Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

 

5 godzin temu, Send1N napisał:

@Kadajo

Sprawdź sobie może na początek 3x arctic P8 pwm za 7 dych zamiast 1x noctua za 8 :P najwyżej zrobisz zwrot

https://allegro.pl/oferta/arctic-p8-pwm-pst-wentylator-4-pin-80mm-9643559216 zawsze możesz wbić na sztywno manualnie jakieś obroty które cie zadowolą i ominiesz ewentualny zakres na którym jest "elektryczne buczenie" :) 

Ja zastosowałem na Zotacu 3x92mm bequiet'a. Idealnie siadły rozmiarowo na radiator. Bez porównania do seryjnych śmigiełek.

 

IMG-20211010-095458.jpg

 

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na tryty? Podpięte do MoBo? Od czego uzależniasz ich RPM?

Edytowane przez malko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malko napisał:

Mocowanie na tryty? Podpięte do MoBo? Od czego uzależniasz ich RPM?

mocowanie na taśmę dwustronną - mocną

podpięte do płyty

sterowanie obrotami Argus monitor

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak użyje 2x120 Noctue które mam i zobaczę co będzie. Jak kibel wtedy będę kombinował z mniejszymi wentylatorami.

 

To koleś testował 92 vs 120 i chodź 92 ostatecznie zbiła bardziej temperatury to jednak była wyraźnie głośniejsza w porównaniu do 120, a różnica w temperaturach była około 2 stopni. I can live with that.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, IceMan75 napisał:

 

Ja zastosowałem na Zotacu 3x92mm bequiet'a. Idealnie siadły rozmiarowo na radiator. Bez porównania do seryjnych śmigiełek.

 

 

Ile celsjuszy wariacie ?  :E 

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, IceMan75 napisał:

Ja zastosowałem na Zotacu 3x92mm bequiet'a. Idealnie siadły rozmiarowo na radiator. Bez porównania do seryjnych śmigiełek.

Fajnie wygląda ;) tylko że pure wingsy mają słabe ciśnienie, jak już zmieniać to myślę że raz a dobrze na jakieś HSP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pioneer83 napisał:

ta 2060 12gb to 2060 super + 4GB ale...jakby nawet kosztowala 3500 to i tak lepsza opcja niz 3060 aktualnie. Wszystko rozbije sie o to czy ta karte bedzie sie dalo kupic? Jesli tak to rozejdzie sie jak swieze buleczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

takiego nie macie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta paskudna ? im wiekszy odpust tym gorzej ale dzięki bo przypomniałeś mi o tym filmie na który czekałem aż wyleciał mi z głowy ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile będzie kosztowac 3070ti 16gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie idzie to w dobrym kierunku patrząc na 2060 12gb za 650eu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pasjansa w FHD w sam raz.

Godzinę temu, Stjepan666 napisał:

kilofiarze tego nie kupią.

Pewnie nie, ale wygłodniali gracze już tak. Efekt ten sam - brak kart albo cena windowana w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie

gdzieś komuś jakiś nowy sposób/patent/ inne coś apropos zakupu rtx 3070 w dobrej wersji się nie obił o uszy?

Czaję się już ze 3 tygodnie . Udało mi się złapać ale nie kupiłem w końcu za 4200 gigabyte eagle ... no i ten model bywa regularnie (ostatnio nawet za 4000zł)

aczkolwiek szukam czegoś z topowej półki - Aorus/strix/FTW3 ale jestem też otwarty... może jakieś gamerock czy coś.

Ważne,żeby temperatury były dobre + OC (potencjalnie) na dobrym poziomie + 3 lata gwarancji albo wiecej.

 

Jak na złość RTX3080 ciągle jakieś fajne się pojawiają ale w tą kartę nie idę bo procek musiałbym zmieniać(jak i procek to całą platformę + zasilacz)
Za rok, półtora o 3080 będę myślał - teraz szukam rtx 3070 do 5000zł.

ale... też jakoś bez przesady, był aorus za 4800zł i nie wziąłem świadomie. Dziwna sprawa skoro taki giguś eagle kosztuje 4000zł (i trzyma fabryczne zegary po UV) a aż 800zł trzeba dopłacić do aourusa ,żeby mieć OC czyli z 10% wydajnośći więcej za 800zł.... chyba przegięcie. Tak z 4500zł za dobry model bym zapłącił max.

 

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, czy było więc wrzucam. Pojawiła się wersja finalna Afternurnera 4.6.4

https://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

Cytat

MSI Afterburner 4.6.4

  • Added new MSI Windows 11 themed skins (Light and Dark editions) by Drerex design
  • Added voltage control for reference design AMD RADEON RX 6700 XT series graphics cards
  • Added experimental support for Intel 11th generation CPUs
  • Added experimental support for Intel 12th generation CPUs
  • Added experimental support for mobile AMD Ryzen CPUs
  • Fixed issue with missing memory temperature sensor on AMD RADEON 5700 / 5700 XT series graphics cards
  • Fixed issue which could prevent MSI Afterburner from opening from tray via main application icon after accessing properties via clicking monitoring tray icon
  • Increased memory overclocking limit for NVIDIA GeForce RTX 30x0 series graphics cards
  • Added workaround for internal DirectInput issue, which could cause hotkey handler to stop processing hotkeys correctly after locking/unlocking PC from keyboard with <Ctrl>+<Alt>+<Del> or <Win>+<L>. To bypass it MSI Afterburner is resetting hotkey handler state after lock screen transition now
  • Optimized monitoring profiles switching implementation for situations when profiles contain different sets of data sources displayed in monitoring tray icons
  • Application tray icon is DPI aware now:
    • OS level tray icons scaling is disabled now to prevent tray icon text distortion. Power users may revert back to the previous DPI unaware tray icon rendering mode via configuration file if necessary
    • Added new bigger tray icon fonts for >=150% and >=200% DPI scaling ratios. Power users may also select tray icon font independently of selected DPI scaling ratio via configuration file if necessary
  • Application installer is DPI aware now
  • RivaTuner Statistics Server has been upgraded to v7.3.3

Wersja z 3 Grudnia tego roku.:thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zieloni wypuszczą tego 3090Ti. Ponoć będzie kozak - kostki VRAM o podwójnej pojemności i bez kości pod backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, napisał:

Ciekawe czy zieloni wypuszczą tego 3090Ti. Ponoć będzie kozak - kostki VRAM o podwójnej pojemności i bez kości pod backplate.

I cena gdybyś chciał kupić za wersję "top" (no. Strix) 20k zł, a za bieda wersję typu "Orzeł, czy inny Ventus" jedyne 16k zł.:szczerbaty: 

Jak NV wypuści wersję Ti to będzie ona szła prosto do kopalni i nigdzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę od razu kupował jak wyjdzie, pierwsze co się trafi bo może być tylko drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Under555 napisał:

Hej, mam pytanie

gdzieś komuś jakiś nowy sposób/patent/ inne coś apropos zakupu rtx 3070 w dobrej wersji się nie obił o uszy?

Czaję się już ze 3 tygodnie . Udało mi się złapać ale nie kupiłem w końcu za 4200 gigabyte eagle ... no i ten model bywa regularnie (ostatnio nawet za 4000zł)

aczkolwiek szukam czegoś z topowej półki - Aorus/strix/FTW3 ale jestem też otwarty... może jakieś gamerock czy coś.

Ważne,żeby temperatury były dobre + OC (potencjalnie) na dobrym poziomie + 3 lata gwarancji albo wiecej.

 

Jak na złość RTX3080 ciągle jakieś fajne się pojawiają ale w tą kartę nie idę bo procek musiałbym zmieniać(jak i procek to całą platformę + zasilacz)
Za rok, półtora o 3080 będę myślał - teraz szukam rtx 3070 do 5000zł.

ale... też jakoś bez przesady, był aorus za 4800zł i nie wziąłem świadomie. Dziwna sprawa skoro taki giguś eagle kosztuje 4000zł (i trzyma fabryczne zegary po UV) a aż 800zł trzeba dopłacić do aourusa ,żeby mieć OC czyli z 10% wydajnośći więcej za 800zł.... chyba przegięcie. Tak z 4500zł za dobry model bym zapłącił max.

 

Macie jakieś pomysły?

Kupić i odkopać trochu. Nie ma innej rady. Albo się dostosujesz albo giniesz i jedziesz na integrze.

Edytowane przez malko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, robię to samo. Kupiłem 3090 dość drogo i karta musi się chociaż poczęści odkopać.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, napisał:

Będę od razu kupował jak wyjdzie, pierwsze co się trafi bo może być tylko drożej.

Wszystko rozbije się o cenę. Jeżeli polskie sklepy zaśpiewają na dzień dobry z 15-16kzł to raczej te karty będą leżeć i będziesz je mógł kupić od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Under555 napisał:

Hej, mam pytanie

gdzieś komuś jakiś nowy sposób/patent/ inne coś apropos zakupu rtx 3070 w dobrej wersji się nie obił o uszy?

Czaję się już ze 3 tygodnie . Udało mi się złapać ale nie kupiłem w końcu za 4200 gigabyte eagle ... no i ten model bywa regularnie (ostatnio nawet za 4000zł)

aczkolwiek szukam czegoś z topowej półki - Aorus/strix/FTW3 ale jestem też otwarty... może jakieś gamerock czy coś.

Ważne,żeby temperatury były dobre + OC (potencjalnie) na dobrym poziomie + 3 lata gwarancji albo wiecej.

 

Jak na złość RTX3080 ciągle jakieś fajne się pojawiają ale w tą kartę nie idę bo procek musiałbym zmieniać(jak i procek to całą platformę + zasilacz)
Za rok, półtora o 3080 będę myślał - teraz szukam rtx 3070 do 5000zł.

ale... też jakoś bez przesady, był aorus za 4800zł i nie wziąłem świadomie. Dziwna sprawa skoro taki giguś eagle kosztuje 4000zł (i trzyma fabryczne zegary po UV) a aż 800zł trzeba dopłacić do aourusa ,żeby mieć OC czyli z 10% wydajnośći więcej za 800zł.... chyba przegięcie. Tak z 4500zł za dobry model bym zapłącił max.

 

Macie jakieś pomysły?

też szukam i to jakaś masakra.. daj znać jak znajdziesz jakiś złoty środek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, napisał:

Ciekawe czy zieloni wypuszczą tego 3090Ti. Ponoć będzie kozak - kostki VRAM o podwójnej pojemności i bez kości pod backplate.

Taki sam kozak jak 3090 bez Ti, tyle że pamięci będą o podwójnej gęstości. Zresztą czym Wy się jaracie? Ponad rok ze zwykłą 3090 siedzicie i wielki problem że pamięci się grzeją zaraz nowa generacja, ale widać nadal sporo chętnych na generowanie zysków firmie, następnie płacz że drogo :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...