nieświadomie) budy z mesh topem i wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, JaN008 napisał:

Pewnie nie masz włączonej synchronizacji wentyli w msi af. 

Chyba nie mam. Podpowiesz, gdzie tego szukać? Bo w opcji Fan nie widzę :(

T1J0qqG.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej posiadałem RTX 3060 Vision z REV 1. Temperatury wydawały się ok 66-67 stopni max w grach i HotSpot max na poziomie 76 stopni

 

Wczoraj zamontowałem RTX 3060 TI Gaming OC Rev 2.0. Podczas grania w Battlefront II komputer się zaciął i wyłączył. Uruchomiony ponownie, odpalone w tle HwInfo iiii? Temperatury mnie zszokowały

80 stopni w takiej grze i hot spot na poziomie 97 stopni...... Czy to norma na tej karcie? Ktoś ma ten model z Rev. 2 i podpowie jak u niego wyglądają temp, bo wydaje mi się, że coś nie tak? 

Dzisiaj odpalony AC Origins dawał już temperatury sporo niższe ale HotSpot i tak w ok. 90 stopni :(

 

tragedia.png

Edytowane przez klimasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klimasz napisał:

Wczoraj zamontowałem RTX 3060 TI Gaming OC Rev 2.0. Podczas grania w Battlefront II komputer się zaciął i wyłączył. Uruchomiony ponownie, odpalone w tle HwInfo iiii? Temperatury mnie zszokowały

80 stopni w takiej grze i hot spot na poziomie 97 stopni...... Czy to norma na tej karcie? Ktoś ma ten model z Rev. 2

mam wersje 3070.Chodzi jak złoto.Az zdziwiony ale chip 104 nie jest duzy choć potrafi 250 wat wygenerować.

Widocznie duzy rozstrzał jakości chłodzenia.

Umnie jest 64 stopnie przy 210 watach(uV).Bios msi suprimx  wiec mapa wentylatora dośc agresywna(1900 rpm) bo tam mocne chłodzenie jest

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 22:46, novi napisał:

W apexie tragedia, jutro weryfikacja UV, jeśli okaże się stabilne to jednak te plotki, że AMD sporo lepiej sobie radzi się potwierdzą . Stutter czuje na myszy nawet , więc nie jest słodko . Wieczór mi się popsuł ..

To po uj zmieniałeś :p jak miałeś radka a jako gracz apexa powinieneś wiedzieć przecież że oni czerwona strona mocy :E pewnie cie ręka zaczęła swędzieć jak zwykle ? 

W dniu 4.12.2021 o 22:42, Kaiketsu napisał:

ściągam Q2 RTX.

Tylko że tam dowala z kolei taki pobór że na co dzień pod gry mógłbyś pewnie lepszy wynik uzyskać ;) 

Edit. A dobra doczytałem że zrobiłeś 1890mhz na 0.8v ? nevermind prze zacna sztuka ?

15 godzin temu, Kaiketsu napisał:

 

F0amxnE.jpg

Chłop z rtx 3080 w obudowie z napędem hehe :E ?

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Chłop z rtx 3080 w obudowie z napędem hehe :E ?

Że tak się zapytam - co w związku z tym? :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N 

No cóż, 6900xt z blokiem wodnym jest za droga :E . Wydawać 9k za kartę, na której gram głównie w apexa :E . Rtxa mam fifty fifty za 6800xt , więc nie jest źle . 

Co do stutteru , temat raczej ogarnięty . NVIDIA reflex + boost włączony w grze , jakby blokowało gsync , zmieniłem tylko na NVIDIA reflex on i nie dość, że gsync się zapina , to w dodatku przestały dropic FPS.  Wczoraj wrzuciłem 2010mhz w ab , memory + 1000 , 0.92v , karta boostuje do 2025mhz , pograne parę godzin w apexa, puszczony timespy , nic nie wywala. 0.9v to za mało na ten zegar, wywaliło apexa i time spy.  Próbowałem zrobić max OC do timespy , 19300pkt graficznych robię max , pl 360w i nie mogę go podnieść. Może dobije 19500pkt bo miałem max tdp 96% , chociaż nie wiem z jakiego powodu zegar lekko pływał podczas bencha.  W wolnej chwili strzelę na windows 10, bo aktualnie 11 używam na daily :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

To po uj zmieniałeś :p jak miałeś radka a jako gracz apexa powinieneś wiedzieć przecież że oni czerwona strona mocy :E pewnie cie ręka zaczęła swędzieć jak zwykle ? 

To jest po prostu Wielki Plan którego ciasne umysły takie jak Twój i mój nie ogarniają, więc po prostu siadamy i oglądamy show. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Chłop z rtx 3080 w obudowie z napędem hehe :E ?

 

Godzinę temu, tomcug napisał:

Że tak się zapytam - co w związku z tym? :E

Niektórzy do dnia dzisiejszego używają napędów,mimo że płyty kompaktowe oraz napędy optyczne to już relikt przeszłości ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Spl97 napisał:

 

Niektórzy do dnia dzisiejszego używają napędów,mimo że płyty kompaktowe oraz napędy optyczne to już relikt przeszłości ;)

O dzięki Ci guru! Co my byśmy bez Ciebie zrobili :lol2:

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanie do posiadaczy 3060 ti Gigabyte gaming oc (rev 2.0 odchudzone chłodzenie), moje pytanie brzmi czy to normalne, że te chłodzenia karty jest tka głośne, tzn wenrylatory trzeszczą, cykają.

Wenrylatory zaczynają halasować od 50proc i na 65 przestają (ewentualnie nie slyszę gdyż szum je zaglusza)

Dodam, że kartę wymieniłem i jest to samo. Numer seryjny mam inny sprawdzalem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cewki piszczą a nie wentylatory . Na większości kart piszczą, na jednych głośniej w innych ciszej . 

Przecież rtx to prestiż, więc zmiana jest uzasadniona, lepiej sygnaturka wygląda niż z AMD :E . A tak serio, chciałem kartę z blokiem wodnym, nie wchodziło w grę wrzucanie bloku na taichi x, za droga zabawka, żeby przy niej grzebać , stąd tylko wersja z fabrycznym blokiem wchodzi w grę, trafił się rtx to wziąłem, chociaż wolałbym ciut drożej 6900xt, ale już nie ma po 7k tych kart.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, novi napisał:

Pewnie cewki piszczą a nie wentylatory . Na większości kart piszczą, na jednych głośniej w innych ciszej . 

Przecież rtx to prestiż, więc zmiana jest uzasadniona, lepiej sygnaturka wygląda niż z AMD :E . A tak serio, chciałem kartę z blokiem wodnym, nie wchodziło w grę wrzucanie bloku na taichi x, za droga zabawka, żeby przy niej grzebać , stąd tylko wersja z fabrycznym blokiem wchodzi w grę, trafił się rtx to wziąłem, chociaż wolałbym ciut drożej 6900xt, ale już nie ma po 7k tych kart.  

cewki nieee, na pierwszym modelu piszczaly masakrycznie, na tym juz w ogóle.

EDIT W spoczynku jak się bawię krzywą w msi AB to od 50proc zaczynają jakosc cykać wyć nwm jak to okreslić, mam wrazenie jakby wpadaly w wibracje

 

 

 

Edytowane przez TheMikiVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jakoś terkoczą nie umiem tego opisać dziwnie się zachowują, a od jakichś 60 procent szybkości są Ok. To jest  tak pomiędzy 40 a 55 procent szybkości.

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...