Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoże ktoś i podpowie jaka jest różnica między ver1 a 2 Gigabyte RTX 3070 Gaming OC ? (oprócz LHR) czy zmienili coś w konstrukcji. Podobno są jakieś problemy z tymi wtyczkami od zasilania i padami, to prawda ?. Karta do grania. Nie wiem czy opłacić zamówienie ;). Miałem 2x Noctua Asus 3070 ale oddałem, bo cewki było słychać na 5 metrów. Szukam czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mati napisał:

też szukam i to jakaś masakra.. daj znać jak znajdziesz jakiś złoty środek :D

jak tak troche się wgryzłem w temat jeszcze to mam kilka wniosków

1. różnica miedzy 3070 a 3070ti (chyba mozna przyjąć,że 3070 po OC) to w 1440p (czyli to co mnie interesuje) od 5 do 15 klatek różnicy przy czym w moim wypadku to chyba będzie bardziej 5 klatek bo to idzie procentowo = jak ktoś gra w gry mniej wymagające i powyżej 120 fps to ten 5 % to zupełnie inna liczba klatek niż w moim przypadku gdzie katuję takiego Hitmana 3 , RDR2 czy Forzę 5 na ultra w plus minus 80 klatkach.

2. Jeśli chodzi o opłacalnosć to nie wiem czy nie opłacalniej za ok 6000zł kupić najtańszego możliwego eagle 3080 ... ogólnie chyba w przeliczeniu wydajność/cena to te tanie modele od GB wypadają lepiej
3. Ja raczej będę celował w coś za ok 4tys z kawałkiem - jakiś tani gigabyte albo coś lepszego ale w sensownej kwocie bo troche nie podoba mi się różnica w cenie np. 4050zł z morele eagle vs 4800zł za aourusa (bo z niemiec, dochodzi koszt wysyłki i nie wiem czy przewalutowanie będzie korzystne) i te 5 klatek by mnie kosztowało 750zł :D

4. Co do tematu OC/UV/ciszy. 99.99% czasu korzystam z komputera w słuchawkach + mam przewiewną obudowę. Może taki eagele bez UV dałby radę (ba, niektórzy na necie pokazują jak go można podkręcać nawet :D także nie wiem do końca co i jak) trzymać sensowne temperatury w moim setupie.
W ogólnie z tymi kartami to dziwna sytuacja i chyba muszę się nauczyć wszystkich modeli na pamięć.

Dajmy na to rtx 3070 od gigabyte (nie aourus)

jest eagle

eagle oc (każdy z nich w odmianie v1 i v2)

vision 

vision OC

a jeszcze coś z dopiskiem gaming jest

a jeszcze chyba waterforce były (tych to w ogólnie rozumiem - chłodnica jest w zestawie czy jak?)

i chyba warto znać różnice bo najmocniejszy z tych tanich gigabyte'ów ma zegary jak suprim od MSI czyli dobre... a najtańszy (na xkommm widziałem) ma 1500Mhz czyli poniżej FE wersji czyli padaka.
Jakbym na szybko miał wniosek wysnuć co do tych kart od gigabyte to Aorus najlepszy, dużo gorszy vision OC/gaming OC a wszystko z napisem eagle jest najgorsze.

 

Mało tego! Wyobraźcie sobie scenariusz gdzie pojawi się coś jeszcze innego - jakiś KFA czy inne PNY - i dalej nie wiadomo czy to brać czy tego nie brać.

 

jak się trafi dobry model to wiem ,że brac - taki strix,aourus,ftw3, suprim można w ciemno za ok 4400 można brać

ale szukanie czegoś tanio do 4200zł to taki miszmasz ,że mi ręcę opadają

 

z jednej strony poziom rtx 3070 sam w sobie to wystarczająca karta i wydaje mi się(poprawcie mnie jak się mylę proszę) że jakiejkolwiek karty byśmy nie kupili (tylko uważać,żeby gwarancja na 3 lata była) to i tak ten poziom utrzymamy - może będzie głośniej + będzie potrzebne UV a może zezwoli nam model/sztuka na OC ale ogólnie powinno być git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Under555 napisał:

4. Co do tematu OC/UV/ciszy. 99.99% czasu korzystam z komputera w słuchawkach + mam przewiewną obudowę. Może taki eagele bez UV dałby radę (ba, niektórzy na necie pokazują jak go można podkręcać nawet :D także nie wiem do końca co i jak) trzymać sensowne temperatury w moim setupie.
W ogólnie z tymi kartami to dziwna sytuacja i chyba muszę się nauczyć wszystkich modeli na pamięć.

(...)

z jednej strony poziom rtx 3070 sam w sobie to wystarczająca karta i wydaje mi się(poprawcie mnie jak się mylę proszę) że jakiejkolwiek karty byśmy nie kupili (tylko uważać,żeby gwarancja na 3 lata była) to i tak ten poziom utrzymamy - może będzie głośniej + będzie potrzebne UV a może zezwoli nam model/sztuka na OC ale ogólnie powinno być git.

Z takim zdroworozsądkowym podejściem, to... przekop wątek i tylko wyklucz sobie największe paździerze (czego na pewno nie brać!) i tyle.
Ja - za 3080 TUF dostałem w zastępstwie zupełnie nieliczącą się na rynku Inno3D Chill (bardzo mało testów i opinii = kot w worku = paździerz) a mój kupiec jest nią zachwycony. Na forum też ktoś dostał to Inno i też chwali. Tak więc unikaj tylko ewidentnych wtop, a z każdej innej (z Twoim podejściem, słuchawkami, itd.) będziesz zadowolony IMO.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jerry!

A co Twoim zdaniem jest absolutnym paździerzem ?

wg. mnie wszystko z napisem Ventus i Eagle

coś jeszce byś to tej listy szrotów dodał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Under555 napisał:

wg. mnie wszystko z napisem Ventus i Eagle

Ventus paździerzem? Nie ma najwydajniejszego chłodzenia, to prawda. Ale po UV nie przekracza 71st. w grach, nie wyje jak suszarka, a wydajność delikatnie lepsza niż po wyjęciu z pudełka. W idle wiatraki się nie kręcą i można się delektować błogą ciszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Under555 napisał:

A co Twoim zdaniem jest absolutnym paździerzem ?

wg. mnie wszystko z napisem Ventus i Eagle

coś jeszce byś to tej listy szrotów dodał?

Sorrki, ale nie focusowałem się na paździerzach.
Ustawiłem sobie target TUF i tego się trzymałem :(.
Ale z pewnością forumowi magicy zaraz wymienią Ci ciurkiem syfy, których unikać.

 

7 minut temu, Under555 napisał:

A co Twoim zdaniem jest absolutnym paździerzem ?

No i są dwie szkoły fqrwu.
Czym innym głośne / niewydajne chłodzenie, a czym innym spoko chłodzenie, ale jakieś kosmiczne śpiewy cewek (a te potrafią się trafić w najlepszych modelach losowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marjanoos napisał:

Ale po UV nie przekracza 71st. 

Jaki pobór prądu w grach i rpm jeszcze napisz bo "po UV" i tak przekraczasz 70c a zgaduje  że pobór poniżej 200W lub max 200w skoro bios ma 220w więc nie można tego nazwać dobrym chłodzeniem, ventus to zawsze był low end od msi, jedynie wygląd jest ok bo im mniej odpustu tym lepiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Under555 napisał:

 

 

Mało tego! Wyobraźcie sobie scenariusz gdzie pojawi się coś jeszcze innego - jakiś KFA czy inne PNY - i dalej nie wiadomo czy to brać czy tego nie brać.

 

 

Ja mam 3060Ti PNY i jest to naprawdę kozacka karta. Jest cicho, chłodno i wydajnie jak na 3060Ti przystało. No i ładnie świeci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mocdyfer2 napisał:

Pomoże ktoś i podpowie jaka jest różnica między ver1 a 2 Gigabyte RTX 3070 Gaming OC ? (oprócz LHR) czy zmienili coś w konstrukcji. Podobno są jakieś problemy z tymi wtyczkami od zasilania i padami, to prawda ?. Karta do grania. Nie wiem czy opłacić zamówienie ;). Miałem 2x Noctua Asus 3070 ale oddałem, bo cewki było słychać na 5 metrów. Szukam czegoś innego.

Najniższa półka GB to Eagle, ale 3070 nie generuje tak dużo ciepła jak 3080, więc 3070 Eagle po UV jest bardzo ok. Koledze wkładałem rok temu do kompa, polecam, ale oczywiście UV. Wszędzie należy robić UV, ZAWSZE ! :P

Vision=Gaming, różnią się kolorem. 3070 Gaminga nie miałem, ale miałem 1060, teraz 3080Ti i są to konstrukcje już z wyższej półki, ale nie najwyższej. Skoro Eagle 3070 jest ok, to taki gaming będzie bardzo dobrą kartą.

I pamiętaj, na każdej karcie WARTO ROBIĆ UV,  bez względu na to jak dobre ma chłodzenie. Po co karta ma pobierać generować 300W ciepła, jak może 240W ? Nic nie tracisz, tylko zyskujesz, jest ciszej i cewki nie piszczą.

Odkąd sięgam pamięcią zawsze robiłem UV zanim stało się to modne. Na GTX 970 już to robiłem grzebiąc w biosie, a wcześniej na Radeonach, ale nie pamiętam modeli. Zawsze pozytywne wyniki.

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, IceMan75 napisał:

Wszędzie należy robić UV, ZAWSZE !

No nie zgodzę się, ja mam 3080 waterforce to mi by się przydał większy limit mocy niż 370w:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

No nie zgodzę się, ja mam 3080 waterforce to mi by się przydał większy limit mocy niż 370w:)

No ale w takim wypadku robisz UV+OC. Waterforce ile ma wtyczek ? Wgraj bios od karty z większym powerlimitem - nie musi być GB - ilość wtyczek musi się zgadzać, ilość wyjść VGA i device ID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, IceMan75 napisał:

@wrobel_krk faktycznie, na 2 wtyczki nic mocniejszego nie ma :/

Nie ma bo specyfikacja 2 wtyczki 2x150w + 75w ze slotu, więc 375w max, wiadomo jakby były 3 wtyczki to 450w i tak to te 1-2 fps więcej ale zabawa większa z taką kartą

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości z 2 wtyczek można 500W ciągnąć - tak nieoficjalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, IceMan75 napisał:

W rzeczywistości z 2 wtyczek można 500W ciągnąć - tak nieoficjalnie :)

Panie tu na forum był chłop co zapakował na dwie wtyczki bios od Kingpina 1000W i mu karta działała, więc...:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal tam karte, ze kable i zasilacz działał. Szczególnie kable :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pioneer83 napisał:

Panie tu na forum był chłop co zapakował na dwie wtyczki bios od Kingpina 1000W i mu karta działała, więc

Nie kuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie

był drop 3070 gaming oc na morele za 4050zł, jak byłem na stronie to jeszcze dostępne w tej cenie były 4 sztuki.

Po dodaniu od razu do koszyka cena wskakiwała na 4600zł.

ktoś wie dlaczego?

jakaś gwarancja dodatkowa czy coś mi się odpalało? nic takiego nie zaznaczałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś kod musisz wpisać aby cena zeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, IceMan75 napisał:

W rzeczywistości z 2 wtyczek można 500W ciągnąć - tak nieoficjalnie :)

200W z jednej kostki 8pin jest osiągalne i w pełni bezpieczne, ale pod warunkiem że nie są dwie zbocznikowane na jednym kablu.

2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Nie kuś

Nie ma czym kusić bo to i tak nie działało :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Under555 napisał:

hej, mam pytanie

był drop 3070 gaming oc na morele za 4050zł, jak byłem na stronie to jeszcze dostępne w tej cenie były 4 sztuki.

Po dodaniu od razu do koszyka cena wskakiwała na 4600zł.

ktoś wie dlaczego?

jakaś gwarancja dodatkowa czy coś mi się odpalało? nic takiego nie zaznaczałem

Ja to samo miałem, więc odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że na tym forum i chyba tylko w tym temacie zebrało się kilkadziesiąt osób którzy kupili karty RTX3060 i lepsze w sporo zawyżonej cenie i tworzą towarzystwo wzajemnej adoracji, a holdujących hejtują.

Nie mówię tu o górnikach bo im się wszystko opłaca i o tych którzy wyrwali na premierę karty w normalnych cenach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grzegorz1981 napisał:

Ciekawe jest to, że na tym forum i chyba tylko w tym temacie zebrało się kilkadziesiąt osób którzy kupili karty RTX3060 i lepsze w sporo zawyżonej cenie i tworzą towarzystwo wzajemnej adoracji, a holdujących hejtują.

Bo jak kto s kupił powiedzmy w styczniu 3060ti za 3000zł to już pograł na tej kracie prawie rok, a holderzy holdują, wyjdzie rtx 4xxx i dalej będą czekać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Send1N napisał:

Jaki pobór prądu w grach i rpm jeszcze napisz bo "po UV" i tak przekraczasz 70c a zgaduje  że pobór poniżej 200W lub max 200w skoro bios ma 220w więc nie można tego nazwać dobrym chłodzeniem, ventus to zawsze był low end od msi, jedynie wygląd jest ok bo im mniej odpustu tym lepiej ;) 

No pobór mam w okolicach 175-180 max, wiatraki max 1850RPM. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to wydajne chłodzenie, ale w tej chwili nie mam na co narzekać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...