Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, sideband napisał:

LCD nie pomoże nawet 500 klatek piękny kawalerze ?

Paradoksalnie właśnie pomaga, i nie tylko klatek a i Hz. Dlatego się tak jarają tymi monitorami, bo obraz jest ttttaakkkiii płynny. LCD przez czas bezwładności pikseli potrzebuje wysokich częstotliwości odświeżania żeby to gówno zniwelować, nie wiem jak to się ma do CRT i OLED'a ale 60 FPS na 120 Hz CRT jest płynniejsze niż 60 FPS na 120Hz LCD właśnie dlatego. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Paradoksalnie właśnie pomaga, i nie tylko klatek a i Hz. Dlatego się tak jarają tymi monitorami, bo obraz jest ttttaakkkiii płynny. LCD przez czas bezwładności pikseli potrzebuje wysokich częstotliwości odświeżania żeby to gówno zniwelować, nie wiem jak to się ma do CRT i OLED'a ale 60 FPS na 120 Hz CRT jest płynniejsze niż 60 FPS na 120Hz LCD właśnie dlatego. :E

Znowu trzeba powtarzać, że częstotliwość odświeżania nie ma nic do czasu reakcji matrycy. Tylko to nie jest temat o monitorach ;) Nawet najlepsze 360Hz są daleko za OLED-em, ponieważ LCD ma ograniczenie których nie przeskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki monitor 4k 144 hz ma juz jakis tam sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Znowu trzeba powtarzać, że częstotliwość odświeżania nie ma nic do czasu reakcji matrycy. Tylko to nie jest temat o monitorach ;) Nawet najlepsze 360Hz są daleko za OLED-em, ponieważ LCD ma ograniczenie których nie przeskoczysz.

Do pewnego momentu. Bo nie przeskoczysz najniższych czasów reakcji pikseli i to one są krytyczne. W Oledzie czy CRT masz to na poziomach 0,1 w LCD jest ile ? 2.0 ? 2.5 ? I teraz pytanie jakiej częstotliwości odświeżania trzeba w matrycy LCD aby utrzymać takie wartości. Pomijam na chwile ze nie da się ich utrzymać w całym spektrum. Ale na tyle ze bedzie to widoczne. 
Różnica miedzy OLED'em, CRT a LCD jeśli chodzi o jakość ruchomego obrazu wynika właśnie z czasu reakcji piksela. A w LCD jest on związany z odświeżaniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

4k na 27/28 calach :E zainwestuj od razu w 

853bb9252024a.jpg

Panie przeciez jakosc sie liczy tam tek pikselek jest taki mini mini ze wielbiciele ostrosci i wrogowie mydla mogli by sie onanizowac :-D

przeciez teraz kazda gra z TAA, SMAA T2x itp to mydlo ze az wymiotuja jak moja grac bo patrzec na to nie moga

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. I pomyśleć, że kiedyś człowiek cieszył się na parę zlepków pikseli poruszających się na ekranie na takim C64 czy Atari 65XL ...

Jak ktoś chce mieć realny, ostry obraz to niech wyściubi nos z monitora/telewizora i wyjdzie na spacer poza swoje mieszkanie/dom

PS. A nie, wróć, na zewnątrz też obraz rozmazany i straszna pikseloza.

PS 2. Niektórzy mówią, że to mgła, ale ja wiem swoje: pikseloza i nieostry obraz. Do tego ten lekki deszczyk taki nienaturalny jakowyś, w grach jest bardziej rzeczywisty ... Słabą kartę graficzną mają tam w realu, pewnie jakaś integra na przetrwanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eltik napisał:

prawdziwy gracz to teraz kisi kase na monitor 4k 144 hz z HDMI 2.1

Ja bym chcial np to

https://www.x-kom.pl/p/685792-monitor-led-27-asus-tuf-vg28uql1a-4k-hdr.html

Asus to wie jak przekombinować, 2x HDMI 2.0, 2x HDMI 2.1 i 1x DP 1.4, na ciul te porty 2.0 to nichusteczki nie wiem, za to nawet ani jednego portu USB-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

Kurde. I pomyśleć, że kiedyś człowiek cieszył się na parę zlepków pikseli poruszających się na ekranie na takim C64 czy Atari 65XL ...

Jak ktoś chce mieć realny, ostry obraz to niech wyściubi nos z monitora/telewizora i wyjdzie na spacer poza swoje mieszkanie/dom

PS. A nie, wróć, na zewnątrz też obraz rozmazany i straszna pikseloza.

PS 2. Niektórzy mówią, że to mgła, ale ja wiem swoje: pikseloza i nieostry obraz. Do tego ten lekki deszczyk taki nienaturalny jakowyś, w grach jest bardziej rzeczywisty ... Słabą kartę graficzną mają tam w realu, pewnie jakaś integra na przetrwanie ...

Wiesz dla tych, co się urodzili już w czasach monitorów LCD, 1440p itd. to będą psioczyć i narzekać ze nie widza trzech pikseli w 1080p. Dla nich to jest normalne w sumie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, addept napisał:

Jak ktoś chce mieć realny, ostry obraz to niech wyściubi nos z monitora/telewizora i wyjdzie na spacer poza swoje mieszkanie/dom

PS. A nie, wróć, na zewnątrz też obraz rozmazany i straszna pikseloza.

 

Bo to częsta wada wzroku na daleko właśnie przez siedzenie z bliska przez ostatnie 20 lat przed monitorem w nocy bez zapalonej lapki w pokoju :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.957aec687fc19e5ccd87a7c5b13cb581.png

i w pizdu tą gwarancję 10 lat na zasilacze..

A jak ktoś kupuje 1kW bo na 10 lat starczy, to przypomnę, że lada chwila premiera next genów :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Send1N napisał:

4k na 27/28 calach :E zainwestuj od razu w

Ja mam 4K na 24 calach i nie narzekam, skalowanie w Windowsie i jest ok. Także nie wiem, czego się śmiejesz.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomcug napisał:

Ja mam 4K na 24 calach i nie narzekam, skalowanie w Windowsie i jest ok. Także nie wiem, czego się śmiejesz.

Bez 4K nie kupuje się nawet smartfona ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Send1N napisał:

4k na 27/28 calach :E zainwestuj od razu w 

853bb9252024a.jpg

Musisz mieć bardzo dużą wadę wzroku, jeżeli twoje oczy nie ogarniają 158 PPI. :)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Eltik napisał:

prawdziwy gracz to teraz kisi kase na monitor 4k 144 hz z HDMI 2.1

Ja bym chcial np to

https://www.x-kom.pl/p/685792-monitor-led-27-asus-tuf-vg28uql1a-4k-hdr.html

4k@120Hz na oledzie to jest granie dopiero, a nie tam jakieś monitorki 27 cali dla przedszkolaków

  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys miał pokój 2/3m i siedział 40cm od ekranu to byś miał inną opinię :E:D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4K ma sens dopiero od 40 cali w górę. U mnie na 43 calach 4K spisuje się świetnie bez skalowania w Windowsie :) Wcześniej miałem 27 cali i na 2560x1440 było OK.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzis ten DF. Ciekawy jestem czy to będzie faktycznie przyszłość grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia już nawet nie chce podawać MSRP, a tak na prawdę to obniżają stosunek wydajności do ceny, wypuszczając 3080 12GB jako następcę 3080 Ti oraz 3090 Ti jako następcę 3090.

Powtarzam to raz jeszcze, że nie znam nikogo kto posiada RTX, a w tym roku minie 4 lata od premiery.

W dniu 18.01.2022 o 09:41, tomcug napisał:

Ja mam 4K na 24 calach i nie narzekam, skalowanie w Windowsie i jest ok. Także nie wiem, czego się śmiejesz.

24" to jednak trochę mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kynareth napisał:

Powtarzam to raz jeszcze, że nie znam nikogo kto posiada RTX, a w tym roku minie 4 lata od premiery.

Za mało ludzi znasz :szczerbaty: 

Teraz co NV odwala to już parodia cóż chcą nabić kabzę jeszcze bardziej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 09:36, Minciu napisał:

image.png.957aec687fc19e5ccd87a7c5b13cb581.png

i w pizdu tą gwarancję 10 lat na zasilacze..

A jak ktoś kupuje 1kW bo na 10 lat starczy, to przypomnę, że lada chwila premiera next genów :D 

Te 10 lat gwarancji to.....dzialanie psychologiczne na klienta bo to jakby potwierdza dobra jakosc produktu i utwierdza kupujacego ze warto a tak naprawde tak dlugi okres ochronny nie ma zastosowania bo nawet w zasilaczach 10 lat to baaaardzo dlugo i duzo moze sie przez ten czas zmienic wiec jak kupisz zasilacz za 500 zl to raczej po np 8 latach kupisz nowy a nie wyslesz na gwarancje chocby z powodu braku mocy czy innych zlaczy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kynareth napisał:

24" to jednak trochę mało

Dla Ciebie mało, dla mnie jest ok i o czym tu dyskutować :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...