Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Eltik napisał:

Te 10 lat gwarancji to.....dzialanie psychologiczne na klienta bo to jakby potwierdza dobra jakosc produktu i utwierdza kupujacego ze warto a tak naprawde tak dlugi okres ochronny nie ma zastosowania bo nawet w zasilaczach 10 lat to baaaardzo dlugo i duzo moze sie przez ten czas zmienic wiec jak kupisz zasilacz za 500 zl to raczej po np 8 latach kupisz nowy a nie wyslesz na gwarancje chocby z powodu braku mocy czy innych zlaczy itp

Nikt zdrowo myślący nie będzie do grania kupować zasilaczy większych niż 1000W. Firmy powinny się zatrzymać ze wzrostem watów. Ja wiem jak mi GTX 1060 potrafi pokój podgrzać, a co dopiero RTX 4090...

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomcug napisał:

Dla Ciebie mało, dla mnie jest ok i o czym tu dyskutować :)

Prawdopodobnie dla Ciebie jest ok, bo nie miałeś większego ;)

Dla mnie 27" był ho ho idealny, dopóki przez przypadek nie stanął na moim biurku 30".

Długo czasu nie minęło i zamówiłem 31.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak podnieciliście.Nigdzie nie jest napisane ze nie referenty dostaną nową wtyczkę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, IceMan75 napisał:

Prawdopodobnie dla Ciebie jest ok, bo nie miałeś większego ;)

Dla mnie 27" był ho ho idealny, dopóki przez przypadek nie stanął na moim biurku 30".

Długo czasu nie minęło i zamówiłem 31.5

Słyszałeś o czymś takim, jak preferencje? :E

Ja od wielu lat mam na biurku 27" i dla mnie nadal lepszy byłby 25" (taki dell 2515 był dla mnie rozmiarowo perfect). O 32 calach to nawet słyszeć bym nie chciał.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kynareth napisał:

Nikt zdrowo myślący nie będzie do grania kupować zasilaczy większych niż 1000W. Firmy powinny się zatrzymać ze wzrostem watów. Ja wiem jak mi GTX 1060 potrafi pokój podgrzać, a co dopiero RTX 4090...

Z 1060 podgrzewającą pokój poleciałeś po bandzie ? Dostępność zasilaczy o dużej mocy nie ma nic wspólnego ze wzrostem TDP komponentów. Zasilacze o dużej mają wzięcie i nie ma nic to nic wspólnego z PC stricte do rozrywki. Jeżeli miałbym coś wymusić to produkcje zasilaczy o sprawności min Platinum i wymuszenie wprowadzenie na rynek konstrukcji o sprawności ~99%, które istnieją już trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Z 1060 podgrzewającą pokój poleciałeś po bandzie ? Dostępność zasilaczy o dużej mocy nie ma nic wspólnego ze wzrostem TDP komponentów. Zasilacze o dużej mają wzięcie i nie ma nic to nic wspólnego z PC stricte do rozrywki. Jeżeli miałbym coś wymusić to produkcje zasilaczy o sprawności min Platinum i wymuszenie wprowadzenie na rynek konstrukcji o sprawności ~99%, które istnieją już trochę czasu.

No tak ale to nie zmieni tego, że GPU pobierają coraz więcej prądu. Ja myślałem, że ponad 250W nigdy nie wyjdą ale się najwyraźniej myliłem. Dla mnie to już jest chore, no ale...

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kynareth napisał:

że GPU pobierają coraz więcej prądu.

cofnij się do czasów 720p i będziesz miał "akceptowalny pobór" skoro dzisiaj są wyświetlacze 4k i 120hz to nie ma szans na ekonomie

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kynareth napisał:

No tak ale to nie zmieni tego, że GPU pobierają coraz więcej prądu. Ja myślałem, że ponad 250W nigdy nie wyjdą ale się najwyraźniej myliłem. Dla mnie to już jest chore, no ale...

Karty z dwoma GPU, które pobierały sporo watów już dawno były na rynku.

Ludzie się nakręcają głupotami o poborze o 600W i 1.7x do przodu to są tylko głupie wrzuty. TDP prawdopodobnie zostanie utrzymane lub nawet spadnie, a wydajności nie spodziewam się więcej jak 50% w rasteryzacji.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kynareth napisał:

No tak ale to nie zmieni tego, że GPU pobierają coraz więcej prądu. Ja myślałem, że ponad 250W nigdy nie wyjdą ale się najwyraźniej myliłem. Dla mnie to już jest chore, no ale...

Dla mnie też okolice 250W dla samego gpu to jest maksimum rozsądnego poboru.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saren7 napisał:

Dla mnie też okolice 250W dla samego gpu to jest maksimum rozsądnego poboru.

Dla rozsądnych będą 4070, wyżej nie ma co się oszukiwać, będzie duży pobór, wzrost wydajności ma być duży, a pzeskok z 7nm tsmc na 5mm nie zrekompensuje tego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Saren7 napisał:

Dla mnie też okolice 250W dla samego gpu to jest maksimum rozsądnego poboru.

Tak samo uważam że 250-300W TDP to jest absolutny maks. nie tylko poboru prądu,ale też odprowadzenia ciepła w niezbyt skomplikowany sposób. Do takiego poziomu TDP jeszcze się da ogarnąć chłodzeniem powietrznym. Powyżej robi się już problem i wtedy albo robić UV albo pakować w LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dla mnie 130-150W już wydaje się sporą wartością, a tutaj 300W :E

Zimą w sumie spoko, grzejnik można wyłączyć, ale latem... 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Seasonica 550W z myślą, że mi wystarczy na lata, a tu sama karta potrafi pociągnąć 70% zasilacza, i nagle okazuje się, że to był chybiony pomysł, ale i tak jestem targetem max RTX 3060/3060Ti, na więcej nie poluję, ale teraz i tak wszystko drogie, więc wyjdzie na to, że przedział 2tyś, może lekko ponad, to już RTX 3050 ^^ cóż do 1080p jakoś ujdzie:rotfl:
Dla mnie 200W to jest maks jaki ma "prawo" GPU pociągnąć. Prędzej kupiłbym konsolę niż pakowałbym się w mocne GPU. Do tego mocne uv na karcie, bo taki RTX 3060Ti i tak by się zanudził.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem trzeba klimę podkręcić ;)

Na te karty jest sposób, czyt. UV.

W sumie UV to takie nowe OC, nie sądzicie? Mi na stocku wjeżdżało pod 1V, tempy wyższe, wenty zauważalne, a karta ledwo 1920mhz tłoczy. na 0,8V leci 1890Mhz, o wiele ciszej, o dobre 10 stopni chłodniej, różnica w wydajności praktycznie żadna.

OC to tylko RAM jeszcze ma sens.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3080 na wodzie i mam spokój:) W sensie dalej grzeje te 250w-370w w pokoju dodatkowo ale sam karta ma chłodno

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sideband napisał:

Karty z dwoma GPU, które pobierały sporo watów już dawno były na rynku.

Ludzie się nakręcają głupotami o poborze o 600W i 1.7x do przodu to są tylko głupie wrzuty. TDP prawdopodobnie zostanie utrzymane lub nawet spadnie, a wydajności nie spodziewam się więcej jak 50% w rasteryzacji.

Teraz to ty odleciałeś :D

10 minut temu, wrobel_krk napisał:

Ja kupiłem 3080 na wodzie i mam spokój:) W sensie dalej grzeje te 250w-370w w pokoju dodatkowo ale sam karta ma chłodno

Już widze te nowe GPU wszystkie zwodowane bo wyjścia nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, IceMan75 napisał:

Prawdopodobnie dla Ciebie jest ok, bo nie miałeś większego ;)

Widzisz, tak się składa, że miałem... i co teraz? :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kaiketsu napisał:

Latem trzeba klimę podkręcić ;)

Na te karty jest sposób, czyt. UV.

W sumie UV to takie nowe OC, nie sądzicie? Mi na stocku wjeżdżało pod 1V, tempy wyższe, wenty zauważalne, a karta ledwo 1920mhz tłoczy. na 0,8V leci 1890Mhz, o wiele ciszej, o dobre 10 stopni chłodniej, różnica w wydajności praktycznie żadna.

OC to tylko RAM jeszcze ma sens.

U mnie identyczna sytuacja z RTX3080 - karta na ustawieniach domyślnych ładowała powyżej 1v napięcie i zegary i tak były zbijane do około 1900-1950Mhz. 

Po UV na 0,8v - 1850Mhz a przy 0,9v = 1950Mhz więc więcej niż na domyślnych.

Dziwnie domyślnie konfigurują te nowe karty jak wszystkie nadają się do UV bez żadnych strat wydajności a nawet można dzięki temu zyskać więcej. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo stracić 5% z wydajności i mieć jeszcze cichsza i chłodziszą kartę. A tych 5% i tak nie zauważysz.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kibolkks napisał:

Dziwnie domyślnie konfigurują te nowe karty jak wszystkie nadają się do UV bez żadnych strat wydajności a nawet można dzięki temu zyskać więcej. 

One są po "fabrycznym OC" żeby linusy i inne jay 2 grosze mogły pokazywać ludziom słupki z wydajnością. UV to tak naprawdę zejście z prawie-maxów do czegoś rozsądniejszego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na fabrycznym napięciu i zegarach miałem niższe osiągi niż ustawieniu np. 0,95v i karta trzymała okolice 2000Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP jest już za bardzo wywalone w kosmos na kartach, te się grzeją na potęgę no i... no kto by chciał pracować w piecu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 karty RTX 3060/3070 w promocji
Kod rabatowy: komponenty-2022
 

Gainward GeForce RTX 3060 Ghost 12GB GDDR6  -- 3300 zł. 
https://tiny.pl/91bwk

Gigabyte GeForce RTX 3060 VISION OC LHR 12GB GDDR6  --  3600 zł

https://tiny.pl/91bch

EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA GAMING 8GB GDDR6X  -- 5500 zł

https://tiny.pl/91bc5

Zotac GeForce RTX 3070 Ti GamingAMP HOLO LHR 8GB GDDRX6  -- 5700 zł 

https://tiny.pl/91bc4


 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to są te świetne, polskie przeceny? To ja już wolę za "normalną" cenę kupić taniej za granicą. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...