Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Lato to jest aby odpoczywać.

Sie sprzeda w czerwcu i kupi 4070.Wskakuje na 5nm wiec od radeona nie bedzie ostawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Moja 3060ti na stock w grach dobija do 250W.

FE ma 200W;)

2080ti FE TDP 260W tylko NV przy Turingu zaczęła kombinować z TGP to realny pobór mocy jest wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Karroo napisał:

Lato to jest aby odpoczywać.

Sie sprzeda w czerwcu i kupi 4070.Wskakuje na 5nm wiec od radeona nie bedzie ostawać

Taka 4070 to będzie 10k zł :D

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas ceny 4-5k zł za GPU są już najczęściej nie do udźwignięcia dla zwykłego Kowalskiego,to gdzie się znajduje sufit dla Zachodu Europy oraz USA (jako,że od przeciętnego Polaka zarabiają kilkukrotnie więcej) ?
Nie liczę w tym górników.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 11:26, MarcoSimone napisał:

I czemu te durne firmy tak utrudniają wodowanie?

Wychodzi, że wodowanie karty będzie wyłącznie dla bogatych entuzjastów, którzy nie liczą się z gwarancją :P

Błąd. Firmy ułatwiają wodowanie. Od jakiegoś czasu masz karty z fabrycznymi blokami LC. 

Dwa - pewnie dostali nie mało kart na reklamacje z wymienionymi padami na "lepsze" które np okazały się za sztywne i doprowadziły do uszkodzenia karty.

Tak więc nie chcą aby ludzie poprawiali fabrykę. Szczególnie że mają w ofercie karty dedykowane do LC i to nawet w różnych wersjach, za odpowiednią dopłatę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Tiaaa. Ułatwiają :E

Tylko te ich wodne karty dotyczą modeli od xx80 a xx70 już nie. To raz. Dwa, że weź potem znajdź nabywcę na "wodnika", który nie ma chłodzenia AC jako alternatywy. W plecy jesteś na starcie. Trzy: wolę sam sobie dobrać blok, zwłaszcza, że są w ofercie takie firmy jak Bykski czy Barrow. Cztery: od uja tych modeli wodnych jest, że ho ho.

btw. fabryka daje gówno a nie pady.

3 godziny temu, Karroo napisał:

ani 3060ti ani 3070 nie zrobi dyskomfortu u gracz.To nie 3080

Tiaa. Ja mam 3060TI ale w duecie z 11700K, oba po UV, 300W min. w grach. A jak się brałem za badanie możliwości CPU oraz ramu to też ciepełko leciało. Póki nie było minusów na zewnątrz, miałem zakręcony kaloryfer w pokoju 10m2.

Obecnie na III na kaloryferze. Średnia temperatura w pokoju 23C. A komp nawet w idle po nastu h też ogrzeje pokój.

Mój pokój to zawsze najcieplejsze miejsce w mieszkaniu 85m2.

Edytowane przez MarcoSimone
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MarcoSimone napisał:

@Minciu Tiaaa. Ułatwiają :E

Tylko te ich wodne karty dotyczą modeli od xx80 a xx70 już nie. 

Ty masz kupić do LC to co producent sprzedaje XD.

Na tym polega ułatwienie. 

Niskich serii nie robią bo z blokiem musisz dać 1k PLN więcej niż z powietrzem. A to sprawiłoby, że 3070 wjechałby cena na 3080 Air. 

Ułatwiają tak, żeby im się opłacało. W zasadzie dzisiaj chyba każda firma ma wodniaka w ofercie. Gigabyte ma nawet dwie wersje blokowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MarcoSimone napisał:

A komp nawet w idle po nastu h też ogrzeje pokój.

U mnie to się nie sprawdza. Moje pomieszczenie,gdzie komp jest z reguły jest dość chłodne. O tym,że dogrzewam kaloryferem,gdy komp w idle (de facto większość czasu) nie muszę wspomnieć. Co innego,jak gram,wtedy kaloryfer zakręcam,bo sesyjka przynajmniej 2-3 godzinna wystarcza,żeby było jak dla mnie "ciepło".
W idle GPU nawet w zimie mam w zakresie 25-30 st. z wentylatorami w spoczynku, CPU pon.20 st. :E

047123900660eb25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MarcoSimone napisał:

xx70 już nie

Asus ma 3070 z blokiem EK

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Karroo napisał:

Ta z ramu ci leciało...

Tobie może lecieć z czego chce ale jak testowałem swoje kości to HWinfo na samym 11700K pokazywało 150W.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Saren7 napisał:

 żeby temperatury były wyższe jak 60 stopni.

Ja też mam 55c jak karta ma 150-170w tak jak u ciebie :E? obciąż czymś na poważnie to do tych 62-64 dobije

7 godzin temu, Tornado3 napisał:

Jurekk co z Twoim kontem się stało ?

pisał ciągle językiem kali jeść kali pić to się w końcu ryszardGTX wkurzył ? 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Send1N napisał:

pisał ciągle językiem kali jeść kali pić to się w końcu ryszardGTX wkurzył ? 

Gdybyś nie wiedział to jest przynajmniej trzecie konto tej samej osoby :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Ja też mam 55c jak karta ma 150-170w tak jak u ciebie :E? obciąż czymś na poważnie to do tych 62-64 dobije

pisał ciągle językiem kali jeść kali pić to się w końcu ryszardGTX wkurzył ? 

Przy 150W masz zegary 2070mhz na gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xtn napisał:

Przy 150W masz zegary 2070mhz na gpu?

nie przy 230-240w w gierkę którą gram jest praktycznie cały czas pobór powyżej 220w, przy 0.975 robię równe 2100mhz ale to już się odbija od pl limit dość często więc bez sensu (oczywiście mowa tu o ciszy na 1400-1500rpm) bo jak sobie ustawie 2200rpm to i 0.975v się nie odbija :E 

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

nie przy 230-240w w gierkę którą gram jest praktycznie cały czas pobór powyżej 220w, przy 0.975 robię równe 2100mhz ale to już się odbija od pl limit dość często więc bez sensu (oczywiście mowa tu o ciszy na 1400-1500rpm) bo jak sobie ustawie 2200rpm to i 0.975v się nie odbija :E 

jeżeli mogłbym zapytać, to jakie masz maksymalne obroty wentylatorów przy domyślnych ustawieniach pod obciązeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem ci że nawet nie sprawdzałem bo nigdy nic nie trzymam na auto :E nawet wentylatorami w obudowie i na chłodnicy cpu steruje ręcznie a do idle z powrotem skręcam ?i tak od czasow xp kontrola nad powietrzem tak zostałem wychowany ?

Sprawdzę i dam znać jak chcesz zależy też o jakim obciążeniu mówimy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Send1N napisał:

A powiem ci że nawet nie sprawdzałem bo nigdy nic nie trzymam na auto :E nawet wentylatorami w obudowie i na chłodnicy cpu steruje ręcznie a do idle z powrotem skręcam ?i tak od czasow xp kontrola nad powietrzem tak zostałem wychowany ?

Sprawdzę i dam znać jak chcesz zależy też o jakim obciążeniu mówimy ;) 

Maksymalnym i dzieki że mozesz przetestować :) 

EDIT tzn jakis furmark 15min lub 3dmark

Edytowane przez TheMikiVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko z całego timespy (bo lepszego smarka nie posiadam) czyli bez mojego profilu uv w tym benchmarku jestem ~100mhz do tyłu 4-5c cieplej ale rpm na auto jest mniejszy bo zaledwie 39% pakuje.

Mogę zrobić z jakiejś gry i potrzymać miejsce gdzie będzie wysoki pobór te 15min to by lepiej pokazało.

79ba03eea9792.jpg

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to obecnie wygląda ze sterownikami , czy w kompie można zainstalować jednocześnie rtx 3080 i 6800xt i wybierać do gier , kartę która ma być wykorzystana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wyłączyć dane GPU w menedżerze zadań.

Możesz też korzystać z Hybrid GPU, ale dojdzie lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dorzucić soft za pośrednictwem którego da się tworzyć makra do menedżera urządzeń i sobie skrótami przełączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak myślałem , jak by dać z każdej karty osobny kabel do monitora , i włączać / wył karty w menedżerze , a na monitorze przełączać źródło , tylko czy przy instalacji się nie pogryzą sterowniki , no i przeskoczyć musiał bym na nowszą  platformę , bo na z490 miał bym max 2x8 pcie 3.0 , a to chyba już mało do tych kart , lepsze by było 2x8 pcie 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w nowym roku. Możecie mi coś powiedzieć o 3070 Aorus Master? Jakie TDP ma karta? Jak wypada kultura pracy tj. głośność i temperatury (GPU i Hotspot)? I najważniejsze - czy polecacie tę kartę?

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 03:40, Send1N napisał:

Tak na szybko z całego timespy (bo lepszego smarka nie posiadam) czyli bez mojego profilu uv w tym benchmarku jestem ~100mhz do tyłu 4-5c cieplej ale rpm na auto jest mniejszy bo zaledwie 39% pakuje.

Mogę zrobić z jakiejś gry i potrzymać miejsce gdzie będzie wysoki pobór te 15min to by lepiej pokazało.

79ba03eea9792.jpg

 

Z wynikiem też jesteś w plecy chyba wyżej  napisałeś, że masz kartę z TPD 240/250 W czyli podobną do mojej.

U mnie wszystko na auto nawet ram XMP  procesor ograniczony do 6/12

Screen-Shot-12-31-21-at-08-19-PM.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...